Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Merginos,ar butina orchidejas kiti i dusa blush2.gif ? Kam to reikia ?

As taip noriu pramokt kazko apie orchidejas, kad nezinau nuo ko pradet skaityt, ir tiek visokiu pavadinimu keisciausiu,ju prieziuroje,visokiu orchiariumu ar dar ko... Kad dar ir vertejo reikia! o cia tiek daug info,kad kol perskaitysiu mano orchideja numirs sad.gif ,
Pasidalinkit minimaliausia info, kur statyt vazoneli geriausia,kas kiek laiko laistyt? Ar gerai kad vazonelio sieneles aprasojusios is vidaus?
Atsakyti
Laba,

Pirkau pakainuota phalaenopsi,neapsiziurejau sad.gif Namie pastebejau kad skrotele kaip ir sudziuvusi. Norejau paklausti ,ar yra vilties kad kazkokiu tai stebuklingu budu kazkada sulauksiu lapelio? Ytariu nea sad.gif

user posted image
Atsakyti
Radau pati atsakyma,kad nieko gero jau nebebus . Gaila sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 16, 23:26)
Pastaciau ant palanges, saules tikrai daug negauna, kokia val.ar dvi.. Na ir nera dar savaites mano augaliukui o lapu viduriukai pabalo.. Tokie dideli balti plemai! Ar gali but kad saule nudegino:(?

Manyčiau nuo saulės, nes pas mane tas pats nutiko, pastačiau ant palangės, galvojau rytinė pusė, saulės bus mažai, bet vis tiek nudegė, tai uždengiau langus (ypač iš ryto, kai saulėta diena), kad saulė tiesiai lapų nekaitintų, kaip ir daugiau neatsirado nei pūslių nei baltų dėmių. O nuo nudeginimo lapai kaip poieriukas tapo, balti permatomi ir geltonos pūslės kai kur buvo atsiradusios, gerai kad laiku susivokiau doh.gif o šiaip dabar laistau du kartus per savaitę, per tokius karščius greitai substratas išdžiūsta, bet reikia žiūrėti kiekvieną orchidėją individualiai, pas mane viena greičiau išdžiusta, kitą užtenka vieną kartą per savaitę palaistyti.
Dar katinas prisideda prie orchidėjų priežiūros doh.gif jau kiek lapų sulaužė doh.gif
Atrodo dabar geriausias metas orchidėjoms - ir karšta ir labai drėgna smile.gif plius dar palaikau auštą drėgmę prie vazonėlių, visos stovi virš vonelių su vandenių, na tai manau joms dabar rojus biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 16, 23:46)
Merginos,ar butina orchidejas kiti i dusa  blush2.gif ?  Kam to reikia ?

kol perskaitysiu mano orchideja numirs sad.gif ,
Pasidalinkit minimaliausia info, kur statyt vazoneli geriausia,kas kiek laiko laistyt?  Ar gerai kad vazonelio sieneles aprasojusios is vidaus?

Nenumirs tikrai, jos labai gyvybingos, aš specialiai, kad pramokt su jom elgtis, pirkau nukainuotas (po 4,99), ir bandžiau išgydyt, tai dar ne viena nenumirė smile.gif
kol vazonėlis aprasojęs tai dar laistyti nereikia, kai matysis kad išdžiuvo, šaknys pabalo (palaistytos jos žalios) - tada galima laistyti, galima i dušą, aš pamerkiu į indą su vandeniu kokiai 20 minučių.
Atsakyti
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 16, 23:46)
Pasidalinkit minimaliausia info

http://www.orchidejo...index.php?id=38
Atsakyti
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 16, 23:46)
1. Merginos,ar butina orchidejas kiti i dusa  blush2.gif ?  Kam to reikia ?

2. As taip noriu pramokt kazko apie orchidejas, kad nezinau nuo ko pradet skaityt

3. kur statyt vazoneli geriausia,kas kiek laiko laistyt?

4. Ar gerai kad vazonelio sieneles aprasojusios is vidaus?


1. naudojamas augimo stimuliacijai, reanimacijai ir šiaip dulkių nuo lapų nuplovimui.. visa kita informacija yra pirmame puslapyje nuorodoje "karštas dušas"..

2. pradėkite nuo dažniausiai užduodamų klausimų, nuoroda pirmame puslapyje

3. tikriausiai kalbama apie orchidėjas falenopsius.. mano manymu, jiems geresnės yra rytinės ir šiaurinės palangės, darau tokią išvadą, nes pas mane pietinėje ir vakarinėje pusėje nelabai jiems patinka - žiedų min.. o laistyti tada, kad pradžius.. jei sunku orientuotis, vazonėlio vidurye visada laikykite įkiškitą pagaliuką, kuris naudojamas žiedstiebiui prilaikyti, pagal jį ir tikrinkite drėgmę (reik pradėt skaičiuot, kelintą kartą jau tai rašau hihihi.gif )

4. normaliai.. spėju, nelaikote plastikinių vazonų nepermatomuose? mano patarimas būtų įstatyti, taip išvengsite šito kondensato, kuris, mano nuomone, tik klaidina.. be to, būsite tikra, kad vazonėlio sienelės neapsamanos
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 07 18, 15:21)
4. normaliai.. spėju, nelaikote plastikinių vazonų nepermatomuose? mano patarimas būtų įstatyti, taip išvengsite šito kondensato, kuris, mano nuomone, tik klaidina.. be to, būsite tikra, kad vazonėlio sienelės neapsamanos


O ką daryti, jei apsamanojęs vazonėlis? Ir kelios šaknys tokios žaliai geltonos spalvos? Manau, tai perliejimas, mačiau tokią maximoje nukainuotą, bet pabijojau pirkt ax.gif Turbūt padėtų persodinimas?
Atsakyti
QUOTE(Santaika @ 2011 07 18, 15:25)
O ką daryti, jei apsamanojęs vazonėlis? Ir kelios šaknys tokios žaliai geltonos spalvos? Manau, tai perliejimas, mačiau tokią maximoje nukainuotą, bet pabijojau pirkt  ax.gif  Turbūt padėtų persodinimas?


galima bandyti išplauti samanas karštu dušu, bet geriau ir greičiau persodinti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 07 18, 15:31)
galima bandyti išplauti samanas karštu dušu

mm, idomu, šito dar nesu bandžius g.gif vienoj orchidejoj samanas nuvaliau su vatos krapštuku, kiek pasiekiau, ir pradžiovinau ją gerai - tai daugiau jos neaugo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vina79 @ 2011 07 18, 08:19)
Manyčiau nuo saulės,
aš pamerkiu į indą su vandeniu kokiai 20 minučių.

ACIU Vina79 4u.gif ,tai va,ir nudeginau reiskias, o tuos baltus lapelius reikejo nukirpti ? na as pemiau mazas zirklutes ir nukirpau,viena pilna lapeli, kadangi buvo visas baltutelis,o kita puse,nes nudege tik puse. Kirpimo vietas pabarsciau cinamonu. Taip kazkur cia buvau skaiciusi. O gal nereikejo kirpti g.gif ?


QUOTE(Merii @ 2011 07 18, 13:09)
[url=http://www.orchidejos.

aciu smile.gif , sia nuoroda jau perskaiciau ax.gif

QUOTE(zuzla @ 2011 07 18, 15:21)
1. naudojamas augimo stimuliacijai,
2. pradėkite nuo dažniausiai

3. tikriausiai kalbama apie orchidėjas falenopsius.. mano manymu, jiems geresnės yra rytinės ir šiaurinės palangės,  laikykite įkiškitą pagaliuką, kuris naudojamas žiedstiebiui prilaikyti, pagal jį ir tikrinkite drėgmę (reik pradėt skaičiuot, kelintą kartą jau tai rašau hihihi.gif )
4. normaliai.. spėju, nelaikote plastikinių vazonų nepermatomuose?


1.aisku, tad geriau jau padaryt,taip suprantu. bet ar nebus per daug vandens, ar jei daromas dusas,tuomet ta savaite nebereikia laistyt,tikriausiai?
2.ten ir pradejau, tik kazkaip labai supanikavau,ypatingai kai tie lapeliai padege biggrin.gif ,tad norejosi tos minimalios minimalios info, kad tiesiog pradeciau nuo geriausios pradzios.
3.ne ne, mano orchideja turbut Paphiopedilum,sakau turbut nes kai pirkau,nebuvo jokio pavadinimo, tik " orchideja",o pavadinima susiradau internete ziuredama i ka ji man panasi biggrin.gif ,
kokiu budu pagal ta pagaliuka tikrinti ar jau laikas laistyti? nieko kad pradesiu traukineti ji laukan.
neskaiciuokit kelinta karta, isivaizduoju jau pabodo, bet kiek merginu padedate,ir kiek orchideju isgelbejate,dekui jums 4u.gif 4u.gif 4u.gif
4.nelaikau,maniau taip geriau g.gif tad siandien butinai nusipirksiu as nepermatoma vazoneli

sveikos visos 4u.gif

aciu visoms uz pagalba,patarimus. Na perstaciau as ta vazoneli i kita vieta,nukeliau nuo palanges,ir nezinau tiesiog,nu atradau siandien mazyti mazyti pelesiuka ant vienos iz savo orchidejos sakneles. doh.gif
idesiu nuotraukyte.. tai ar jau pradeti panikuoti verysad.gif ?

user posted image

dar noreciau paklausti,ar tokioje pozicijoje patiktu siai geei augti,nepermazai sviesos g.gif ? stai irgi idedu nuotraukyte,nera taip toli nuo lango.. ar visgi reiketu ieskot tinkamos palanges?

user posted image


Papildyta:
del to pelesiuko, tai man dabar ja reikia persodinti? kaip manot ar vazonelio ta proga nereiketu pakeisti i didesni?
Atsakyti
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 19, 11:33)
1.O gal nereikejo kirpti g.gif ?

2.jei daromas dusas,tuomet ta savaite nebereikia laistyt,tikriausiai?

3.ne ne, mano orchideja turbut Paphiopedilum

4.kokiu budu pagal ta pagaliuka tikrinti ar jau laikas laistyti? nieko kad pradesiu traukineti ji laukan.

5.atradau siandien mazyti mazyti pelesiuka ant vienos iz savo orchidejos sakneles.  doh.gif  tai ar jau pradeti panikuoti verysad.gif ?

6.dar noreciau paklausti,ar tokioje pozicijoje patiktu siai geei augti,nepermazai sviesos g.gif ? stai irgi idedu nuotraukyte,nera taip toli nuo lango.. ar visgi reiketu ieskot tinkamos palanges?


1.aš nekirpčiau.. kirpimo metu visada yra infekcijos rizika.. ar dezinfekavot žirkles? kai gėlei nebereikia lapo, ji jį pati numeta

2.nu tai taip smile.gif bet laistyti reikia ne savaitėmis, o tada, kai pradžiūna, bet jums dabar nelabai reikia karšto dušo, gėlė auga, žydi.. šiaip naudoju kambario temperatūros dušą, kai noriu visas kartu palaistyt, nes kai turi 39 orchidėjas, mirkymas gali užtrūkti visą dieną cool.gif

3.nuotraukoje aš matau phalaenopsis, liet. falenopsis

4.nieko, pas jus jau yra net du pagaliukai, stebėkit jų drėgnumą

5.jis panašus į pelėsį, esantį nuotraukoje 1 psl?

6.fotografuota su blykste, todėl sunku pasakyti.. bet man atrodo, mažoka šviesos
Papildyta:
QUOTE(Cool Mama @ 2011 07 19, 11:37)
del to pelesiuko, tai man dabar ja reikia persodinti? kaip manot ar vazonelio ta proga nereiketu pakeisti i didesni?


dabar nieko nereikia daryti.. palaukit, kol peržydės.. ir vazono didesnio nereikia, orchidėjų šaknys mėgsta būti suspaustos
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 07 19, 11:50)
1. ar dezinfekavot žirkles? kai gėlei nebereikia lapo, ji jį pati numeta

2.šiaip naudoju kambario temperatūros dušą, kai noriu visas kartu palaistyt, nes kai turi 39 orchidėjas, mirkymas gali užtrūkti visą dieną cool.gif

3.nuotraukoje aš matau phalaenopsis, liet. falenopsis

4.nieko, pas jus jau yra net du pagaliukai, stebėkit jų drėgnumą

5.jis panašus į pelėsį, esantį nuotraukoje 1 psl?

6.fotografuota su blykste, todėl sunku pasakyti.. bet man atrodo, mažoka šviesos

7.dabar nieko nereikia daryti.. palaukit, kol peržydės.. ir vazono didesnio nereikia, orchidėjų šaknys mėgsta būti suspaustos


1.nedezinfekavau aisku verysad.gif doh.gif ,bet tos zirklutes mano naujos,bet kur nenaudoju,tik siuliukus nukarpau,is mano siuvinejimo rinkinio jos. tai viliuosi nepridariau daugiau zalos nei,kad naudos.
Nukirpau nes nebuvau tikra ar tai tikrai nuo saules, bijojau jei kokia liga,kad neplistu,ir neuzkrestu kitu lapu..
2.wow na ir kolekcija pas jus wub.gif ,
MB jau dabar raukosi, kad apie ta viena tupineju pastoviai,neduok dieve antra isigyciau ,demesio uzpavydetu biggrin.gif .
3.4. dekui,zinosiu ties kuria info orientuotis daugiau,ir dekui uz patarimus 4u.gif

5. 7. net nezinau ar panasus. Maniskis kazkaip apie ta vietele susidares kur saknele pageltusi,o nuotraukoje 1psl.tai saknys visos grazios,zalios. Tai nereikia persodinti? O jei tas pats pelesis kaip 1psl, tik saknis toje vietoje gerai nuplaut, ir
pamirkyti fungicido tirpale (kiek laiko mirkyti ??? ), dezinfekuoti vazonėlį (ar galima dezinfekuoti su tokiom priemonem kaip Detol?) ir pasodinti į naują substratą..

ACIU LABAI JUMS!!!! 4u.gif
Atsakyti