Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(kerryy @ 2011 09 11, 20:20)
* o ka reiksia tas "sudziuvimas" antroj foto?  blush2.gif

ir trecia foto - cia saknys jau blogos, tokias reikia salinti?

pries persodinant reikia paliet?

trasu kuri laika nenaudoti?

** purskiu falenopsius kasdien (lapus ir saknis) distiliuotu vandeniu su trasomis 300 ml ir koks trecdalis arbatinio saukstelio, gal dar maziau trasu. gerai taip?  4u.gif


gal sraigės mastau.gif išlenda pamirkius, ar nepastebėjot?

jei jos kietos, nešalinkite, jos yra nudegintos trąšomis arba labai kalkėtu vandeniu

taip, taip lengviau pašalinsite buvusį substratą

nenaudoti

nežinau, ar gerai, nes nežinau, kokias trąšas naudojat, kokios jų normos.. bet kokiu atveju, rudenį/žiemą patarčiau vengti taip dažnai purkšti, nes gali nespėti išdžiūti vanduo, patekęs į skrotelę, todėl ji gali pradėti pūti
Papildyta:
QUOTE(Uranija5 @ 2011 09 11, 20:25)
laukti nauju saknu ir tiketis kad kiminuose nesupus tos kelios likusios saknys ar vistik rizikuoti ir persodinti i zieves dabar?


aš persodinčiau
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 11, 19:33)
aš jūsų nuotraukoje nieko nesuprantu schmoll.gif

ten tie uzsiriete, ataugos tokios. man tai jie i lapus panasus, o auga jie ant ziedkocio su sukrautais zie
dais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hekate18: 11 rugsėjo 2011 - 19:43
QUOTE(Lerikyte @ 2011 09 11, 20:31)
kiminuose? vajei bėda... ko gero rizikuočiau tokią persodint, nes artėja šaltasis sezonas, labai lengva supūdyti, kai užsilaiko drėgmė, o ypač, jei jau matosi puvinys. Tai ką gi, švariais įrankiais karpyt negeras šaknis, pamirkint fungicide galima, pabarstyt kirpimą cinamonu ir sodint į stambų substratą, be durpių priemaišos. Laikyt šiltai.



Aciu! smile.gif
Tik sia vasara isigyjau pirmasias katlejas (jau turiu 3 smile.gif ) kitos buvo isodintos zievese ir sekmingai toliau augina naujus auginius ir saknis, tai ir nera reikalo ju judinti. Pirkdama falenopsius visada apziuriu saknis, o si karta kazkaip paziurejau kad auginasi nauja auginuka, o i saknu bukle tik namie atkreipiau demesi...
Atsakyti
QUOTE(hekate18 @ 2011 09 11, 20:42)
ten tie uzsiriete, ataugos tokios. man tai jie i lapus panasus, o auga jie ant ziedkocio su sukrautais zie
dais.


galiu pasakyt tik tiek - stebėkit toliau, po laiko ir bus aišku, ar hibrido išdaiga, ar tikrai keikis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 11, 20:45)
galiu pasakyt tik tiek - stebėkit toliau, po laiko ir bus aišku, ar hibrido išdaiga, ar tikrai keikis smile.gif

na gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 11, 20:42)
nežinau, ar gerai, nes nežinau, kokias trąšas naudojat, kokios jų normos.. bet kokiu atveju, rudenį/žiemą patarčiau vengti taip dažnai purkšti, nes gali nespėti išdžiūti vanduo, patekęs į skrotelę, todėl ji gali pradėti pūti
Papildyta:
aš persodinčiau


Dėl vandens patekimo į skrotelę, galima ausų krapštuku tą perteklių sugerti. Aš visada po purškimo ir laistymo išsausinu skroteles. Ir purkšti geriau ryte, kad per dieną pradžiūtų.
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2011 09 11, 21:52)
Dėl vandens patekimo į skrotelę, galima ausų krapštuku tą perteklių sugerti

Ir purkšti geriau ryte, kad per dieną pradžiūtų.


tikrai taip smile.gif turint laisvo laiko arba tik kelis falenopsius, galima taip "žaisti"

kai dienos trumpėja, kambario termometras rodo mažiau 22, ir langai visi uždaryti, nes šalta, gali ir per dieną nepadžiūti
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 11, 21:58)
tikrai taip smile.gif turint laisvo laiko arba tik kelis falenopsius, galima taip "žaisti"

kai dienos trumpėja, kambario termometras rodo mažiau 22, ir langai visi uždaryti, nes šalta, gali ir per dieną nepadžiūti


Na taip, tokiu periodu gali ir nepradžiūti, bet drėkinti reikia arba patalpą, arba apipurkšti aplink gėlės. Bet iš kitos pusės, ramybės periodu gal nereiktų su drėgme persitenkt? Ar drėgmę reikia vistiek palaikyti, tik laistymą riboti?
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2011 09 11, 22:03)
Bet iš kitos pusės, ramybės periodu gal nereiktų su drėgme persitenkt? Ar drėgmę reikia vistiek palaikyti, tik laistymą riboti?


šiaip hibridiniai falenopsiai ramybės periodo neturi, pamatysit, kiek jų žydės žiemą, jei vartysit pagyrų temą smile.gif jei šaknų galiukai, žaliuoja, lapai auga, arba net žiedstiebius leidžia, o jie pastoviai "kažką" daro, dirbtinai daryti ramybės periodo nereikia.. mano nuomone..
Atsakyti
O tai jie neišsenka taip visąlaik "darbuodamiesi"?
Atsakyti
o tai kiek jau čia to "darbo"? smile.gif dauguma kambarinių augalų arba auga, arba žydi, arba ir tą ir tą daro, laiku persodini, padedi trąšomis.. kai žydi, netręši, po žydėjimo irgi, leidi pailsėti..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 11 rugsėjo 2011 - 21:51
Labai noreciau nuomoniu apie Miltonia.
Nusipirkau pradzioj vasaros dar zydincia,priaugino ji daug nauju graziu lapeliu.Siandien paimtu ir matau,kad lapai prie gumbo praejo ruduoti ir ziuti.Lapai tarsi apibarstyti lyg orandziniais milteliais,ypac lapu viduje,ar gali buti kad perlaisciau,ar kaip tik jai truksta dregmes?
Atsakyti