QUOTE(Enita @ 2007 02 21, 11:16)
greitu metu teks atlikti higieninį dantų valymą, todėl norėčiau pasiteirauti apie danų apnašų valymo būdus: kokie jie būna (kažką viena ausim girdėjau apie ultragarsą, smėliasrovę, sodą...) ir kokie jų veikimo principai? Kuris iš jų geriausias, efektyviausias? Jie naudojami atskirai ar gali būti kombinuojami?
Sveikos. Zinoma jeigu norit balintis dantys ir yra akmenu ,tai reikai pasidaryti higieninia valyma.Ar norit balintys ant akmenu?
Dabar
del skausmo .Yra labai individualu ir priklauso nuo akmenu kiekio .Jeigu dantienos yra paburkusios ir uzdeginimes, jeigu akmenys yra ir giliaii po dantienom-tai zinoma skaudes labaiu .Kai daug akmenu ,tai po valymo pacientam atrodo ,kad net dantys praretejo ,ir atsirado tarp dantu skyles. Bet tai tik taip atrodo .Tesiog nebera akmenu .
Budai: Budai yra 3.
Rankiniu budu -su taip vadinamom -kiuretem. Gydytoja ,arba higieniste gramdo akmenis su tokiais kabliukais.
Su ultragarsu -arba taip vadinamu -skaleriu. Tai kaip jau rase merginos 'cipentis "aparatas ,kuris vibruoja ir tokiu budu numusa akmienis.Virs dantienu ir po.
Smeliasrove -arba kai kurie vadimna "Soda".Tai aparatas ,kur didele srove eina sodos milteliai ir purskia vanduo .Tai vat nuo smelasroves dantys siek tiek atbala. Vien del to,kad -soda.Su smelesrove -valomas -apnasas nuo kavos, arbatos, rukimo.
Dar kaikurie po visko naudoja poliravimo pastas.
Jeigu akmenu tikrai buvo labai daug ,ir labai kraujuoja dantienos ,tai patartina daryti valyma per 2 katus. Jigu labai kraujuoja -tai su smeliasrove patartyna nepurksti to pacio vizito metu ,o ateiti kita karta. Po valymo su smeliasrove -bent pora valandu nevartoti dazancio maisto -raudono vyno ,stiprios kavos, arbatos, melyniu .Butu gerai ir susilaikyti nuo rulkimo.