Įkraunama...
Įkraunama...

Ką veikiate su vaikais namuose?

Deja, geriausias laisvalaikio draugas - kompiurteris. O siaip, kai filmuku ir zaidimu laikas baigiasi - lego lego lego:) arba perstumdo baldus, pasidaro namuka...
Atsakyti
O mes labai labai ribojame filmukus, apie kompa nėra kalbos... Taip išlenda kiti vaikų talentai. thumbup.gif Man gaila net vaikų, kurie TV spokso vietoj žaidimų... Geda prisipažinti būtų, jog esu tokia, 'puiki' mama, kad mano vaikų laisvalaikis TV ar kompas verysad.gif
Atsakyti
manau viskas gerai, kas su saiku. Pasižiūrėti kokį filmuką iš senosios animacijos ar pažaisti zaidimuką per PC - vaikui tikrai nepakenks. Pvz yra super žaidimų per pc, per kuriuos mokoma pažinti spalvas, gyvūnus, etc - kas čia blogo? Pc tada tampa tik viena iš daugeliu priemonių vaikams lavinti...

Šiaip labiausiai mano keturmetis mėgsta lego, dėliones, piešti ir stalo žaidimus smile.gif čia aišku žiemos metu, o taip tai - laukas: lipti, karstytis, bėgioti, eiti į parkelį, smėlio dėžė, vandens pramogos... bei "padėti" man lauke tvarkytis.biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ***Liepa***: 14 sausio 2013 - 17:27
Rasiau kad kompas yra geriausias jo draugas, ji nuolat rinktusi, jei leistumem. Aisku ribojam, visikai neatimam, nes vaikas turi moketi ir su juo kazkiek elgtis, kad nebutu kaip is menulio nukrites. Tad viskas vyksta saikingai:)
Atsakyti
norėčiau paklausti ax.gif

mano sūnui 3.5 m. Eina į darželį, būna ten iki ± 16.30. Žodžiu mane neramina štai kas. Ar jūs daug užsiimate su vaikais? Maniškis kažkaip dažnai vienas žaidžia. Aš grįžusi po darbo užsiimu valgio darymu, buitimi, indai puodai ir t.t. Plius 1 ir 3dieniais einu i kursus, grįštu apie 19 val., tai laiko lieka dar mažiau.Atrodo vaikas auga savarankiškai blush2.gif Čia kai paskaitau forume, tai mamytės ir spektaklius ruošia, namus kartoninius daro doh.gif O aš nelabai ką su vaiku veikiu blush2.gif ir kantrybės nelabai turiu,man greit atsibosta, neįdomu, o galų gale ir nelabai sugalvoju, kuom užsiimti, o ir vaikui ne viskas įtinka, jei siūlau piešti ar karpyti, nenori, kad jam padėčiau, ale darau ne taip, kaip jis nori. O dar jis kadangi dvi kalbas girdi (gyvenam Danijoje), tai ir lietuviškai nelabai gerai kalba, sunku susitart, pasitart ir t.t. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Becel @ 2014 02 02, 13:50)
norėčiau paklausti  ax.gif

mano sūnui 3.5 m. Eina į darželį, būna ten iki ± 16.30. Žodžiu mane neramina štai kas. Ar jūs daug užsiimate su vaikais?  Maniškis kažkaip dažnai vienas žaidžia. Aš grįžusi po darbo užsiimu valgio darymu, buitimi, indai puodai ir t.t. Plius 1 ir 3dieniais einu i kursus, grįštu apie 19 val., tai laiko lieka dar mažiau.Atrodo vaikas auga savarankiškai  blush2.gif  Čia kai paskaitau forume, tai mamytės ir spektaklius ruošia, namus kartoninius daro  doh.gif  O aš nelabai ką su vaiku veikiu  blush2.gif  ir kantrybės nelabai turiu,man greit atsibosta, neįdomu, o galų gale ir nelabai sugalvoju, kuom užsiimti, o ir vaikui ne viskas įtinka, jei siūlau piešti ar karpyti, nenori, kad jam padėčiau, ale darau ne taip, kaip jis nori. O dar jis kadangi dvi kalbas girdi (gyvenam Danijoje), tai ir lietuviškai nelabai gerai kalba, sunku susitart, pasitart ir t.t.  blush2.gif

Tokio amžiaus vaikučiai mėgsta įv.judėjimo žaidimus,mankšteles kartu.Sūnui 3.8m,pasileidžiam muziką šokam,jei pabosta,sudėlioju guašo buteliukus padedu stiklo laksta terlioja su pirstukais,tada deda svaru lapa ir atspaudzia piesinuka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Becel @ 2014 02 02, 12:50)
norėčiau paklausti  ax.gif

...Atrodo vaikas auga savarankiškai  blush2.gif  Čia kai paskaitau forume, tai mamytės ir spektaklius ruošia, namus kartoninius daro  doh.gif  O aš nelabai ką su vaiku veikiu  blush2.gif   ir kantrybės nelabai turiu,man greit atsibosta, neįdomu, o galų gale ir nelabai sugalvoju, kuom užsiimti, o ir vaikui ne viskas įtinka, jei siūlau piešti ar karpyti, nenori, kad jam padėčiau, ale darau ne taip, kaip jis nori.


Tai nevaidinat, nesugalvojat ir nereikia tų kartoninių namų biggrin.gif , svarbiausia tokie namai, kur yra mama wub.gif ...ir ne ten kažkur kitame kambaryje, virtuvėje, o šalia. Išties nevisi labai moka adaptuotis į vaiko amžių, pasiūlyti jam tinkamiausias veiklas... na ir nepergyvenkit, paklauskite jo ką norėtų kartu nuveikti. O net ir tokiu atveju, jeigu visa veikla tik pokalbis. Tai irgi gerai, svarbu, kad tas pokalbio laikas ir visas dėmesys būtų skirtas tik jam, o ne kalbėjimas klojant lovą, plaunant lėkštę ar pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Ipė: 11 vasario 2014 - 08:19
Gal patars mamytes ka veikti su beveik 5 metu berniuku? Eina jis i paruosiamaja mokyklele, buna ten iki 3 val., tai kazkiek issikrauna . Kai geras oras, tai aisku, po to einam i zaidimu aikstele, bet tai pabunam ten 1-2 val. Jei nebuna vaikucu, tai ir uz pusvalandzio prasosi namo. O ka veikti grizus namo arba kai oras blogas? g.gif Kai buvo mazesnis, buvo pamises del delioniu, dabar nebeidomu. Piesti, spalvinti nemegsta, knyguciu spresti taip pat. Jokie lego, kaladeles neidomios. Megsta stalo zaidimus, bet tai jau man taip atsibode jie, o ir norisi kazko judresnio, kad jei visa diena negalime iseiti i lauka, kazkaip issikrautu. nes jei visa diena tik ramius zaidimus zaidzia, tai vakare paskui neibeimanoma nuraminti kaip siaucia doh.gif Na TV gali ziureti visa diena turbut, jei butu leidziama. Bet va, isjungiamas TV ir vaikas nezino ka veikti. O as taip pat nesugalvoju ka jam pasiulyti vienam pazaisti ar abiem kad butu idomu. Nete kazkaip irgi nerandu ideju, visos tos pacios: piesti, spalvinti, plastilinas,lego, kaladeles, masineles,rankdarbiai, maisto gaminimas,muilo burbulai ir t.t. Visa tai mano maziui neidomu... Na su masinelem pazaidzia kokias 5 min doh.gif Nuobodu zodziu jam, o mes kazkaip be fantazijos ir nieko naujo bei idomaus negalim jam pasiulyti doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cc-mark: 27 rugsėjo 2015 - 13:41
cc-mark, tikrai daug užimi savo vaiką, o kažkiek veiklos gali ir pats susigalvoti, gali ir panuobodžiauti šiek tiek smile.gif http://m.tavovaikas....php?id=69040084
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2015 09 27, 15:40)
cc-mark, tikrai daug užimi savo vaiką, o kažkiek veiklos gali ir pats susigalvoti, gali ir panuobodžiauti šiek tiek smile.gif http://m.tavovaikas....php?id=69040084



Na nemanau, kad jus savo vaikui leidziat nuododziauti visa diena ir niekuo su juo neuzsiimat g.gif Mano prasymas buvo gauti patarimu butent ka veikti su vaikuciu, kad ir teveliams butu idomu, nes tie visi stalo zaidimai per gerkle baigia islysti, o ir norisi kazko judresnio, ne tik sedet prie stalo ir deliot korteles, figureles ir pan. Nebeatsimenu ka patys vaikystej zaisdavom,atsimenu tiek visko prisigalvodavom, o dabar niekas i galva nebesauna doh.gif
Atsakyti
QUOTE(cc-mark @ 2015 09 27, 19:15)
Na nemanau, kad jus savo vaikui leidziat nuododziauti visa diena ir niekuo su juo neuzsiimat  g.gif  Mano prasymas buvo gauti patarimu butent ka veikti su vaikuciu, kad ir teveliams butu idomu, nes tie visi stalo zaidimai per gerkle baigia islysti, o ir norisi kazko judresnio, ne tik sedet prie stalo ir deliot korteles, figureles ir pan.  Nebeatsimenu ka patys vaikystej zaisdavom,atsimenu  tiek visko prisigalvodavom, o dabar niekas i galva nebesauna  doh.gif


Kiek pamenu save vaikystėje, tai mes beveik visad lauke būdavom ir nesvarbu koks oras. Mano sūnus irdi dabar kasdien veržiasi laukan o ten tai jau pats susigalvoja ką veikti ir dar mane pamoko, o jam tik du metukai dar. Manau turit duoti šansą vaikui ir per lietų ar vėją išeiti į lauką (su tinkama avalyne ir apranga), o tada jau tikrai atsiranda vietos aktyviems žaidimams, kad ir paprastam lakstymui per balas. Galima išsinešti kokių plastikinių indelių pilstyti vandenį, maišyti tešlas ir pan. Kiek pažįstu vaikų, tai visi mėgsta su vandeniu ir tešlom žaisti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2015 09 27, 19:44)
Kiek pamenu save vaikystėje, tai mes beveik visad lauke būdavom ir nesvarbu koks oras. Mano sūnus irdi dabar kasdien veržiasi laukan o ten tai jau pats susigalvoja ką veikti ir dar mane pamoko, o jam tik du metukai dar. Manau turit duoti šansą vaikui ir per lietų ar vėją išeiti į lauką (su tinkama avalyne ir apranga), o tada jau tikrai atsiranda vietos aktyviems žaidimams, kad ir paprastam lakstymui per balas. Galima išsinešti kokių plastikinių indelių pilstyti vandenį, maišyti tešlas ir pan. Kiek pažįstu vaikų, tai visi mėgsta su vandeniu ir tešlom žaisti smile.gif



Uoj lietus tai mums nebaisus biggrin.gif visada einam i lauka pasitaskyti smile.gif Mums blogas oras tik tada kai audra lauke, kas pas mus UK gan daznokai pasitaiko. Ir patys savo kiemeli turim,batutas, smelio deze, baseiniukas, atrodo sedek ir sedek ten, bet jis vienas ten niekada neina. turi su juo kartu buti, o man tai nuobodu stovet ir ziuret ka jis veikia ir dar tuo labiau lietui lyjant. Kai musu sunui buvo 2 metukai, tai kaip ir jusiskis prisigalvodavo ka veikti, uztekdavo iseiti i lauka ir atsirasdavo veiklos,tiesiog stebedavo, domedavosi aplinka, namuose irgi savo ''tvarka'' darydavo, o dabar kai jam beveik 5, nelabai kazka ir sugalvoja... Ir siaip lauke tai viskas aisku ka veikti, bet ka veikti namuose? va cia buvo klausimas g.gif
Atsakyti