Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminamės pačios!

QUOTE(oge @ 2011 05 14, 15:05)
Per daug vandens dejot. Su biciu vasku darant geriau, kai aliejaus daugiau negu vandens. AN Monika pataria "Bičių vašką kaip vienintelį emulsiklį naudoti kremams, į kuriuos įeina ne daugiau kaip 50 proc. skysčių", bet realiai man niekada nesigavo su tiek vandens - visada vandens dedu bent truputi maziau, na, bet as ne profe, cia tik man gal taip smile.gif  blush2.gif


Aciu uz nuomone 4u.gif reikes atsizvelgti. O apskritai, ar biciu vaskas tinkamas veido kremui gaminti? ar vis gi geriau rinktis emulsini vaska?
Atsakyti
Ateinu ir į šitą temą klaust, nes manau, kad Sauliuxxx žinos, o nežinau ar jinai kitose temose lankosi (gal ir be jos kas nors patartų).

gal galit patart kokius aliejus naudot kūdikiui nuo iššutimų? Jeigu sumaišyčiau tamanu aliejų su medetkų fitoliu? ar čia nesąmonę sugalvojau? ax.gif biggrin.gif

Kremo nedarysiu, nes neturiu emulsiklių, tik aliejus ir kelis ea. Bet jei yra koks stebuklingas kremas - tai būtinai įsigysiu ko trūksta ir eksperimentuosiu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cosette: 14 gegužės 2011 - 15:19
QUOTE(Cosette @ 2011 05 14, 16:17)
Ateinu ir į šitą temą klaust, nes manau, kad Sauliuxxx žinos, o nežinau ar jinai kitose temose lankosi (gal ir be jos kas nors patartų).

gal galit patart kokius aliejus naudot kūdikiui nuo iššutimų? Jeigu sumaišyčiau tamanu aliejų su medetkų fitoliu? ar čia nesąmonę sugalvojau?  ax.gif  biggrin.gif

Kremo nedarysiu, nes neturiu emulsiklių, tik aliejus ir kelis ea. Bet jei yra koks stebuklingas kremas - tai būtinai įsigysiu ko trūksta ir eksperimentuosiu  4u.gif

Sveiki, as pati gavau si recepta cia...
Svietmedi galite issukti su turimu medetku fitoliu, bulviu krakmolo, pataisu sporos (galima isigyti vaistineje), galima deti cinko oksida. Mums sis kremukas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Cosette @ 2011 05 14, 15:17)
Ateinu ir į šitą temą klaust, nes manau, kad Sauliuxxx žinos, o nežinau ar jinai kitose temose lankosi (gal ir be jos kas nors patartų).

gal galit patart kokius aliejus naudot kūdikiui nuo iššutimų? Jeigu sumaišyčiau tamanu aliejų su medetkų fitoliu? ar čia nesąmonę sugalvojau?  ax.gif  biggrin.gif

Kremo nedarysiu, nes neturiu emulsiklių, tik aliejus ir kelis ea. Bet jei yra koks stebuklingas kremas - tai būtinai įsigysiu ko trūksta ir eksperimentuosiu  4u.gif


EA nedeciau, nebent, jei labai norite- tuomet levandos keli lasai tiktu. Nepamirskite stebuklingo taukmedzio mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo supere: 14 gegužės 2011 - 16:10
Cosette, ea ir as leliui nedeciau - nereik tikrai, o krema galit daryt sviestmedzio pagrindu, issukus ji su migdolu ar simondsiju aliejais, galima medetku ekstrakto ar fitolio idet ir cinko oksido - pats geriausias sudocreamas bus. Jei naudot tik issutimams, tai nedeciau jokio vandens, tik alieju ir cinko oksido misisni daryciau, kad nesukt galvos del galiojimo laiko, o ir konservantu nereiks, nebent i alieju misini vitamino E palasint, kad aliejai nesusioksiduotu 4u.gif

keleta AZ receptu:

http://www.aroma-zon...yde-zinc-karite
http://www.aroma-zon...rre_tendre_bebe
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2011 05 14, 13:05)
sviestmedis turi tokia savybe, kaip sugerti vandeni -tai ir imanoma be jokiu emulsikliu sumaisyt riebalaus su vandeniu mirksiukas.gif as savo dukrai tik toki ir darau -be papildomu dirgikliu 4u.gif bet man veidui toks kremas butu gerokai per riebus, o kunui tinka thumbup.gif mano kuno oda normali, neriek jokios spec prieziuros 4u.gif  biggrin.gif


tai tuomet nereikia emulsiklio, jeigu sudetyje yra sviestmedzio?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fuksė: 14 gegužės 2011 - 16:28
QUOTE(fuksė @ 2011 05 14, 16:28)
tai tuomet nereikia emulsiklio, jeigu sudetyje yra sviestmedzio?


yra toks metodas kremu gaminime be emulsinio vasko. Savybe sugert turi sviestmedis, jei neklystu mangu sviestas ir kazkiek tamanu aliejus. Jei norit recepto sviestmedzio kremo, paziurekit palominos bloge, ten yra su kiekiais aprasyta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Virbalė @ 2011 05 14, 16:10)
Naudojau kokosu ir monoi aliejus 18 ml, 25 ml distiliuoto vandens. Kaip emulsikli bandziau naudoti naturalu biciu vaska 5,3 g.


Biciu vaskas niekaip neislaikys tiek vandens. smile.gif Reikia arba vandens maziau deti (is mano eksperimentu, ne daugiau kaip 40 proc, dar priklauso nuo alieju), arba vaska perpus maisyti su emulsiniu vasku. Biciu vasko zymiai didesne HLB verte, nei daugumos alieju, todel emulsija gaunasi nestabili, naudojant tik ji kaip emulsikli 4u.gif

QUOTE(Virbalė @ 2011 05 14, 17:09)
Aciu uz nuomone  4u.gif  reikes atsizvelgti. O apskritai, ar biciu vaskas tinkamas veido kremui gaminti? ar vis gi geriau rinktis emulsini vaska?


Biciu vaskas geras ta prasme, kad sukuria apsaugine plevele ant odos, bet siaip yra labai riebus ir blizga. Juo keiciu dali emulsiklio riebesniuose kuno kremuose arba labai labai nedaug dedu, jei kremas naktinis ar siaip labai sausai odai 4u.gif

QUOTE(Cosette @ 2011 05 14, 17:17)
Ateinu ir į šitą temą klaust, nes manau, kad Sauliuxxx žinos, o nežinau ar jinai kitose temose lankosi (gal ir be jos kas nors patartų).

gal galit patart kokius aliejus naudot kūdikiui nuo iššutimų? Jeigu sumaišyčiau tamanu aliejų su medetkų fitoliu? ar čia nesąmonę sugalvojau?  ax.gif  biggrin.gif


Nu kaip pamaloninai mano dusele, kaip kokia eksperte pasijauciau lotuliukas.gif

Kaip tik sivakar darysiu kremuka mazylei nuo issutimu (vel prasidejo...), desiu sviestmedi, kokosu, jojobos aliejus, dar esu jojobos aliejuje ismirkiusi ramuneliu, medetku ir lakisiaus zoleles (ramina oda, jau isbandyta), vandeni, emulsini vaska, o del issutimo desiu cinko oksido, alantoino ir bisabololo. Puse sudeties "nukopinau" nuo tokio vaistinej pirkto kremuko kudikiams nuo issutimu ax.gif Sita eksperimentini kremuka bandysiu as ir viena mano drauge savo berniukui, tai gal netrukus jau galesiu papasakot apie rezultatus tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(Oksanik @ 2011 05 14, 18:03)
Sveiki, as pati gavau si recepta cia...
Svietmedi galite issukti su turimu medetku fitoliu, bulviu krakmolo, pataisu sporos (galima isigyti vaistineje), galima deti cinko oksida. Mums sis kremukas  thumbup.gif


Buvau visai pamirsusi apie toki dalyka kaip pataisu sporos bigsmile.gif Tik jau siandien niekur ju nebegausiu... O kremuko gamybos nenoriu atidet kitai dienai, visai pasuto mazoji siandien... Kazi, ar galiu jas veliau jau i gatava kremuka imaisyt? g.gif
Atsakyti
QUOTE(sauliuxxx @ 2011 05 14, 21:05)
Kazi, ar galiu jas veliau jau i gatava kremuka imaisyt?  g.gif

Manau gali, nes jos vis vien netirpios juk, pasiskirstys kreme ir tiek. Tačiau man regis jas grynas geriau naudoti - jos super gerai sutraukia visą tą drėgmę, sukeliančią iššutimą, o jeigu sumaišysi jas su kremu, ar nebus taip, kad jos sutrauks pačiame kreme esančią vandeninę dalį ir viskas, nebeatliks jokios kitos funkcijos ant odos? Ar ne į tą pusę mąstau? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Galadrielė @ 2011 05 14, 21:22)
Manau gali, nes jos vis vien netirpios juk, pasiskirstys kreme ir tiek. Tačiau man regis jas grynas geriau naudoti - jos super gerai sutraukia visą tą drėgmę, sukeliančią iššutimą, o jeigu sumaišysi jas su kremu, ar nebus taip, kad jos sutrauks pačiame kreme esančią vandeninę dalį ir viskas, nebeatliks jokios kitos funkcijos ant odos? Ar ne į tą pusę mąstau? biggrin.gif


O cia idomiai pasakei, net susimasciau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauliuxxx: 14 gegužės 2011 - 19:36
radau recepteli, ten parasyta, kad reikia 1 arb. saukstelio vasko, ar ji galima keisti BTMS ir kokia proporcija reikia imti: 1:1? g.gif
ir dar, kai recepte nurodyti gr., pvz. 5 gr., kiek cia ml.? Ar reikia deti gramais? Neturiu kuom sverti............. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(fuksė @ 2011 05 15, 07:32)
radau recepteli, ten parasyta, kad reikia 1 arb. saukstelio vasko, ar ji galima keisti BTMS ir kokia proporcija reikia imti: 1:1?  g.gif
ir dar, kai recepte nurodyti gr., pvz. 5 gr., kiek cia ml.? Ar reikia deti gramais? Neturiu kuom sverti............. ax.gif


Ziurint kokio vasko, kokiam ir kokiu alieju kiekiui, nes BTMS paprastai reikia deti truputi daugiau, nei emulsinio, kad isgauti ta pacia konsistencija 4u.gif

O del gramu ir mililitru, tai prisiminkim matematikos pamokas mokykloje ax.gif Mase (gr) = turis (ml) * tankis (visu alieju ir daugumos kitu priedu tankius galima rasti AZ prie aprasymu).
Tai jei nori suzinoti, kiek ml yra 5 gr, turi 5 gr padalinti is to aliejaus tankio 4u.gif
Atsakyti