Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2011 06 15, 15:54)
aš sodinčiau į substratą

manau, galima atsargiai nupjauti nuo žiedstiebio

persodint tai taip, bet gal anksčiau tą reikėjo padaryt mastau.gif jei išėmus bus pakankamai sveikų šaknų, na ne viena ne dvi, tai, jei akių nebado, galima sodinti ir laukti keikio iš buvusios skrotelės.. o gali ir nunykti, nes visas jėgas atidavė šitam keikiui.. čia jau jūsų pasirinkimas smile.gif

ačiū labai 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mirksiukas.gif Jeigu orchidejos ziedstiebis nuzydejus nebuvo nupjautas, o taip ir liko, sudziuvo, ka dabar su juo daryti, ar
1) yra skirtumas, kurioje vietoje nupjauti ji?
2) reikia pjauti ar kirpti žirklėmis?
Pats augaliukas leidžia lapus, šaknys vazonėlyje gražios,jų daug, bet paviršiuje esančios orinės beveik visos sudžiūvusios,tik viena didelė orinė graži šaknis ir dar viena mažytė sveika šaknelė. Norėčiau pasirūpinti šiuo augalu ir pražydinti, tik kaip ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Santaika @ 2011 06 15, 20:09)
Sveikos  mirksiukas.gif  Jeigu orchidejos ziedstiebis nuzydejus nebuvo nupjautas, o taip ir liko, sudziuvo, ka dabar su juo daryti, ar



jei žiedstiebis sudžiuvo, tai jam jau jokio skirtumo kokioj vietoj jis bus pjaunamas ir kokiais įrankiais rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos. Gal ka patarsit ir be nuotraukos. Ant falenopsiu lapu pradejo rastis demes balksvos su taskeliais baltais ir lapu pakrasciai geltonuoja. Substrate vabaliukai laksto. Vieno falenopsio lapa nukirpau.
Atsakyti
kokie vabaliukai laksto? g.gif gal Actaroj ismaudyk
Atsakyti
na persodinau savo orche thumbup.gif
Štai kokios tos "mamos" su vienu lapu šaknys
user posted image
tikrai neblogos, pajuodusias nukarpiau, pabarsčiau cinamonu, įdomu ką ji dabar darys ax.gif prižadu informuoti mirksiukas.gif
Keikį pasodinau į smulkų substratą, klausimas ar jį paliet, ar palaukt kokia savaite dar?jis juk prieš persodinimą vandenį nemirko g.gif
Dar papasakosiu apie savo keikį, gal kam pravers ax.gif kovo mėnesį čia skundžiausi kad "mama" miršta, o keikis niekaip šaknų neleidžia. Tada aš keikio kotelį aprišau kiminais ir juos du kartus per diena purkšdavau vandeniu, nes greit išsausėdavo. Bet taip neilgai laikiau, po kokių 2 savaičių išsigandusi kad nepradėtų pūti tuos kiminus nuėmiau, jokio pakenkimo aišku nebuvo, bet jau matėsi orinės šaknies kauburėlis thumbup.gif ir daugiau nerišau kiminų, pati viena po kitos iki dabar tas 5 šaknis išleido, susiprotėjo thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dagma: 15 birželio 2011 - 22:04
QUOTE(Dagma @ 2011 06 15, 22:58)
Keikį pasodinau į smulkų substratą, klausimas ar jį paliet, ar palaukt kokia savaite dar?jis juk prieš persodinimą vandenį nemirko g.gif


aš po poros dienų paliečiau, kai užsitrauks pjūvis smile.gif
Atsakyti
Sveiki, mano orchidėjai nutiko keistas dalykas: augo, žydėjo, bet pradėjo gesti prie skrotelės, atsirado ruda dėmė, kol galiausiai visi lapai nunyko. Dabar nebeliko nei vieno lapo, tik daug sveikų šaknų ir nužydėjęs, bet nenupjautas žiedstiebis. Kaip manot, dar yra vilčių ją atgaivinti ar mesti lauk?
Atsakyti
QUOTE(minty @ 2011 06 16, 12:17)
Kaip manot, dar yra vilčių ją atgaivinti ar mesti lauk?


ką tik apie tai kalbėjom
Atsakyti
blink.gif Atsiprasau norejau paklausti, ar galima dabar persodinti besiruosiancia zydedi Phaleonopsi ??? (gal su klaidom parasiau) ?? ar sodinti i stambu ar smulku substrata?? Man kaip ir norisi persodinti, nes katinas numete vazona ir viskas beveik isbyrejo doh.gif ar tiesiog pripilti ant virsaus???
Atsakyti
QUOTE(milla22 @ 2011 06 16, 11:41)
blink.gif Atsiprasau norejau paklausti, ar galima dabar persodinti  besiruosiancia zydedi Phaleonopsi ??? (gal su klaidom parasiau) ?? ar sodinti i stambu ar smulku substrata?? Man kaip ir norisi persodinti, nes katinas numete vazona ir viskas beveik isbyrejo doh.gif  ar tiesiog pripilti ant virsaus???


gerai paraset smile.gif na aisku pripildykit jei vazone substrato neliko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(milla22 @ 2011 06 16, 12:41)
Phaleonopsi ??? (gal su klaidom parasiau) ??


taip, su klaidom smile.gif pavadinimas yra phalaenopsis arba tiesiog lietuviškai falenopsis
Atsakyti