Įkraunama...
Įkraunama...

Senoji fotografija

QUOTE(Pupeliukas @ 2011 09 19, 14:12)
O čia kokia juosta tokia? g.gif Paprastai nominalas yra vienas, bet galima pushint įvairiai priklausomai nuo juostos ir ryškalų, jai ryškint naudojamų.
O apie juostas aprašymai nelabai ką tepadės. Tai iš esmės patritis, nes parašymas - high contrast ar low contrast parašymas mažai ką tau padės.



red scale juosta, C41 procesas.. http://shop.efoto.lt...scale-xr-50-200 tokia.. gal +/- viduriuką imt, kaip ant kokio iso 100 fotkint, nzn net ..
Atsakyti
šiek tiek pagooglinus:

For the first time ever, Lomography introduces a redscale film with an extended exposure range. What this means – more creative control and unlimited possibilities! These special-effect emulsions allow you to tweak the ISO settings to produce different effects, so whether you want your photos to glow brightly in warm red tones, or wish to inject a bit of cool blues into your images, it’s all possible in just a single roll of film!

Pick an effect that you want, and set the ISO accordingly. Want some intense red and orange hues? Set the film to ISO 200. Like a bit of cool blue and green tones into your image? Rate it as ISO 25. Either way, your images will exude a lovely retro feel. It’s the perfect film to experiment.

iš esmės, tai tokia čia ir naujovė. bet kuria sp.juostą šiek tiek pereksponavus, gausi vienas spalvas, nedaeksponavus - kiek kitas.

bet kuriuo atveju, nerekomenduočiau pažintį su juostom pradėti nuo tokių keistų, eksperimentinių juostelių schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaziulka @ 2011 09 20, 08:52)
šiek tiek pagooglinus:

For the first time ever, Lomography introduces a redscale film with an extended exposure range. What this means – more creative control and unlimited possibilities! These special-effect emulsions allow you to tweak the ISO settings to produce different effects, so whether you want your photos to glow brightly in warm red tones, or wish to inject a bit of cool blues into your images, it’s all possible in just a single roll of film!

Pick an effect that you want, and set the ISO accordingly. Want some intense red and orange hues? Set the film to ISO 200. Like a bit of cool blue and green tones into your image? Rate it as ISO 25. Either way, your images will exude a lovely retro feel. It’s the perfect film to experiment.

iš esmės, tai tokia čia ir naujovė. bet kuria sp.juostą šiek tiek pereksponavus, gausi vienas spalvas, nedaeksponavus - kiek kitas.

bet kuriuo atveju, nerekomenduočiau pažintį su juostom pradėti nuo tokių keistų, eksperimentinių juostelių schmoll.gif


ačiū labai už info smile.gif eksperimentuoju su viskuo smile.gif ne pirma ir ne paskutinė juosta biggrin.gif ne portretą fotografuosiu wink.gif
Atsakyti
Gražios fotkės, o svarbiausia, kad fotografuojat. Aš per darbo keitimus visai neturiu laiko. Fotkinu miego sąskaita, o ryškinimas guli.

Pupeliuk, papasakok plačiau apie silverfastą. Aš irgi turiu ir man pasirodė, kad skenuoti spalvotą su juo patogiau. Gal gali trumpai esmę nušviest step-by-step?
Atsakyti
QUOTE(sillwio @ 2011 09 20, 10:59)
Pupeliuk, papasakok plačiau apie silverfastą. Aš irgi turiu ir man pasirodė, kad skenuoti spalvotą su juo patogiau. Gal gali trumpai esmę nušviest step-by-step?

O tu Demo bandei? Ar jau pirkai?
Na nieko ten labai sudėtingo ir prašmatniau nėra (kaip tarkim senesniame variante), Na viską darau taip pat kaip ir su senuoju - susižymiu frame'us ir skenuoju. Tik man po kiekvieno Batch scan Silverfastas išsijungia ir norint vėl skenuot, reik vėl jungt iš naujo. Ai bet nebesureikšminu problemos - nuskenuoju seriją, sutvarkau, išsaugau ir jungiu kitai serijai skenuoti. Gal priprasiu taip, nors labai būdavo gerai, kai viską susiskenuodavau ir tik tada tvarkydavau ir išsaugodavau. Kol kas nenuskenavau jau skenuoto kokio kadro, įkelsiu būtinai.
Matai aš nenaudojų tų visų šiukšlių valymo, ar dar kokių "pimp'inimo" funkcijų, tai nežinau kaip jos veikia cool.gif Skenuoju "as is" pagal prescan'ą, o tamsumą/šviesumą jau PS reguliuoju.
Atsakyti
Sveiki smile.gif

man jau nervai nelaiko su tuo skenavimu doh.gif pastoviai dulkes turi atsirast ant zmoniu akiu kzkodel?? doh.gif kuo jus valot skanerio stikla ir juosteles?
Atsakyti
QUOTE(ediper @ 2011 09 20, 11:51)
Sveiki  smile.gif

man jau nervai nelaiko su tuo skenavimu  doh.gif pastoviai dulkes turi atsirast ant zmoniu akiu kzkodel??  doh.gif  kuo jus valot skanerio stikla ir juosteles?

Juostelių nevalau, tik jei akivaizdžios dulkės nupūčiu. Stiklą valau su mikrofibros šluoste.
Atsakyti
juostų irgi nevalau, dulkes nupučiu. nors Gintas, atsimenu, mokė, kad tą pusę, kur ne emulsija, gana drastiškai su kažkuo galima valyt (bet atsimenu su kuo doh.gif ). Stiklą, jei l.apsinešęs, pavalau su langų skysčiu. nežinau, ar l.sveika.
Atsakyti
Va, nuskenavau, parinkau tokių, kur sudėtingesnė šviesa ir ryškiai "perkaliau". Kadangi fotografuota į Fuji Pro juostą, tai spalvos su naujuoju SilverFast tikrai artimesnės Fuji juostai. Abiem atvejais daryta lygiai tas pats, nes turiu pasidarius tvarkymo "action", kurį standartiškai ant nuskenuoto kadro paleidžiu ir išsaugau (tik su senuoju Silverfast įtariu dar ir tamsinta labiau, tikrai taip, tamsinta, net ir patamsinus skirtumas toks, kokį matot).

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pupeliukas: 20 rugsėjo 2011 - 11:50
Pupeliuk, man leido atnaujint. Matyt yra kazkoks susitarimas tarp canon'o ir silverfast'o (prie skanerio buvo legali versija uz dyka).

As valau ir juosta atsargiai, ir stikla mikrofibra, nors labai del dulkiu nesiparinu. Nebent koks stambus svetimkunis islenda smile.gif
Papildyta:
Senajam silverfaste, panasu, seseliuose daugiau detaliu, bet cia gal skenavimas skiriasi. As pastebejau, kad photoshope nustatant baltos balansa spalvu histogramos (curves meniu) praktiskai visada turi vienoda charakteri. Jeigu pavyktu issaugoti tas histogramas ir po to kelti ant kiekvieno kadro, maziau reiktu dirbt su BB. Tai vadinama skanerio kalibravimu. Rankos nedaeina normaliai ir iki galo issiaiskint.

Aha, pasiskaiciau apie pilnaverti skanerio kalibravima. Be specialaus sablono nieko nebus. Kainuoja toks sudas kruva pinigu ir kiekvienam tipui juostu ar skaidriu reikalingas atskiras. Reiskia liks kaip yra - is akies.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sillwio: 20 rugsėjo 2011 - 12:07
QUOTE(sillwio @ 2011 09 20, 12:56)
Pupeliuk, man leido atnaujint. Matyt yra kazkoks susitarimas tarp canon'o ir silverfast'o (prie skanerio buvo legali versija uz dyka).

As valau ir juosta atsargiai, ir stikla mikrofibra, nors labai del dulkiu nesiparinu. Nebent koks stambus svetimkunis islenda smile.gif
Papildyta:
Senajam silverfaste, panasu, seseliuose daugiau detaliu, bet cia gal skenavimas skiriasi. As pastebejau, kad photoshope nustatant baltos balansa spalvu histogramos (curves meniu) praktiskai visada turi vienoda charakteri. Jeigu pavyktu issaugoti tas histogramas ir po to kelti ant kiekvieno kadro, maziau reiktu dirbt su BB. Tai vadinama skanerio kalibravimu. Rankos nedaeina normaliai ir iki galo issiaiskint.

Aha, pasiskaiciau apie pilnaverti skanerio kalibravima. Be specialaus sablono nieko nebus. Kainuoja toks sudas kruva pinigu ir kiekvienam tipui juostu ar skaidriu reikalingas atskiras. Reiskia liks kaip yra - is akies.

Man kažkodėl už dyką atnaujinti neleido sad.gif mokėjau pusę kainos.
Dėl detalių šešėliuose ne visai taip. Su naujuoju gerokai geriau, ištraukti einasi žymiai geriau. Čia kadrai visai netvarkyti praktiškai. Senasis man stipriai "perkala", nesusitvarkau su juo po to. Niekaip nepavykdavo net ir mažinant skenavimo metu ekspoziciją gauti normalių kadrų, jei šviesa sudėtingesnė, kad po to galėčiau "traukti iš tamsos", o ne tamsinti. Visad praktiškai tamsindavau, net actionas pas mane padarytas taip, kad iš karto Brightness užmestas -15, dabar turiu atstatyti šviesumą atgal.
Man toks vaizdas, kad senasis Silverfast stengiasi suvienodinti tamsą/šviesą, o va naujasis skenuoja taip kaip yra. Šviesa juk tikrai sudėtinga šiuose kadruose. Labai didelis skirtumas tarp to tamsu/šviesu.
Atsakyti
Pupeliuk, skonio reikalas, bet is situ pavyzdziu man visi mielesni "senojo". bet cia turbut del to, kad myliu geltonus atspalvius. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sansara: 20 rugsėjo 2011 - 19:14