Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkai, agurkėliai :)

QUOTE(Lady Dy @ 2011 05 10, 09:14)
Pagal fenologinį kalendorių agurkai lauke sėjami kai pradeda žydėt alyvos

Aš tai planuojų šeštadieni jau sėti g.gif O į šilnamį jei pavyks tai ryt viską išgrusiu lotuliukas.gif
Atsakyti
o as savo BA turbut suvisam link siuksliadezes isgrusiu g.gif Ziedu kalnas, o agurkelio nei vieno. Nu kokiu tikslu sita veisle i masine prekyba paleista, pasakykit jus man doh.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 05 10, 08:43)
o as savo BA turbut suvisam link siuksliadezes isgrusiu  g.gif  Ziedu kalnas, o agurkelio nei vieno. Nu kokiu tikslu sita veisle i masine prekyba paleista, pasakykit jus man  doh.gif


Nezinau sito ir as schmoll.gif Pas mane, matyt, per klaida jis tris agurkus uzmezge, tai vis neapsisprende ka daryti su jais smile.gif Pasodinau siltnamin-daviau termina 2 sav. Vis dar tikiu, kad pajudes doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Lady Dy @ 2011 05 10, 09:14)
Pagal fenologinį kalendorių agurkai lauke sėjami kai pradeda žydėt alyvos

drinks_cheers.gif aš irgi sėju žydint alyvoms.

QUOTE(Militux @ 2011 05 10, 09:37)
Aš tai planuoju šeštadieni jau sėti g.gif

lauke sėti anksti neverta schmoll.gif ilgai dygsta, kartais ir visai nesudygsta, o sudygę būna nestiprūs, ilgai gaiveliojasi, kol arba pakabina kepurę ant vinies, arba atsigauna. Geriausia, kai sėjant agurkus dirva būna įšilusi iki 12-14 laipsnių, tada pasėti išdygsta per 3-5 dienas ir anuos anksčiau sėtuosius labai greitai pralenkia rolleyes.gif patvirtinta praktiškai cool.gif tongue.gif
Atsakyti
Jei norit gausesnio agurku derliaus tai pirmus agurko subrandintus ziedelius geriausia nuskinti, nes butent pirmiesiems ziedeliams subrandinti jis daugiausia energijos suvartoja... biggrin.gif

Papildyta:
Na as tai dazniausiai agurkus pradedu sodinti kai pradeda zydeti ievos...bet juos sodinu i siltnami...ir zinoma kol daigeliai dar nesudygia apdengiu agro plevele...ilgus sodinu ant palanges kovo pabaigoje...o trumpus visad tiesiai i dirva...bet kadangi agukai lepus ir nemegsta buti lb sujudinami, o ypac saknys...tai ir nevisus pavyksta isgelbeti ilguosius persodintus smile.gif na bet puse istvermingiausi lieka thumbup.gif
Atsakyti
ziuriu mano kivano tokie lapai,kas jiems g.gif
ir agurkai ir moliugai pradeda irgi pamegdziot g.gif visai man nepatinka...ko galiu dar griebtis
Atsakyti
Agurkų sausligė (kregždenos)
Agurkų sausligė (kregždenos) (Corynespora melonis)

Serga agurkai ir arbūzai, tiek lauke, tiek šiltnamiuose bei inspektuose.
Arbūzinis kregzdėtis gali pažeisti visas antžemines augalo dalis. Pirmieji ligos požymiai — gelsvos arba rusvos dėmelės ant skilčialapių. Stipriau ligos pažeisti daigai sunyksta. Ant pažeistų lapų atsiranda kampuotai apskritų rausvų arba gelsvų, tamsesniu apvadu dėmių, kurios vėliau pasidaro rudai pilkšvos. Dėmių vietose lapalakštis sutrūkinėja, o gretimi audiniai pagelsta. Besiplėsdamos dėmės susilieja ir apima didelę lapo dalį. Tose vietose lapalakštis pasidaro sausas, trapus. Pažeisti lapai arba ir visas augalas gali nudžiūti. Senesni lapai sausligei ne tokie atsparūs. Jie pirmiausia ir suserga. Panašiomis kaip lapai, tik pailgomis dėmėmis būna išmarginti stiebai ir lapkočiai. Ant vaisių dėmės iš pradžių būna tamsios, vėliau pašviesėja ir įdumba.
Kai pakanka drėgmės, į dėmių paviršių išauga konidijakočių puokštelės, kurios sudaro tamsiai pilkšvas retas apnašas. Konidijos 42—285 x 6—22 mikronų dydžio, tiesios ar kiek lenktos.
Arbūzinis kregzdėtis yra šilumą mėgstantis grybas. Nuo jo agurkai smarkiau nukenčia ten, kur nenormaliai šilta ir drėgna. Žiemoja augalų liekanose ir ant sėklų paviršiaus.
Apsaugos priemonės. Laikytis sėjomainos. Šalinti augalų liekanas, lauke jas užarti. Dezinfekuoti inspektus ir šiltnamius. Sėti beicuotą sėklą. Salinti susirgusius daigus ir pirmuosius susirgusius lapus. Agurkus purkšti fungicidais. Šiltnamiuose palaikyti optimalią agurkams temperatūrą ir drėgnumą.
itariu,kad pas mane sitas variantas verysad.gif verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Papildyta:
placiau apie ivairias ligas
Atsakyti
sveikos agurku augintojos,esu dar naujoke,bet sekiau jusu tema ir iskilo klausimas.vakar persodinau savo agurkus o sendien jie visi nulepe net nepanasus.kaip manote ar atsigaus ar jau viskas? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 05 10, 09:43)
o as savo BA turbut suvisam link siuksliadezes isgrusiu  g.gif  Ziedu kalnas, o agurkelio nei vieno. Nu kokiu tikslu sita veisle i masine prekyba paleista, pasakykit jus man  doh.gif


Mano jau ismesti. Kam juos laikyt, kai pienes aplink zydi - ir taip geltonos spalvos trukumo nera?
Ta vieninteli agurka savalgem - skanus buvo, ale tik mazas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(supergyte @ 2011 05 11, 14:52)
sveikos agurku augintojos,esu dar naujoke,bet sekiau jusu tema ir iskilo klausimas.vakar persodinau savo agurkus o sendien jie visi nulepe net nepanasus.kaip manote ar atsigaus ar jau viskas? verysad.gif

Aš perkėliau savuosius šiandien. smile.gif Tikiuosi ir jūsiškiams ir maniškiams bus viskas ok. thumbup.gif Na šiuo metu gi karštos dienos. Palieti reiktų, praverti šiltnamį, kad oro įeitų. O vakare kai pravės, jie turėtų atsigauti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(supergyte @ 2011 05 11, 14:52)
sveikos agurku augintojos,esu dar naujoke,bet sekiau jusu tema ir iskilo klausimas.vakar persodinau savo agurkus o sendien jie visi nulepe net nepanasus.kaip manote ar atsigaus ar jau viskas? verysad.gif


Manieji ir nulepia...bet cia normalu...jie dabar merdi komoje ir kovoja uz savo gyvybe smile.gif...po savaiteles atsisijos ir liks stipriausi....reikia dabar tiesiog nepamirst kai taip karsta juos laistyti...geriausia iki 10 val ryto...smile.gif
Atsakyti
Gal kas žinote,kur rast Kaune pirkt "Atomic" sėklyčių agurkų? Radau siūstis,bet minimalus užsakymas turi būti 10lt,o man nieko nereik daugiau doh.gif
Atsakyti