QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 05 03, 21:29)
šiltnamyje tai tokie bjaurūs auga, kaip šampinjonai, bet perpjovus vidus juodas
Šungrybiai kažkokie
Aš labai ant jų pykstu, nes visada maniau, kad grybai auga tik ten, kur laaaabai rūgšti dirva
Beje, mulčiuotame šiltnamyje rupūžė apsigyveno
Ar nepavirs mano daržas į zooparką
kad
grybai auga, reikia džiaugtis, nes jie padeda skaidyti mulčią. Tai - suuuuper
. Reiškia pradeda dirva atsigauti (taip Jasionis sakė paskaitoje). Globokim ir nenaikinkim grybų lysvėse. Grybiena augalams tik naudos suteikia.
Dėl
rupūžės.
Dievulis dovaną tekštelėjo, o tu jo dovaną zooparku apšaukei
))).
Labai gerai kad ji įsitaisė. Lervas renka, ir labai skaniai čiaumoja šliužus. Taip kad toks padarėlis tik naudos duoda.
Be to - o čia ypač svarbu: kur gyvena varlės ir rupūžės, ta vietovė jau nuo chemijos pati savaime per ilgą laikotarpį valosi.
Kai sovietmečiu labai gausiai tręšimu ir chemizavimu mus "vaišino", didumoje laukų šie gyviai išnykę buvo. Automatiškai nyko ir gandrų bei gervių, nes jiems nebuvo maisto. Pusiausvyra sutrikdyta...
Merginos, nepamirškit kad
vapsvos mums - vertingas gyvis. Jos pačios yra nektaraėdės, o savo vaikams neša mėsą - tai visokios vabzdžių lervos ir kirminai, ėdantys mūsų augaliukus. Joms darže pasimaitinti reikia pasodinti augalų, kurie turi nektaro, bet bus kaip paukšteliams žiemos lesyklėlės prisipratinti vasarai lervas soduose rinkti, tai mūsų daržuose vapsvas :dresiruosim" lervas rinkti
Globokime tuos dūzgiančiuosius padariukus
Boružėlės irgi hanibalės. Jas specialiai augina ir paleidžia į šiltnamius, kad amarus surytų.
Papildyta:QUOTE(anikita @ 2011 05 04, 14:48)
o as norejau paklausti,taikant mulciavima,ar drazoviu kaupimas (kopustu,kalafioru,bulviu, pomidoruir kt) netenka prasmes?
nagi mergina, greičiau skaityti senosios temos lėk, jei mulčiavime apie ravėjimą užklausei
)))
Bet atsakau: mulčiavimas mus vaduoja nuo tokio dalyko kaip ravėjimas, nes daugumai žolių neužtenka saulės, ir palaipsniui jos paprasčiausiai išnyksta (ne per vienus metus, bet per kelis tikrai)
O šią vasarą kokias ilgesnes žoles galėsi išrauti, nors... gal neraučiau, nes jos irgi simbiozėje naudą duoda. Ką gali žinoti ką iš tokios kaimynystės su kokia žole turi koks pomidoras ar morka? Gal kaip tik kokius konkrečius mikroelementus žolė savo ilgomis šaknimis iš žemės sluoksnio gilumos iškels?
Žinau kad amerikiečiai dirvožemio pagerinimui sėja liucernas, paskui jas nupjauna, ir palieka kaip mulčią, nes liucernos šaknys labai giliai lenda į žemę.