Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 19, 12:20)
1.tai viliuosi nepridariau daugiau zalos nei,kad naudos

2.Tai nereikia persodinti? O jei tas pats pelesis kaip 1psl, tik saknis toje vietoje gerai nuplaut, ir 
pamirkyti fungicido tirpale (kiek laiko mirkyti ??? ), dezinfekuoti vazonėlį (ar galima dezinfekuoti su tokiom priemonem kaip Detol?) ir pasodinti į naują substratą..

ACIU LABAI JUMS!!!!  4u.gif


1.manau, viskas bus gerai

2.jei persodinsit dabar, yra tikimybė prarasti pumpurus, bet daug kas persodina, ir nieko panašaus nenutinka.. taigi galit persodinti ir dabar, šaknis ne tik toje vietoje gerai nuplaut, o visas.. mirkyti galima ir fungicide, bet jei neturit, galima naudoti kalio permanganato tirpalą.. apie Detol nieko nežinau, bet, manau, užtektų apipilti vazonėlį verdančiu vandeniu... ir pasodinti į naują substratą smile.gif
ar jau išsiaiškinote, koks substratas geriausias falenopsiams?

prašom mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 07 19, 12:35)
ar jau išsiaiškinote, koks substratas geriausias falenopsiams?

prašom mirksiukas.gif


Tai dar yra kelios rusys substrato biggrin.gif , tai jau kokios lepuneles tos orchidejos!! mano papartis nei is tolo tiek demesio nereikalauja biggrin.gif !
tai einu ziurinetis kokio cia substrato reikia, nors siaip geliu ir sodininkystes parduotuvese nemaciau isskirtos zemes orchidejoms (gyvenu airijoje), esu maciusi kad yra kazkoks misinys butent orchidejoms.

pasidalinsiu naujienomis, kaip cia man su ta lepunele sekasi:)
Atsakyti
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 19, 13:03)
esu maciusi kad yra kazkoks misinys butent orchidejoms.


skaitykit sudėtį, mišinyje neturi būti durpių smile.gif kitaip teks plauti substratą

falenopsiai visiškai nelepios gėlės schmoll.gif tiesiog reikia susidraugauti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 19 liepos 2011 - 12:10
na va,susiziurejau ko man reikia, vaziuosim db i parde, tikiuosi SB neisgasdinti su pirkiniu sarasu blush2.gif nes jam visi siemano pomegiai jau labai igriso.. ir sako labai jau brangus biggrin.gif
Atsakyti
mano phenelopse ant vieno stiebo augino 3 keikus ir pradejo visa dziuti, numete lapus verysad.gif ziuriu dabar kad stiebas ir keiku lapai dziusta, galvoju gal atskirti du isleide saknis vienas ne, bet tos sakneles da tik po 1-2 cm, kaip manot ar keikus galiu issaugoti? g.gif
Atsakyti
Grizau namo tik su vazonu ir kazkokiom trasom mazoje tiubeleje, kuria reikia ismeigti i orchideju vazona,ir taip laselis po laseliu gele yra maitinama kasdiena. Siaip labai pigu skaityciau,99 centai menesiui smile.gif

Tik del visu kitu dalyku likau nusivylusi! Niekaip neradau jokio substrato, radau zemes specialiai orchidejoms, bet jau kaina tai atsiprasau, 1 ar 2 kg- 8 eurai schmoll.gif ,
Ai zodziu.. Net nezinau ka daryt? Ar iseitu kazkaip paciai pasidaryti?
Beje maciau buvo DIDZIAUSIAS maisas, 60 litru, kazkokios kapotos zieves. Bark. Itariu sis tai tiktu, bet man reikia tik poros sauju, tai kur as kita kieki desiu... verysad.gif

Gal kas patart gali? Ar esate dariusios pacios?

Beje ziurejau online parduotuve,Orchidejos.lt, gal kas esate pirkusios, kaip su pristatymu,ar normaliai ateina... ?

Idomu nieko nenutiks mano orchidejai jei savaite ji taip pagyvens g.gif ???
Atsakyti
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 19, 18:12)
1.Ar iseitu kazkaip paciai pasidaryti?

2.Beje ziurejau online parduotuve,Orchidejos.lt, gal kas esate pirkusios, kaip su pristatymu,ar normaliai ateina... ?

3.Idomu nieko nenutiks mano orchidejai jei savaite ji taip pagyvens g.gif ???


1.atnešu iš pirmo puslapio: Žievė - renkant paprastą pušies žievę reikia rinkti kuo storesnius, švarius (perpjovus - vario spalvos) gabalus, kuriuose nebūtų sakų (geriausia - nuo savaime nudžiūvusio medžio, tada žievė lengvai atsiskiria). Žievę susmulkinkit reikiamo dydžio gabalėliais, tada juos tiesiog pamirkykit ir pavirinkit, o pavirintus dar kartą praplaukit. Tokią žievę jau galima naudoti. Jei norite saugoti - likurias žieves išdžiovinkite

2.iš užsienio nežinau, ar kas siuntėsi, per lt viskas gerai ateina.. paklauskyte jų pačių, ar siunčia, kaip siunčia

3.juk rašiau, kad kol kas nieko baisaus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 07 19, 18:23)
1.atnešu iš pirmo puslapio: Žievė - renkant paprastą pušies žievę reikia rinkti kuo storesnius, švarius (perpjovus - vario spalvos) gabalus, kuriuose nebūtų sakų (geriausia - nuo savaime nudžiūvusio medžio, tada žievė lengvai atsiskiria). Žievę susmulkinkit reikiamo dydžio gabalėliais, tada juos tiesiog pamirkykit ir pavirinkit, o pavirintus dar kartą praplaukit. Tokią žievę jau galima naudoti. Jei norite saugoti - likurias žieves išdžiovinkite

2.iš užsienio nežinau, ar kas siuntėsi, per lt viskas gerai ateina.. paklauskyte jų pačių, ar siunčia, kaip siunčia

3.juk rašiau, kad kol kas nieko baisaus smile.gif


ir kaip as praziurejau blush2.gif ,nors tikrai skaiciau pirmame puslapyje kaip reikia persodint orchidejas. Nors pas mane tai vistiek dubline pusu nera,reikia toliau is miesto isvaziavus ieskot. O kokiais kokoso kevalo gabaliukai netiktu turbut,arne.. ?

na dar pora dienu apsiziurinesiu aplinkuj,gal rasiu kitose geliu parduotuvese:), svarbiausia nuraminot,kad orchideja nenumirs.. ir jei nerasiu siusiuos is lietuvos..
dar reikia per ebay paieskot..
Atsakyti
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 19, 18:35)
O kokiais kokoso kevalo gabaliukai netiktu turbut,arne.. ?


aš taip neauginau.. mano visos sedi tokiame substrate - žievė, vulkaninė uoliena, kai kuriom įmaišiau anglies gabaliukų
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 07 19, 18:37)
aš taip neauginau.. mano visos sedi tokiame substrate - žievė, vulkaninė uoliena, kai kuriom įmaišiau anglies gabaliukų


Na ir as nemeginsiu eksperimentuot, nebent tikrai zinociau kazkas yra bandes,ir jos patenkintos auga:) db internete knisuosi, gal rasiu kur aplinkui to substrato ir nereikes siustis is kazkur:)
Atsakyti
sveikos,

norejau paklausti, kodel atskirti keiki reikia su ziedynstiebiu? Ar galima ji tiesiog su saknelemis priepat isaugimo nukirpti, be ziedynstiebio?
Pas mane tokia situacija, kad keikis isauges " sankryzoje" dvieju ziedynstiebiu. isaugino tris lapelius , dvi sakneles, jos jau pakankamai ilgos , kad galeciau atskirti. Bet problema, kur nukirpti? Apsigyveno jis ant pagrindinio ir kito mazesnio ziedynstiebio susikirtimo.

tikiuosi pakankamai paaiskinau..Patarkite, ka daryti, Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(NIDA* @ 2011 07 20, 16:56)
Ar galima ji tiesiog su saknelemis  priepat isaugimo nukirpti, be ziedynstiebio?


galima, tik taip didesnė tikimybė pažeisti keikį, kuriam ir taip bus stresas, kai atskirsit
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 20 liepos 2011 - 17:35