Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Žinau, kad žiedų negalima net apipurškaliot. Man pradžioj yra taip buvę - apipurškiau ir žiedai nukrito.
-------------------------------------

Aš savo mini purškiu tiek žiedus tiek šaknis ir lapus (tik juos nuvlau, kad neliktų drėgmės) bet nieko blogo nepaastebėjau g.gif ar blogai darau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saidutia: 14 birželio 2011 - 10:56
QUOTE(Saidutia @ 2011 06 14, 11:55)
Aš savo mini purškiu tiek žiedus tiek šaknis ir lapus (tik juos nuvlau, kad neliktų drėgmės) bet nieko blogo nepaastebėjau  g.gif  ar blogai darau?


na, sako, kad taip greičiau nužydi, bet kai dabar taip karšta, aš purškiu visur ir nieko panašaus nepastebėjau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2011 06 13, 14:40)
Ir vėl ateinu su klausimu
user posted image
Karvutės naminiai žiedai buvo iki šiol taisyklingos formos...
user posted image
ir žalsvas miniukas buvo idealus...

Ačiū Zuzla. Lauksiu kitų pradedančių žydėti falenopsių žiedų.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 06 14, 11:00)
na, sako, kad taip greičiau nužydi, bet kai dabar taip karšta, aš purškiu visur ir nieko panašaus nepastebėjau smile.gif


Žydi pas mane nuo balandžio galo (gavau dovanų, neaišku kiek parduotuvėje su žiedeliais buvo) ir dabar jau pradeda vysti verysad.gif Bet manau 2 mėn. žydėjimo normalu ir nemanau, kad nuo purškimo meta žiedelius g.gif maža pas mane patirties, dar tik mokausi jas aginti unsure.gif
Atsakyti
Ar reiketu sio zygucio isorines saknis sukisti i substrata?Ir ar tiktu persodinimui smulkus extra substratas? Jei ne tai kokio ieskoti?Planuoju persodinant ideti arklio "gerio" .Ar reikia ji isdziovinus deti ar kaip kitaip?

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liepa B.: 14 birželio 2011 - 11:19
QUOTE(Liepa B. @ 2011 06 14, 12:17)
Ar reiketu sio zygucio isorines saknis sukisti i substrata?Ir ar tiktu persodinimui smulkus extra substratas?

Planuoju persodinant ideti arklio "gerio" .Ar reikia ji isdziovinus deti ar kaip kitaip?


substratas tinka, šaknų kišti nereikia, jos pačios "nukeliaus" į substrata, nesodinkit žemiau negu buvo pasodinta sena bulvė

dėl šito nežinau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2011 06 14, 10:52)
Ta prasme visą žiedyna įkišot į vandenį???  blink.gif
Žinau, kad žiedų negalima net apipurškaliot. Man pradžioj yra taip buvę - apipurškiau ir žiedai nukrito.

na nee,nukirpau ir pamerkiau smile.gif
Atsakyti
Prieš kelis metus gavom orchidėją dovanų. Labai gražiai žydėjo. Kai peržydėjo, tas stiebas visas sudžiuvo, tai aš jį nupjoviau. Bet po to gėlė nebežydėjo. Jos lapai gražūs, tokie mėsingi ir nuolat naujus leidžia, bet nežydi ir to stiebo žiedams neleidžia. Ką daryti, kad ji žydėtų?
Atsakyti
Imaudziau,ispurskiau su Actara.Pirkau 2g kitokiu nebuvo,ir raudonu uzrasu.Tai pamciau skydmariu ten kur nebuvau macius blink.gif tai juos nudvesusius surinkau,brrr slykstu prisimint wacko.gif

Priminkit,po kiek laiko pakartot ta procedura? zydi jau daugiau nei metus istisai,tiek nepesodintos,gal phalenopsius man persodint turbut prasosi naujos zemes unsure.gif vienas vazonas apsamanojes,o kitas ir itartinas.Jei nenukris ziedai po nuodu dozes ar galesiu persodint g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(justyte @ 2011 06 14, 15:52)
Prieš kelis metus gavom orchidėją dovanų. Labai gražiai žydėjo. Kai peržydėjo, tas stiebas visas sudžiuvo, tai aš jį nupjoviau. Bet po to gėlė nebežydėjo. Jos lapai gražūs, tokie mėsingi ir nuolat naujus leidžia, bet nežydi ir to stiebo žiedams neleidžia. Ką daryti, kad ji žydėtų?



Aš ir buvau nukirpusi žiedstiebius iki pat galo, tai oi vargeli pas mane tokie mėsingi gal pusantrų metų prastovėjo kol kitą žiedstiebį pradėjo leisti. Manau apsišarvuokite kantrybe arba galite pabandyti palaistyti orchidėjų trašom, gal greičiau stiebus pradės leisti.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Atėjau patarimo ax.gif pagaliau mano keikis jau turi 5 šaknis ir atrodo štai taip:
user posted image
Manau jau galima sodinti bigsmile.gif klausimas kur?į orchių žemę ar į kiminus, o gal pamaišyti?kurioje vietoj jį nukirpti? jis turi savo kotelį ar geriau kirpti su galiuku motininio žiedynstiebio?
Didžiausia bėda su pačia "mama", ji atrodo štai taip:
user posted image
ji jau tokia kokius metus, gal ir ilgiau, vis laukiau kol keikio šaknys pasirodys.Bandyt ja persodint? g.gif jos šaknys viduje geros matosi, tikrai turi normalių, netgi ir naujas leidžia, tik viršutinės negyvos o ir neturi iš kur lapų leisti g.gif ar yra vilties kad ji kokiu nors stebuklingu būdu atsigaus?
Nu žodžiu tokia situacija, laukiu patarimų 4u.gif ačiū labai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dagma @ 2011 06 15, 16:46)
Manau jau galima sodinti bigsmile.gif klausimas kur?į orchių žemę ar į kiminus, o gal pamaišyti?

kurioje vietoj jį nukirpti? jis turi savo kotelį ar geriau kirpti su galiuku motininio žiedynstiebio?

Bandyt ja persodint?


aš sodinčiau į substratą

manau, galima atsargiai nupjauti nuo žiedstiebio

persodint tai taip, bet gal anksčiau tą reikėjo padaryt mastau.gif jei išėmus bus pakankamai sveikų šaknų, na ne viena ne dvi, tai, jei akių nebado, galima sodinti ir laukti keikio iš buvusios skrotelės.. o gali ir nunykti, nes visas jėgas atidavė šitam keikiui.. čia jau jūsų pasirinkimas smile.gif
Atsakyti