Sveikos perskaičiau jau nemažai knygų, bet vis atidėliojau su pasisakymais apie jas.
Taigi manau jau pats laikas bent apie kelias užsiminti
Mano perskaitytos knygos:
Taigi mano pirmoji pažintis su poeto, eseisto, dailėtyrininko
Alfonso Andriuškevičiaus Rašymas dūmais esė rinktine.
Skaičiau su pasitenkinimu, kažkoks malonumas ją skaityti buvo, vietomis gražus tekstas, bet perskaičiau užverčiau paskutinį psl. ir viskas kaip dūmas išgaravo.
Kita : Tikrai man sudariusi puikios knygos įspūdį ir kurią jau nuoširdžiai rekomenduoju paskaityti visiems, ypač citatų mėgėjams, tai
Chesterfield Laiškai sūnui Laiškai subalansuoti jaunuoliams,bet tinkantys visiems, ne tik jauniems, bet ir suaugusiems ir net moterims.
Tai anglų politiko, diplomato, publicisto, grafo, turėjusio karaliaus rūmuose tarnybą, laiškai nesantuokiniam sūnui, išleisti tik po autoriaus mirties ir sulaukę didelio pasisekimo bei tapę bestseleriais.Skaičiau su dideliu malonumu, pasitenkinimu dėl jų stiliaus, šmaikštumo, smulkmeniškumo, atvirumo, taiklumo, įžvalgumo ir loginių išvadų, išminties.
Perskaičius, paskutinis laiškas ir skyrius Apie autorių ir jo sūnų, truputi nustebino, nuliūdino ir truputi pribloškė net ne viena aplinkybe bei faktu, kurių nenoriu atskleisti.Todėl, prašau, prieš pradedant skaityti šią knygą, jokiu būdu nepradėti skaityti nuo paskutinio laiško ir šio paskutinio skyriaus.
Laiškai sūnui rašyti daugiau nei prieš tris šimtmečius yra savotiškas, vietomis šypsena keliantis auklėjimo, etiketo, oratorystės meno vadovas.Kadangi Chesterfieldas retai matė sūnų,jis rašė jam laiškus, siekdamas sūnų visaip prūsinti, lavinti,finansiškai remti, įvesti į aukštuomenę, patarinėti, kritikuoti, dalintis savo turtinga patirtimi, pažintimis.
Jie manau vertingi, naudingi, aktualūs ir šiais laikais, netgi nebūnat kokiu nors aukštuomenės nariu, nepriklausant elitui ar karališkiems rūmams.
Juose yra įdomių dalykėlių iš autorius gyvenimo patirties. Chesterfieldas nemažai savo iškalbos menu, nenusimanat astronomijoje ir matematikoje, prisidėjo prie laiko skaičiavimo pataisymo ir reformavimo senojo Julijaus kalendoriaus, pakeičiant jį ir įvedant dabartinį Popiežiaus Grigaliaus XIII kalendorių.(senasis skyrėsi vienuolika dienų)
Jis cituoja, truputi rašo,mini Cezarį, Kotoną, Lordą Beikoną, Ciceroną, kardinolą Rišelje,kai kuriuos karalius, Volterą,Vergilijų. Rekomenduoja atkreipti dėmesį į daugelį jo manymų vertų dėmesio knygų , kaip pav Svifto (Guliverį),de La Rošfuko (Moraliniai apmąstymai) ,Horacijų ir kt.
Laiškuose jis sūnui rašo, pataria, mokina, net reikalauja.Jo patarimai apima tokias temas, kaip asmens higiena(dantų valymas), apranga, išvaizda, geros manieros, geras vardas, net eisena, rašysena, dikcija.
Labiausiai patiko laiškai, kuriuose kalba apie iškalbos meną, ydas, skaitymą ir knygas, draugystę ir draugų pasirinkimą, bendravimą su įvairaus sluoksnio žmonėmis, draugais ir net su nemėgstamais žmonėmis, t.p patiko kur rašo, apie laiko planavimą,išsiblaškymą ar kaip palaikyti pokalbį, ką su kuo ir kaip kalbėti, bendrauti, neprisidaryti priešų ir visiems patikti . Tos temos argi ne aktualios ir dabar? Žinoma žmogui, kuriam jau nebe niolika nebus tai kažkas naujo, bet vistiek kažką sužinos, prisimins,privers šyptelti.Ai man tai tiesiog puiki knyga.
Dabar pabaigai ar norit citatų?Jų nebus, nes tektų perrašyti visą knygą.
Na vieną gerai žinomą įmesiu, Beikono, nes labai daug Chesterfieldas dėmesio savo laiškuose sūnui skyrė išvaizdai. Patraukli švaizda- tai amžinas rekomendacinis laiškas
Aš užbaigsiu atsiliepimą savo kažkur girdėta citata apie kai ką, kas atsiliepime liko nutylėta. Gimusiam šliaužioti nelemta skraidyti
Apie kitas vėliau.Jau prie pabaigos su "Dvasių kalnu".