Įkraunama...
Įkraunama...

Senoji fotografija

Kikirike, labai šabloninis nėštukės kadras. Laikymasis už pilvo, tas užuolaidos raštas, na taip standartiškai, tarsi jau matyta n-kartų (čia kartu kalbu ir apie kūdroje vakar buvusį kadrą iš tos pačios serijos). Nežinau ar tai blogai ar gerai. Tarkim vertinant kaip mėgėjo darbą - kad maždaug "ir aš moku fotografuoti kaip "profesionalai", tai viskas manau gerai, tačiau kalbant pačios fotografijos vertės požiūriu, tai ji labai paprasta ir tokių fotografijų yra pridaryta tikrai daug. Tarkim paprasčiau - techniškai viskas gerai, idėjiškai - ne.

Ai dar biggrin.gif kad jau vaikai darže, mažė miega ir sėdžiu prie kompo, ir man norisi papamokslaut lotuliukas.gif pagalvok, ką norėjai perteikti kadre - nėštukę? Laukimą? Ar didelį pilvą? Aš matau tik pilvą, neva papuoštą kažkokiais raštais. Kadras ne tiek ir labai idėjiškai skiriasi nuo kadrų kur pilvas kaspinu perrištas. Mano gal kiek kitoks požiūris į nėštumo fotografijas nei vadinamo "mainstream'o", nes pati nėštumą išgyvenu kitaip. Aš net negaliu įsivaizduoti nėštumo fotosesijos, nes tai yra dirbtina. Man nėštumas, tai gyvenimas, jo kažkoks etapas, tą etapą galima įamžinti ir be tų šablonų, be pozų. Jau ne kartą esu rodžiusi nėštukės nuotrauką, kuri man yra nuostabiausia. Fotografas Stephanie Rausser.

user posted image

Tačiau... Nežinau ar mano toks nėštumo matymas yra teisingas, ar mano požiūris į tokias foto irgi yra teisingas. Kas yra teisinga fotografijoj? Tikrai nebus vienos nuomonės. Yra žinoma kas yra kičas, beskonybė, techniškai blogas kadras, bet kai peržengi tą ribą, kai išmoksti vertinti GERĄ fotografiją, visa kita lieka tik skonio reikalas, tačiau skonį reikia pirmiausia išlavinti, kaip ir su maistu. Tiesiog tu pati turi atrasti savyje, kas tau tokiose fotografijose yra svarbu, ką PATI nori jose matyti ir perteikti, ir pamatysi kaip pradėsi viską daryti savitai, taip, kaip matai tik tu pati ir fotografijos taps savitos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pupeliukas: 05 rugsėjo 2011 - 07:52
QUOTE(Pupeliukas @ 2011 09 05, 08:29)
Kikirike, labai šabloninis nėštukės kadras. Laikymasis už pilvo, tas užuolaidos raštas, na taip standartiškai, tarsi jau matyta n-kartų (čia kartu kalbu ir apie kūdroje vakar buvusį kadrą iš tos pačios serijos). Nežinau ar tai blogai ar gerai. Tarkim vertinant kaip mėgėjo darbą - kad maždaug "ir aš moku fotografuoti kaip "profesionalai", tai viskas manau gerai, tačiau kalbant pačios fotografijos vertės požiūriu, tai ji labai paprasta ir tokių fotografijų yra pridaryta tikrai daug. Tarkim paprasčiau - techniškai viskas gerai, idėjiškai - ne.


labai dėkui už išsamų komentarą 4u.gif o šitas kadras kūdroje http://fotokudra.lt/...p...topd&page=1 irgi šabloninis? g.gif turiu ir kitokių kadrų, tik jau nebesuprantu kur šablonai kur ne doh.gif
Atsakyti
pupeliuko idetas kadras patinka (nors irgi standartas, tokiu mada irgi buvo smile.gif. Kike, tas kudroj, ne tik sabloninis, bet ir ziauriai primityvus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _ms_: 05 rugsėjo 2011 - 08:04
QUOTE(Pupeliukas @ 2011 09 05, 08:29)
Fotografas Stephanie Rausser.



sutinku, šitą foto mačiau ir ne viena ją, na viskas gi prasideda nuo kažko,tai ateityje gal bus kitaip, aš tikiuosi... dėl šabloniškumo primityvumo, na gal ir yra taip, man buvo įdomu išgirsti nuomonę, o šiaip čia buvo mano pirmas bandymas tik su juosta daryti fs, galvojau aplamai kad niekas nesigaus lotuliukas.gif doh.gif
dėl tokios foto, manau ir žmogus turi atsirasti tokiom foto, jei bus tokių norinčių gal tada lengviau ir tokias foto bus padaryti,visgi dauguma pamatę fotoparatą sunkiai atsipalaiduoja ,kad taip natūraliai elgtis... (nesiteisinu,visada galima geriau)
Atsakyti
QUOTE(Kikirike @ 2011 09 05, 08:39)
labai dėkui už išsamų komentarą  4u.gif o šitas kadras kūdroje http://fotokudra.lt/...p...topd&page=1 irgi šabloninis?  g.gif turiu ir kitokių kadrų, tik jau nebesuprantu kur šablonai kur ne  doh.gif

Taip 4u.gif tu neišeini iš matytų nėštumo kadrų, tu tik bandai žaisti kompozicija, šešėliais, bet esmė nepasikeitė.
Man labai gaila, kad nepavyko šią vasarą pafotografuoti nėščios draugės, nors labai prašė, tiesiog neradau laiko. Bet ką būčiau dariusi pati (toli gražu nesakau, kad taip reikia daryti, tik bandau iliustruoti savo mintis ir kaip aš įamžinčiau nėštumą) - būčiau pas draugę praleidusi bent kelias valandas, stebėčiau ją kaip rengiasi, ruošia pusryčius sau ir dukrytei, žaidžia su dukryte, ilsisi, sulaukia grįžusio vyro, pyksta ant dukrytės, kad lipa ant pilvo, verkia, jei skauda, juokiasi iš dukrytės šposų, paskęsta vyro glėby ir t.t. Tiesiog tai bus gyvi kadrai, tokius turės tik jų šeima, nes tokio gyvenimo kaip jie antro nėra.
Taip pat manau, kad režisuota fotografija irgi gali būti, šioje vietoje aš esu už paprastus, "senoviškus", studijinius kadrus - na tiesiog šeimos portretas moters laukimosi periodu, sėdi visi ant kėdučių gražiai pasipuošę, bet tokios fotografijos paprastai reikia turbūt vienos per metus ar du biggrin.gif bet man tokios patinka mirksiukas.gif

Tiek vat prirašiau, tačiau kaip ir sakiau, tai tik mano asmeninis požiūris. Juo sekti ir vadovautis nereikia, nes jis nėra TAS teisingasis. Tiesiog Tu pati atrask savyje, kokia Tau fotografija priimtina, kaip Tu pati jauti nėštumą, kas tai yra - ar tik pilvo parodymas, ar kažkas daugiau. O tas kažkas daugiau turi gimti Tavyje. Ir greta reikia žiūrėti daug daug gerų fotografijų, meninių fotografijų, aš Sovetskoje foto nepropaguosiu biggrin.gif siūlysiu Magnum photos, vakarietišką meninę fotografiją. Dėl Sovetskoje foto, tiesiog turiu savitą ryšį su visais "Sovetskoje" reikalais biggrin.gif ir viską kas su prierašu Sovetskoje tą atmetu nepažiūrėjus į turinį, na išmetu dalį gero reikalo, bet yra pasauly iš ko rinktis, tai renkuosi vakarietišką meninę fotografiją cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Pupeliukas @ 2011 09 05, 09:20)
Taip 4u.gif tu neišeini iš matytų nėštumo kadrų, tu tik bandai žaisti kompozicija, šešėliais, bet esmė nepasikeitė.
Man labai gaila, kad nepavyko šią vasarą pafotografuoti nėščios draugės, nors labai prašė, tiesiog neradau laiko. Bet ką būčiau dariusi pati ......


labai viską gražiai aprašei drinks_cheers.gif augti reikia man, man rodos kad dar aš taip nesugebėčiau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Pupeliukas @ 2011 09 05, 10:20)
būčiau pas draugę praleidusi bent kelias valandas, stebėčiau ją kaip rengiasi, ruošia pusryčius sau ir dukrytei, žaidžia su dukryte, ilsisi, sulaukia grįžusio vyro, pyksta ant dukrytės, kad lipa ant pilvo, verkia, jei skauda, juokiasi iš dukrytės šposų, paskęsta vyro glėby ir t.t. Tiesiog tai bus gyvi kadrai, tokius turės tik jų šeima, nes tokio gyvenimo kaip jie antro nėra.


sablonas. love story prototipas. taip teigiu todel, nes matau, ka akcentuoji.
Atsakyti
QUOTE(_ms_ @ 2011 09 05, 09:30)
sablonas. love story prototipas. taip teigiu todel, nes matau, ka akcentuoji.

Gali būt. Reikia vertint rezultatą smile.gif tiesiog manau, kad šeimos gyvenimo akimirkos fiksavimas be jokios režisūros negali būti vienodas, nes visi žmonės yra skirtingi - dienotvarkė, eisena, sėdėsena, mimika, gestai, tos dienos nuotaikos, aš surašiau standartinę šeimos gyvenimo (čia gal labiau tokio sweet gyvenimo biggrin.gif) seką, apie savo dienos rutiną nepasakosiu, ji biški kitokia biggrin.gif

Bet aš viską rašiau kaip daryčiau aš, gal irgi neišlipu iš kitokių šablonų. Tiesiog jau kuris laikas fiksuoju tik gyvenimą, savo vaikų, labai retai kitų žmonių. Todėl nebeįsivaizduoju fotosesijų, jų galvojimo, tegu apie fotosesijų organizavimą, fiksavimą ir ne šablonus jose rašo kiti smile.gif
Atsakyti
Dar kelios iš vasaros. Sorry, kad trinu kitas, vaikai ne mano, nenoriu, kad ilgai kabėtų smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

O čia besilaukiančios foto temai, tai kaip man patinka ir įsivaizduoju smile.gif pilvuką čia dar reik įžiūrėt lens.gif bet esmė tokia.

user posted image
Atsakyti
patinka. antra fota labai grazi.
Atsakyti
na gerai,dabar ne iš nėštukių temos ax.gif su maskva fotkinta

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Pupeliukas @ 2011 09 05, 08:20)
1. Taip pat manau, kad režisuota fotografija irgi gali būti, šioje vietoje aš esu už paprastus, "senoviškus", studijinius kadrus - na tiesiog šeimos portretas moters laukimosi periodu, sėdi visi ant kėdučių gražiai pasipuošę
2. Tiesiog Tu pati atrask savyje, kokia Tau fotografija priimtina,
3. Dėl Sovetskoje foto, tiesiog turiu savitą ryšį su visais "Sovetskoje" reikalais

1. Pritariu, beja tai labai sunku teisingai atlikti, pajausti, islaikyti ir surezisuoti, didelis darbas
2. Negalioja ir neisigilina kol kas jos i tokius pasakymus, bet aisku tai nereiskia, kad reikia patylet smile.gif Reikia iki sito tasko ateiti, nes neuztenka vien pajausti, juolab turi atpazinti ir pagauti ta pojuti, kad tai jis, tada techniskai ir kurybingai ji atlikti, kas irgi uzduotis. Vnz kuo gilyn i miska... vienu periodu si fraze skamba vienaip, kitu kitaip, kaip ir kai skaitai desimta karta ta pacia knyga desimtus metus, skiriasi ji nors tu ka kaip diena ir naktis.
3. Nebeturetum buti tokia kategoriska, jaunatviska smile.gif praleidi labai dideli gera uztaisa ziniu. Magnum zinoma gerai, bet tokiu pat geru ir geresniu darbu gali atrasti ir ten. Juk fotografija negali buti is esmes neteisinga ir negera vien todel, kad ji buvo tam tikra neigiamas asociacijas kelianti laikmeti. Tiesa kalbant apie laikmeti irgi turiu savo nuomone, kad labai daug teigiamos energijos is ten galima pasisemti smile.gif tyrumo, skaidrumo. Puikus zinoma ir Magnum'o rinktiniu fotografu darbai. Bet ar tai rytu, vakaru ar kt., absoliuciai skirtumo neturi, tik turtina tave, daro ivairiapusiskesniu, kuo daugiau pamatai ir isigilini tuo lengviau atsirinkt. Manau tai ne vieta principams smile.gif

QUOTE(Pupeliukas @ 2011 09 05, 09:00)
tiesiog manau, kad šeimos gyvenimo akimirkos fiksavimas be jokios režisūros negali būti vienodas, nes visi žmonės yra skirtingi

as manau taip, kad visi zmones vienodi visomis prasmemis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gintare D.: 05 rugsėjo 2011 - 15:41