Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Orfeja @ 2011 09 07, 16:39)
Ar gali būt, kad dendrobiumas paseno? Jis priaugino keikiu gal 10, žydėjo be poilsio 3 kartus iš eilės. Dabar lapai geltonuoja.


suaugę/seni dendrobių auginiai meta lapus, tai normalu.. jei lapus meta jauni auginiai, tikriausiai perliejat, pūna šaknys
dendrobiai labai keikuojasi, jei jų šaknys netvarkoj g.gif
Atsakyti
padekit- mano phalenopsi uzpuole kenkejai. yra tokiu lyg pilksvu vabaliuku ir daug tokiu juodu labai mazyciu burbuliuku jais aplipe saknys(tik gerai isiziurejus pamatau kad jie juda) doh.gif speju kad ju atsirado nuo kiminu nes neuzilgo po ju uzdejimo situ parazitu ir atsirado (db juos ismeciau) g.gif
kaip juos naikinti??? siaip augaleliai grazus, sveiki, auga, bent kolkas... unsure.gif
aciu 4u.gif
Atsakyti
sveiki,
as irgi su klausimeliu (eilini karta blush2.gif )
gavau katleja stai tokiam vazonelyje, ikistos saknys i juros puta. idedu foto kaip atrodo, norejau pasikonsultuoti, ar galiu ja persodinti ir, kaip tai padaryti nepazeidziant saknu, nes jos visos apsiraizge apie ta puta, jauciu nuluztu, jei traukciau augala lauk. ka patartumete? aciu
user posted image
Atsakyti
QUOTE(viktorija27 @ 2011 09 09, 18:45)

kažką tokio esu turėjus tai sodinau su tuo krepšiu, nes per daug būčiau išdraskius.. beje, čia katlėja? katlėjas galima persodinti tik tada, kai auga šaknys, nes kitaip dalis šaknų nunyks ir neatsinaujins. kai pradės augt, išrinkčiau tą putą ir jei ten priaugę viskas tai sodinčiau su tuo krepšiu.
Papildyta:
QUOTE(kerryy @ 2011 09 09, 15:35)
padekit- mano phalenopsi uzpuole kenkejai. yra tokiu lyg pilksvu vabaliuku ir daug tokiu juodu labai mazyciu burbuliuku jais aplipe saknys(tik gerai isiziurejus pamatau kad jie juda)  doh.gif  speju kad ju atsirado nuo kiminu nes neuzilgo po ju uzdejimo situ parazitu ir atsirado (db juos ismeciau)  g.gif
kaip juos naikinti??? siaip augaleliai grazus, sveiki, auga, bent kolkas... unsure.gif
aciu  4u.gif

foto 4u.gif
Atsakyti
taip katleja - copper queen. na ji pas mane tik diena, tai as nezinau, ar auga tos saknys. pati trumpiausia kokiu 3 cm. o kitu visiskai nauju saknu nesimato. visai pasimeciau, nenoriu numarinti unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo viktorija27: 09 rugsėjo 2011 - 19:00
QUOTE(kerryy @ 2011 09 09, 15:35)
padekit- mano phalenopsi uzpuole kenkejai
kaip juos naikinti???


kaip jau minėjau, orchidėjų kenkėjai nesiskiria nuo kenkėjų užpuolančių kitus augalus, skyrelyje flora yra tema - pagalbos namai augalams
vabalai, kenkėjai ir kiti gyviai naikinami insekticidais, parduotuvėje patars, daug kas naudoja Actara
Atsakyti
QUOTE(viktorija27 @ 2011 09 09, 18:45)
sveiki,
as irgi su klausimeliu (eilini karta  blush2.gif )
gavau katleja stai tokiam vazonelyje, ikistos saknys i juros puta. idedu foto kaip atrodo, norejau pasikonsultuoti, ar galiu ja persodinti ir, kaip tai padaryti nepazeidziant saknu, nes jos visos apsiraizge apie ta puta, jauciu nuluztu, jei traukciau augala lauk. ka patartumete? aciu


Aš jūsų vietoj persodinčiau dabar. Nes dar tik ankstyvas ruduo ir iki žiemos persodinta ji spėtų apsiprasti, gal dar ir šaknelių spėtų paaugint. Kitu atveju, geriausia persodint pavasarį. Matyt, jei jau gavote tokiame kiaurame vazonėlyje, tai ši katlėja, veisėjų nuomone, galėtų augti ir pakabinamuose krepšeliuose, tik klausimas, ar jūs galėsite (sugebėsite) ją taip augint - žiemą pas mus butuose pakankamai sausa, tektų "cackintis" su purškaliojimais. Manau,vazonuose auginti tiesiog paprasčiau. Mano nuomonė - aš nukarpyčiau tą plastikinį vazoną, stengdamasi nepažeisti šaknų, nukrapštyčiau putplastį (jis turėtų pakankamai lengvai nutrupėti, nebūtinai jau visai sąžiningai - jei sudėtinga, dalį palikčiau, nematau dėl ko jis gali būti toks visai blogas dalykas) ir kuo persodinčiau, nelaukdama kol visai sutrumpės dienos. Įvertinus situaciją, metas dar tikrai ne blogiausias.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 09, 19:08)
kaip jau minėjau, orchidėjų kenkėjai nesiskiria nuo kenkėjų užpuolančių kitus augalus, skyrelyje flora yra tema - pagalbos namai augalams
vabalai, kenkėjai ir kiti gyviai naikinami insekticidais, parduotuvėje patars, daug kas naudoja Actara

as kazkaip galvojau kad orchidejoms kitaip jie naikinami g.gif bandysim zudyt biggrin.gif
o dar klausimelis blush2.gif pas mane jas nuo trecios valandos apsviecia saule, vasara visada nuleidziu roletus o va kaip tokiu metu, saule juk jau ne tokia kaitiri, gal nieko joms netsitiks ?

Papildyta:
QUOTE(Lerikyte @ 2011 09 09, 18:35)

orchideju ar kenkeju doh.gif ?
Atsakyti
QUOTE(kerryy @ 2011 09 09, 23:43)
orchideju  ar kenkeju  doh.gif ?

visumos kas matosi wink.gif
Atsakyti
QUOTE(viktorija27 @ 2011 09 09, 19:48)
taip katleja - copper queen. na ji pas mane tik diena, tai as nezinau, ar auga tos saknys. pati trumpiausia kokiu 3 cm. o kitu visiskai nauju saknu nesimato. visai pasimeciau, nenoriu numarinti  unsure.gif

kiek iš foto matėsi - neauga, persodint nelaikas. jau ruduo, nesiūlyčiau rizikuot prarast augalą. Kad palaikyti drėgmę aplink šaknis geriau įstatyti į kitą vazoną.
Atsakyti
QUOTE(kerryy @ 2011 09 09, 23:43)
vasara visada nuleidziu roletus o va kaip tokiu metu, saule juk jau ne tokia kaitiri, gal nieko joms netsitiks ?


dabar ji tikrai nekaitri, bet jeigu augalas nepripratęs, gali nudegti lapai.. prieš porą psl mergina buvo įdėjusi nudegusių lapų foto, o falenopsis buvo gavęs vos valandą rytinės saulės..
jei vasarą kartais pamiršdavot užtraukt roletus, ir gėlės gaudavo saulės, tai, manau, dabar joms niekas neatsitiks
Atsakyti
Sveiki, aš taip pat su klausimėliu vėl pas jus lankausi.
Mano phaleonopsis kai baigė žydėti, prieš porą mėn. tai pradėjo džiūti žiedastiebis, šaknys pačiame viršuje sudžiuvo, o galai dar buvo geri, tai aš išėmiau ir persodinau, nukarpiau visas sudžiūvusias, dabar augalas gražiai sau leidžia lapą po lapo. Norėjau paklausti po kiek laiko vėl yra tikimybė, kad kraus žiedus, ar kai intensyviai leidžia lapus žiedų nekrauna? Ir šaknys puikiai auga, net kažkaip sugebėjo per vazono apačią išlįsti (o tiek mažai šaknų liko kai buvau nukarpius). Gal reikia dalį senų lapų nupjauti, kad ir geri, norėtųsi kažkaip kad vėl ji pražystų. Tiesa, po persodinimo žiadastiebis nustojo džiūti, tai jo nenupjoviau kur dar geras liko.
Atsakyti