QUOTE(lituanus vulgaris @ 2011 08 02, 09:54)
Na, universalių daiktų nėra, poreikiai pas žmones irgi skirtingi. Todėl ir vieni ir kiti TV savo nišą randa.
Mano manymu, jei TV yra laikomas įjungtas kaip fonas, jei žmogus pernelyg nepriekabus į vaizdo kokybei (ar turimame televizoriuje kruopščiai reguliavote vaizdo nustatymus?) - perkate LCD ir smegenų nesukate.
O jei esate priekabus vaizdo kokybei, įjungiate TV tada, kai tikrai jį žiūrite, mėgstate vakare prieblandoje/tamsoje pasižiūrėti filmų - plazma.
Kiek tenka pastebėti, daug lietuvių yra televizijos ir televizorių maniakai. Pas daugelį tų televizorių namuose ne po vieną: ir mažų, ir didelių, ir senų, ir naujų. Šeimos narių poreikiai skirtingi ir beveik neįmanoma, kad kokias nors laidas susirinkę svetainėje tuo pat metu žiūrės ir tėvelis su mamyte, ir seneliai, ir jų anūkėliai. Paprastai tėvelis žiūri sportą, mamytė muilo operą, seneliai - kalbančias politikų galvas, o anūkėliai - "Tomą ir Džerį"... Ir visi tai nori daryti vienu metu!
Todėl mes naiviai manome, kad daugumai žmonių reikia kokio nors vieno "geriausio iš geriausių" televizorių. Tokio vieno nebent vienišiams gali reikėti. Bet vienišiai ir per kompiuterį gali sau superteleviziją pasidaryti: ir su HDTV vaizdo bei garso kokybe, ir su laidų įsirašymu į kompo diską, ir su TV programų gidais bei priminimais, ir su internetu vienu metu, ir su Video On Demand torrentų pagalba, ir su laidų archyvais, su viso pasaulio IPTV televizija, su neribotu vaizdo bei garso formatų atkūrimu, t.y. kompiuterio pagalba gali turėti tai, ką tik superbrangus šiuolaikinis televizorius suteikia. Žinoma, išlieka vienas trūkumas - ekrano dydis, bet šį trūkumą nesunku suniveliuoti tą savo noutbuką žiūrint iš arti. Juk žiūrėjimo kokybė nulemiama ne įstrižainės dydžio ir ne žiūrėjimo atstumo, bet
santykio tarp įstrižainės dydžio ir žiūrėjimo atstumo!
Todėl iš tikrųjų reikia kalbėti apie TELEVIZORIŲ SISTEMOS ir vaizdo bei garso šaltinių jiems pasirinkimą ŠEIMAI, nes VIENO televizoriaus pasirinkimo problemos praktiškai nėra!