QUOTE(amarrile @ 2012 01 27, 17:55)
Na čia tiesa.Bet nežadu del to galvos sukti.Bile pesticidu nera...O druska ir cukrus,lyg ir greičiau ligas sukelia
Nenoriu su tuo sutikti, bet tai tik mano nuomonė... Nemanau, kad cukrus ir druska pasižymi tokiu poveikiu. Nors čia rašo apie geriamąjį vandenį, bet poveikis toks pats. Nitratų poveikis nepriklauso nuo jų patekimo į organizmą būdo.
Citata iš
http://sena.sam.lt/l...in/news?id=4314
Neretai į medikų raginimus gyventi sveikai, daugelis numoja ranka. Papasakokite, koks nitratų poveikis žmogaus organizmui?
- Nitratai labai pavojingi nėščiosioms, naujagimiams ir pirmųjų mėnesių kūdikiams. Nitratų toksiniam poveikiui labai jautrūs žmonės, turintys tam tikrų fermentų deficitą. Kitos padidinto jautrumo grupės yra vaikai, sergantys infekcinėmis ligomis, taip pat visi sergantieji širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemų ligomis, anemijomis. Prie padidinto jautrumo grupių priskiriami ir senyvo amžiaus žmonės. Nitratų toksinis poveikis pasireiškia sutrikusiu organizmo aprūpinimu deguonimi. Nes nitratai virtę nitritais žmogaus organizme hemoglobiną, kuris aprūpina organizmą deguonimi, paverčia methemoglobinu. Vystosi vidinis deguonies badas. Kai methemoglobino koncentracija kraujyje pasiekia 10 proc. pasireiškia klinikiniai methemoglobinemijos simptomai- kūdikį pradeda pykinti, jis vemia, dūsta, mėlynuoja oda bei gleivinės, nesuteikiant pagalbos atsiranda traukuliai, kūdikis gali net mirti. Todėl būtina žinoti, kad besilaukiant ir jau auginant kūdikį, naudoti neištirtą šachtinio šulinio vandenį pavojinga ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Reikia priminti, kad kūdikių maistui negalima pirkti bet kokio fasuoto vandens. Būtina atkreipti dėmesį į etiketėje pateiktą informaciją- joje turi būti pažymėtos nitratų, nitritų, natrio ir vario koncentracijos, atitinkančios kūdikių maistui skirto vandens reikalavimus. Čia reiktų akcentuoti kūdikių maitinimo krūtimi svarbą, bent jau iki 6 mėn. amžiaus
- O koks pavojus gresia suaugusiems pastoviai vartojantiems užterštą šulinio vandenį?
- Dažnai pamirštama, kad nitratai kenksmingi ne tik vaikams. Pastoviai vartojant nitratais užterštą vandenį, kyla grėsmė ir sveikiems suaugusiems žmonėms. Tik reikia pastebėti, kad suaugusiųjų žmonių organizmui nitratai labiau pavojingi ne dėl methemoglobinemijos galimybės, o dėl nitritų jungimosi su aminais, ko pasekoje susidaro kancerogeniški junginiai- nitrozaminai bei nitrozamidai. Taigi atsiranda rizika susirgti onkologine liga. Vis tik vanduo žmogaus gyvenime užima labai svarbią vietą ir jo kokybė privalo būti nepriekaištinga. Netgi abejonės ar mano šeima vartoja gerą vandenį? kelia žmogui psichologinį diskomfortą ir gali būti traktuojama, kaip psichogeninis veiksnys, galintis turėti neigiamą poveikį sveikatai. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė.
Ir dar:
http://gyvenimas.del...i.d?id=38506327