Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės paauglės

QUOTE(Ratukas @ 2011 09 01, 12:21)
Realiai manau tiesiog bijociau samdyti paugle, juk kas benutiktu - atsakomybes jinai isvengtu butent del savo jauno amziaus statuso.  unsure.gif

Bet ir galvelėje tada Jūsų mintys gyvena, jeigu svarstot, net apie, tai, kad jauna auklė išvengtų atsakomybės, atsitikus vienokiai, ar kitokiai problemai... g.gif
Samdyčiau, tačiau, tai būtų išbandyta, rekomenduota ir patikrinta mano pačios būdais auklytė.
Atsakyti
QUOTE(Soffyyy @ 2011 10 02, 10:07)
Nors tema apie  paaugles aukles, bet aš pasisakysiu apie studentes. Neseniai įdėjau skelbimą ir rinkomės valandinę auklytę. Atsiliepė nemažai norinčių, bet praktiškai visos studentės. Atsirinkau keletą mandagiausiai, be gramatinių klaidų rašiusių ir nutariau susisiekti pasikalbėti asmeniškai. Deja, po trijų skirtingų pokalbių nusprendžiau, kad studentės tikrai nesamdysiu schmoll.gif Pirmoji iš karto susakė savo sąlygas: ryte negali, per pietus negali, penktadienį ir šeštadienį irgi negali, nes jauna dar blink.gif Taip pat norėtų, kad laikas būtų skaičiuojamas, kai ji išvažiuoja iš savo namų, jei saugoti reikėtų tik porą valandų. Net nesidomėjau kaina ar kitais jos privalumais, nes iškart supratau, kad mums nepakeliui.
Antroji auklė-studentė, vėlgi negali niekada maždaug iki 16 val., su vaikais nedirbus (išskyrus sesių, draugių, pusseserių ir pan.). Kaina 8 lt už 1 val. blink.gif Kaip be patirties ir nuolat žiaumojančiai gumą, sakyčiau daugokai biggrin.gif
Trečioji auklytė-studentė išvis vos neišvertė iš koto biggrin.gif Paskambinu jos paliktu nr. o ji man sako "gal GALI pasukt vėliau, dabar aš einu į BARAKĄ" lotuliukas.gif Nors prisistačiau, kad skambinu, norėdama pasiūlyti jai auklės darbą. Visgi aš jai perskambinu, pradedam kalbėtis (šis pokalbis vyko telefonu). Labai nepatiko pokalbyje įterpiami "nu", "aha", "nu jio" ir t.t. Kai paklausiau kokia būtų valandos kaina atsakė "kąąąąąą žinau, o ką siūlai" biggrin.gif Pasakiau, kad apmąstysiu jos kandidatūrą.
Taigi, nenoriu apkalbėti auklių-studenčių, gal ne visos jos tokios, kaip mano išvardintos, bet trys pokalbiai jau šį tą pasako. Visgi, atsakomybės mažai...
thumbup.gif lotuliukas.gif Prisijuokiau beskaitydama. Ir prisiminiau savo vienintelį bandymą samdyti studentę (rekomenduotą). Tai ji man susakė tiek galiu-negaliu ir kitų sąlygų, kad supratau, jog turėsiu galvos skausmą prisitaikyti prie auklės paskaitų ir kitų poreikių, o ne pagalbą, kurios ieškojau ir už kurią ketinau mokėti atlygį. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 02 08, 23:00)
thumbup.gif  lotuliukas.gif Prisijuokiau beskaitydama. Ir prisiminiau savo vienintelį bandymą samdyti studentę (rekomenduotą). Tai ji man susakė tiek galiu-negaliu ir kitų sąlygų, kad supratau, jog turėsiu galvos skausmą prisitaikyti prie auklės paskaitų ir kitų poreikių, o ne pagalbą, kurios ieškojau ir už kurią ketinau mokėti atlygį.  bigsmile.gif

tai jau taip,studentes,ypac dieninio kurso,nuolat su savo reikalavimais-pageidavimais ir pan. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(salunja @ 2012 02 08, 23:38)
tai jau taip,studentes,ypac dieninio kurso,nuolat su savo reikalavimais-pageidavimais ir pan. lotuliukas.gif

Pati dirbau aukle būdama studente dieninio kurso. Vieni tėvai patys buvo studentai, o kito vaikučio dirbandys. Kažkaip nei su vienais problemų nebuvo. Aš padaviau jiems savo paskaitų tvarkaraštį ir daugiau klausimų nebuvo. Aišku, būdavo, kai aš savo paskaitų sąskaitą išleisdavau juos į egzaminus. Kadangi tiek su vienu vaikučiu dirbant, tiek su kitu tėvams buvo reikalinga valandinė auklė, tai išsiderindavom.
Atsakyti
QUOTE(anikute @ 2012 02 09, 09:59)
Pati dirbau aukle būdama studente dieninio kurso. Vieni tėvai patys buvo studentai, o kito vaikučio dirbandys. Kažkaip nei su vienais problemų nebuvo. Aš padaviau jiems savo paskaitų tvarkaraštį ir daugiau klausimų nebuvo. Aišku, būdavo, kai aš savo paskaitų sąskaitą išleisdavau juos į egzaminus. Kadangi tiek su vienu vaikučiu dirbant, tiek su kitu tėvams buvo reikalinga valandinė auklė, tai išsiderindavom.
Tai vat kad auklė buvo reikalinga pagalbai, o ne "išsiderinimams". Vaikai du, vyras - dažnai komandiruotėse ir viršvalandžiuose, aš - per du darbus. Tai jau "išsiderinti", kada auklei paskaitos mums pasirodė "misija neįmanoma", o tiksliau - "misija kam mums to reikia". lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 02 09, 11:38)
Tai vat kad auklė buvo reikalinga pagalbai, o ne "išsiderinimams". Vaikai du, vyras - dažnai komandiruotėse ir viršvalandžiuose, aš - per du darbus. Tai jau "išsiderinti", kada auklei paskaitos mums pasirodė "misija neįmanoma", o tiksliau - "misija kam mums to reikia".  lotuliukas.gif

Na, tokiu atveju, tai jums jau studentė jokiu būdu netiko. Nejaugi ji mes mokslus smile.gif Manau, kad studentės gali būti tik valandinėmis auklėmis.
Atsakyti
QUOTE(anikute @ 2012 02 09, 14:34)
Na, tokiu atveju, tai jums jau studentė jokiu būdu netiko. Nejaugi ji mes mokslus smile.gif Manau, kad studentės gali būti tik valandinėmis auklėmis.
Mums reikėjo valandinės auklės. Nuo pietų iki vakaro ir vaiko (jau lankančio darželį) ligos atveju - visai dienai. Bet net jeigu būtumėm kaip nors "išsiderinę", valandinė kaina buvo tokia, kad labiau apsimokėjo samdyti nuolatinę auklę. Ir galvos sau nekvaršinti. mirksiukas.gif
Dabar kai pagalvoju, tikrai nesamdyčiau auklės paauglės. Kadangi teko bendrauti kitais reikalais su paaugliais, tai žinau niuansų, kurie man būtų nepatogūs. Pvz. paauglys gali susitarti ir atėjus susitartam laikui "numesti" SMS'ą, kad tipo "soriukas, šiandien negaliu". biggrin.gif Galvoju, maža ką, gal apsirgo, rašau atgal "susirgai?" Atrašo: "nea, mažasis brolis susirgo, tai net į mokyklą nėjau, jį dabot namie likau". Tai JOFANA, ar tu ryte nežinojai, kad neateisi, kaip esam susitarę? Aš visai kitaip laiką būčiau planavusi. doh.gif Bet paaugliui šitai įdiegti ir išreikalauti gali tik tėvai, mano pastabų nebūtų paisoma, deja.
Užbėgdama už akių komentarams, kad tokie poelgiai būdingi toli gražu ne visiems jauniems žmonėms, pasakysiu, kad tai greičiau taisyklė, negu nemaloni išimtis. Žmonės, neturintys vaikų ir tvarkydamiesi laiką "tik pagal save" nelabai įsivaizduoja, kaip kartais turi viską susityguoti, koks brangus laikas ir kaip kartais sugriūna visas planas dėl tokio neatsakingumo. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 02 09, 13:46)
Mums reikėjo valandinės auklės. Nuo pietų iki vakaro ir vaiko (jau lankančio darželį) ligos atveju - visai dienai. Bet net jeigu būtumėm kaip nors "išsiderinę", valandinė kaina buvo tokia, kad labiau apsimokėjo samdyti nuolatinę auklę. Ir galvos sau nekvaršinti.  mirksiukas.gif
Dabar kai pagalvoju, tikrai nesamdyčiau auklės paauglės. Kadangi teko bendrauti kitais reikalais su paaugliais, tai žinau niuansų, kurie man būtų nepatogūs. Pvz. paauglys gali susitarti ir atėjus susitartam laikui "numesti" SMS'ą, kad tipo "soriukas, šiandien negaliu". biggrin.gif Galvoju, maža ką, gal apsirgo, rašau atgal "susirgai?" Atrašo: "nea, mažasis brolis susirgo, tai net į mokyklą nėjau, jį dabot namie likau". Tai JOFANA, ar tu ryte nežinojai, kad neateisi, kaip esam susitarę? Aš visai kitaip laiką būčiau planavusi.  doh.gif Bet paaugliui šitai įdiegti ir išreikalauti gali tik tėvai, mano pastabų nebūtų paisoma, deja.
Užbėgdama už akių komentarams, kad tokie poelgiai būdingi toli gražu ne visiems jauniems žmonėms, pasakysiu, kad tai greičiau taisyklė, negu nemaloni išimtis. Žmonės, neturintys vaikų ir tvarkydamiesi laiką "tik pagal save" nelabai įsivaizduoja, kaip kartais turi viską susityguoti, koks brangus laikas ir kaip kartais sugriūna visas planas dėl tokio neatsakingumo.  rolleyes.gif

drinks_cheers.gif Dirbu su paaugliais, tai didžijai daliai jų kitų problemos dzin: susitari vieną laiką, parašo, o kartais ir ne, kad jau negali, kad atsirado kitų reikalų , pvz su draugu į kiną reikia eit. biggrin.gif
Į temą: brolienė pradėjo dirbti ir aišku prireikė tokios auklės, kuri galėtų pabūti, kai vaikas suserga, negali į darželį eiti ir t.t. Kreipėsi irgi nemažai studenčių, bet reikėjo prie jų visų derintis, o ne joms prie mamos poreikių. Susitarė su pažįstama studente, ta garantavo, kad tikrai visada galės, paskaitos tam netrukdys. Na ir prasidėjo: iš vakaro paskambina auklei, pasako, kad ryt reikės pabūti su vaiku, viskas gerai. Rytą 7 val jos nėra, o į darbą tai reikia. Po kiek laiko parašo SMS, kad pamigo, atvažiuos apie 9 val biggrin.gif Kitą kartą gauna SMS vėl rytą, kad negali, nes reikia koliokviumui ruoštis (lyg iš vakaro nežinojo). Gerai, kad su pensininke kaimyne sutaria, tai tokiais ekstra atvejams yra kur vaiką palikti. Bet kaimynei širdies bėdos, negali irgi pasitikėt. doh.gif O paauglėms galima planuot palikti nebent po pietų ar vakare. Bet tada, kaip ir sakiau, būna :"aš į kiną", "aš su drauge","ar su broliu galiu ateit".
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2012 02 10, 10:47)
Į temą: brolienė pradėjo dirbti ir aišku prireikė tokios auklės, kuri galėtų pabūti, kai vaikas suserga, negali į darželį eiti ir t.t. Kreipėsi irgi nemažai studenčių, bet reikėjo prie jų visų derintis, o ne joms prie mamos poreikių. Susitarė su pažįstama studente, ta garantavo, kad tikrai visada galės, paskaitos tam netrukdys. Na ir prasidėjo: iš vakaro paskambina auklei, pasako, kad ryt reikės pabūti su vaiku, viskas gerai. Rytą 7 val jos nėra, o į darbą tai reikia. Po kiek laiko parašo SMS, kad pamigo, atvažiuos apie 9 val biggrin.gif Kitą kartą gauna SMS vėl rytą, kad negali, nes reikia koliokviumui ruoštis (lyg iš vakaro nežinojo). Gerai, kad su pensininke kaimyne sutaria, tai tokiais ekstra atvejams yra kur vaiką palikti. Bet kaimynei širdies bėdos, negali irgi pasitikėt. doh.gif O paauglėms galima planuot palikti nebent po pietų ar vakare. Bet tada, kaip ir sakiau, būna :"aš į kiną", "aš su drauge","ar su broliu galiu ateit".
thumbup.gif drinks_cheers.gif Kyla klausimas: kokia nauda iš tokios auklės, kai net susitaręs negali būti garantuotas, kad ateis. O dar ir labai nepigiai vertina savo paslaugas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 10 vasario 2012 - 11:32
na as sakyciau kad valandiniam darbui gal ir tinkama studente bet ir taip butu gerai pazystama nes tikrai sunku prisitaikyti prie ju mokslu cia jau gaunasi kad taikomes mes mamos o ne aukles bent mano patirtis tai tokia schmoll.gif
Atsakyti
Leisciau nebent kuria pazinociau, ne menesi ir ne du. Tai manau galetu buti draugu dukra, ar siaip pazystama mergaite. Tikrai ne is gatves.
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 02 09, 14:46)
Dabar kai pagalvoju, tikrai nesamdyčiau auklės paauglės. Kadangi teko bendrauti kitais reikalais su paaugliais, tai žinau niuansų, kurie man būtų nepatogūs. Pvz. paauglys gali susitarti ir atėjus susitartam laikui "numesti" SMS'ą, kad tipo "soriukas, šiandien negaliu". biggrin.gif Galvoju, maža ką, gal apsirgo, rašau atgal "susirgai?" Atrašo: "nea, mažasis brolis susirgo, tai net į mokyklą nėjau, jį dabot namie likau". Tai JOFANA, ar tu ryte nežinojai, kad neateisi, kaip esam susitarę? Aš visai kitaip laiką būčiau planavusi.  doh.gif Bet paaugliui šitai įdiegti ir išreikalauti gali tik tėvai, mano pastabų nebūtų paisoma, deja.

Mano nuomone, gali ir darbdaviai. Namuose vaikai yra vaikai, jų neriboja griežti grafikai ar griežta atsakomybė už kitus šeimos narius. Turiu galvoje tai, kad namuose yra tėvai, kurie susirgus sesei ar broliui priims sprendimus kaip elgtis ar pan. Pati turiu paauglę mergaitę. Labai myli vaikus, kai atvažiuoja draugės su vaikais- atsidžiaugt negali, kad jaučiasi "kaip be vaikų" thumbup.gif Ji su jais užsiima, kažką vis veikia, maitina, migdo, mažiai net mamas pamiršta thumbup.gif Bet tikrai nežinau, kaip ji elgtųsi kituose namuose, kiek tos atsakomybės ji turi, kai aplinka svetima ir žmonės nepažįstami g.gif Šiemet ji prašosi leisti pabandyti vasarą dirbti, ir mielai sutiksiu, nes tai paaugliams labai naudinga. Griežtas žodis ar sugėdinimas iš svetimų lūpų gali būti labai veiksmingas, net veiksmingesnis už tėvų pasakytą pastabą. Ne kiekvienas paauglys gali suvokti, kaip svarbi jums kiekviena minutė ar kad jau stresuojat tarpdury laukdami auklytės. Nereikia bijoti jiems to pasakyti ar net bandyti įtikinti, kad ir griežtesniu tonu "paauklėti", už nelaiku ar nekokybiškai atliktą darbą galima ir pinigėlius sumažinti ar kaip kitaip paprotinti g.gif Paaugliams tai naudinga, manau. Tai gyvenimo, bendravimo ir verslumo pamokos. Todėl nereikia stebėtis jau vyresnėmis studentėmis ir pan., kad jos neatsakingos ir visai nesuvokia savęs kaip darbuotojo, nes jos neturėjo progos . Čia kaip ir bet kuriame kitame darbe- visi norime darbuotojo su praktika ir patirtimi, o iš kur ją imti, jei niekas jų nesamdo ar neduoda šanso tos praktikos įgyti g.gif Visi norime atsakingų ir pareigingų, unikalių ir idealių žmonių aplinkui save, todėl samdydami paauglius, turėkime omenyje, kad patys ir mokiname juos tokiais tapti...Egzistuoja ne tik tėvai, šeima, bet ir aplinka, visuomenė, kurioje jie turės užaugę gyventi, dirbti arba patys taps darbdaviais. Tikrai esu už tai, kad ir svetimas suaugęs žmogus būtų atsakingas ne tik už savo ir tik savo vaiką, bet ir už visus kitus aplinkui, nepabijotų sudrausminti, pasakyt griežtesnį žodį, sugėdinti dėl netinkamo elgesio arba pagirt ir paskatint už gražų poelgį...
Tik akmenimis neužmėtykit, prašau blush2.gif Tik turėjau mintyje, kad norėčiau, jog mano vaikai bendraudami su kitais išmoktų to, ko galbūt namuose neišmoko blush2.gif Jug nė viena negalime garantuoti, kad viską darome teisingai ir kad paauglės auklės užaugintas vaikas pats bus pareigingas ir stropus paauglys blush2.gif
Atsakyti