Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

sveikos iskilo man klausimas del phal jis pradejo leist keiki manau bet ne ant ziedstiebio o jis islindo is po substrato ir daugiau nebeauga jau pora menesiu pupso toks maziukas ir tiek g.gif
kazi ar padetu ji pabudinti karstas dusas g.gif bet nelabai noriu ji daryt nes pagrindinis augalas leidzia ziedstiebi gal nepatiks jam doh.gif
user posted image
gal tiesiok palikti ji ramybej ir nieko nedaryt, bet labai norisi kad jis uzaugtu greiciau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo baika: 05 birželio 2011 - 10:48
gal kas patarsit, uzpuole kazkokia liga mano gelyte, skaiciau apie ligas tai demes ant lapo atsirado del nepakankamos oro cirkuliacijos, ka man su tuo lapu daryti? raso kad gali uzkrest ir kitas geles ta bakterija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo veiducka: 05 birželio 2011 - 21:18
QUOTE(veiducka @ 2011 06 05, 22:17)
gal kas patarsit, uzpuole kazkokia liga mano gelyte, skaiciau apie ligas tai demes ant lapo atsirado del nepakankamos oro cirkuliacijos, ka man su tuo lapu daryti? raso kad gali uzkrest ir kitas geles ta bakterija


na.. be nuotraukos arba be nuorodos, ką kur išskaitėt ir kaip atrodo tos dėmės, sunku, ką patart mastau.gif jei rašo, kad bakterija, tai greičiausiai reikės nupjauti tą lapą..
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2011 06 04, 12:48)
Jei pasalinot ir apibarstet pjuvio vieta cinamonu,belieka laukti ir stebeti kitus lapus.Su saknimis lapo puvinys vargiai susijes g.gif
Man buvo panasiai,teko lapa salinti prie pat skroteles,saknys sveikos,papuvusiu nesimato.Pjuvio vieta sausa,tad tikiuosi,gelyte pasveiks ir neispus ax.gif

Aciu, taip ir padariau, tai tada belieka laukti kas bus toliau. mat si gelyte turi 2 pumpuriukus (tik) ir jie niekaip nenori prasiskleist, matyt del to puvinio doh.gif o kaip galvojat del ko jis galejo atsirasti g.gif g.gif g.gif
ir dar, ar kai purskiat orches vandenuku, visad ne is krano naudojat, ar bent para palaikyta arba virinta? ant ziedu purskiat?
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 06, 08:12)
ir dar, ar kai purskiat orches vandenuku, visad ne is krano naudojat, ar bent para palaikyta arba virinta?  ant ziedu purskiat?


kai taip karšta, purškiu visur, kur pataikau, bet iš atstumo, kad dulksna būtų... o naudoju distiliuotą vandenį, nes jis nepalieka dėmių nei ant lango/palangės, nei ant lapų
Atsakyti
...aš iš krano tokiu pastovėjusiu, tai...langų nebevalau smile.gif neverta, nes po kiekvieno papurškimo lieka vandens pėdsakai. Darau irgi dulksną/smulkų lietų...visur kur tik užmatau, ant žiedų, kotų, lapų, orinių šaknų, langų stiklai apsipurškia, palangės..netgi grindų plytelės šiek tiek, bet viskas ore garuoja, pas mane taigi 8 ryto 32 - 34 C jau..ir taip ryte, vakare, o jei dieną namuose būna, ir per vidurdienį...Sakyčiau, toks rūpestis bent phal. labai tnkamas ir patinka...nei vienos sudžiūvusios parduotuvinės šaknies nebeturi, net apdžiūvę pumpurai atsigauna ir miegančios akutės bunda..


O kiek suaugusi Phal orchidėja gyvuoja?
Atsakyti
visai neseniai maciau internete tokia ideja,kaip priziureti savo grazuoles...ogi apdeda ant vazonelio leduku gabaliukus.jie tirpsta,o saknys palaipsniui sugeria ta dregme.atseit,labai gerai taip..bent jau taip sake toj nuorodoj g.gif ka jus manot apie tai?
Atsakyti
QUOTE(Laura81r @ 2011 06 06, 13:04)
visai neseniai maciau internete tokia ideja,kaip priziureti savo grazuoles...ogi apdeda ant vazonelio leduku gabaliukus.jie tirpsta,o saknys palaipsniui sugeria ta dregme.atseit,labai gerai taip..bent jau taip sake toj nuorodoj  g.gif ka jus manot apie tai?


na čia nebent vėsiamėgėms orchidėjoms tiktų g.gif falenopsiams tai schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 06 06, 11:22)
na čia nebent vėsiamėgėms orchidėjoms tiktų g.gif falenopsiams tai schmoll.gif

tai vat butent,kad tenai rode apie falenopsius smile.gif man irgi labai idomu pasidare,ar tie ledukai taip jau ten ir gerai. schmoll.gif
Papildyta:
ava,idedu ir pacia nuoroda 4u.gif http://www.youtube.c...eature=youtu.be
Atsakyti
[quote=Laura81r,2011 06 06, 13:39]
tai vat butent,kad tenai rode apie falenopsius smile.gif man irgi labai idomu pasidare,ar tie ledukai taip jau ten ir gerai. schmoll.gif

kazkaip as net bijociau taip eksperimentuot smile.gif
Atsakyti
....net su šaltu vendeniu juk nerekomenduojama leit, o čia ledas...drėgmė, šaltis, ką aš žinau, man tik su puviniu asocijuojasi tokia priežiūra...irgi nerizikuočiau..
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2011 06 05, 08:39)
Statyt kur kitur neturiu kur, nebent visai kambaryje be jokios saulės, kur 24 C ir visada pavėsis. Naktį gaunasi temperatūros šuoliai iki net 14 c skirtumo, ar čia gerai?

Šitas kambarys idealus nužydėjusių orchidėjų patalpinimui. Dėl temperatūrų skirtumų sulauksi greičiau žiedastiebių naujų.
Aš apskritai laitau (pamirkau) orchidėjas kas dvi savaites, o žydinčias kas savaitę. nu aišku, žiūriu į poreikį pgl šaknis. taigi, išgyvent joms pilni šansai tavo vėsiasniame kambaryje wink.gif
Atsakyti