Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 04, 08:54)
merginos, niekas negali padet man? nezinot ar spec nesakot  biggrin.gif pasalinau ta lapa, kaip toliau gelbet, iskratyt saknis ar ner puveko?  help.gif  help.gif  help.gif

Jei pasalinot ir apibarstet pjuvio vieta cinamonu,belieka laukti ir stebeti kitus lapus.Su saknimis lapo puvinys vargiai susijes g.gif
Man buvo panasiai,teko lapa salinti prie pat skroteles,saknys sveikos,papuvusiu nesimato.Pjuvio vieta sausa,tad tikiuosi,gelyte pasveiks ir neispus ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liepa B.: 04 birželio 2011 - 11:50
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 04, 09:54)
merginos, niekas negali padet man? nezinot ar spec nesakot  biggrin.gif pasalinau ta lapa, kaip toliau gelbet, iskratyt saknis ar ner puveko?  help.gif  help.gif  help.gif



kad nesu susidūrusi su tokiu dalyku, negaliu nieko pasakyti ar patarti:4u:
Atsakyti
Sveikos mergaitės,

Susidūriau su tokiu keistu dalyku... Turiu dvi gražiąsias. Fantastiškai gerai auga, tfu tfu tfu. Bet viena mažutė iš savo jau turimų šaknų pradėjo auginti naujas. Tiesiogine šių žodžių prasme: naujos šaknys auga iš jau esamų šaknų. Čia normalu? Kažkaip su tokiu dalyku neteko susidurti.

Ačiū už atsakymus. 4u.gif

P.S. Vienas lapas geltonuoja. Ar ką nors daryti su juo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dziuste: 04 birželio 2011 - 22:37
QUOTE(Dziuste @ 2011 06 04, 23:36)
naujos šaknys auga iš jau esamų šaknų. Čia normalu?

P.S. Vienas lapas geltonuoja. Ar ką nors daryti su juo?


taip

jei tai apatinis lapas - normalu, nieko nereikia daryti, nudžius ir nukris
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 06 04, 22:44)
taip

jei tai apatinis lapas - normalu, nieko nereikia daryti, nudžius ir nukris


Ačiū labai. Vis laukiu keikio, bet niekaip nesulaukiu. smile.gif Tik naujas šaknis ir lapus leidžia. Keikį geriau išleistų... ax.gif
Atsakyti
Kažin, kokio karčio ribą perneša tos orchidėjos pheleonopsiai? pas mane virtuvėj rytinė kaitri saulė, laikau užtraukus užuolaidą, ta prasme, gaunasi kaip netiesioginė saulė, bet vis tiek apie 30 C ir daugiau...matau, kad jų lapai tokie paleipę, nors šaknys žalios, vis nupurškiu gėlės per visą stiebą, žiedus ir t.t., kad jei karšta, tai nors drėgniau būtų - apie puvinį čia kalbos nėra, gėlės sveikos...bet akivaizdu, kad gėlėm per karšta..Statyt kur kitur neturiu kur, nebent visai kambaryje be jokios saulės, kur 24 C ir visada pavėsis. Naktį gaunasi temperatūros šuoliai iki net 14 c skirtumo, ar čia gerai?


Kitas klausimas, kaip išpręst laistymo/ drėkinimo problemą maždaug 10 - 14 dienų laikotarpiui...galvoju jas tada išnešt į tą vėsų kambarį, prieš tai būt pamirkius, dėt ant didelio dubens su vandeniu, ant to dubens uždejus ką nors, ant ko dėčiau vazonus su orchėm...na, garuotų vanduo, būtų oro drėgmė gal didesnė ir va taip išbūtų gal g.gif
gal dar ką galima sugalvot? Visos kiti gėlės sukulentai, juos gerai paliejus išbūna per atostogas be jokių problemų, bet orchidėjas tai tik visai nesenai auginu g.gif ir matau, kad jų laistymo poreikis yra dažnesnis ypač per karščius.
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2011 06 05, 09:39)
Kažin, kokio karčio ribą perneša tos orchidėjos pheleonopsiai?

galvoju jas tada išnešt į tą vėsų kambarį


pas mane ant vakarinės palangės tokia pati situacija.. grįžus iš darbo iškart imu purkštuvą į rankas smile.gif jei rinktis iš minėtų sąlygų, aš palikčiau kur yra, tiesiog reikia padidinti oro cirkuliaciją ir drėgmę..

manau, viską gerai sugalvojai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 05 birželio 2011 - 09:30
QUOTE(Violeta* @ 2011 06 05, 08:39)
Kažin, kokio karčio ribą perneša tos orchidėjos pheleonopsiai? pas mane virtuvėj rytinė kaitri saulė, laikau užtraukus užuolaidą, ta prasme, gaunasi kaip netiesioginė saulė, bet vis tiek apie 30 C ir daugiau...matau, kad jų lapai tokie paleipę, nors šaknys žalios, vis nupurškiu gėlės per visą stiebą, žiedus ir t.t., kad jei karšta, tai nors drėgniau būtų - apie puvinį čia kalbos nėra, gėlės sveikos...bet akivaizdu, kad gėlėm per karšta..Statyt kur kitur neturiu kur, nebent visai kambaryje be jokios saulės, kur 24 C ir visada pavėsis. Naktį gaunasi temperatūros šuoliai iki net 14 c skirtumo, ar čia gerai?
Kitas klausimas, kaip išpręst laistymo/ drėkinimo problemą maždaug 10 - 14 dienų laikotarpiui...galvoju jas tada išnešt į tą vėsų kambarį, prieš tai būt pamirkius, dėt ant didelio dubens su vandeniu, ant to dubens uždejus ką nors, ant  ko dėčiau vazonus su orchėm...na, garuotų vanduo, būtų oro drėgmė gal didesnė ir va taip išbūtų gal g.gif
gal dar ką galima sugalvot? Visos kiti gėlės sukulentai, juos gerai paliejus išbūna per atostogas be jokių problemų, bet orchidėjas tai tik visai nesenai auginu  g.gif ir matau, kad jų laistymo poreikis yra dažnesnis ypač per karščius.


Na, del laistymo nieko negaliu patarti, nes ir pati esu naujoke. Bet del tos saules... Turiu 2 falenopsius, kurie tiesiog bujoja, nors gyvena grynai ant tiesioginiu saules spinduliu. Kieviena gele yra inoringa ir su savo poreikiais. As savasasias nors ir laikau ant saules, ju vazonus istatau i nepermatomus vazonus. Tokiu atveju saknys negauna tos tiesiogines saules ir dregme substrate ilgiau laikosi. wink.gif vadinasi ir gelyte nedziusta. wink.gif
Atsakyti
...o tai lapai kaip - maniškių šaknų būklė - ok, ir žiedai netgi padžiūvę parduotuviniai atsigavę, nauji žiedukai kalasi...bet lapai pageibę...nupurškus iškart pastandėja, atsigauna, bet tai gaunasi, kad turiu purkšti kelissyk dienoj...jei laikyčiau be užuolaidos, tai man jie mygom nugeltonuotų, nes pavėsyje yra 35 C, ant pačios spiginamos palangės apie 40 - 45C...jaučiu paros užtektų iškepti bet kokiai gėlei. O liet irgi nėr kaip, nes šaknys žalios, storos, pilna drėgmes ant sienelių...taigi nereik liet tokių, mano supratimu, tik oro drėgmę palaikyt didesnę.. g.gif Vien žo, pas mane atogrąžų karštis namuose...beveik natūralios sąlygis, ypač kai drėgmę padidinu mirksiukas.gif ...o šaip kaip naujoke, turėčiau pasakyt, kad oechės jaučiasi gerai pas mane...aš tik galvoju, kad jau 8...per mėn atsirado..Kol žydi, puiku, o kai nužydės...Kiek ilgai ir dažnai jos žydi?

Kalbant apie vazonus...tai ant tų karštųjų palangių nieko nebeliko, nei vienos gėlės.net nustėrau pamačius, kad keraminiai vazonai įkaista kaip lygintuvas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 05 birželio 2011 - 09:54
QUOTE(Violeta* @ 2011 06 05, 10:50)
Kiek ilgai ir dažnai jos žydi?


įvairiai.. vienos po parduotuvinio žydėjimo porą metų gali "miegot", kitos nužydi ir vėl leidžia žiedstiebį.. tas pats su žydėjimo laiku - gali dvi sav, gali pusę metų žydėti.. priklauso nuo pačios gėlės
Atsakyti
4u.gif tada dar klausimukas: jei buvo puvinys, prieš gerą mėn, bet dabar leidžiamas naujas lapas, orinės šaknys, vazone matosi žali sveikų šaknų galiukai, ar galima leist tokiai orchei jau kraut žiedynstiebį? Nuo kada
laikoma, kad jau "pasveiko"?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 05 birželio 2011 - 10:17
QUOTE(Violeta* @ 2011 06 05, 11:17)
Nuo kada
laikoma, kad jau "pasveiko"?


kada šaknų pakankamai daug
Atsakyti