sveikos merginos
Kai praeitoje temoje buvau apkaltinta, kad darau Sauliui reklamą, kažkaip nelabai man pas jus įdomu buvo pasidarę
Gal kai kas bandėte vaikiškai konkurenciją įžiūrėti
Na neįsimylėjau aš Sauliaus Jasionio,
NEĮSIMYLĖJAU )))
Tiesiog gerbiu žmogų, vertinu jo geranoriškai duodamus patarimus, jo patirtiį ir žinias.
Kas nežinote - tai jis verčia Kurdiumovo knygas į lietuvių kalbą, yra be 5 min. diplomuotas agronomas (nebaigė Žemės ūkio akademijos, išėjo beveik prieš diplominį), plius sodininkas/daržininkas su didele patirtimi, bendrauja su daugeliu rusų gana garsių praktikų.
Lankiau jo vedamus kursus, ir juose sužinojau labai daug vertingos informacijos.
Na o dabar apie šioje temoje gvildenamus praktinius dalykus.
Kas suprantate rusiškai,
klipukas kaip veikia žemė - kodėl nereikia žemės arti, kas atsitinka suarus, ir ką daro mulčiavimas. Žodžiu - naujai pradėjusioms mučiuoti ten gali būti net nemokant rusiškai vertingos vaizdinės informacijos.
Radau - dalinuosi su jumis.
ir truputis informacijos toms, kam trūksta mulčiui žolės ar šiaudų, kaip naudoti medžio pjuvenų, drožlių mulčią:
QUOTE
ritiniux rašė:
Sveiki, noriu paklaust, ar medžių žievė tinka mulčiavimui? Kokiems augalams, ar medžiams? Giminaitis daro rąstinukus, tai daug medžių žievės pas jį.... neturi, kur padėt..... o draugė pirko dekoratyvinį mulčą savo medeliams, tai ten dažyta ,atrodo, medžio žievė.....dar po 30 lt. už maišioką mokėjo ( jai reikia tik gražaus mulčio.....) Tai susimąsčiau, ar ji tinkama medžiaga mulčiavimui, kaip tą žievę apdorot, ar smulkint, džiovint ar kitaip paruošt reikia? Ar ligos nepersiduoda, jei medis buvo sergantis? Ar tinka ir lapuočių, ir spygliuočių (o jei su sakais?)?
saulius rašė:
Tikrai tinka visų medžių žievė. Smulkinti reikia iki protingo dydžio gabalų- kad būtų patogu ir jums, ir augalams. Bet ji ir nebūna dideliais gabalais, o stambesnius nesunku sulaužyti. Aišku, jei norime, kad mulčias atliktų visas savo funkcijas, reikia susmulkinti kuo mažesniais gabaliukais. Daugiau niekaip apdorot nereikia.
Dėl tinkamumo visiems augalams truputį abejoju dėl eglių ir ąžuolų žievės, joje daug taninų, kurie ne visiems gali patikti, bet visa kita tikrai nieko blogo. Per mulčią, kaip ir per nukritusius lapus, negali persiduoti ligos. Jeigu jo pakankamai storas sluoksnis. Teko skaityt, kad sode pavojingi mediena mintantys grybai, kuriais gali užsikrėsti nuo miško medžių- nesąmonė. Tuomet miške visi medžiai jau būtų sugriaužti grybų, bet taip nėra ir būti negali. Sirgimas ar nesirgimas priklauso ne nuo žalingų organizmų, o tik nuo imuniteto, o mes juk stengiamės, kad jis būtų stiprus:)
Parduodami dekoratyviniai mulčiai ir yra tik dekoratyviniai- jie neatlieka jokių funkcijų, be to dar gali būti impregnuoti fungicidais, kad greitai nesupūtų, o tai jau nuodai jūsų daržo ar sodo gyventojams. Apskritai sodininkystės parduotuvėse turbūt nėra nė vieno dalyko, kuris iš tikrųjų būtų naudingas sodui.
Taigi, imkit drąsiai ir naudokit, kol duoda
( citatos nuoroda
http://gerazemdirbys...ef4e5e486deb80)QUOTE
vytautasst
kaip mulčiuojate braškes? Apie kerus paliekate tuščia?
saulius rašė:
Ne, aš nepalieku. Visur vienodai. Tik dabar dar neįmanoma storai užkraut, braškės mažokos... Mes čia kalbam apie mulkčiavimą, kokiu sluoksniu reikia, bet iš tikrųjų yra kiek kitaip... Ne storiu mulčio sluoksnis turi būti matuojamas (storis, aišku, svarbus dalykas), bet per sezoną dirvos gyventojams sumaitinamos organikos mase. Svarbu ne tai, kiek mulčio jūs sudėsit, bet tai kiek per sezoną jo suvalgoma...
paryškinta dalis citatoje yra svarbiausia, ką visada pabrėžia Saulius, jis sako "kiek "
sumaitinama" dirvai mulčio". Jis turi suirti palaipsniui, duodamas maksimalią naudą dirvai ir augalams.
Dar radusi įkelsiu informacijos į jūsų keltus klausimus.
Kažkur buvo labai gerai apie kurmius ir kurklius parašyta, tik nerandu dabar. Suradusi, įdėsiu citatas.