Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Agnesyte @ 2011 08 09, 15:03)
Sveikos  4u.gif
temos neperskaičiau, o iš karto klausiu. Kame šaknys, turi tik viena orchidėją, nes kitos nunyko. Ji dabar sužydėjo GAUSIAI, bet ilgai žiedai nesilaiko, ką daryti, jau krenta  unsure.gif


reikia žinoti, kas per orchidėja, kaip prižiūrit, kur stovi, kaip šaknys ir t.t..

jeigu visos kitos nunyko, reiškia kažkur yra priežiūros klaidų, todėl skaitykit pirmą puslapį!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 09 rugpjūčio 2011 - 14:11
QUOTE(Merii @ 2011 08 08, 11:41)
ir aš laukiu iš Tailando tokios pat. Priežiūra tokia pat, kaip visų katlėjų.



man ji labai grazi pasirode, tai ir uzsisakiau bet ne is tailando. o kaip jas supakuotas atsiuncia? juk gali buti ir nulauztos sad.gif
Atsakyti
pakete, tarp sukarpytų popieriaus skiaučių, nuogomis šaknimis..., viską reikia reanimuoti, čia iš Tailando.
O vokiečiai suvynioja kaip leliuką, gali dėžę vartyti kaip nori ir dar užrašo, kad stiklas.
Prancūzų mažiukės paketuose, normaliai supakuotos, bet lb padžiuvusios katlėjos...ir aišku, aplaužytos, vandos normaliai, tik lb mažai šaknų.., bet vistiek apsimoka jas imt, nes stiprios.
Na suprantama, ne būtinai taisyklė, gal man čia taip pasitaikė.
Atsakyti
labukas, o jus orches sodinat i plasmasinius tuos indelius? blush2.gif soryy as naujoke smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Måke @ 2011 08 10, 13:51)
labukas, o jus orches sodinat i plasmasinius tuos indelius? blush2.gif soryy as naujoke smile.gif


kokius tuos? mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 08 10, 12:52)
kokius tuos? mastau.gif

soryy, i tuos kuriuose nusiperkat su gele? blush2.gif
Papildyta:
Norvegijos geliu parduotuvese ieskau didesniu permatomu vazoneliu, bet nerandu, sakau gal ieskot nemoku blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Måke @ 2011 08 10, 14:00)
soryy, i tuos kuriuose nusiperkat su gele? blush2.gif


taigi jau būna įsodinta, kažkaip nelabai aš suprantu klausimo esmės...
ar turite omeny persodinant?
spėju kalba eina apie phalaenopsis? taip, lengviau ją prižiūrėti, kai auga permatomam vazone
Papildyta:
QUOTE(Måke @ 2011 08 10, 14:02)
Norvegijos geliu parduotuvese ieskau didesniu permatomu vazoneliu, bet nerandu, sakau gal ieskot nemoku  blush2.gif


bet ar tikrai reikia persodinti? ir ar tikrai reikia didesnio vazono?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 08 10, 13:06)
taigi jau būna įsodinta, kažkaip nelabai aš suprantu klausimo esmės...
ar turite omeny persodinant?
spėju kalba eina apie phalaenopsis? taip, lengviau ją prižiūrėti, kai auga permatomam vazone
Papildyta:
bet ar tikrai reikia persodinti? ir ar tikrai reikia didesnio vazono?

man suluzo vazonelis ir reik naujo, bet nerandu pirkti tokio pat kaip su gele nusipirkus.
Atsakyti
QUOTE(Måke @ 2011 08 10, 14:07)
man suluzo vazonelis ir reik naujo, bet nerandu pirkti tokio pat  kaip su gele nusipirkus.


aaa, tai paprašykite, kad kas iš lt atsiųstų, juk turite likusių artimųjų smile.gif arba nusipirkite iš www.orchidejos.lt, kiek žinau, jie į užsienį irgi siunčia... tuo pačiu pagalvokite ir apie substratą, ar yra pas jus pardavime orchidėjų substratas be durpių?

jei jus naujokė, tikrai patarčiau sodinti į permatomą vazoną, o kad būtų estetiškiau įstatyti į nepermatomą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Måke @ 2011 08 10, 13:51)
labukas, o jus orches sodinat i plasmasinius tuos indelius? blush2.gif soryy as naujoke smile.gif


O ar nėra geriau phalaenopsius, kaip ir visas gėles, sodinti NE į plastikinius vazonus, o pvz. stiklinius, molinius? Stikliniam skaidriam irgi šaknys puikiausiai matosi rolleyes.gif Aišku, stiklas nėra toks geras, kaip molis, kuris prisideda prie tinkamos drėgmės ir oro apykaitos, bet gal vistik geriau, nei plastikas?
Atsakyti
QUOTE(Santaika @ 2011 08 10, 14:23)
O ar nėra geriau phalaenopsius, kaip ir visas gėles, sodinti NE į plastikinius vazonus, o pvz. stiklinius, molinius?


stiklas yra nepatogus, nes sunkesnis, be to reikia skylę gręžti g.gif nemačiau kažkaip stiklinių vazonų gėlėms, tik dekoratyvinius (kašpo)
kas dėl molinių, na jie irgi sunkoki, bet didžiausiais minusas naujokams - sunkiau bus spręsti, kada laikas laistyti... jei perlaistoma, nepamatys puvančių šaknų, jei neužtenka laistymo, nepamatys susitraukusių, ir t.t.
be to, persodinant yra didelė tikimybė pažeisti prilipusias prie molinio vazono sienelių šaknis, net jei tas vazonas gerai išmirkytas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 08 10, 14:34)
stiklas yra nepatogus, nes sunkesnis, be to reikia skylę gręžti g.gif nemačiau kažkaip stiklinių vazonų gėlėms, tik dekoratyvinius (kašpo)
kas dėl molinių, na jie irgi sunkoki, bet didžiausiais minusas naujokams - sunkiau bus spręsti, kada laikas laistyti... jei perlaistoma, nepamatys puvančių šaknų, jei neužtenka laistymo, nepamatys susitraukusių, ir t.t.
be to, persodinant yra didelė tikimybė pažeisti prilipusias prie molinio vazono sienelių šaknis, net jei tas vazonas gerai išmirkytas smile.gif


Kaip gerai, kai yra kieno paklausti ir galima išgirsti protingų minčių thumbup.gif plastikinis vazonėlis, pasirodo, daiktas tikrai geras blush2.gif
Atsakyti