Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminamės pačios!

Kadangi visa diena tema apie uodus sukosi, tai skaitydama apie arbatmedi KN psl. radau nuo erkiu tinkancius EA:

Prieš erkes: arbatmedis + eukaliptas + čiobrelis; tepti odą, drabužius
Atsakyti
QUOTE(Liurda @ 2011 05 24, 23:50)
Kadangi visa diena tema apie uodus sukosi, tai skaitydama apie arbatmedi KN psl. radau nuo erkiu tinkancius EA:

Prieš erkes: arbatmedis + eukaliptas + čiobrelis; tepti odą, drabužius

O kaip pasigaminti, kad ir drabužius būtų galima tepti? Kiek anksčiau buvau bandžiusi tik vieną arbatmedį nuo uodų, tai nepadėjo visiškai.
Atsakyti
Jei dar dėl UODŲ temos:

galima pasidaryti žvakę nuo uodų: reikia natūralaus vaško žvakių, sutrupinti, knapą pasilikti, jį pasitrumpinti iki reikiamo ilgio, vašką pašildyti kol išsilydys, tada supilti CITRINŽOLIŲ arba GVAZDIKĖLIŲ e.a (vienai sutrupintai žvakei 20 lašų e.a) ir viską sumaišyti. Supilstyti į formeles. Dar patariama uždegus tokią žvakę, kai ji įsidega, prie knato, ten kur išsilydęs vaškas, užlašinti 8-10 lašų išvardintų e.a)
Atsakyti
QUOTE(rita9 @ 2011 05 25, 08:59)
galima pasidaryti žvakę nuo uodų: reikia natūralaus vaško žvakių, sutrupinti, knapą pasilikti, jį pasitrumpinti iki reikiamo ilgio, vašką pašildyti kol išsilydys, tada supilti CITRINŽOLIŲ arba GVAZDIKĖLIŲ e.a (vienai sutrupintai žvakei 20 lašų e.a) ir viską sumaišyti. Supilstyti į formeles. Dar patariama uždegus tokią žvakę, kai ji įsidega, prie knato, ten kur išsilydęs vaškas, užlašinti 8-10 lašų išvardintų e.a)


Ar tie isvardinti EA, kur reik uzlasint ant issilydziusio vasko, tai ar citrinzole arba gvazdikelis, ar arbatmedis su levanda?
Gal kas jau bandet tokia gaminti? Idomu, kaip poveikis? g.gif

Liurda, labai aciu uz gera info 4u.gif Uodai kaip uodai, bet jau erkes man doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasskee: 25 gegužės 2011 - 09:26
nebūtų atsiliepimų apie šį emulsiklį iš AZ? Conditioner_emulsifier
Atsakyti
Radau savo receptuką smile.gif Skirta sausiems, garbanotiems plaukams. Naudojama ant drėgnų plaukų prieš juos džiovinant ar formuojant. Čia mano draugei dovana, patenkinta, nes jaučia, jog garbanos pasidarė minkštesnės.
Vanduo 21 ml
sapote, avokadų, kokosų al. 4,5 ml
BTMS 1 g.
Hidrolizuoti kviečių baltymai 1,5 g
hidrokompleksas 6 l.
AHA rūgštis 14 l.
Provitaminas b5 13 l.
Ekokonservantas 6 l.
Apelsinų ea. 3l.
Btms tirpdžiau vandenyje, supyliau aliejus, gerai išplakiau, tada kiek pravėsus po truputį bėriau kviečių baltymus ir maišiau (geriau būtų su el. plaktuvu ar bent mini šluotele), tada likę pagerinimai. Gavos poskysčio kremo konsistencija. Supyliau į pakuotę su dozatorium, galima naudoti ir su purštuvu, tada tiesiai ant plaukų galima purkšti.
Atsakyti
Noriu paklausti ax.gif jeigu nenaudoti konservanto (vitamino E, greifruktų sėklų ekstr.) pvz. veido kreme, kiek ilgai toks kremas išliks nesugedęs? g.gif
Atsakyti
buvau nusiteikusi rytoj rimtai padirbeti ir paekspermentuoti, bet va uzejo didelis noras isbandyt DHA, tai sedziu deginuosi biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Etama @ 2011 05 25, 14:16)
nebūtų atsiliepimų apie šį emulsiklį iš AZ? Conditioner_emulsifier

As su juo kolkas spejau pasidaryti tik sampuna, tai liuks, plaukai nesivelia, svelnus. Naudojau kartu su BTMS abieju max dozes. Kazkas ir kauke bande daryti irgi buvo patenkinta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Etama @ 2011 05 25, 13:16)
nebūtų atsiliepimų apie šį emulsiklį iš AZ? Conditioner_emulsifier

as dariau plaukam kauke-balzama su situ ir BTMS mirksiukas.gif man patinka mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Virbalė @ 2011 05 25, 15:47)
Noriu paklausti  ax.gif  jeigu nenaudoti konservanto (vitamino E, greifruktų sėklų ekstr.) pvz. veido kreme, kiek ilgai toks kremas išliks nesugedęs?  g.gif


Konservantai (GSE, ekokonservantas, naticidas) apsaugo vandenine dali. Ji linkusi greiciau gesti, todel be konservantu kremas laikys neilgai. Vitaminas E yra antioksidantas, jis apsaugo aliejine dali, ji be antioksidanto genda ne taip greitai.

Jei tai yra kremas, t.y., su vandenine dalimi, be konservantu ilgiau kaip 2-3 sav., manau, tikrai nelaikys. Kiek bandziau, su labai maza konservanto doze (0,1-0,3%) kremai stovejo 2-3 men, su didesne (0,6%) - dar negaliu pasakyti, tik menuo praejo smile.gif

Jei tai alieju misinys, t.y., be vandenines dalies, tai be antioksidantu jis keleta menesiu tikrai turetu stoveti (juk ir patys aliejai ilgiau galioja).

Apskritai, cia svarbus ne tik konservantai, bet ir gaminimo ir laikymo salygos. Viena vieninteli karta nedezinfekavau visu indu spiritu, ir butent tas kuno sveitiklis per savaite surugo...
Atsakyti
QUOTE(Taskuotas_vabalas @ 2011 05 25, 15:11)
buvau nusiteikusi rytoj rimtai padirbeti ir paekspermentuoti, bet va uzejo didelis noras isbandyt DHA, tai sedziu deginuosi biggrin.gif
Papildyta:


koki procenta dejai? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasskee @ 2011 05 25, 11:24)
Ar tie isvardinti EA, kur reik uzlasint ant issilydziusio vasko, tai ar citrinzole arba gvazdikelis, ar arbatmedis su levanda?
Gal kas jau bandet tokia gaminti? Idomu, kaip poveikis?  g.gif

Liurda, labai aciu uz gera info 4u.gif  Uodai kaip uodai, bet jau erkes man  doh.gif



Recepte parašyta, kad gvzdikėlių ir citrinžolių, šį sawg kaip tik nusimato išvyka į gamtą, tai bandysiu susimeistrauti šias žvakes ir jei pavyks atsikratyti uodų, parašysiu smile.gif
Atsakyti