Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Ir vėl ateinu su klausimu: nuo ko priklauso žiedų deformacijos? Trąšos tos pačios, vieta ir aplinka- ta pati, laistymas toks pats. Tik šį pavasarį sukrauti falenopsių (kol kas pražydusių 3 vnt) žiedai netaisyklingi... "apkandžiotais" krašteliais, žiedeliai kraunami ant žiedstiebio viename lygyje visomis kryptimis, nepilnais žiedeliais.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Ačiū už patarimus.
Atsakyti
Sveikos, mano phalaenopsius uzpuole skydmariai doh.gif nuo ziedu iki saknu. Dar turi vaikuti ant sakos ir nauja saka su ziedu pumpurais. Begsiu pirkt actaros,bet as uozvenes apsviesta su muilu nuprausiau lapus. Tai man ko tiketis po Actaros(apart skydmariu nudvesimo) ziedus numes,ar vaikutis(neturi saknukazkodel) zus ir tas naujas stiebas ziedu nudzius? ir kiek laiko reik pamirkyt Actaros tirpale?
Atsakyti
QUOTE(Inesiuuu @ 2011 06 13, 17:33)
Sveikos, mano phalaenopsius uzpuole skydmariai  doh.gif  nuo ziedu iki saknu. Dar turi vaikuti ant sakos ir nauja saka su ziedu pumpurais. Begsiu pirkt actaros,bet as uozvenes apsviesta su muilu nuprausiau lapus. Tai man ko tiketis po Actaros(apart skydmariu nudvesimo) ziedus numes,ar vaikutis(neturi saknukazkodel) zus ir tas naujas stiebas ziedu nudzius? ir kiek laiko reik pamirkyt Actaros tirpale?


actara nupurkšk ir lapus, pamirkink šaknis actaroje na iki 15min manau kaip ir mirkymas.
o actara šiaip nepakenkė nei vienai mano gėlytei ax.gif jei kas pakenkti gali tai tik tie vabaliukai doh.gif mano žiedelius buvo apipuolę taip siaubingai, tai ir nuvyto visi pumpurai doh.gif tad nepavyko išgelbėti žiedųdoh.gif
o šaknelė kad greičiau išlįstų bandykit apsukti kiminais ir vis drėkinti 4u.gif
Atsakyti
Kkunigunda, labai didelis aciu aciuks.gif ta vaikuti jau metus laiko ji turi ant sakos. Per daug jomis nesidomejau,bet dabar pajutau jom meile wub.gif pradedu dometis kokias turiu ir noriu ju ivairiu prisipirkt rolleyes.gif Kai pagydysiu bandysiu vaikuciui "kojas" isaugint biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Inesiuuu: 13 birželio 2011 - 16:11
Sveikos, idedu savo vargsikes nuotraukas, gal kas galite patarti, kodel sumezge tik po viena zieda ant sakeles? Ir lapai neauga...Dar itariu, kad bloga zeme, nors ir buvo parasyta, kad specialiai orchidejoms...Bandziau ieskoti tu zemiu sudeties, bet niekur neparasyta... Ir saknu nesimato, tai nelabai aisku, kada ja laistyt...
Dekui 4u.gif

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
As dėl žiedų deformacijos ar kaip čia tiksliau pavadinti.
Žodžiu, mano dviejų orchių žiedai (jos stovi skirtinguose kambariuose) ne iki galo išsiskleidę. Patys viduriniai lapeliai 90 laipsnių kampu stovi susiglaudę taip, kad net nesimato žiedo viduriuko. Ir nesuprantu, kodėl taip. Viena gražuolė stovi ant rytinės palangės, kita - vakarinės. Žiedynas nemažas, o visi žiedai ne iki galo išsiskleidę, nors jau žydi gal mėnesį g.gif
KOKIOS GALIMOS PRIEŽASTYS TOKIO REIŠKINIO?
Atsakyti
Gal gerai palieti reik g.gif Mano vienos stovėjo ilgą laiką neišsikleidęs,reikėjo traukt,nes nebuvo šaknų,tai žiedyną pamerkiau,iškart išsiskleidė.
Atsakyti
QUOTE(Auruma @ 2011 06 12, 21:29)
Kur Vilniuje perkate kokoso palmės plaušą? Ačiū  4u.gif


pažiūrėkite "žaliajame centre" arba "žalioj stotelėj"

QUOTE(yerena @ 2011 06 13, 15:40)
Ir vėl ateinu su klausimu: nuo ko priklauso žiedų deformacijos?


mano nuomone, pirmoji gali turėti tiesiog peloric formos žiedą, dėl antrosios žiedų - taip buvo užmanyta, o trečioji tapo hibridizacijos auka, tikėkimes kitą kartą pražys normaliai

QUOTE(LAALA @ 2011 06 14, 00:23)
Sveikos, idedu savo vargsikes nuotraukas, gal kas galite patarti, kodel  sumezge tik po viena zieda ant sakeles? Ir lapai neauga...Dar itariu, kad bloga zeme, nors ir buvo parasyta, kad specialiai orchidejoms...Bandziau ieskoti tu zemiu sudeties, bet niekur neparasyta... Ir saknu nesimato, tai nelabai aisku, kada ja laistyt...


kodėl apskritai jus leidot tokiai silpnai gėlytei žydėti mastau.gif žiedstiebius pjaučiau lauk, patikrinčiau šaknis, sodinčiau į stambų substratą "ekstra"..
o kada lieti, lengva spręsti pagal jūsų vazonike įsmeigtą pagaliuką - jei ištrauktas galiukas dar drėgnas, lieti nereikia

QUOTE(Orfeja @ 2011 06 14, 01:33)
KOKIOS GALIMOS PRIEŽASTYS TOKIO REIŠKINIO?


manau, kad pas jus falenopsis su peloric žiedo forma, toks hibridas
ar prieš tai žydėjo kitaip?
Atsakyti

neseniai gavau dovanu gele orchideja (deja kaip tiksliai vadinas nezinau), buna ji pas mane nekaip, nes va segu foto kas darosi:
1. gelsta ir krinta lapai
2. zali lapai ismusti juodom demem
3. buvo balti ziedai, deja vienas po kito nudziuvo ir nukrito

user posted image

sakykite, cia liga, sviesos trukumas ar kas?nes matau kad jei nieko nedarysiu tai zus dovana...
Atsakyti
QUOTE(panelė J @ 2011 06 14, 10:32)
1. gelsta ir krinta lapai
2. zali lapai ismusti juodom demem
3. buvo balti ziedai, deja vienas po kito nudziuvo ir nukrito


1. spėju, kad perliejat
2. spėju, kad perliejat
3. visos gėlės kada nors nužydi
Atsakyti
QUOTE(eliss @ 2011 06 14, 08:18)
Gal gerai palieti reik g.gif Mano vienos stovėjo ilgą laiką neišsikleidęs,reikėjo traukt,nes nebuvo šaknų,tai žiedyną pamerkiau,iškart išsiskleidė.

Ta prasme visą žiedyna įkišot į vandenį??? blink.gif
Žinau, kad žiedų negalima net apipurškaliot. Man pradžioj yra taip buvę - apipurškiau ir žiedai nukrito.


QUOTE(zuzla @ 2011 06 14, 08:36)
manau, kad pas jus falenopsis su peloric žiedo forma, toks hibridas
ar prieš tai žydėjo kitaip?

Na jau gavau vieną su tokios formos žiedais, bet vis galvojau, kad ne iki galo išsiskleidęs. O kitas, tai buvo su normaliais. Ir va prieš mėnesį buvo vienas žiedas išsiskleidęs iki galo, bet mama žiedyna nusuko į kambario pusę (o buvo atsuktas į laingo) ir jis vėl susikleidė ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 06 14, 05:36)

kodėl apskritai jus leidot tokiai silpnai gėlytei žydėti mastau.gif žiedstiebius pjaučiau lauk, patikrinčiau šaknis, sodinčiau į stambų substratą "ekstra"..
o kada lieti, lengva spręsti pagal jūsų vazonike įsmeigtą pagaliuką - jei ištrauktas galiukas dar drėgnas, lieti nereikia

Niekada nesidomejau orchidejom, tai ir nezinojau, kada galima joms zydeti, kada ne blush2.gif Aciu uz patarima, gelbesiu gele aciuks.gif
Atsakyti