Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Senukuose visiems vazonams -25proc.nuolaida, jei ką domina.
Atsakyti
Merginos turiu klausimą, gal padėsit... smile.gif
Ketinu reanimuoti kelias orchidėjas, nes joms jau paskutinioji. Kol buvau išvykusi trims savaitėms į svečius anyta buvo atvažiavus, tai ir supūdė mano gėlytes.. Kiekvieną mielą dieną purškė ant jų vandenįverysad.gif Persodinau, atrodo visas šaknis supuvusias nukarpiau, bet vis tiek niekas nepadeda, nyksta tiesiog akyse orchidėjos.
Šiandien sulaukiau reikalingų prekių ir apsižiūrėjau, kad dar reikia kažkokios priemonės gėlei mirkyti. O negalima niekuo buitiniu pakeisti? nes sergu aš, iš namų eiti niekur negaliu, o bijau ilgiau taip kankinti gėles... sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Punce @ 2011 08 12, 09:39)
reikia kažkokios priemonės gėlei mirkyti. O negalima niekuo buitiniu pakeisti? nes sergu aš, iš namų eiti niekur negaliu, o bijau ilgiau taip kankinti gėles... sad.gif


turbūt turėta omenyje, fungicidas.. tiks kalio permanganato tirpaliukas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 08 12, 11:00)
turbūt turėta omenyje, fungicidas.. tiks kalio permanganato tirpaliukas smile.gif

Taip taip... Aš apie tą patį kalbėjau... Tik va kad ir kalio permanganato neturiu... smile.gif
Spėju reiks brangiausiajam skambinti ir liepti, jog darbo metu nuvažiuotų.. O gal dar yra kokia priemonę? ax.gif

Ir dar klausimą turiu, kai kirpsiu tas visas šaknis, tai man jas visas visas nukirpti ar tik supuvusias? Nes yra vienas kitas milimetriukas jau naujų. Bijau per daug nukirpti.
Atsakyti
QUOTE(Punce @ 2011 08 12, 10:08)
O gal dar yra kokia priemonę? ax.gif

Ir dar klausimą turiu, kai kirpsiu tas visas šaknis, tai man jas visas visas nukirpti ar tik supuvusias? Nes yra vienas kitas milimetriukas jau naujų. Bijau per daug nukirpti.


galima nieko nenaudot, juk ligos nebuvo

o kam kirpti sveikas šaknis? mastau.gif nukirpkit supuvusią šaknį iki sveikos žalios vietos, pjūvį patepkit cinamonu arba angliuku ir sodinkit
Atsakyti
Punce, Jūs nekirpkit, o gražiai su pirštukais nutraukite supuvusį velameną nuo šaknų. Liks šaknys (siūlai), kuriais įsitvirtins augalas į žieves.
Tinka ir cinamonas, medžio anglis.
Atsigaus tos gėlytės, juk žmogus gero norėjo mirksiukas.gif
Papildyta:
oi, kartu su zuzla tą patį parašėm 4u.gif
Atsakyti
Tai, kad spėju ten jau beveik nieko ir neliko... smile.gif
Na vienos padėtis tai jau tragiška, net viršutinės šaknys ruduot pradėjo, o kitas manau tik dar kartą reikės apkarpyti ir persodinti... smile.gif Kaip nors gelbėsim... smile.gif
Paskui pamėginsiu ir nuotraukas įkelti kas ir kaip... smile.gif Tai aš ir spėju, kad ne iš blogos perlaistė (tikiuosi biggrin.gif biggrin.gif ) ir dar įtariu, kad ir brangusis palaistė, nes prieš išvažiuodama prigrasinau, jog šį kartą blogai baigsis jei vėl kuria gėlę sudžiovins (prieš tai kiparisą sudžiovino visiškai, nes manė, kad tai netikras augalas biggrin.gif )

P.S.: klasiokė (biologė), ką tik parašė ir sakė, jog nieko baisaus jei ir vėliau palaistysiu ar apipurkšiu kalio permanganatu. Ji taip savo visas gėles profilaktiškai palaisto ax.gif

Einu, kol dar į lovą neatguliau... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Punce @ 2011 08 12, 10:29)
(prieš tai kiparisą sudžiovino visiškai, nes manė, kad tai netikras augalas  biggrin.gif )


čia tai prajuokinai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 08 12, 11:31)
čia tai prajuokinai biggrin.gif

Man tai tuo metu buvo visai nejuokinga... biggrin.gif Taip gražiai augo (draugė Kalėdoms padovanojo)... Ir dar kai buvau išvykus, skambinau sakiau VA MAXIMOJ VAZONAMS AKCIJA TAI NUPIRK TIEK IR TIEK... Nupirko, bet sakė pagalvojo, kad aš skaičiuoti nemoku, nes kam tai plastmasinei gėlei vazonas tai jam niekaip nesuprast... biggrin.gif O ir kiekvienos gėlės grafiką buvau surašius kuria dieną ir kaip reikės palaistyti... biggrin.gif

Ir dar vienas klausimėlis... smile.gif Kiek maždaug centimetrų tų kiminų dėti?
Atsakyti
QUOTE(Punce @ 2011 08 12, 10:47)
Kiek maždaug centimetrų tų kiminų dėti?


porą gal..
Atsakyti
laba,atejau pagalbos, miniukui kazkas atsitiko, apatiniai lapai susiraukslejo, vienas net nudziuvo. virsutiniai kolkas lyg sveiki. ar galima ka nors padaryt kad atsigautu? o kitos lapai pradejo geltuonuoti , cia liga kokia ar kas? ikeliu foto kad aiskiau butu

user posted image

user posted image
Atsakyti
tai niekas negali atsakyti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gabriell'e: 17 rugpjūčio 2011 - 01:19