Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminamės pačios!

o kokios bijūno savybės niekur nerandu, ar jūs čia visos jį tik dėl kvapo gaminatės? biggrin.gif nes kvapas mane paeksperimentuoti ir gundo, bet kur aš po to jį dėsiu biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nikofija @ 2011 06 08, 19:24)
Sugundėte ir mane pabandyti padistiliuoti bijūnus. Vyksta procesas. Jei gerai gausis, tai žaliavos savo per vasarą turėsiu įvairios ( ir rožių gana daug turiu). Prisigaminsiu. Tikiuosi iki kitos vasaros turėtų išsilaikyti. Tik aš viršutinį indą ėmiau metalinį 18/10 plieno. Nes rašote, kad sutrūksta, be to neturėjau reikiamo dydžio. Tad nematau kas ten vyksta, o pirmą kartą taip įdomu.  Laukiu rezultato  ax.gif Prisirinkau raudonų bijūnų, tai man asmeniškai nelabai jų kvapas, balti ir rožiniai  thumbup.gif


virusas eina thumbup.gif hihihi.gif
Atsakyti
Eina eina, ir aš rytoj darysiu, bijūnas prieš kelias dienas sužydėjo. Jums visoms čia taip sekasi, man irgi nagai niežti biggrin.gif Jeigu pavyks, vasarą dar laukia serbentai, pipirmėtės, medetkos ir levandos bigsmile.gif

O žiūrėkit, hidrolatas susirenka tame indelyje, kuris įdėtas viduje kaip paaukštinimas, ar kur? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Galadrielė: 08 birželio 2011 - 19:04
QUOTE(Galadrielė @ 2011 06 08, 20:03)
Eina eina, ir aš rytoj darysiu, bijūnas prieš kelias dienas sužydėjo. Jums visoms čia taip sekasi, man irgi nagai niežti biggrin.gif Jeigu pavyks, vasarą dar laukia serbentai, pipirmėtės, medetkos ir levandos bigsmile.gif

O žiūrėkit, hidrolatas susirenka tame indelyje, kuris įdėtas viduje kaip paaukštinimas, ar kur? g.gif


hihihi.gif liuks biggrin.gif
Mano levandos pirmametės, tai nežydės dar šiemet unsure.gif Ieškosiu, kur žydi biggrin.gif

Laša hidrolatas nuo viršutinio indo į indą, padėtą ant paaukštinimo. Internete žiūrėjau, kad plytos gabalą deda arba akmenį, tada ant jo indą, į kurį lašės hidrolatas. Youtub`e užmačiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jutare @ 2011 06 08, 19:43)
virusas eina  thumbup.gif hihihi.gif

Tikrai VIRUSAS. Apie bijūnų savybes ir aš nerandu. Viskas gerai gaunasi, tik kvapas raudonų bijūnų man schmoll.gif . Todėl procesą sustabdžiau. Pabandysiu rožinių ir baltų kai jau bsužydės. Ir labai labai lauksiu jazminų. Pas mane jazminų keletas rūšių: vieni anksčiau, kiti vėliau sužysta. Vėliausiai pilnaviduris. Ir dar yra toks krūmelis, kuris man labai panašus į jazminą, tik toks smulkus ir nekvepia. Pirmasis jau žydi, bet gaila nudraskyti . Reiks pastudijuoti jazminus, kurie vertingiausi. Jei tokio nėra, reiškia bus smile.gif
Atsakyti
aš iš rožinių bijūnų dariau ax.gif
Galvoju, gal reikės liepų žiedų prisirinkti mastau.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2011 06 08, 14:13)
thumbup.gif  4u.gif

Labai gražūs Žydrės plaukai wink.gif

Tik kelias dienas nesicekavyk forume ir naują virusą pražiopsosi doh.gif na ką, pas mus yra rožinių bijūnų, tačiau po nakties neliks ax.gif bandysiu ir aš distiliuoti lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nikofija @ 2011 06 08, 17:11)
Tikrai VIRUSAS. Apie bijūnų savybes ir aš nerandu. Viskas gerai gaunasi, tik kvapas raudonų bijūnų  man schmoll.gif . Todėl procesą sustabdžiau. Pabandysiu rožinių ir baltų kai jau bsužydės. Ir labai labai lauksiu jazminų. Pas mane jazminų keletas rūšių: vieni anksčiau, kiti vėliau sužysta. Vėliausiai pilnaviduris. Ir dar yra toks krūmelis, kuris man labai panašus į jazminą, tik toks smulkus ir nekvepia. Pirmasis jau žydi, bet gaila nudraskyti . Reiks pastudijuoti jazminus, kurie vertingiausi. Jei tokio nėra, reiškia bus  smile.gif


Daugiausiai gerybiu turi saknys bijunu, bet ir paciuose zieduose yra anglevandeniu, vitamino C, organines salicilo ir benzoino rugsties. Veikia priesuzdegimiskai ir raminanciai. Taciau reiktu nepamirsti, kad ir bijunu rusiu yra apie 40, Lietuvoje apie 15 doh.gif , vieni vertingesni, kiti ne. Bet kai kuriu kvapas superinis wub.gif , dar nebandziau, bet gi galima ziedus ir isdziovinti...ziema distiliuoti jau sausa zaliava, arba maceruoti, jei patyks poveikis g.gif
Na bijunams cia perdaug demesio doh.gif va ramuneles, medetkos, pipirmete, liepu hmmm....man labai patinka hidrolatai zalios ir baltos arbatos
Atsakyti
QUOTE(omega @ 2011 06 08, 19:54)
as hidrolatus su distiliavimo aparatu darau, bet per du metus dvi brangias stiklines talpas vis tiek sugebejau suskaldyti. Metalo nenaudoju, nes jis chemiskai aktyvesnis uz stikla ir ypac atsargiai linkusi vertinit vari, nors jis dazniausiai naudojamas ditiliavimo aparatams daryti. bet tik del to, kad taip paprasciausia, o ne geriausia.
su distiliavimo aparastu sandariai paruostas hidrolatas stovis 2 metus ramiai. dar turiu pries pora maetu darytu melisu hidrolato - specialiai pasilikau eksperimento tvarka paziureti ar bus geras. ir ka gi - puikus!


O kur pirkai aparata? Kiek mokejai? ax.gif

QUOTE(laur* @ 2011 06 08, 20:11)
ka naudojate po saules voniu? smile.gif arba siaip deginantis..  blush2.gif 4u.gif


Vyras nudege sauleje, tai paemiau vaikui daryto kremo, palasinau pantenolio, bisobulolo, keramidu, drekinancio komplekso (ka turejau po ranka). Gavosi liuks, po poros patepimu praejo skausmas smile.gif

QUOTE(Jutare @ 2011 06 08, 21:09)
Laša hidrolatas nuo viršutinio indo į indą, padėtą ant paaukštinimo. Internete žiūrėjau, kad plytos gabalą deda arba akmenį, tada ant jo indą, į kurį lašės hidrolatas. Youtub`e užmačiau biggrin.gif


As statau ant tokio, net nemoku paaiskinti, na, metalinis daiktas, skirtas karsta puoda pastatyti, kad stalo nedeginti ax.gif

Eikit po galais su tais savo bijunais, mano vargselis dar tik viena zieda isskleide, skabyt gaila, negi reiks eit pas kaimynus? lotuliukas.gif
Atsakyti
Suvoj susikomplektavau - jie prekiauja laboratorine iranga, indeliais kremams, buteliukais ir pan. kaina priklauso nuo komplektacijos: jei mazesni inda ir "salytuva" imi (na cia tam kad su ledais zaisti nereiketu ir sterilu viskas butu ir hermetiska) ir visus perejimus, jungtis, tai ko gero apie 800 -1000 lt, as emiau didesni, tai man gavosi dvigubai brangiau, nes nuo turio labai stipriai auga kainos. mazutelaiti ir paprasta manau ir uz kokius 500- 600 galima susirinkti.
siaip tai gerai, nes visiskai saugu: jokiu papildomu cheminiu reakciju, stovi ilgai, niekads nenugaruoja, kiek pripili vandenuko, beveik tiek pat ir hidrolato gauni. O dar kartais ir koks lasiukas kitas eterinio pavirsiuje pluduriuoj bigsmile.gif - geris thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(omega @ 2011 06 08, 23:25)
Suvoj susikomplektavau - jie prekiauja laboratorine iranga, indeliais kremams, buteliukais ir pan.  kaina priklauso nuo komplektacijos: jei mazesni inda ir "salytuva" imi (na cia tam kad su ledais zaisti nereiketu ir sterilu viskas butu ir hermetiska) ir visus perejimus, jungtis, tai ko gero apie 800 -1000 lt, as emiau didesni, tai man gavosi dvigubai brangiau, nes nuo turio labai stipriai auga kainos. mazutelaiti ir paprasta manau ir uz kokius 500- 600 galima susirinkti.
siaip tai gerai, nes visiskai saugu: jokiu papildomu cheminiu reakciju, stovi ilgai, niekads nenugaruoja, kiek pripili vandenuko, beveik tiek pat ir hidrolato gauni. O dar kartais ir koks lasiukas kitas eterinio pavirsiuje pluduriuoj  bigsmile.gif  - geris  thumbup.gif

Jei nesunku, gal nuotraukytę galima būtų įmesti savo aparato?
Vakar negalėjau sustoti ir išpylusi bijūnų hidrolatą, nes kvapas nepatiko, prisirinkau jazminų ir šiandien jau purškiausi savo kvepiančiu hidrolatu clap.gif . Eisiu dar rinkti, kaip jau sakiau jazminų turiu sočiai. Tik klausimėlis gaminančioms: kokia turėtų būti temperatūra? Aš laikiau ant elektrinės viryklės padalos 1,5. Man distiliavosi dvi valandas ir jazminai dar mirko vandenyje, kai baigiau, nes jau nebenorėjau taip ilgai vakaroti. Hidrolato gavosi apie 70 ml .Turbūt reiktų didesnę temperatūrą laikyti? Ir tas vandenukas turėtų praktiškai visas beveik išgaruoti ( kuriame žaliava mirksta) ? g.gif
Atsakyti
įsivaizduoju, kaip kvepia jazminai wub.gif
Aš kaitinau ant elektrinės viryklės. Pas mane 9 padalos, kaitinau ant 3. Kai baigiau, nes indas jau buvo pilnas beveik prilašėjęs, žiedlapiai dar buvo drėgni, bet vandens jau visai mažai buvo likę. Man per pusantros valandos prilašėjo apie 150 ml hidrolato ax.gif
Dar galvoju, o iš agurklių žiedų jeigu pabandžius daryti? Sėklų aliejus tai pasakiškas, bet va garinant žiedus kaži ar būtų kokios naudos mastau.gif Nupušimas kokis tai doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti