Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(dr. @ 2011 09 20, 19:34)
Sveikos,na ir as su klausimu 4u.gif
Perskaiciau visa tema... bet neradau atsakymo.
Klausimas del falenopsio ,pirkausi maximoj zydincia,nuzydejo,nukirpau stieba-nudziuvo...dabar puse metu kazkur praejo ir ziedkotis neatauga ir dar net nezada...lapai per ta puse metu keleti priaugo...,bet man klausimas del saknu,pastebejau,kad apatiniu saknu patys galiukai rausvi g.gif,bet ne minksti-kieti. per daug vandens?per tamsu?

kai prikaups jėgų - žydės.
šaknų galiukai, jei rausvi rodo augimą, o rausvi greičiausiai dėl to,kad arba gauna saulės, arba phal žydėjo violetiniu atspalviu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 09 20, 20:00)
kai prikaups jėgų - žydės.
šaknų galiukai, jei rausvi rodo augimą, o rausvi greičiausiai dėl to,kad arba gauna saulės, arba phal žydėjo violetiniu atspalviu smile.gif

tai taip ,suprantu ,kad ji dabar kaupiasi smile.gif
na saules manau negauna ,nes ideta i nepersvieciama vazoneli,tai apatines saknys neturetu sviesos gaut.
o zydejo baltai ,su siek tiek rausvu viduriuku smile.gif
na apsisarvuoju kantrybe ir laukiu toliau smile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dr. @ 2011 09 20, 20:35)
tai taip ,suprantu ,kad ji dabar kaupiasi smile.gif
na saules manau negauna ,nes ideta i nepersvieciama vazoneli,tai apatines saknys neturetu sviesos gaut.
o zydejo baltai ,su siek tiek rausvu viduriuku  smile.gif
na apsisarvuoju kantrybe ir laukiu toliau smile.gif  4u.gif

bu siaip ar taip viskas ten gerai, šiuo metu aktyviai auga tad karts nuo karto patręškite silpnesne trąšų koncentracija nei nurodyta
Atsakyti
Mano gėlyčių šaknų galiukai visada būdavo žalsvi, tačiau nuo sekmadienio jie paliko kažkokie rausvi/bordo/rusvi... g.gif O viena orchė žydėjo violetine, o kita balta spalva, taip kad nesvarbu kokia žiedų spalva, šaknų galiukai rausvi ax.gif smile.gif)))
Atsakyti
visaip būna. pas mane rausvi dažniausiai būna violetinių atspalvių phalaenopsių. Taip pat ir lapai šiek tiek tokį atspalvį turi.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Orchidėjų pas mane pilni namai ir auginu jau kokius ketverius metus, bet dar su tokia situacija nebuvau susidūrusi - pražydo geltonas Phalaenopsis ir žiūriu kad lapai pradėjo kažkaip blizgėti, paliečiu, o jie kimbantys, atrodo, kaip kokius sakus leistų, ir dar negana, ant žiedų (bet iš kitos pusės) atsirado rudi iškilūs taškeliai, tai juos nukrapsčiau ir vėl pasirodė, kaip kokie sakai, įdomu, kas tai mano orchidėjai užėjo g.gif gal esate susidūriusios su panašia situacija?
Atsakyti
Na dar prie to pacio paklausiu ...
pirkausi neseniai nauja orchideja,Cambria,bet gal kuri senole zino ,koks jos tikslesnis pavadinimas...? g.gif
ikeliu foto :
user posted image
Atsakyti
QUOTE(shining @ 2011 09 21, 09:03)
gal esate susidūriusios su panašia situacija?


be foto sunku ką pasakyti... jei būtų tik "sakai", tai normalu, o dėl tų rudų taškelių... pabandykit nupurkšti insekticidu, greičiausiai tai kenkėjai..
Papildyta:
QUOTE(dr. @ 2011 09 21, 09:32)
nauja orchideja,Cambria


ne cambria, o odontoglossum hibridas arba lietuviškai liežuvė smile.gif tikslesnio pavadinimo kol kas nežinau
Papildyta:
gal šita?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 21 rugsėjo 2011 - 08:41
QUOTE(zuzla @ 2011 09 21, 09:52)
ne cambria, o odontoglossum hibridas arba lietuviškai liežuvė smile.gif tikslesnio pavadinimo kol kas nežinau
Papildyta:
gal šita?

ant vazono paraasyta Cambria ,tai ir parasiau taip ,aciu uz info 4u.gif

na taip ,turbut sita ,ivedus tavo pavadinima duota ir ivedus google vaizdai aptikau visig toki zieda.. tokie ziedai pas mane:
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dr.: 21 rugsėjo 2011 - 09:05
QUOTE(zuzla @ 2011 09 21, 07:52)
be foto sunku ką pasakyti... jei būtų tik "sakai", tai normalu, o dėl tų rudų taškelių... pabandykit nupurkšti insekticidu, greičiausiai tai kenkėjai..


nė į galvą neįėjo nufotografuoti doh.gif vakare įkelsiu foto
Atsakyti
sveikos 4u.gif
jungiuosi ir as prie jusu smile.gif
labai man patinka orhidejos,esu turejusi ju kokias 6-7 ir visos numire sad.gif na tik viena buvo prazydejusi,kol sunelis nesugalvojo patyrineti jos ziedu sad.gif
taigi dabar vel pradejau jas naujas pirkti.
dabar turiu dvi,nors noretusi ju dar daugiau,bet esant dar mazam suneliui sudetinga,nes nera kur ju padeti sad.gif
vakar nusipirkau su akcija uz 50kronu thumbup.gif sitokia orhideja.

user posted image



bet va nieko apie jas isvis nzn,kaip ja auginti? kaip priziureti?ziuriu vazonas nera permatomas.(o gal galima ir kitoms orchidejoms nepermatomi vazonai? g.gif )
taigi kas tokia turite papasakokite kaip ja priziurite. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(escada* @ 2011 09 21, 21:44)
sitokia orhideja.

bet va nieko apie jas isvis nzn,kaip ja auginti? kaip priziureti?ziuriu vazonas nera permatomas.(o gal galima ir kitoms orchidejoms nepermatomi vazonai? g.gif )
taigi kas tokia turite papasakokite kaip ja priziurite. wub.gif


pavadinimas tikraiusiai toks, aš pati neauginu, tai iš praktinės pusės negaliu patart, vienoms šiuos hibridus sekasi auginti, kitoms nelabai, bet pagal pavadinimą jau galėsit kažkokios info pasieškoti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 21 rugsėjo 2011 - 20:49