Įkraunama...
Įkraunama...

Ramus gimdymas namie

Terminas buvo sausio 4 diena. Sausio 14 diena, jokio veiksmo, nors paruosiamieji jau uzeina dazniau ir skaudziau. Pribuveja patikrino atsidaryma, sake 2cm tikrai yra, leliukas jau zemokai, tai sake per savaitgali tureciau pagimdyti, gal neteks tempti 42 savaiciu kaip su pirmaja. Apie skatinimus net negasdina, nes pribuveja leidzia nesioti 42 sav ir 3 dienas jei viskas gerai. Leliuko tonai geri, as jauciuosi nuostabiai. 10 dienu po termino nulekiau i kirpykla, pasiganiau dar ir pameditavau sau. Su dukriuku zaidziu kiek imanoma daugiau, jau pora savaiciu ilsiuosi namie nuo darbu.

Gimdymo kambarys paruostas, vonia pripusta, lova paruosta, viskas vietoje. Dar pries diena per mano gimtadieni priputeme kruva balionu, papuoseme kambari balionais, bus linksma leliukui ateiti i si pasauli. nezinome ko laukiame, as noriu mergytes, tetis - sunelio.

Sausio 15 diena.

3 ryto - prabudau nuo poros skausmeliu, galvoju eiti i tulika, pusle istustinti, nueinu, staiga, ziuriu kraujo pliupsnys nemazas. Na, tada jau aisku buvo kad veiksmas prasideda. Is karto sokau i dusa, dar gal 10 min duse pastovejau, ziurejau ar saremiai nurims. Nenurimo.
Tada i vonia ieina dukriukas, apsimiegojusi, verkdama: mama, i lova prisisiojau. Nuejau, sutvarkiau, pakeiciau jai lova, uzmigdziau, pusvalandi su ja pagulejau, kol uzmigo, suskaiciavau 4 saremius per pusvalanduka. Pasigrozejau savo miegancia princesyte, ir taip liudnai asarele nubraukiau, kad jau nebus ji vienturtele, kad va tuoj tuoj, jau siandien ateis sesute ar broliukas.

Tada galvoju, velnias, kaip dar speti tuos kibinus issikepti , nes taip norejau ju tureti po gimdymo, mesa supirkta, o penktadieni nespejau iskepti. Tai galvoju, gal eiti, ir maisyti tesla. biggrin.gif

4 ryto - nusileidziu zemyn, ziauriai noriu valgyti, kazka pasiemiau is saldytuvo, ir ilindau i SM, paskaitinejau kas naujo, parasiau sesei, kad gal jau pajudejo pagaliau ledai. Uzsirasiau kibinu recepta. Saremiukai gal kas 8 minutes, tokie visai neskaudus.

5 ryto - saremiai kazkur kas 7 min, bet visai neskaudus. Suruosiau lova, patikrinau paskutine detales. Paleidzia vidurius, lekiu i tuoleta.

6 ryto - pazadinau MB, sakau, kazkas jau vyksta, nes reguliarus saremiukai ir kraujas - uzteks miegoti. Jis ilindo i dusa, tada kartu prileidome gimdymo vonia silto

vandens. Per saremi sustoju, paskaiciuoju, bet skausmo nelabai daug visai.

7 ryto - saremiai prasidejo kas 4-5 minutes, ir jau kazkiek stipresni. Skambinu pribuvejai. Ji is karto sako: atvaziuojame. Jos abi pribuvejos buvo tik 4 ryto grizusios is kito gimdymo, kur mama gimde pirma leliuka 24 valandas, tai jos buvo tik 2 val numige. . . As sakau: neskubekite, gal dar niekas cia nevyyksta pas mane.
Po pirmosios gimdymo, kuris ligoneje truko 2 paras, as kazkaip skeptiskai galvojau, kad gimdymas bus ilgas. .

7:30 ryto - dar lakstau po namus kaip akis isdegusi, siurbliuoju paskutines dulkes, darau kava pribuvejoms, galvoju ka cia valgyti paduoti. Nervuojuosi del tu kibinu, kad jau gal nebespesiu.

8:00 ryto - atvaziavo pribuvejos, patikrino man spaudima, pulsa, ir pan. Sako, patikrinsiu atsidaryma, kad mazdaug zinotumem kas cia per situacija, viena karta patikrinsim, ir daugiau nebereikes. Ji susiveze ir savo mezginius, nes kai ilgas gimdymas, tai sedi ir mezga. Turejo ir visa aparatura, dideli deguonies boka, ir pan.

8:15 ryto - patikrina kakleli, sako atsidarymas apie 8-9 cm. As klausiu: tu tikra, neklysti? Sakau, saremiai nera skaudus, ir tik kas 3-4 minutes, sunku patiketi, kad 8-9 cm. . Ji sako: tikrai tikrai, tuoj supuosi leliuka, jei tik nori bet kada, tai stumk, daugiau netikrinsiu. Ir ji atsisedo i kede, supuojasi ir snuduriuoja sau. Sako: jei jauti leliu lendant, tai stumk.

8:20 ryto - tada is karto lendu i silta vonia. Siltas vandenukas nuima bet kokius skausmelius, truputi apletina saremius. Sedziu vonioje vis paplepedama su pribuvejom, MB dar pripila papildomai karsto vandens. Pribuvejos sugula ir snaudzia ant ciuzinio. . . As joms sakau: jus nesijaudinkit, miegokit, kai kas bus, tai duosiu zinia. Vyresnioji pribuveja stebi mane viena akimi. .

9 ryto - saremiai padazneja, ir jau praktiskai jauciu, kad "reikia kakoti", net ir jauciasi kad vaikas zemyn ir zemyn slenka, as klupiu vonioje. PO keleto tokiu geru saremiuku, pribuveja sako: nejauti leliaus dar? As kaip ir uzciuopiu ten dalyte galvytes, bet sakau: ne, dar nelenda, nes galvoju ten tik taip kazkas. . . PO tad vieno tokio gero saremiuko ji paziuri, sako: taigi tu jau stumi leliu visai, pasiule pakeisti pozicija i atsilosima, i ir per 2-3 stumtelejimus gime musu maziuka. Per paskutinius stumtelejimus jau vos nesauku: it is burning!!, nes degimas buvo nemazas, galvojau jau ten visur plysau. O pribuvejos nieko nedaro, tik sako: laikykis leliu, ir padek leliui islysti. O pas mane nestumo gale islindes toks hemarojus, tai as ta hemaroju stumiu, kad jis tik daugiau neissoktu, o pribuveja sako: tu ne hemaroju saugok, o leliuka laikyk! lotuliukas.gif

9:30 ryto - leliukas issirito, tetis sugavo leliuka, pribuveja labai mikliai atsuko virkstele nuo kakliuko, pagulde man lelka ant krutines. Pati tai nemanau kad buciau sugavusi, nes remiausi rankomis save, ir praktiskai nuo to stumimo nieko nemaciau. Zuikutis is karto suverke, buvo rozinis, ir atmerkes akytes ziurejo i mane. Beje, kai padejo lelka ant mazes, tai klausiu: berniukas, ar mergyte? O pribuveja sako: tai pasiziurek pati, mes neziurejom. O man protas sekundei aptemes po gimdymo, galvoju o tai kaip man zinoti mergaite ar berniukas. doh.gif Ziuriu tarp koju, kazkas tabaluoja. Sakau MB: dziaukis, turi savo berniuka. wub.gif

9:45 ryto - taip gulejome kol virkstele nenustojo pulsuoti, tada tetis nukirpo, ir ten pat vandenyje gana greitai issigimde placenta. Po placentos sutvarkymo jau islipome is vonios, siltai isitaiseme i savo lova, ir pradejau zindyti leliuka. Tas zuikis 5 minutes pasimaive, kad nemoka valgyti, po to kai isisiurbe, tai dabar nuo papo nenulipa.

Buvau prisiruosusi visokiu aliejuku pilvui, zvakiu, muzikos - nieko nereikejo, nes niekam nebuvo laiko, viskas taip greitai susisuko, ir svarbiausia, kad tikrai jokio skausmo, apart tu paskutiniu 10 minuciu stumimo.

pribuvejos viska sutvarke, ispompavo vandeni is vonios, isplove viska, nuvale mane, apziurejo, pasake kad plysimas tik pora mm, ir butu tik viena siule arba nesiuti.

Nutarme nesiuti. Padejo nueiti i wc, po to buvo leliuko apziura, detaliai visa ji patikrino, leido teciui pasverti, is matavo ir pan. Sekancia diena atvaziavo pribuveja paziureti kaip mes gyjame, ir paimti leliuko kraujuko testams. Visu kitu ten skiepu ir laseliu atsisakeme. Man tik dave Arnica ir Rescue zoleliu/homeopatiniu vaistu, ir leliukui kazkokiu zoleliu pudros ant bambutes uzlasino.

Nustebau, kad labai viskas svariai praejo, niekur nebuvo jokiu krauju ar pan, vandenyje gimdant is tiesu viskas net svariau, nei kad atsimenu ligonineje ten keite ir keite tuos pads po tavimi kai tai viskas is visu galu ejo.

Vienu zodziu, gimdymas nerealus, ir MB po gimdymo negalejo patiketi, kad jau po visko.

Didzioji sese atsibudo 11 val, kai jau tikrinome leliuka, tai ji atejusi svelniai mylavo, stebejo labai leliuka, po to aisku visa diena tempe visus savo zaislus jam, liepe jam vaikscioti, norejo duoti jam savo kose, ir pan. Arba sokineti ant lovos salia leliaus.

Toks tad mano nerealus gimdymas namie, vandenyje. Leliukas iki siol labai megsta vandenuka. Labai ramus vaikinas, sypsosi be sustojimo. Gimes i teveliu glebi siltuose namuciuose. . dabar miega toje pacioje vietoje, kur gime, ir visada atnesus i ta kambari, nusisypso ir ramiai uzmiega. wub.gif wub.gif wub.gif

Atsakyti
Nereali itorija! Svajoniu gimdymas thumbup.gif Saunuole mamyte 4u.gif
Atsakyti
kokia rami ir grazi istorija wub.gif sveikateles jums 4u.gif
Atsakyti
labai faina istorija. Kaip taip sugalvojote namie gimdyti ? saunuoliai. As noreciau, bet kol kas nesiryztu.. ax.gif Sekmes jums augti ir stipreti!
Atsakyti
Labai patiko, kaip viskas ramiai ir sklandziai thumbup.gif
Atsakyti
Labai graži istorija.... aukite stiprūs ir gražūs smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotus @ 2011 04 28, 15:21)
labai faina istorija. Kaip taip sugalvojote namie gimdyti ? saunuoliai. As noreciau, bet kol kas nesiryztu.. ax.gif  Sekmes jums augti ir stipreti!


Nes labai bijau ir nemegstu ligoniniu. smile.gif Taip gera, ir jauku buvo namie, nereikejo rupintis kur palikti didziaja mergaite, viskas vietoje, jokiu tasiu krovimu, jokiu lekimu masina. . . thumbup.gif
Atsakyti
Nu, saunu, kad viskas gerai:)
Bet cia veiksmas ne Lietuvoje vyko? Ar ne?
Atsakyti
Va je, baltai pavydžiu - norėčiau ir aš taip lengvai pagimdyti :-)
Atsakyti
kaip lengvai ir graziai wub.gif sveikateles jums ir toliau 4u.gif
Atsakyti
Įspūdinga
Atsakyti
idealus gimdymas wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti