QUOTE(ekstralife @ 2011 08 28, 20:24)
sveiki. įsigijau naują filipsą. ten navarotų visokių, kai kurių nežinau kaip priverst veikt. gal padėsit. taigi, yra interneto priėiga, taip suprantu ,kad veiktų šita funkcija reikalingas maršrutizatorius. kompiuteris pas mane jau senas, ar reikalingos kokios fleškės, kad sujungti kompiuterį su maršrutizatoriumi?
kitas klausymas: televizoriaus video plaejaris labai išrankus- kai ką rodo ,kai ką ne. taigi jeigu pirkti atskirą grotuvą, ar jų būna jau su maršrutizatorium? o gal ir su kietuoju disku? jeigu taip, tai gal patartumėte kokį modelį? ačiū.
Jeigu maršrutizatoriuje yra laisvų lizdų ir maršrutizatoriuje suinstaliuotas reikalingas softas, jokių papildomų fleškių, instaliacijų ir pan. neturėtų reikėti - tiesiog kiši vieną UTP (LAN'o) kabelio kištuką į laisvą maršrutizatoriaus lizdą, kitame laido gale esantį kištuką į televizoriaus LAN (Ethernet) lizdą ir viskas. Net nereikia sukti galvos verstas ar neverstas tas LAN'o kabelis - 99.99% maršrutizatorių patys susitvarko su abiejų tipų kabeliais. Jeigu maršrutizatorius toli nuo televizoriaus ir nėra nutiesto laidinio namų tinklo tarp jų, tada jau reikia naudoti televizoriaus Wi-Fi priedą (arba vidinį Wi-Fi, jeigu televizorius tokį turi), be abejo, ir maršrutizatorius turi būti su antena (antenomis). Bet čia atskira sakmė - gal jos dabar neseksiu.
Tiesa, yra dar toks paprastas
vieno kompiuterio LAN lizdo
tiesioginio sujungimo su televizoriaus LAN lizdu būdas, bet čia jau būtinai verstu (crossed) UTP kabeliu (elektronikos parduotuvėse tokių pilna, kainuoja kelis litus). Tada jokio maršrutizatoriaus tarp kompiuterio ir teliko net nereikės - televizorius turi matyti kompiuterio failus (tiesa, į kompiuterį gali tekti suinstaliuoti kokį nors tam teliko modeliui tinkamą DLNA serverį (tokia spec. programa, pilna internete puikių nemokamų) ir jo dėka subendrinti (pašerinti) norimus kompiuterio folderius televizoriui). Maršrutizatorius reikalingas tik kada, kuomet reikia sujungti
kelis kompus ir/arba televizorius į vieną tinklą arba kada reikia, kaip jau minėta, naudoti Wi-Fi, arba kuomet kompas (kompai) toli nuo televizoriaus, pavyzdžiui kitame kambaryje. Beje, DLNA serveris bent viename iš tinklinių kompų greičiausiai bus reikalingas ir sujungiant per maršrutizatorių. Ta garsioji programa "Samsung Share Manager" yra ne kas kita kaip vienas iš DLNA serverių, tiesa, jis dažniausiai tinka tik Samsung televizoriams.
Dėl mediaplejerio. Jeigu kompiuteris nuolat "gyvena" netoli televizoriaus, galimas
beveik nemokamas ir labai kokybiškas kompiuterio HDMI lizdo (žinoma, kompiuteris turi jį turėti, kiek naujesni beveik visi turi) sujungimas su televizoriaus HDMI lizdu. Toks HDMI-HDMI laidas kainuoja nuo keliolikos iki keliasdešimties litų, priklausomai nuo jo ilgio. Žinoma, labai ilgo HDMI-HDMI kabelio (> 5m) naudoti nerekomenduojama dėl padidinto signalo slopinimo tokiame kabelyje ir jautrumo trukdžiams arba reikia naudoti kabelį iš brangesnių (> 100 EUR).
Kadangi minėjai, jog kompiuteris senas, tada jis HDMI lizdo gali ir neturėti. Jeigu tas senas kompiuteris ne nešiojamas, o stacionarus, tada apsimoka nusipirkti specialią plokštelę su HDMI lizdu ir ją įkišti į tą kompiuterį.
Jeigu senas kompiuteris nešiojamas, tada jis greičiausiai turės tik S-Video (Separate Video) lizdą. Kadangi S-Video išėjimas yra analoginis, o HDMI - skaitmeninis, kokį nors keitiklį Analogas - Skaitmuo naudoti neapsimoka, nes tai bus brangu ir neefektyvu. Tokiu atveju kompiuterio analoginį S-Video išėjimą geriau specialiu kabeliu ir/ar panaudojant spec. perėjimus sujungti su vienu iš
analoginių televizoriaus video lizdų. Tačiau tokiais kabeliais bus perduodamas tik video signalas. Garso (audio) signalą iš kompiuterio į televizorių galima perduoti, pavyzdžiui, sujungiant atskiru kabeliuku kompo ausinių išėjimą su kuriuo nors televizoriaus analoginiu audio įėjimu. Tarp kitko, naudojant HDMI-HDMI kabelį jokių papildomų audio laidų nereikia, nes tuo pačiu HDMI kabeliu perduodami ir vaizdo, ir garso
skaitmeniniai signalai.
Šitaip sujungus kompus į televizoriaus, pavyzdžiui HDMI lizdus, televizorius tiesiog matys kompiuterių desktopus. Tada nusiperki belaidę pelę, prijungi ją prie kompiuterio ir tada iš bet kurios kambario vietos, tarkim iš lovos, gali valdyti tą kompiuterį per televizoriaus ekraną, kuris dabar jau veikia kaip kompo papildomas monitorius. Tada visus video failus (arba netgi televiziją, jeigu ją žiūri per kompą) gali leisti kompiuteriu jo softweriniais videogrotuvais, pvz. "VLC Player", "Windows Media Player" ir t.t.
Tokiu atveju dirba jau ne televizoriaus įmontuotas mediagrotuvas, bet kompiuterio programa-mediagrotuvas, kuri retai kurio failo neperskaito. Kokybė televizoriaus ekrane ir per jo garsiakalbius bus puiki (ypač naudojant HDMI-HDMI laidą), nė kiek nenusileidžianti televizinio priedėlio prijungimui tiesiogiai į HDMI, jau nekalbant apie gaunamą per anteną kokybę. Kai kuriuose televizoriuose per HDMI tiesiogiai prijungus kompiuterį kokybė bus netgi geresnė, negu žiūrint failus per DLNA serverį iš kompiuterių tinklo (nebus "pigios videokameros efekto", kitaip tariant personažų erzinančių "kampuotų" judesių ekrane).
Tai tiek bendrais bruožais, jeigu tiksliau parašysi kokia tavo atveju konkreti situacija, jeigu turėsiu kiek laiko, atsakysiu tiksliau.