Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminamės pačios!

QUOTE(sauliuxxx @ 2011 06 14, 20:01)
Suku minti lapu paskabyt, gal gausis kas nors  ax.gif

Jei pirmiau nei aš pabandysi, parašyk kaip gavosi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2011 06 15, 11:46)
Jei nera medetku CO2 galima, galima kazka panasaus pasigaminti namie, zinoma ne tokio stiprumo, bet irgi idomu blush2.gif , kuri naudoti tiesiai ant spuogu.

Turiu medetkų CO2 iš KN, tačiau niekada nenaudojau jo gryno ant spuogų pvz. KN prigąsdino, kad jis labai stiprus ir jokiais būdais nenaudojamas grynas. O be to, jis kaip jodas - įsigeria giliai ir sunkiai nusiplauna (kartą pirštą uštepiau rankų kremą gamindama). Sakai galima uždegiminius spuogus grynu pateplioti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Galadrielė @ 2011 06 15, 07:50)
Turiu medetkų CO2 iš KN, tačiau niekada nenaudojau jo gryno ant spuogų pvz. KN prigąsdino, kad jis labai stiprus ir jokiais būdais nenaudojamas grynas. O be to, jis kaip jodas - įsigeria giliai ir sunkiai nusiplauna (kartą pirštą uštepiau rankų kremą gamindama). Sakai galima uždegiminius spuogus grynu pateplioti? g.gif


ne, as turejau omeny savo gamybos istrauka pasigaminus tepti ant spuogu smile.gif ,
Atsakyti
QUOTE(Tendre @ 2011 06 14, 17:49)
Kažkuriose iš senesnių šitų temų viena narė buvo įdėjusi nuorodą į talpyklą ten buvo H.McGuinnes"Aromatherapy basics", "The aromatherapy handbook" ir dar bent trys- keturios knygos. Kurioj tiksliai temoj buvo ir kuri narė davė nuorodą, nepamenu ax.gif tai galit susirast, visos įdėtos knygos buvo anglų k.,kiekvienoj knygoj vis kitas aspektas plačiau panagrinėtas.
O šiaip tai žiūrint apie ką informacijos ieškot, nuo to priklauso ir literatūra..


dėkoju, bandysiu atsekti, nes dar nespėjau perskaityti visų temų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jutare @ 2011 06 15, 08:18)
gal žiedlapių mažoka buvo? g.gif
Po vakar turiu 600 gramų erškėtrožių žiedlapių bigsmile.gif ir apie 400 gramus jazminų wub.gif Net svėriau, kiek aš čia to gėrio turiu biggrin.gif Laukia procesas biggrin.gif Dalį žiedlapių žiemai pasiliksiu ax.gif
Palikau naktį pirmame aukšte visus žiedlapius, tai šįryt jau besileidžiant iš antro aukšto visi namai kveeeepia wub.gif  biggrin.gif


ziedalpiu buvo daug, vos apsemti vandeniu, bet matyt neuzteko. darysiu antra distiliavima su jau turimu hidrolatu ir naujais ziedalapiais.

QUOTE(Tynka @ 2011 06 15, 09:54)
o sakykit - "medetkų hidrolatas" ? kažkaip tokio negirdėjusi. Bet turiu medetkų. Tai gal galima bandyti...


darau - labai gerai veikia, tik kvapas savotiskas.
QUOTE(alioniukas @ 2011 06 15, 10:46)
tikrai yra medetku hidrolatas bigsmile.gif  , labai gerai pagydo zaizdeles, valo oda nuo spuogeliu. Galima daryti ir is sausu ir is svieziu ziedeliu. Taip pat fitolius, tinkturas. Tinkturos tinka ypac vasarai  thumbup.gif  , jei naudoti juos toniku gamyboje. Jei oda sausesne, alkoholi galima isgarinti (glicerina palikti, ar isvis be jo). Jei nera medetku CO2 galima, galima kazka panasaus pasigaminti namie, zinoma ne tokio stiprumo, bet irgi idomu blush2.gif , kuri naudoti tiesiai ant spuogu.
 
  kazkas klause, ar galima gaminti hidrolatus is maisytu augalu - galima, bet geriau garinti atskirai, o paskui sumaisyti. Kai kurie labiau stabilus ir ilgiau negenda, kai kurie greiciau, (dali galima ir uzsaldyti, kaip ledo gabaliukus, arba dziovinti zaliavas, cia jau kaip kam tinka tongue.gif )
 
  O is ko gaminti hidrolatus, ar turi kokiu savybiu koks augalas - geriausiai apie ji pasiskaityti, dazniausiai buna parasyta ir kuria dali naudoti. Pvz., rugiageliu yra naudojami tik patys ziedu lapeliai, be kotelio. Ramuneliu ziedai ir apie 2cm kotelio nuo ziedo ir t.t. Saltalankiu galima ir pacius lapelius (dar nebandziau..)
 
  Beje, ar daznai jums iseina isgauti nekoncentruoto eterinio aliejaus plaukiojancio hidrolato pavirsiuje? g.gif  greiciausiai iseina toms, kurios naudoja aparatus...

man aliejaus gaunasi, ne is medetku aisku ir is ersketroziu nea schmoll.gif , bet is melisu, pora lasiuku buna thumbup.gif
Atsakyti
O mane siandieninis galvos skausmas priverte pagalvoti apie priemone tam reikalui biggrin.gif Perziurejau, ka turiu ir nusprendziau pasigamint misinuka is ylang ylang, citronelos ir pipirmetes EA, aisku su baziniu aliejuku. O svarbiausia - radau toki 3 ml meginuka nuo kvepalu su rutuliuku - tai i ji ir supilsiu bigsmile.gif Tepsiu ant pulsuojanciu vietu.
Gal gi nenusipaisciau? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Gladiola @ 2011 06 15, 12:48)
O mane siandieninis galvos skausmas priverte pagalvoti apie priemone tam reikalui biggrin.gif  Perziurejau, ka turiu ir nusprendziau pasigamint misinuka is ylang ylang, citronelos ir pipirmetes EA, aisku su baziniu aliejuku. O svarbiausia - radau toki 3 ml meginuka nuo kvepalu su rutuliuku - tai i ji ir supilsiu bigsmile.gif Tepsiu ant pulsuojanciu vietu.
Gal gi nenusipaisciau? rolleyes.gif

man gerai padeda bazilikų ,pipirmėtės ir citrinų aliejaus(su baziniu) mišinukas
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2011 06 15, 17:30)
man gerai padeda bazilikų ,pipirmėtės ir citrinų aliejaus(su baziniu) mišinukas

o man pelargonijos su baziniu 1:3
Atsakyti
Vakar distiliavau bijūnus, tai kol virė, visas butas kvepėjo , nors nepasakyčiau, kad labai skaniu kvapu. O šiandien pauosčiau hidrolatą - jokio kvapo, paprastas vanduo. g.gif Bijūnai buvo balti ir rožiniai, kvapnūs. prieš supilant į buteliuką pridengusi lėkštele atvėsinau. Gal tada ir išgaravo aromatas? unsure.gif
O jums kitą dieną dar tebekvepia distiliatai?
Atsakyti
QUOTE(asssandra @ 2011 06 15, 17:31)
Vakar distiliavau bijūnus, tai kol virė, visas butas kvepėjo , nors nepasakyčiau, kad labai skaniu kvapu. O šiandien pauosčiau hidrolatą - jokio kvapo, paprastas vanduo. g.gif  Bijūnai buvo balti ir rožiniai, kvapnūs. prieš supilant į buteliuką pridengusi lėkštele atvėsinau. Gal tada ir išgaravo aromatas? unsure.gif
O jums kitą dieną dar tebekvepia distiliatai?

o mano bijūnai smirdėjo lotuliukas.gif nežinau, ką ne taip padariau, bet kvapas buvo ne šviežių bijūnų, o greičiau džiovintų, kažkokios žolės ar panašiai unsure.gif nežinau, gal bijūnų pagailėjau, gal tarp jų kas papauolė, arba reikėjo dėti tik didžiuosius žiedlapius gal ar dar kas unsure.gif bet pirmas bandymas keliavo laukan unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(asssandra @ 2011 06 15, 17:31)
Vakar distiliavau bijūnus, tai kol virė, visas butas kvepėjo , nors nepasakyčiau, kad labai skaniu kvapu. O šiandien pauosčiau hidrolatą - jokio kvapo, paprastas vanduo. g.gif  Bijūnai buvo balti ir rožiniai, kvapnūs. prieš supilant į buteliuką pridengusi lėkštele atvėsinau. Gal tada ir išgaravo aromatas? unsure.gif
O jums kitą dieną dar tebekvepia distiliatai?


mano kvepia, nors darytas ne šiandien ir ne vakar ax.gif
Atsakyti
Mano vakarykščio bijūnų distiliato jau nebeliko verysad.gif . Ką tik atlėkė MB mosuodamas tuščiu buteliuku ir šaukdamas, kad noriu jį nunuodyti biggrin.gif . Buvau supylusi į mažą mineralinio buteliuką ir pastačiusi į šaldytuvą. Tai pagalvojo, kad mineralinis, ir vienu gurkšniu išmaukė, o tada pajuto, kad kažkas ne taip. Užrašą ant butelio tingėjo perskaityti tongue.gif . Dabar laukia, kas atsitiks: pilvą pradės skaudėt ar panašiai g.gif
Atsakyti