Čiužiniai - 11.
***
Čiužiniai vaikams.
***
Trumpas straipsnis apie čiužinius, į ką kreipti dėmesį renkantis čiužinį ir kas yra kas.
Kas yra anatominis-ortopedinis čiužinys?
Tai čiužinys, kuriame yra kokybiškai integruota 7 ir daugiau zonų sistema(3-5 zonų anatominia čiužiniai yra nepilnaverčiai tarp anatominių), ties petimi ir dubeniu yra minkštesnės zonos, todėl šiuose čiužiniuose geriau išlyginamos apkrovos visuose atramos taškuose, mažiau spaudžiamas petis ir klubai, geriau atsipalaiduoja raumenys, taisyklingą atramą gauna juosmuo, išlaikoma S stuburo forma ir komfortas gaunasi aukštesnio lygio, nors perėjimas nuo senos sistemos ant anatominio čiužinio gali būti skausmingas ir kartais pernelyg ilgas, bet kas yra pratę prie minkštesnių čiužinių ir neturi rimtų stuburo problemų, neturės ilgo pereinamo periodo.
Sunkiausia yra teisingiau pasirinkti minkštumus anatominių čiužinių, nes visi įpratę lyginti su tuo, ant ko praleido didžiąją dalį savo gyvenimo ir linkę prie kietesnių, kas iš principo padaro investicijas į anatominį čiužinį betiksles, nes žmogaus kūno masės nepakanka, kad pakankamai įspausti čiužinį ir aktyvuoti zonų lyginamąją funkciją bei pilnai išnaudoti komfortą, didžioji dalis anatominių čiužinių yra suskirstyta pagal svorio kategorijas ir labai dažnai gamintojai nurodo per mažus svorius apsidraudžiant(sakykime pas gamintoją yra nurodyta, kad jo minkščiausias čiužinys H2 tinka iki 70kg svorio vidutinio sudėjimo žmogui, o realiai jis tinka iki 90kg. Vidutinio minkštumo H3 čiužinys nurodytas pas gamintoją nuo 70-90kg vidutinio sudėjimo žmogui, o realiai jis labiau tinka 85-110kg vidutinio sudėjimo žmonėms). Todėl renkantis anatominį čiužinį būtina gerai pabandyti galimus variantus.
Kas yra Tankis?
Tai pagrindinis visų medžiagų rodiklis nusakantis ne tik svorį bet ir kokybę bei ilgaamžiškumą, kuo aukštesnis tuo geriau.
Medžiagos iš kurių gaminami šiuolaikiniai čiužiniai :
Spyruoklės gaminamos iš metalo, plastiko, poliuretano. Lietuvoje nėra kokybiškai testuoto plieno spyruoklinių čiužinių, taip pat nėra Smėlio laikrodžio spyruoklių sistemos čiužinių, kuriuos galima priskirti prie vienų geriausių pagal komfortą čiužinių, o nėra Lietuvoje todėl, kad kainos tokių čiužinių prasideda nuo 6000-12000Lt. Kadangi nėra kokybiškų testavimų, tai mūsų rinkoje nėra ir patikimų spyruoklinių čiužinių su 5-7 anatominėmis zonomis.
Spyruoklių tipai ir jų privalumai bei minusai :
Bonell spyruoklių blokas (spyruoklės apjungtos metaline gyvatėle tarpusavyje):
Pliusai 1. maža kaina;
2. vėsus čiužinys;
Minusai 1.jeigu minkštas blokas, tada miegama didelėje duobėje, kaip gamake;
2. smarkiai persiduoda judesiai per visą čiužinio perimetrą, nes spyruoklės apjungtos;
3. dažnai skleidžia garsus;
4. pats neteisingausias anatomiškai čiužinių tipas;
5. dulkių siurblys, netinka sergantiems astma.
Pocket spyruoklių blokas (spyruoklės medžiaginiuose maišeliuose, apie 240 spyruoklių kvadrate), būna Multipocket (300-600 spyruoklių kvadrate) ir Micropocket (600 ir daugiau spyruoklių kvadrate), Multipocket ir Micropocket dažniau rekomenduotini stambesniems žmonėms, virš 100kg :
Pliusai 1. vidutinė kaina;
2. vėsus čiužinys;
3. neblogai priima kūną ir prisitaiko dėka spyruoklių nepriklausomybės;
Minusai 1. dulkių siurblys, netinka sergantiems astma.
2. jeigu norime jame anatomių zonų, ir naujų technologijų, tai tampa brangiausiais;
3. sunkus čiužinys, todėl vienai moteriai jo prižiūrėti be pagalbos neišeis;
Dažna klaida Pocket spyruoklėse kai naudojama sukietinančios viršutinės medžiagos kaip kokosas, kaktusas ar panašios, taip yra užgožiama visa pocket sistema, kuri buvo sukurta tam, kad geriau prisitaikyti.
Epedos, spyruoklė spyruoklėje, Cosiflex ir Smėlio laikrodžio sistemų neaptarinėsiu, jos retos.
Poliuretanas (liaudiškai Porolonas) yra bene daugiausiai šios medžiagos rūšių su įvairiomis charakteristikomis ir progresas šios medžiagos tobulinime pasiekia daugiausiai įdomių kombinacijų ir kokybės aukštumų.
Paprastas poliuretanas
Pliusai 1. nebrangus;
2. gan stabilus ir antibakteriškas;
Minusai 1. mažas elastingumas, prastokas komfortas;
2. minimalus oro pralaidumas, todėl šiltas, netinka gausiai prakaituojantiems;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 32. Dažniausiai sutinkamas spyruokliniuose čiužiniuose 24-28 tankis, nes pasidalina apkrovas su spyruoklėmis.
RE poliuretanas (maltas kietas poliuretanas iš likučių ir klijuojamas poliuretanu), pagrinde naudojamas tatamiams ir ten kur reikia atlaikyti labai dideles apkrovas.
Pliusai 1. nebrangus;
2. antibakteriškas;
Minusai 1. mažas elastingumas, kietas kaip lenta, naudojamas sukietinti;
2. nepraleidžia oro, todėl šiltas, netinka gausiai prakaituojantiems;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 40, bet paprastai būna nuo 50-80.
HR poliuretanas skaldytos struktūros (aukšto elastingumo)
Pliusai 1. vidutinė kaina;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. pakankamai elastingas, todėl galimas geras komfortas;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. neilgas tarnavimo laikas, todėl reikia didesnio tankio, kas brangina;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 40, dažniausiai naudojamas čiužiniuose 37-40 tankis.
HR poliuretanas neskaldytos struktūros (aukšto elastingumo)
Pliusai 1. ilgaamžis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. pakankamai elastingas, todėl galimas geras komfortas;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. nėra pigus;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 35, dažniausiai naudojamas 40 tankis.
HR poliuretanas neskaldytos struktūros MDI (ypač aukšto elastingumo)
Pliusai 1. ilgaamžis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. nėra pigus;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 35, dažniausiai naudojamas 50 tankis.
HR poliuretanų pavadinimai, kuriuos suteikia firmos gamintojos, nors tai lygiai tas pats : Kaltshaum, Šaltos putos, Waterlily, Navaro, ...Cell, Medipur ir t.t.
Viskoelastinis poliuretanas (lėto atsistatymo porolonas su dideliu inercijos sugėrimo koeficientu). Dabar labai populiarus dėl didelės reklamos iš Dormeo ir Tempur. Labai specifinis produktas, kurio tinkamumas yra labai individualus.
Pliusai 1. beveik nepersiduoda judesiai;
2. gan elastingas, todėl galimas aukštas komforto lygis;
3. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. gana brangus, nes reikalingas didelis tankis dėl patikimumo;
2. nepatogu vartytis dėl lėto atsistatymo;
3. didelis tankis ir nemažas suspaudimas oro cirkuliaciją beveik sustabdo, todėl labai šilta medžiaga, netinka gausiai prakaituojantiems;
4. sunkus čiužinys, todėl moteriai be pagalbos jo prižiūrėti neišeis;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 60 (50 jei lietas), dažniausiai naudojamas 55 tankis tarp daugumos gamintojų, keli naudoja 60 tankį ir tik vienetai naudoja 85 tankį.
Viskoelastinių poliuretanų pavadinimai, kuriuos suteikia firmos gamintojos, nors tai lygiai tas pats su minimaliais cheminiais skirtumais ir šiek tiek fizinių savybių įpatumais : Visco, Eucatherm, Viscoterm, Termopur, Tempur ir t.t. Nei viena iš šių rūšių negali vadintis geriausia, nes jos visos unikalios su savais nežymiais skirtumais, kurie jau yra individualus jausmas. Man patinka greičiau dirbantys ir elastiškiausi, kad kuo mažiau trukdytų vartytis.
Lateksas (gumos gaminys su specifine technologija). Gana populiari medžiaga, nors čiužiniuose jau atėjo jos saulėlydis dėl nežaboto poliuretano technologinio šuolio ir geresnių charakteristikų.
Yra du gamybos būdai : Talalay ir Dunlop, šiuo metu jų kokybė beveik identiška. Natūralus ir sintetinis lateksas skiriasi tuo, kad natūralus gaminamas iš natūralaus kaučiuko, o sintetinis iš sintetinio kaučiuko. Sintetinis lateksas mažiau elastingas, bet ilgaamžiškesnis. Natūralus lateksas minkštas, labai elastingas, bet labai jautrus drėgmei, tiesioginiams saulės spinduliams, temperatūrai.
Dažniausiai yra maišomi lateksai tarpusavyje, kad išgauti optimalias savybes. Populiariausias lateksas : 10-25% natūralaus latekso ir likę % sintetinio.
Pliusai 1. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
Minusai 1. turi specifinį pieno-gumos kvapą, prie kurio keli procentai vartotojų neįpranta;
2. didelis tankis ir nemažas suspaudimas oro cirkuliaciją beveik sustabdo, todėl labai šilta medžiaga, netinka gausiai prakaituojantiems;
3. sunkus čiužinys, todėl moteriai be pagalbos jo prižiūrėti neišeis;
4. Keli žmonės iš tūkstančio pasitaiko alergiški lateksui;
5. Kokybiškas lateksas nėra pigus;
Lateksas irgi turi daug rūšių, šiandien yra jau ViscoLatekso kuris savomis savybėmis prilygsta Viskoelastiniams poliuretanams, naudojama ir atvirų porų sistema neskaldytos struktūros, kas beveik sulygino Latekso ir HR savybes.
Vadinti latekso natūralia medžiaga neapsiverčia liežuvis, nes bet kokiu atvejų jį sudaro apie 60 cheminių komponentų.
Minimalus reziumė, ko labai reikalavo besidomintys :
1. Gerų ir pigių čiužinių nėra. Iki 1000Lt galima ieškoti vilktų spyruoklių čiužinių, mano nuomone jie bus geriausi šioje kainų kategorijoje. Iki 1500Lt irgi atiduodu savo balsą už vilktas spyruokles.1500-2000Lt galima rasti jau pusėtiną nespyruoklinį čiužinį, bet jam labai reiktų minkštos pakabos grotelių, kurių nebūna jokiose sukomplektuotuose lovose, geras groteles reikia pirkti atskirai visada. 2000-3000Lt galima rasti pakankamai kokybišką nespyruoklinį čiužinį su vidutinio lygio komfortu, ši riba irgi priskiriama prie ekonominės kompromisinės, bet jau naudojamos kokybiškesnės medžiagos. 3000-5000Lt labai plati paletė kur varijuoja įvairios technologijos ir sprendimai, pasitaiko daug prastų sprendimų, bet yra nemaža dalis ir rimtų produktų. 5000-10000Lt šioje nišoje galima rasti pačių geriausių pasaulyje čiužinių visomis prasmėmis. Virš 10000Lt už čiužinį, kai tingima ieškoti pačiam, pasitikima kainos rodikliu (kuo brangesnis, tuo mažesnė tikimybė nusipirkti prastą daiktą), kokybės ir komforto prieūgis retai kada lenkia čiužinius esančius 5000-10000Lt ribose, o jei ir lenkia, tai labai nežymiai.
2. Mano nuomone geras šiandieninis čiužinys turi turėti 7 anatomines zonas, gerą kvėpavimo sistemą, antibakteriškumą, aukštą komforto lygį parinktą pagal žmogaus anatomiją. Todėl aš balsuoju už Poliuretaninius čiužinius ir 3D technologijų čiužinius(pastarieji kol kas yra labai brangu ir nėra daug gamintojų pasaulyje).
3. Mano nuomone praščiausios medžiagos naudojamos čiužiniuose yra natūralios, jos neturi elastingumo, yra nepatvarios, smarkiai apdirbtos chemikalais, mėgstamos dulkių erkučių ir jų komfortą galima prilyginti grindims.
4. Grynai natūralių čiužinių aš neaptikau, netgi tie patys grikių čiužiniai yra apdirbti gan stipriais cheminiais preparatais.
Ši informacija yra surinkta asmenine mano patirtimi ir pojūčiais, bei bendradarbiavimu su nemažai firmų (Lonas, Gemega, Trivilita, Padvaiskas, Breckle, Metzeler, Tempur, SleepWell, Gumotex, Istikbal, Revaline, Grikiniai čiužiniai, H8, Fey&Co ir t.t.), bet tai tikrai nepretenduoja į absoliučią tiesą ar labai objektyvų patarimą, nes mes visi esame skirtingi. Daugumas pavyzdžių paremti daugumos atžvilgiu, bet nebūtinai tinka visais 100% atvejų.
Informacija ir teorija - geras dalykas, bet praktika - daug svarbiau.
Rinkdamiesi ciuzini, nepamirskite jo isbandyti realybeje.
Pasirinkima turetu apspresti sie kriterijai:
1. sudejimas: ugis ir svoris;
2. siltamegis (tinka pilnaviduriai ciuziniai, t.y., poliuretaniniai, lateksiniai..) - vesiamegis (tusciaviduriai ciuziniai, t.y., su ivairiausio tipo spyruoklemis);
3. megstate kietus ciuziniu - minkstus;
4. gamintojas patikimas ir isbandytas (laikosi garantiniu isipareigojimu) - nezinomas bevardis naujokas;
5. kainos: pigu - brangu.
6. CIUZINYS TURI BUTI PATOGUS JUMS, o ne kaimynui ar dar kokiam geram draugui ar televizinei zvaigzdei...!
Rinkdamiesi ciuzini, nepamirskite jo isbandyti realybeje.
Pasirinkima turetu apspresti sie kriterijai:
1. sudejimas: ugis ir svoris;
2. siltamegis (tinka pilnaviduriai ciuziniai, t.y., poliuretaniniai, lateksiniai..) - vesiamegis (tusciaviduriai ciuziniai, t.y., su ivairiausio tipo spyruoklemis);
3. megstate kietus ciuziniu - minkstus;
4. gamintojas patikimas ir isbandytas (laikosi garantiniu isipareigojimu) - nezinomas bevardis naujokas;
5. kainos: pigu - brangu.
6. CIUZINYS TURI BUTI PATOGUS JUMS, o ne kaimynui ar dar kokiam geram draugui ar televizinei zvaigzdei...!
Laba diena Planuojame užsakinėti vaikams lovas, bet sužinojome jog visų pirma reiktų išsirinkti čiužinus, bet apie juos visiškai nieko nenusimanau Gal galėtumėt pakonsultuoti
Čiužinių savininkai bus berniukai 7 ir 4,5 metų
Ką galėtumėt patarti? Kokie čiužinai jiem labiausi tiktų? Kokių išmatavimų reiktų užsakinėti?
Dėkui
Čiužinių savininkai bus berniukai 7 ir 4,5 metų
Ką galėtumėt patarti? Kokie čiužinai jiem labiausi tiktų? Kokių išmatavimų reiktų užsakinėti?
Dėkui
QUOTE(Aduba @ 2011 05 31, 08:43)
Laba diena Planuojame usakin?ti vaikams lovas, bet suinojome jog vis? pirma reikt? isirinkti ?iuinus, bet apie juos visikai nieko nenusimanau Gal gal?tum?t pakonsultuoti
?iuini? savininkai bus berniukai 7 ir 4,5 met?
K? gal?tum?t patarti? Kokie ?iuinai jiem labiausi tikt?? Koki? imatavim? reikt? usakin?ti?
D?kui
?iuini? savininkai bus berniukai 7 ir 4,5 met?
K? gal?tum?t patarti? Kokie ?iuinai jiem labiausi tikt?? Koki? imatavim? reikt? usakin?ti?
D?kui
Visgi visu pirma, Jus turite patys apsispresti kokio dydzio lovos pas jus telpa. Pagrindiniai standartiniai ismatavimai 80/190, 80/200, 90/190, 90/200, 100/190 ir 100/200. Vaikams visada rekomenduoju Selecta 10 arba Selekta 12.
QUOTE(sapniukas @ 2011 05 31, 08:11)
Visgi visu pirma, Jus turite patys apsispresti kokio dydzio lovos pas jus telpa. Pagrindiniai standartiniai ismatavimai 80/190, 80/200, 90/190, 90/200, 100/190 ir 100/200. Vaikams visada rekomenduoju Selecta 10 arba Selekta 12.
O koks čia čiužinys (spyruoklinis, lateksinis ar .....) Kodėl Jūs jį vaikam patartumėt, turbūd dėl kažkokių išskirtinių savybių?
Ir dar klausimas, o kuriam laikui maždaug užtenka tų čiužinių?
QUOTE(Aduba @ 2011 05 31, 09:22)
O koks ?ia ?iuinys (spyruoklinis, lateksinis ar .....) Kod?l J?s j? vaikam patartum?t, turb?d d?l kakoki? iskirtini? savybi??
Ir dar klausimas, o kuriam laikui madaug utenka t? ?iuini??
Ir dar klausimas, o kuriam laikui madaug utenka t? ?iuini??
Selekta 10, viduje 10 cm aukscio eleastinis poliuretanas, tankis 40, viso ciuzinio auksti 12 cm;
Selekta 12, 12 cm eleastinis poliuretanas, tankis 40, viso aukstis 14.
Uzvalkalas skalbiamas, antialerginis.
Patogesnis butu Selekta 12, ant pastarojo komfortiskai jauciasi net ir suaugusieji.
Tarnaus ilgai, praktiskai kito ciuzinio vaikui ir nebeprireiks..
Teirautis ten, kur prekiaujama Fey&Co produkcija.
QUOTE(sapniukas @ 2011 05 31, 08:50)
Selekta 10, viduje 10 cm aukscio eleastinis poliuretanas, tankis 40, viso ciuzinio auksti 12 cm;
Selekta 12, 12 cm eleastinis poliuretanas, tankis 40, viso aukstis 14.
Uzvalkalas skalbiamas, antialerginis.
Patogesnis butu Selekta 12, ant pastarojo komfortiskai jauciasi net ir suaugusieji.
Tarnaus ilgai, praktiskai kito ciuzinio vaikui ir nebeprireiks..
Teirautis ten, kur prekiaujama Fey&Co produkcija.
Selekta 12, 12 cm eleastinis poliuretanas, tankis 40, viso aukstis 14.
Uzvalkalas skalbiamas, antialerginis.
Patogesnis butu Selekta 12, ant pastarojo komfortiskai jauciasi net ir suaugusieji.
Tarnaus ilgai, praktiskai kito ciuzinio vaikui ir nebeprireiks..
Teirautis ten, kur prekiaujama Fey&Co produkcija.
Kal Jūs žinote kokia maždaug kaina bitų?
QUOTE(Adžuba @ 2011 05 31, 10:01)
Kal Jūs žinote kokia maždaug kaina bitų?
Apie 450lt ir daugiau.
Nepamirskite paziureti Lono Norka arba Norka Plus (400lt ir 450lt atitinkamai) ir Breckle Allergena Plus (399lt).
Jie beveik nesiskiria nuo sapnelio pasiulytu, Tik Norka berods 32kg/m3 tankio, o Allergena 40kg/m3 tankio.
QUOTE(vickyyy @ 2011 05 31, 09:18)
Apie 450lt ir daugiau.
Nepamirskite paziureti Lono Norka arba Norka Plus (400lt ir 450lt atitinkamai) ir Breckle Allergena Plus (399lt).
Jie beveik nesiskiria nuo sapnelio pasiulytu, Tik Norka berods 32kg/m3 tankio, o Allergena 40kg/m3 tankio.
Nepamirskite paziureti Lono Norka arba Norka Plus (400lt ir 450lt atitinkamai) ir Breckle Allergena Plus (399lt).
Jie beveik nesiskiria nuo sapnelio pasiulytu, Tik Norka berods 32kg/m3 tankio, o Allergena 40kg/m3 tankio.
O visi čiužiniai turėtų būti dedami ant grotelių
QUOTE(sapniukas @ 2011 05 30, 18:04)
Informacija ir teorija - geras dalykas, bet praktika - daug svarbiau.
Rinkdamiesi ciuzini, nepamirskite jo isbandyti realybeje.
Pasirinkima turetu apspresti sie kriterijai:
1. sudejimas: ugis ir svoris;
2. siltamegis (tinka pilnaviduriai ciuziniai, t.y., poliuretaniniai, lateksiniai..) - vesiamegis (tusciaviduriai ciuziniai, t.y., su ivairiausio tipo spyruoklemis);
3. megstate kietus ciuziniu - minkstus;
4. gamintojas patikimas ir isbandytas (laikosi garantiniu isipareigojimu) - nezinomas bevardis naujokas;
5. kainos: pigu - brangu.
6. CIUZINYS TURI BUTI PATOGUS JUMS, o ne kaimynui ar dar kokiam geram draugui ar televizinei zvaigzdei...!
Rinkdamiesi ciuzini, nepamirskite jo isbandyti realybeje.
Pasirinkima turetu apspresti sie kriterijai:
1. sudejimas: ugis ir svoris;
2. siltamegis (tinka pilnaviduriai ciuziniai, t.y., poliuretaniniai, lateksiniai..) - vesiamegis (tusciaviduriai ciuziniai, t.y., su ivairiausio tipo spyruoklemis);
3. megstate kietus ciuziniu - minkstus;
4. gamintojas patikimas ir isbandytas (laikosi garantiniu isipareigojimu) - nezinomas bevardis naujokas;
5. kainos: pigu - brangu.
6. CIUZINYS TURI BUTI PATOGUS JUMS, o ne kaimynui ar dar kokiam geram draugui ar televizinei zvaigzdei...!
Gerai kai praktika yra reali, o ne išgalvota!
2. Čia ne taip viskas paprasta, "šiltamiegių" arba pastoviai sušalusių yra nykstančiai mažas procentas(dažniau pasitaikantis tarp vyresnio amžiaus žmonių) ir realiai tai sprendžiama antklodžių pagalba, o ne čiužinio. "Vėsiamiegis" - tiksliau gausiai prakaituojantis - jam netinka lateksiniai ir viskoelastiniai, o kitus reikia žiūrėti nuo situacijos.
3. Dažniau neteisingas žmogaus įprotis miegoti per kietai arba klausytis senos nomenklatūros be realios patirties sapalionių. Čia turi lemti anatomija konkretaus žmogaus, o pomėgis paskutinėje vietoje, jei norime realaus efekto.
4. O kas gali pasakyti kuris išbandytas ir patikimas, o kuris ne, labai subjektyvu ir sėkmės reikalas? Dar įdomiau naujokas? Naujokai lietuvoje yra daugumas užsienio firmų, kurios ne ilgiau kaip 5 metai prekiauja lietuvoje.
5. Žmogaus galimybė nusipirkti tam tikrą čiužinį neįtakoja to čiužinio kokybės, čia tik žmogaus galimybė įpirkti.
6-as punktas bene teisingiausias "sapniuko" pastebėjimas.
QUOTE(Aduba @ 2011 05 31, 10:33)
O visi ?iuiniai tur?t? b?ti dedami ant groteli?
Taip, groteles rekomenduojamos visiems ciuziniams.
Norkos net neziurekit, vaikams jis per kietas, ant to ciuzinio leisciau nebent savo suniui miegoti.
QUOTE(Adžuba @ 2011 05 31, 08:43)
Laba diena Planuojame užsakinėti vaikams lovas, bet sužinojome jog visų pirma reiktų išsirinkti čiužinus, bet apie juos visiškai nieko nenusimanau Gal galėtumėt pakonsultuoti
Čiužinių savininkai bus berniukai 7 ir 4,5 metų
Ką galėtumėt patarti? Kokie čiužinai jiem labiausi tiktų? Kokių išmatavimų reiktų užsakinėti?
Dėkui
Čiužinių savininkai bus berniukai 7 ir 4,5 metų
Ką galėtumėt patarti? Kokie čiužinai jiem labiausi tiktų? Kokių išmatavimų reiktų užsakinėti?
Dėkui
Labiausiai tiktų minkštesni poliuretaniniai, geriau perforuoti :
Keli išvardinti kitų ir mano pridėti šie :
Alteza, Natur Biogreen T3, Swiss magic, Natur Biogreen Comfort, Maxim, Bonaire, Aruba ir panašūs.
Tik ne lateksiniai ir spyruokliniai.
Šie visi čiužiniai tinkami būtų, bet juos reiktų pakeisti po 10 metų tikrai, dėl higienos. Anatominės zonos vaikams pradės veikti, kai jie pasieks 50+kg.