Įkraunama...
Įkraunama...

Griežimas dantimis - bruksizmas

tai as ir girdejau del kirminu, bet is kur pas suaugusi, tvarkinga zmogu bus kirminu g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(monakas @ 2005 11 08, 17:09)
Jei žmogus naktį dantim griežia, greičiausiai turi kirminų.
Nežinau ar dabar taip daro, bet anksčiau darželiuose, mokyklose visus vaikus tikrindavo ar jų neturi. Klijuodavo toki lipnų pleistrą į tarpšiknį ir po to užklijavę ant stikliuko tirdavo per mikroskopą.

Anksčiau aš tuo irgi tikėjau, bet ne visada tai tiesa. Mano vyresnioji duktė naktimis grežia dantim, bet jokių kirminų ji neturi - tikrinom schmoll.gif Gydytoja sakė, kad tai nuo streso doh.gif
Atsakyti
QUOTE(POLLY @ 2005 11 08, 19:20)
tai as ir girdejau del kirminu, bet is kur pas suaugusi, tvarkinga zmogu bus kirminu g.gif ?


Visko pasitaiko, gali jų atsirast ir pas tvarkingą žmogų.
Viena pažįstama moteriškė irgi buvo apstulbus, kai vyras jai liepė eit pasitikrint ar ši neturinti kirminų, nes naktim dantim griežė. Ir ką, nors ir tvarkinga ji, pasirodo visgi jų turėjo ( gal rankų kada, reikiamu metu nenusiplovė ar kitos priežastys, neaišku).

Bet gal dantim griežia ir ne nuo kirminų, gal rimtai nuo kokio streso g.gif ??
Tegu pasitikrina ir bus viskas aišku.
Atsakyti
tikrai nuo streso, mano vyras anksciau griezdavo, tai tuo metu labai turejo daug rupesciu. Reikia raminamu panaudot ir viskas praeis. Nereikia kazkokiu stipriu, as pirkau valerijonu tabletes su apyniu-labai padejo, netgi ten buvo parasyta suaugusiems 2 thumbup.gif tabletes 3k. per diena, bet jis gerdavo po 1tablete 2 k. per diena thumbup.gif Jau ir as galeiu issimiegot, nes anksciau irgi buvo problemu.
Atsakyti
QUOTE(editukė @ 2005 11 09, 20:20)
tikrai nuo streso, mano vyras anksciau griezdavo, tai tuo metu labai turejo daug rupesciu. Reikia raminamu panaudot ir viskas praeis. Nereikia kazkokiu stipriu, as pirkau valerijonu tabletes su apyniu-labai padejo, netgi ten buvo parasyta suaugusiems 2 thumbup.gif tabletes 3k. per diena, bet jis gerdavo po 1tablete 2 k. per diena  thumbup.gif  Jau ir as galeiu issimiegot, nes anksciau irgi buvo problemu.

tai turbut valeradix, ane? nu reikes pabandyti.. aciu 4u.gif
Atsakyti
taip tikrai thumbup.gif
Atsakyti
Aha, ir as grieziu smile.gif Is ryto pabudus jauciasi toks sunkumas burnoj - taip lyg visa nakti smarkiai dantis buciau sukandus laikiusi. Ir man atrodo, kad cia nuo streso ar kazkokiu psichologiniu dalyku. Dar zinau, kad jei is vakaro atsigulu patogiai (burnos atzvilgiu, kad nebuciau susiciaupusi stipriai biggrin.gif), tai negrieziu. Siaip ne kas nakti, bet... Tik as pati nesu girdejusi to dantu griezimo, butu idomu isgirsti biggrin.gif
Atsakyti
Chi, as irgi turejau bedos su tais dantim, tik ne del griezimo, o del to, kad ziauriai stipriai juos sukandus miegodavau. Sita problema atradau, kai stomatologei pasiskundziau, kad ant kruminiu dantu tose "vagelese" matosi toki juodumai. Lyg valau dantis, ale vis tiek yra. O ji manes ir klausia: o tu dantim naktimis negriezi? Ne, sakau. Tai gal sukandus stipriai miegi? Hmmm, galvoju, nezinau. O tai atsikelus zandikaulio neskauda? Aha! Skauda! O jei issizioju, tai dar ir traska. Dar pasake, kad jei nesiimsiu kokiu priemoniu, tai kazkada pasikeis del to zandikaulio padetis ir beziovaudama galiu ji issinarint. O gydymas labai paprastas - reikia ipratinti zandikauli ir raumenukus but auksciau uz apatiniu dantu linija, t.y. miegant nelaikyti ju sukandus. Tam reikalui pasidariau tokia kapa, dedama ant virsutines dantu eiles. Pries 4 metus ji man kainavo 140 litu. Isidedavau nakciai ir viskas - negaledavau sukasti dantu - grauzdavau ta kapa biggrin.gif bet ja nelabai smagu grauzt, tai nejuciom per kazkiek laiko atpratau. Siaip tik pacioje pradzioje gydytoja siule su ja kasnakt miegot, o paskui detis tik tada, kai zinau, kad arteja koks stresinis ivykis. Dabar jau gal 1.5 metu visai su ta kapa nebemiegu - atpratau miegot sukandus dantis ir tiek. Tiesa, pacioje pradzioje su ta kapa miegot nera baisiai patogu - vis tiek svetimkunis burnoj. Man diskomforto pridejo ir tai, kad tuo metu dygo kruminiai dantys stumdami visa dantu eile. Vargo ir skausmu tikrai buvo, bet kenteti vertejo, nes ta kapa padaroma individualiai pagal kiekvieno dantis ir ja uzsidejus sie negali slankiotis, ka labai nori daryt bedygdami kruminiai dantys. Zodziu sitas daiktelis padejo prasikalt kruminiams dantukams nesudarkant nei sakandzio, nei siaip grazaus ju issidestymo. Tiesa, pastarasis kapos poveikis buvo nenumatytas, bet laikui begant maloniai isaiskejo smile.gif
Atsakyti
mano sesuo taip pat griezia dantimis, man tas garsas labai nepatinka unsure.gif manau tai nuo streso, nes taip jai buna kai kita diena laukia svarbus atsiskaitymas 4u.gif
Atsakyti
Man kai sutavrkė dantis griežiu mažiau, bet vis tiek kartais greižiu dėl to prastai išsimiegu. Stomatologė sakė, pirma kad tai gali būti dėl prasto sukandimo, o prastas sukandimas, nes tarybiniais laikais išrovė du kruminius dantis, dėl to atsirado tarpai, antra priežastis ir kaip supratau realiausia - vidinės problemos (nuovargis, stresas).
Kaip jau minėjau aš griežiu retai, bet vyras kiekvieną naktį. Gal galite kas nors patarti ką daryti? Gal prieš miegą kokią arbatą raminamą gerti gal dar ką nors? Stomatologė rekomendavo kapas, nes jos neleidžia susiglausti dantims ir jie taip nesidėvi. Nes pagrindinė problema dantų gręžimo yra tai, kad nuo nuolatinio griežimo nudyla dantys iki nervų, o po to belieka tik protezavimas. verysad.gif
Ir gal prie to pačio paklausiu - dantim negriežiu, bet kalbu per miegus ir trukdau miegoti vyrui, tai jaučiu irgi kažkas su psichologine būsena susiję. Ką daryti? doh.gif
Atsakyti
Mano vyras irgi kartais griezia dantimis, bet pastebejau, kad tai susije su itampa - kai budavo egzaminai arba darbe kokios ataskaitos. Neseniai isgirdau, kad is sunus nakti griezia. Gal paveldima? Sitam galvojau, kad gal kirminai. Bet padareme tyrima, jokiu kirminu nera - vadinasi irgi nuo streso. Siaubas blink.gif !!!! Reiks kazka daryti?
Atsakyti
sveiki,
mano pupai 11mėn. Jau kuris laikas ji griežia dantimis (turi 8). Ir tai daro sąmoningai, dienos metu, ypač kai išgirsta draudimą ar griežtesnę intonaciją. Kartais griežia žaisdama. Kaip turėčiau reaguoti? Barti ar nekreipti dėmesio? Ar tai kokios ligos požymis?
Atsakyti