QUOTE(spiglys @ 2011 05 24, 20:41)
Niekad nebuvo problemų atsivežus naują katytę. O dabar nebežinau ko imtis. Kol būna viena su manim-meilumo įsikūnijimas. Bet tik kai bandau išnešt prie kitų kačių-kobrų kobra tampa. Urzgimas neišpasakytas
Kaip teisingai supažindint naują gyventoją su senbuviais ?
Kaip supratau tu ja parsivezei tik vakar? nenorek staigaus efekto
Taigi, maždaug kokia savaite tu ja dar laikyk atskirai- na visu pirma karantinas yra labai rekomenduojamas dalykas, net jei kate atrodo absoliuciai sveika.
Kodėl:
kiekvienas veislynas turi komplekta savu bakterijų - nebūtinai jos yra labai baisios, tiesiog taip yra. taigi, katės/kačiukai su namų aplinkos bakterijomis yra susigyvenę, ir visai nereaguoja, bet katytė patekusi į naują veislyną nori-nenori "susitinka" su to veislyno savomis bakterijomis.Taigi jei ji yra atskirta ir negauna papildomo streso dažniausiai ji adaptuojasi ir viskas baigiasi gerai. Tuo pačiu ji neperduoda ir savo atsivežtinių bakterijų senbuvėms.
jei staigiai bandyti supažindinti naujają gyventoją su senosiomis ypač jei prasideda agresija iš kurios nors pusės galima padaryti klaidą, nes stresas trenkia per imunitetą. O nukritus imunitetui nekaltos bakterijos gali tapti pavojingomis.
TAIGI NESKUBĖK JŲ SUPAŽINDINTI
kadangi pas tave jau įvyko pirmasis nelabai malonus susitikimas su senosiomis
tai dabar adaptacijos laikotarpis gali išsitęsti ir iki mėnesio. šiaip jei teisingai supažindinant tai netgi jei namie tik 1 katė ir atkeliauja antra adaptacija užtrunka pora savaičių. Kai jau yra gauja ir atvažiuoja naujokė turėtų būti greičiau.
Kaip teisingai pradėti pažindinimo procesą:
1. Naujaja katę kol kas laikyk atsirame kambaryje kur nėra kitų kačių ir kur patys būnate gana dažnai, kad ją ramint, glostyt, myluot.
2. Naujosios katės daiktus (transporteri, pleduką, pasysioto kraiko gumuliukus) atnešk pas kitas kates, kad jos galėtų pradžioje užuosti, kad atsirado nauja gyventoja ir pradėti priprasti prie jos kvapo.
3. i naujokės kambarį atnešk senųjų kačių daiktų (jei pledukai tai jais patrink kačių skruostus kur yra liaukos- ta snukio/kaklo vieta katės trinasi į ką nors ir labai mėgsta kai ten kasoma. ir tada nešk naujokei, tą patį daryk su naujokės daiktais nešamais į senių kambarį). kai naujokė
jau stabiliai eis į savo kraiko dėžutę atnešk senių susytotų kraiko gumuliukų (1-2) ir įmesk į jos kraiko dežutę.
tai kartok tol kol nei viena nei kita pusė nebereaguos (itemptai nebeuostys) atneštų daiktų
4. padaryk taip, kad naujokė per durų apačią galėtų užuosti senasias kates.
5. apkeisk senasias kates ir naujoke kambariais. ty naujokę išleisk į tuos kambarius kur gyvena kitos katės, senasias uzdaryk į tą kambarį kur gyveno naujokė. TIK ATSARGIAI PERNEŠK kad katės viena kitų nepamatytų ir nesusidurtų. Kai naujokė kitų kačių kambaryje jau apsiramins, susiras kokią vietą pasnaudimui bus aišku, kad ji jau labai nervingai nebereaguoja į kitų kačių kvapus. atkeisk vėl atgal kaip buvo ty naujokė į savo kambarį, katės į savuosius.
keletą dienų taip jas keitaliok.
VISOS KATĖS TURI SUVOKTI, KAD ATSIRADO NAUJA KATĖ IR NAUJOJI TURI SUVOKTI, KAD JI ČIA NE VIENA.
6. Taigi, dabar jau laikas normaliai supažindinti. Uždaryk naujokę į transporterį ir atnešk ją pas kates, tačiau NEIŠLEISK. Naujokė turi matyti kitas kates tačiau negalėti muštis. Dabar būk šalia ir gėdink tas kates kurios šnypščia. Sakyk maždaug taip: "nu ko čia dabar bariesi,negi negėda, o u ko dabar šnypšti...." jei šnypščia senosios tai nepiktai pirštais trinktelėk per snukį kartu sugėdindama.
jei naujokė labai žiauriai nestresuos ty neatsiras toks tarsi urzgimas, kniaukimas ištisas, "kobros" efektas kai ji trankosi į transporterio dureles tai palik ją uždarytą tranposrteryje keletui valandui. Jei stresuos išnešk po 10-15minučių (na pati žiūrėk kiek palikti). Atnešk vėl po keleto valandų ar kitą dieną, bet vis dar nepaleisk.
7. Kai atnešus naujokę su transporteriu pas kitas kates šios nebereaguoja į ją visai, o ir naujokė jau nebe kobra
tada atnešus ją paleisk. (žinoma visiems nukarpyk nagus). bet būk šalia ir žiūrėk kokia situacija, jei senosios katės rodo agresiją, naujokę iš karto išnešk ir tęsk "žaidimus" su transporteriu, kraiko nešiojimu, daiktų ir kambarių keitaliojimu.
Jei senosios NERODO agresijos,nors mažoji ir 'vystupalina' tada gali būti rami, nes tai "geriausia gynyba puolimas", vadinasi ji tiesiog bijo. paimk ją ant kelių, glostyk, kai ji sušnypš ant kokios katės atėjusios šalia pabark, pagėdink, bakstelėk su pirštu per nosį.
Padėk kokį skanumyną (mėsa, faršas, konservai, žuvis ar pan) didelėje lėkštėje, kad visos galėtų kartu valgyti. Paimk draznylką ir pažaisk su visomis. tokie bendri dalykai suartina.
jei senosios į ją visiškai nereaguoja (ignoruoja) gali palikti kartu ir nakčiai, padėk ant kokio guoliuko grielką (nors ir vasara šilumą musiškiai baisiai mėgsta), kad visos katės galėtų krūvoje šiltai atsigulti mažoji turėtų neatsispirt pagundai.
bet palikti visas kartu galima padaryti tik tuo atveju jei senosios nerodo agresijos, jei nors viena iš senųjų kačių duoda naujokei į snukį tada kol kas kartu nepalik. Paleisk tik su priežiūra, o kai tavęs nėra uždaryk naujokę atskirame kambaryje. Nes jei susipjaus adaptacijos laikotarpis žiaaaauriai prailgės ir naujokė labai stresuos, na o stresas kaip minėjau trenkia per imunitetą.
beje, kokio ji amžiaus? ar pas ją dar nesikeičia dantys??? nes dantų keitimosi laikotarpyje pas kates ir šiaip imunitetas šiek tiek krenta tai geriau lyčno streso jai nesudaryt (tame tarpe ir į parodas nevežiot).
Nežinau ar labai aiškiai surašiau jei ką skambink ar rašyk.
Sėkmės . Parašyk kaip seksis
Jeigu staiga tapai kažkam blogu, tave dergia ir spjaudo už nugaros, vadinasi tam žmogui esi daug gero padaręs !!!! (F.Ranevskaya)