Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Apie falenopsius 4u.gif
Ačiū už atsakymą.
Atsakyti
Merginos, kas nutiko mano phalenopsiui, pradejo lapai gelst, is lapu apatines puses sunkiasi sakai. Lapai tvirti. Kaip ja atgaivint, turi dar nemazai ziedu. Pries pora savaiciu persodinau, nes perliejus buvau, ar gali but nuo to? Aciu atsakiusioms. 4u.gif
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
Atsakyti
QUOTE(Aistija @ 2011 09 01, 10:41)
Merginos, kas nutiko mano phalenopsiui, pradejo lapai gelst, is lapu apatines puses sunkiasi sakai. Lapai tvirti. Kaip ja atgaivint, turi dar nemazai ziedu. Pries pora savaiciu persodinau, nes perliejus buvau, ar gali but nuo to? Aciu atsakiusioms. 4u.gif


g.gif pirmiausia izoliuokite nuo visų kitų augalų...
1. ar galėjo perkaisti? jei ne -->
2. grybelis, gydomas fungicidais
3. jei dėl perlaistymo buvo supuvusios šaknys, galėjo taip sureaguoti.. tręšti su daugiau azoto turinčiomis trąšomis
4. bet va ta dėmė pirmame pav., jei nebuvo sraigių substrate, jei lapas nenudegė nuo saulės, kartu su tais marmuriniais pageltonavimais gali reikšti virusą, gėlės neišgelbėsit

jei nutarsit gydyti, jei šaknys buvo pažeistos, žiedynus rekomenduoju nukirpti, kad falenopsis neeikvotų jėgų žiedams...
Atsakyti
Nudegti negalejo, nes nebuna ant tiesioginiu saules spinduliu, langas siaurinej pusej. Saknys dar nebuvo pazeistos.
Prigasdinot mane cia labai tikiuosi kad ne virusas. verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aistija: 01 rugsėjo 2011 - 10:02
QUOTE(Aistija @ 2011 09 01, 11:01)
Nudegti negalejo, nes nebuna ant tiesioginiu saules spinduliu, langas siaurinej pusej. Saknys dar nebuvo pazeistos.
Prigasdinot mane cia labai tikiuosi kad ne virusas. verysad.gif


jei ant saulės nebuvo, šaknys geros, tada bandykite fungicidą naudoti, jei padės, reiškia ne virusas, bet būtinai izoliuokite nuo kitų augalų..
o kokios spalvos žiedai?
Atsakyti
sviesiai violetiniai ax.gif
Atsakyti
Sveikos mergaitės. Susidūriau ir aš su bėda - mano orchidėjos lapas vienoj vietoj išsausėjo, taip lapas lyg suplonėjo.... Ką daryt? Jau ir antrai taip darosi.. verysad.gif
user posted image
čia kita lapo pusė
user posted image
Šįryt gerai patyrinėjau - ir vazonėlyje pamačiau mažą mažą vabalytį? Kas tai? Šalia stovėjo sanpaulija - jos lėkštutėje, pakėlus vazonėlį, irgi pamačiau panašius ropinėjančius du vabaliukus.... Ką patartumėt daryt? Actara? Neemazolis?kokia priemone gelbėt gėliukus?
Atsakyti
QUOTE(angulyte @ 2011 09 02, 10:29)
Ką patartumėt daryt? Actara? Neemazolis?kokia priemone gelbėt gėliukus?


ar tik neperliejat savo gėlių? nes vabaliukai panašūs į tuos, kurie atsiranda nuo drėgmės..
o tos dėmės irgi byloja apie ilgą kontaktą su vandeniu.. jeigu yra kitaip, sakykit, galvosim toliau
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 02, 10:41)
ar tik neperliejat savo gėlių? nes vabaliukai panašūs į tuos, kurie atsiranda nuo drėgmės..
o tos dėmės irgi byloja apie ilgą kontaktą su vandeniu.. jeigu yra kitaip, sakykit, galvosim toliau

Na tikrai neperlieju.... gal kas dvi sav. ar dar truputėlį rečiau pamerkių į vandenį - kiek nesugeria per kokią val - išpilu. Lieju, kai šaknys praranda tą gražų žalumą. g.gif
Skaitinėjausi apie tuos vabalyčius - pagal aprašymus - tai gali būti ir podūros- reiks iš mamos lūpą parsinešt ir patyrinėt.... Nors nesu visiškai tikra- juos pirmiau sanpaulijų lėkštutėse pamačiau. Labai nustebau, pamačiusi orchidėjos vazonėlyje.
Grįžtant prie orchidėjų - šitas lapas jau pašalintas, bet žiūriu panašiai nori darytis ant šviežiausio, jauniausio lapo... man jau neramu darosi... Gaila būtų netekt gėliukų- turiu porą ir parsisiųstų - tfu tfu tfu - juos atskyrus laikau, kol kas dar nematyt pavojaus... g.gif
Atsakyti
QUOTE(angulyte @ 2011 09 02, 11:02)
pamerkių į vandenį - kiek nesugeria per kokią val - išpilu

žiūriu panašiai nori darytis ant šviežiausio, jauniausio lapo..


reikia merkti iki vazono viršaus ir 15-20 min visiškai užtenka, per ilgai laikot, tai gali būti priežastis

o tiesioginių saulės spindulių gauna?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 02, 11:20)
reikia merkti iki vazono viršaus ir 15-20 min visiškai užtenka, per ilgai laikot, tai gali būti priežastis

o tiesioginių saulės spindulių gauna?

Ant rytinės palangės stovi, tai kažkiek gauna, bet jie tikrai nėra kaitrūs ir labai trumpai lepina... Kolega sako, kad greičiausiai bus amarų iščiulpta, nu bet niekur aš nieko panašaus nemačiau... BGet, esmė ta, kad Actaros nebegaunu - sako išimta iš apyvartos. Ryt lėksiu Kaunan į Senukus - gal dar gausiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(angulyte @ 2011 09 02, 11:50)
Ant rytinės palangės stovi, tai kažkiek gauna, bet jie tikrai nėra kaitrūs ir labai trumpai lepina...  Kolega sako, kad greičiausiai bus amarų iščiulpta, nu bet niekur aš nieko panašaus nemačiau... BGet, esmė ta, kad Actaros nebegaunu - sako išimta iš apyvartos. Ryt lėksiu Kaunan į Senukus - gal dar gausiu  g.gif


ji arba nudegė arba dūso šaknys nuo per ilgo mirkymo ir taip sureagavo lapai.. kad čia ne vabalų darbas, tai 99%
Atsakyti