Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

QUOTE(juratema @ 2011 10 03, 17:39)
uzjauciu, vargsele, zinau ta slykstu jausma...Cia be mediku nelabai ka ir pasiulysi-leidziamas i vena solumedrolis (prednizolonas) man vienintelis tokiu atveju gelbejo.. verysad.gif
As siandien tiek pervargus, nakti mazai miegojau, darbo daug-namo gryzau kaip autopilotu...Dar namie reikalu pilna, neiskenciau ir cerebrum susikaliau-po valandos vaikstau, jau smegenys pradejo veikt  thumbup.gif  nes taip tai kaip zombis buvau.. blush2.gif


o ta solumedroli siap neurologas leidzia ar ir pati galiu?
Atsakyti
QUOTE(buenita87 @ 2011 10 03, 22:46)
o ta solumedroli siap neurologas leidzia ar ir pati galiu?


Solumedrolis yra stiprus hormonas ir kiekvieno organizmo reakcija gali būti skirtinga. Jis ligoninėje lėtai lašinamas į veną apie 4-6 h,kaip toleruoja organizmas. Man kilo spaudimas, kitiems paleidžia vidurius, o tretiems kaip vanduo smile.gif . Ir mažiausiai lašinamos 3 lašinės(3 dienos). Gali skirti ir geriamą prednisoloną, bet kokiu atveju turi greičiau eiti pas neurologą, nes maniškis sako svarbu laiku pradėti gydymą, mažiau lieka liekamųjų reiškinių unsure.gif
Laikykis 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Apart: 04 spalio 2011 - 08:13
buenita87 laikykis 4u.gif jei neturi galimybes sia savaite nueiti pas gydytoja, stenkis pailseti daugiau 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Va matau Apart atsake jau..
Man tai sulasina mazdaug per pora valandu, leciau nenoriu smile.gif Kai lasina nieko, bet po to buo solumendrolio man svoris auga, ir kokia pora savaiciu kilineja spaudimas..Po pirmo karto tai sakiau numirsiu, antra lengviau pernesiau, o trecias tai net nejaust buvo, tik dar mane labai nemiga pradeda pjaut ir nervai pakrinka, tai ligoninej nelabai gerai buna doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gretuteka @ 2011 10 04, 13:24)
buenita87 laikykis  4u.gif  jei neturi galimybes sia savaite nueiti pas gydytoja, stenkis pailseti daugiau  4u.gif  4u.gif  4u.gif


Na pailseti stengiuosi, siaip neurologa pamatysiu tik spalio 17diena ir tai tik del tos stuburo punkturos tyrimo 2.gif (ar kazkaip ten) skambinu jam kasdien bet jo sekretore tik zinutes jam perduoda, o jis neskambina mad.gif dirbu visa diena bet stengiuosi daugiau sedeti tai kaip ir nepervargstu. Ech kad tureciau koki vaista tai dar nors, dabar be nieko zmogu paliko fear.gif Aciu uz palaikyma VISOM blush2.gif
Atsakyti
MB siandien vesiu pas gastroenterologa,nes jau labai ziaurios problemos doh.gif ,nors ir oi,kaip stengiasi maista taikyt,jokios druskos, jokiu saldumu. ax.gif Gal blogai,kad obuolius, kriauses valgo g.gif ,bet,kad obuoliai- gelezies saltinis, o kriauses super megsta.ir geriamu vaistu jokiu nebevartoja. schmoll.gif ,jau buvo truputi pagereje.gal jau ir dirgliosios zarnos sindromas prisidejo i puokste blink.gif ...? o siaip tai jokiu kitokiu pasaliniu reikskiniu nera.
Ir dar norejau pasidomet- ar gali buti IS 6 menesiu vaikuciui?Draugu seima isivaikino berniuka is alkoholiku seimos, tai ,kadangi patys turi tevystes patyrimo( ju berniukui jau 5 metukai),mato ,kad ivaikui kazkas ne taip. g.gif .Daznai sutrinka pusiausvyra(atsiseda pats, bet virsta i sona,kai tik pasuka galvyte),trukcioja akyciu vokai,kaire puse nelabai jautri.
Atsakyti
QUOTE(mariug @ 2011 10 05, 09:26)
MB siandien vesiu pas gastroenterologa,nes jau labai ziaurios problemos doh.gif ,nors ir oi,kaip stengiasi maista taikyt,jokios druskos, jokiu saldumu. ax.gif Gal blogai,kad obuolius, kriauses valgo  g.gif ,bet,kad obuoliai- gelezies saltinis, o kriauses super megsta.ir geriamu vaistu jokiu nebevartoja. schmoll.gif ,jau buvo truputi pagereje.gal jau ir dirgliosios zarnos sindromas prisidejo i puokste blink.gif ...? o siaip tai jokiu kitokiu pasaliniu reikskiniu nera.
Ir dar norejau pasidomet- ar gali buti IS 6 menesiu vaikuciui?Draugu seima isivaikino berniuka is alkoholiku seimos, tai ,kadangi patys turi tevystes patyrimo( ju berniukui jau 5  metukai),mato ,kad ivaikui  kazkas ne taip. g.gif .Daznai sutrinka pusiausvyra(atsiseda pats, bet virsta i sona,kai  tik pasuka galvyte),trukcioja akyciu vokai,kaire puse nelabai jautri.


Jei yra problemu su zarnynu, tai tikrai nepatarciau valgyti obuoliu, o juo labiau kriausiu schmoll.gif

Manau, kad gali... bet gali buti ir kitu priezasciu... reikia butinai tirti...
Atsakyti
sveiki,

kam dare plazmofereze, kiek siu proceduru skyre ir nuo ko tas skaicius priklauso, kokia savijauta buna po proceduros? man kita savaite skirta, bet kazkaip nesugebejau issiaiskinti nei kiek proceduru (Santariskiu sesute kaip visada "labai" maloni), nei ka po to daryti...
Atsakyti
QUOTE(ČIČI @ 2011 10 05, 09:32)
Jei yra problemu su zarnynu, tai tikrai nepatarciau valgyti obuoliu, o juo labiau kriausiu  schmoll.gif

Manau, kad gali... bet gali buti ir kitu priezasciu... reikia butinai tirti...

Tai va, tik kaip MB pasakyt,kad nevalgytu obuoliu ir kriausiu g.gif g.gif g.gif ?valgo ,o paskui- cray.gif
Papildyta:
QUOTE(dalmatinas @ 2011 10 05, 09:32)
sveiki,

kam dare plazmofereze, kiek siu proceduru skyre ir nuo ko tas skaicius priklauso, kokia savijauta buna po proceduros? man kita savaite skirta, bet kazkaip nesugebejau issiaiskinti nei kiek proceduru (Santariskiu sesute kaip visada "labai" maloni), nei ka po to daryti...

MB plazmoferezes kol kas nedare, bet,kiek girdejo is likimo draugu-vieni jautesi,kaip pervaziuoti,kiti gana lengvai pernese viska.. smile.gif cia turbut nuo organizmo priklauso g.gif o del skaiciaus- turbut gydytojai skiria individualiai g.gif
Atsakyti
sveiki,

kam dare plazmofereze, kiek siu proceduru skyre ir nuo ko tas skaicius priklauso, kokia savijauta buna po proceduros? man kita savaite skirta, bet kazkaip nesugebejau issiaiskinti nei kiek proceduru (Santariskiu sesute kaip visada "labai" maloni), nei ka po to daryti...

labas, man si pavasari dare. dare tris kas antra diena po litra istraugdavo tos plazmos.. kitiem daro daugiau vieniem maziau ten padaro kraujo tyrimus ir pasakys kiek bus tu proceduru as jau zinojau kiek darys kai atvaziavau nes neurologe buvo viska padariusi. as gulejau 6 dienas. reikia labai daug vandens poto gerti ir pries tai. man pati procedura nemaloni ant galo paskutinis traukimas kiekvienos dienos tada istraukiamas kraujas ir visad alpdavau, bet poto viskas gerai.. ryskesnis pagerejimas buvo tik po dvieju menesiu ten nieko nereik ipatingo tykietis, na visiems skirtingai... o kur darys kokiam mieste?
Atsakyti
mano sesei darydavo tas plazmoferezes, kursas 10 kartų būdavo, tai va ligoninėj ir gulėdavom apie 2 savaites. Kad pagerėjimą kažkokį atnešė tos procedūros žinokit negalėčiau pasakyt, bet gal visiem skirtingai čia g.gif
mums vieną kart gydytojas pasakė, kad nežino ką daugiau daryt, tai skiria tas plazmoferezes...įdomiai taip nuskambėjo 4u.gif
Papildyta:
p.s. tiesa, ji nei alpdavo nei blogai jausdavos, kažkaip gerai pernešdavo procedūras.
o kai kurių iš medicininio personalo "mandagumas" tai nesiliauja stebinti kiekvieną kartą doh.gif
Atsakyti
Sveiki, 4u.gif
as turbut is ca esanciu esu plazmafereziu „veterane“ Jau mazdaug 10 metu kaip daro. smile.gif
Kursas priklauso nuo paciento svorio ir vienu kartu paima mazdaug 700 gr. kraujo ir tuo paciu metu uzstato lasaline, kad papildytu skyscius. Butinai reikia daug daug vartoti skysciu ir gerai valgyti. (kad plazma greiciau atsistatytu). Niekada nebuvau nualpusi ir nieko ten baisaus ar skausmingo, viskas vyksta panasiai, kaip pastacius paprasta laseline.
Po kurso jausdavosi silpnumas, bet ner ko noreti, tiek kraujo ispila. Pagerejimas ateina veliau, bet jis ateina 4u.gif
Sergu 19,5 metu, jokiu vaistu apart kraujotaka gerinanciu nenaudoju, tik tians papildus. Dirbu, vaikstau ir gyvenu pilnaverti gyvenima 4u.gif
Noreciau paprasyti tu, kurie nera tiesiogiai susidure su sia procedura nerasyti “pletku“ ir neskleisti neteisingos ir gazdinancios informacijos. Dekui smile.gif
Visiems sveikatos ir geros grazaus rudens nuotaikos! 4u.gif




QUOTE(dalmatinas @ 2011 10 05, 09:32)
sveiki,

kam dare plazmofereze, kiek siu proceduru skyre ir nuo ko tas skaicius priklauso, kokia savijauta buna po proceduros? man kita savaite skirta, bet kazkaip nesugebejau issiaiskinti nei kiek proceduru (Santariskiu sesute kaip visada "labai" maloni), nei ka po to daryti...

Atsakyti