Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Mintė @ 2011 09 10, 16:27)
Gal reikia dalį senų lapų nupjauti, kad ir geri, norėtųsi kažkaip kad vėl ji pražystų


ir sugalvok tu man taip doh.gif gerus lapus pjauti.. juk tik porą mėnesių nežydi blink.gif kiti porą metų laukia! duokit pailsėt.. beje, persodinimas tai stresas
kada sužydės, tada sužydės.. jei žiemą/pavasarį neišleis naujo žiedstiebio, galima paskatinti, apie tai jau rašiau, vartykit psl atgal
seną žiedstiebį galima visai nukirpti
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 10, 15:42)
ir sugalvok tu man taip doh.gif gerus lapus pjauti.. juk tik porą mėnesių nežydi blink.gif kiti porą metų laukia! duokit pailsėt.. beje, persodinimas tai stresas
kada sužydės, tada sužydės.. jei žiemą/pavasarį neišleis naujo žiedstiebio, galima paskatinti, apie tai jau rašiau, vartykit psl atgal
seną žiedstiebį galima visai nukirpti

Ačiū už atsakymą, supratau, reikia kantrybės blush2.gif, čia ne koks ciklamenas kur žydi ir žydi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mintė @ 2011 09 10, 16:11)
čia ne koks ciklamenas kur žydi ir žydi smile.gif

Na, čia kaip kam g.gif Man ciklameno niekad nepavyksta pražydinti antrą kartą verysad.gif , o phalaenopsis jau treti metai - po porą kartų per metus ax.gif
Atsakyti
Sveikos merginos. O kiek cia daug naudingu patarimu bigsmile.gif pati auginu 2 phalikus balta ir tamsiai violetini. ir stai baltas po dideles pertraukos nusprende zydet, bet kai ka keisto ant ziedkocio augina, gal galit pasakyt kas cia? gal kartais keikis? g.gif user posted image[/IMG]
ps. nezinau ar matysis nuotrauka, nes keliu pirma kart blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(hekate18 @ 2011 09 10, 22:14)
nu va ir nesimate, meginu dar kart blush2.gif


user posted image

Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 07, 22:09)
suaugę/seni dendrobių auginiai meta lapus, tai normalu.. jei lapus meta jauni auginiai, tikriausiai perliejat, pūna šaknys
dendrobiai labai keikuojasi, jei jų šaknys netvarkoj g.gif


Mano tam dendrobiumui apie 2metus. Bet tam pačiam vazone auga ir visai naujas stiebas g.gif
Gal tada su šaknim kas negerai. Perliet - neperlieju, nes skaičiau, kad je stiebas pradeda pumpuruotis, norint kad iš tų spuogelių neišaugtų keikiai, reikia mažiau laistyt. Bet man vistiek keikuojasi kaip reikalas blush2.gif
Atsakyti
o man niekas nepagelbes? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(hekate18 @ 2011 09 11, 18:54)
o man niekas nepagelbes? verysad.gif


aš jūsų nuotraukoje nieko nesuprantu schmoll.gif
Atsakyti
sveiki mirksiukas.gif
atsiveziau nauja gyventoja, kuria pries du metus pati padovanojau tetai. beveik iskart po dovanojimo phalenopsis numete ziedus, ziedakotis nudziuvo ir va jau du metai kaip ji nezydi tik lapus leidzia. pavasari augalelis buvo persodintas i didesni vazoneli. subtrate beveik vien durpes (o jis spec.orchidejoms doh.gif ). lapai apgeibe saknys supuve, ar tai sudziuve, taciau lapa leidzia, kazkoki parudavusi... ka man su ja daryti? pirmiausia turbut persodinti ir pasalinti sugedusias saknis? o kaip vazonelis, ar ne per didelis, nes saknu pro ji nesimato visiskai (persodinta buvo todel kad labai daug saknu buvo islindusios pro vazonelio apacios skyles)? gal kai subtratas bus kitas jos labiau matysis?
dar klausimelis -skaiciau kad kai vazonelio sieneles pazaliavusios reikia persodint. kodel? ka tai reiskia? maniskes vozonelis pazaliaves, bet ji zydi tai persodinti negalima g.gif
atsiprasau jei kartoju daznai girdimus klausimus, bet info ieskoti tikrai neturiu galimybiu. aciu 4u.gif
user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kerryy: 11 rugsėjo 2011 - 18:39
QUOTE(kerryy @ 2011 09 11, 19:38)
ka man su ja daryti? pirmiausia turbut persodinti ir pasalinti sugedusias saknis?

o kaip vazonelis, ar ne per didelis

gal kai subtratas bus kitas jos labiau matysis?

maniskes vozonelis pazaliaves, bet ji zydi tai persodinti negalima  g.gif


taip

jei turit mažesnį permatomą, sodinkite į jį, falenopsiams "patinka" suspaustos šaknys.. jei ne, tik ir šis

jei ten kas nors liko po "spec" substrato orchidėjoms.. pirkite "ekstra" stambų (didesnė maxima, ermitažas, orchidejos.lt)

po laiko samanos išplis ant šaknų ir neleis joms kvepuot, išplis ant substrato ir ilgiau laikys drėgmę ir, vėlgi, neleis kvepuot.. jei persodindama nenulaušit šaknų ar kitaip nesukelsit didesnio streso, nieko žiedams neatsitiks, galima persodinti ir žydinčias, bet galima ir palaukti.. įstatykite permatomus vazonus į nepermatomus, ateityje išvengsite apsamanojimo problemos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 11 rugsėjo 2011 - 18:51
QUOTE(zuzla @ 2011 09 11, 18:50)
taip

aciu 4u.gif
* o ka reiksia tas "sudziuvimas" antroj foto? blush2.gif
ir trecia foto - cia saknys jau blogos, tokias reikia salinti? nupjovus apibarstyti paprastu (valgomu cinamonu) unsure.gif ? pries persodinant reikia paliet? trasu kuri laika nenaudoti?

** purskiu falenopsius kasdien (lapus ir saknis) distiliuotu vandeniu su trasomis 300 ml ir koks trecdalis arbatinio saukstelio, gal dar maziau trasu. gerai taip? 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kerryy: 11 rugsėjo 2011 - 19:21
Sveikos,
norejau gristi prie katleju temos ax.gif . Jau buvau pasiskaiciusi kad geriausiai jas persodinti kai auga naujos saknys, taciau pries 2 savaites nusipirkta nezydinti vienalape katleja isodinta permatomame vazone i kiminus. Gerai matosi kad dauguma saknu parudavusios, tik kelios zalios.. nauju saknu berods neaugina, auga tik mazas naujas auginukas. Ka tokiu atveju daryti? laukti nauju saknu ir tiketis kad kiminuose nesupus tos kelios likusios saknys ar vistik rizikuoti ir persodinti i zieves dabar?
Atsakyti
QUOTE(Uranija5 @ 2011 09 11, 20:25)
Sveikos,
norejau gristi prie katleju temos  ax.gif . Jau buvau pasiskaiciusi kad geriausiai jas persodinti kai auga naujos saknys, taciau pries 2 savaites nusipirkta nezydinti vienalape katleja isodinta permatomame vazone i kiminus. Gerai matosi kad dauguma saknu parudavusios, tik kelios zalios.. nauju saknu berods neaugina, auga tik mazas naujas auginukas. Ka tokiu atveju daryti? laukti nauju saknu ir tiketis kad kiminuose nesupus tos kelios likusios saknys ar vistik rizikuoti ir persodinti i zieves dabar?

kiminuose? vajei bėda... ko gero rizikuočiau tokią persodint, nes artėja šaltasis sezonas, labai lengva supūdyti, kai užsilaiko drėgmė, o ypač, jei jau matosi puvinys. Tai ką gi, švariais įrankiais karpyt negeras šaknis, pamirkint fungicide galima, pabarstyt kirpimą cinamonu ir sodint į stambų substratą, be durpių priemaišos. Laikyt šiltai.
Atsakyti