Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

Na va jau padare man ta punkturos (ar kazkaip ten)stuburo tyrima, neskaudejo tik truputi nemalonu buvo, lauksim galutiniu rezultatu blush2.gif , nutirpimai lyg ir praejo, dar keli liko ant ranku pirstu, bet smagu geriau jaustis, thumbup.gif jau ir pabegioti galiu iseiti (kol dar saule lauke, reikia naudotis proga)
kaip kitom su sveikatele? kaip musu nestuke gretuteka laikosi? nestuke.gif
Atsakyti
Labas visiems,gal kas prie IS vartojat eleuterokoka?norecius MB nupirkt rusisku papildu parduotuvej. g.gif
Atsakyti
QUOTE(mariug @ 2011 10 20, 13:36)
Labas visiems,gal kas prie IS vartojat eleuterokoka?norecius MB nupirkt rusisku papildu parduotuvej. g.gif


maniskis yra geres, bet kad cia ne nuo IS, o siaip tonusui, kraujo spaudimui pakelti g.gif
Atsakyti
QUOTE(ČIČI @ 2011 10 20, 13:40)
maniskis yra geres, bet kad cia ne nuo IS, o siaip tonusui, kraujo spaudimui pakelti  g.gif

na,maniskis pavargsta darbe( dirba 4 ias valandas per diena fizini darba),tai sakau, nupirksiu eleuterokoko,tik va, bijau,kad nepakenktu g.gif
Atsakyti
QUOTE(mariug @ 2011 10 20, 13:45)
na,maniskis pavargsta darbe( dirba 4 ias valandas per diena fizini darba),tai sakau, nupirksiu eleuterokoko,tik va, bijau,kad nepakenktu g.gif


mano nuomone, tai visai ne tas variantas, kurio reiketu schmoll.gif netgi visai netinkamas...
Atsakyti
QUOTE(R-M @ 2011 10 19, 10:26)
Taip, tiesiog tyciojas is musu. Man atrodo darbinguna ir spec poreikius turetu nustatyti gydantis gydytojas o ne visokios tarnybos kurios ligoni mato viena karta metuose ir situacija tik pagal israsus zino. Idomu kaip kituose europos valstybese ir kiek gauna ismoku su musu diagnoze. Cia tikrai kosmaras - vaistai brangiausi, paslaugos irgi. Moki mokescius visa gyvenima, o kai atsitinka beda esi nereikalingas, stumdo biurokratiniais kolidoriais. Gerai kad dar paeit gali ir pakovot uz save, o ka daryt kas lovoj guli ? Gal katra yra isvykus ir papasakotu kaip kitose salyse ?


As esu Vokietijoje ir turiu vietini sveikatos draudima. Aciu Dievui, su nedarbingumo nustatymu ar spec. poreikiais kol kas neteko susidurti. Iki siol turejau du rimtesnius priepuolius, na dar tirpimai, kuriuos tik as pati jauciu, aplinkiniai nepastebi, kad kazkas ne taip.
Kai antra syki turejau pusiausvyros sutrikima, LOR'as suorganizavo MRT tyrima. Atliko labai greitai, uz tai moketi nereikia. Uztat didziule problema yra patekti pas neurologa. Net ir su LOR'o siuntimu ir itariama IS diagnoze teko pralaukti pora menesiu. Normaliai uzsirasius tenka laukti puse metu. As bandziau pakliuti pas neurologa, kai turejau tirpimus, bet kai isgirdau, kad puse metu teks laukti, tai atsisakiau. Net neitariau tada, kad tie tirpimai gali buti kokios rimtesnes ligos pozymis.
Pakliuvus pas neurologa, pasiunte i ligonine tyrimams. Ten eme nugaros smegenu skysti, matavo signalo sklidimo neuronais greiti - zodziu, dare visus imanomus tyrimus. Uz tai moketi nereikia.
Vaistu kol kas negeriu, nes planuoju pagausinti seimyna pries pradedant juos gerti. Bet uz gydytojo paskirtus vaistus nuo IS moketi nereikia. Ir nera papildomu salygu, kad vaistai skiriami sulaukus kazkelinto priepuolio ar pan. Nustacius diagnoze galima pradeti juos vartoti pagal gydytojo nurodyma.
Gerai tai, kad nereikia sukti galvos del vaistu. Bet manau, kad Lietuvoje yra lengviau pakliuti pas neurologa
Atsakyti
[quote=honkute,2011 10 20, 12:00]
Uztat didziule problema yra patekti pas neurologa. Net ir su LOR'o siuntimu ir itariama IS diagnoze teko pralaukti pora menesiu. Normaliai uzsirasius tenka laukti puse metu. As bandziau pakliuti pas neurologa, kai turejau tirpimus, bet kai isgirdau, kad puse metu teks laukti, tai atsisakiau. Net neitariau tada, kad tie tirpimai gali buti kokios rimtesnes ligos pozymis.

Na as gyvenu Anglijoje, ir zinokite ta pati problema. Skubos tvarka siutimo laukiau apie 2menesius, tai jeigu neskubus, tada isvis turbut puse metu. doh.gif Man daktaras nusprende kad patempiau nerva rankosje, todel ji ir pradejo tirpti. bet lietuvoje turiu giminiu dirbanciu santariskese, tai per pora valandu suorganizavo ir atliko magnetini rezonansa (ar kazkaip ten) ir tada nustate kad IS. Na gryzusiai beliko tik pasidaryti likusius tyrimus. irgi vaistu jokiu negeriu, labai nenoriu chemijos i kuna kisti doh.gif
Atsakyti
Na aciu merginoms uz atsakymus. Uzsieni turbut daktaru stygius kad taip laukti ilgai reikejo. Na Lietuvoj tai bent ir man kai tokia turint diagnoze pas daktarus papulti neproblema. Aciu jiems kad tikrai rupinas savais ligoniukais. Blogesne gal padetis provincijoj nezino ka daryti kai paumejimas buna, o siusti kur kitur panasu kad bijo. Gal dar kas naujienu parasys, juk isvykusiu turbut daugiau yra ? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(R-M @ 2011 10 19, 11:26)
Taip, tiesiog tyciojas is musu. Man atrodo darbinguna ir spec poreikius turetu nustatyti gydantis gydytojas o ne visokios tarnybos kurios ligoni mato viena karta metuose ir situacija tik pagal israsus zino. Idomu kaip kituose europos valstybese ir kiek gauna ismoku su musu diagnoze. Cia tikrai kosmaras - vaistai brangiausi, paslaugos irgi. Moki mokescius visa gyvenima, o kai atsitinka beda esi nereikalingas, stumdo biurokratiniais kolidoriais. Gerai kad dar paeit gali ir pakovot uz save, o ka daryt kas lovoj guli ? Gal katra yra isvykus ir papasakotu kaip kitose salyse ?

Mano tevui Lt del IS buvo suteikta 1 invalidumo grupe, gal dabar vadinama visiska negalia, tiksliai nzn, visam laikui - visam gyvenimui. Mama apsiformino globa, bijau sumeluoti, gal 500 Lt per men. Su tokia grupe priklauso kazkiek nemokamu tyrimu ir vaistu. Taciau realiai nevisi vaistai kompensuojami 100 proc. baines kainos, uz kitus reikia moketi pilna kaina. Be to labai nesuvokiama 100 proc kompensacija, nes realiai uz juos reikia primoketi, ta skirtuma tarp bazines ir pardavimo....
Su visiska negalia priklauso keli men slaugos ligonineje kasmet (atostogos globejui), taciau nei kart tuo nesinaudojo ir tikimes, neteks naudotis.
Pries nepilnus metus (pagaliau po ilgos eiles) tevams irenge keltuva, t.y pakelia per tuos laiptukus iki lifto, bet kreipemes visur, nes tevas buvo isbrauktas is eiles del lesu stygiaus, o mama jau amziuje ir jai tikrai sudetinga buvo nesioti teva su vezimuku tais laiptukais, kai reikdavo pas gydytojus.
Jokiu transporto priemoniu ar kompensaciju niekada neprase ir neprasys, nes nebutu gave pekelejo. Dar galima prasyti irengti vonios vietoje dusa neigaliam, taciau mamai reikejo vonios ir galima gauti spec lova, dar gremezdiska iranga, kurios pagalba galima apvynioti zmogu ir apversti lovoje. Mano tevas, kai jam pakyla temperatura, negali apsiversti, pasijudinti. Ai, dar jie gavo paprasta vezimuka, nenauja.
Dar mama turi masinoje zenkla invalido, kuris suteikai galimybe parkuotis prie namo pazymetoje vietoje, taciau Lietuvoje kazkodel daznai ta vieta uzstatoma. UK tokiu atveju butu nutempta neturinti teises stoveti masina i aikstele ar gautu 80 £ bauda, tai tokiu vietu niekas neuzstatineja.
Kazkada anksciau norejau tevui nupirkti skuteri, na toki elektrini vezimeli, taciau Lietuvoje nera galimybiu jaustis oriam, nepritaikyti nuvaziavimai nuo saligatviu i gatve, todel nera galimybiu savarankiskai judeti toliau, nei saligatvis apie nama. Londone nuo savo namo galima patekti i parduotuve, visur yra nuolydziai, be to dalis autobusu pritaikyti invalidu vezimeliams, jie isleidzia pro viduriniu duru apacia toki kaip liepta, kuriuo uzvaziuoja invalido vezimelis i autobusa, be to yra palikta autobuse vieta vaiku vezimeliams ar invalidams. Taciau ne visos metro stoteles pritaikytos invalidu vezimeliams. Oro uostai pritaikyti judeti vezimeliais, juose stovi vezimukai, kurias galima pasinaudoti. Didesnes parduotuves taip pat pritaikytos invalidams. Tadel zmogaus orumas, savarankiskumas nenukencia taip, kaip nukencia LT, cia invalidai laisvesni, maziau priklausomi, ju gyvenimo salygos geriau pritaikytos.
Maciau viena invalida, kuris, privaziaves prie savo automobilio vezimuku, uzkabino to vezimuko virsu ant spec. kablio, irengto ir reguliuojamo automobilyje ir tas kablys kaip kranas perkele vezimuka i automobili, o po to kazkur sulindo i automobili. Kadangi saligatvis siaurokas, tai turejau laukti salia, kol tie visi manevrai buvo atlikti ir pagalvojau, kad labai gaila, kad to nera LT, nes ir vezimuka mamai kilnoti yra tikrai sunku....
Atsakyti
UK tokiu atveju butu nutempta neturinti teises stoveti masina i aikstele ar gautu 80 £ bauda, tai tokiu vietu niekas neuzstatineja.

Hmmm, Na as per klaida buvau pasistaciusi (nepastebejau zenklo)tai gavau £35 bauda, ir niekas nenutempe man jos. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(buenita87 @ 2011 10 22, 19:02)
UK tokiu atveju butu nutempta neturinti teises stoveti masina i aikstele ar gautu 80 £ bauda, tai tokiu vietu niekas neuzstatineja.

Hmmm, Na as per klaida buvau pasistaciusi (nepastebejau zenklo)tai gavau £35 bauda, ir niekas nenutempe man jos. thumbup.gif

35 nes per 14 dienu ir gavote 50 proc. nuolaida ar is vis tokia bauda buvo? Mes susimokejom parkingo baudas po 80£ uz kelias minutes kai begom i tulika, kitakart truputeli automobilis uzejo uz parkavimo linijos, dar kai pastatem per bank holiday, kur galima parkuoti savaitgaliais, nezinojom, kad bank holiday neprilyginama savaitgaliui, be to ta linija buvo apsitrynusi ir aplink priparkuota.... Gal baudu dydis skirtingas del vietoves? Mes Londone rinkome.
Minejote, kad dali tyrimu daretes Lt. Ar naudojotes NHS draudimu Lietuvoje, ar kompensavo jusu islaidas?
http://www.nhs.uk/NH...nLithuania.aspx
Mano teta visada sita issiima kortele nemokamai
http://www.nhs.uk/NH...troduction.aspx
As jos neissiemiau, nes jei eidavau Lt, tai tik i mokamas ir mokedavau pilna kaina.....
Mano tevas labai daug tikisi is V.Budrio, gal jums teko pas ji konsultuotis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kam_tai_rupi: 23 spalio 2011 - 09:26
QUOTE(kam_tai_rupi @ 2011 10 23, 07:08)
35 nes per 14 dienu ir gavote 50 proc. nuolaida ar is vis tokia bauda buvo? Mes susimokejom parkingo baudas po 80£ uz kelias minutes kai begom i tulika, kitakart truputeli automobilis uzejo uz parkavimo linijos, dar kai pastatem per bank holiday, kur galima parkuoti savaitgaliais, nezinojom, kad bank holiday neprilyginama savaitgaliui, be to ta linija buvo apsitrynusi ir aplink priparkuota.... Gal baudu dydis skirtingas del vietoves? Mes Londone rinkome.
Minejote, kad dali tyrimu daretes Lt. Ar naudojotes NHS draudimu Lietuvoje, ar kompensavo jusu islaidas?
http://www.nhs.uk/NH...nLithuania.aspx
Mano teta visada sita issiima kortele nemokamai
http://www.nhs.uk/NH...troduction.aspx
As jos neissiemiau, nes jei eidavau Lt, tai tik i mokamas ir mokedavau pilna kaina.....
Mano tevas labai daug tikisi is V.Budrio, gal jums teko pas ji konsultuotis?


Na turut del skirtingu miestu, Londone turetu buti brangiau blink.gif Na turiu as ta kortele, bet niekada nesinaudojau ja : Issiemiaukai dar nezinojau kad sergu, tik siaip jei kada prireiktu. Lietuvoje labai mazai bunu, seimoje keleta neurologu turiu tad uztenka su jais pasitarti smile.gif
Kaip suprantu jus sergate paveldetai? ax.gif
Atsakyti