Įkraunama...
Įkraunama...

Senoji fotografija

QUOTE(sillwio @ 2011 08 12, 10:21)
Smagu, mergaites. Man grazu viskas. Gal senstu, bet i sterilius skaitmeninius kadrus, net pacius geriausius, ziuret negaliu. Norisi ne sterilumo, o siek tiek lengvo broko keleto siuksliu, netobulumu, grudo pavidale. Zodziu, viso to, kas daro gyvenima spalvingesni, o ne nuobodziai sterilu ir salta, nupiesta is vienetuku ir nuliuku.


ne sensti, o į protą atėjai.. nors.. šitie du dalykai dažnai nutinka kartu biggrin.gif
Atsakyti
sillwio, manau cia kitas krastutinumas biggrin.gif o krastutinumai, kaip zinia, nera labai teisingi. aukso vidurio ieskojimas turbut yra teisingiausias kelias, kaip ir visa ko pusiausvyra bei laviravimas. tik kiekvienas ji randa skirtingose vietose 4u.gif
Atsakyti
Galvojau anksciau, kad cia kitas krastutinumas, bet panasu, kad ne. Tiesiog tu DAR to nesupranti tongue.gif
Jei rimtai, tai nesakau, kad skaitmena neturi teises egzistuot. Turi ir egzistuoja. Ir sitais, feisbukiniais, laikais dar ilgai egzistuos. Zmonems reikia pigiai ir greitai. Del turinio nelabai kas nors parinasi. Suspaudo "like" net neziuredami. Jei nuotraukos kazkiek "apdirbtos" fotoshopu, tai reiskia, kad dirbo "profesionalas". Ir viskas, tuo viskas baigiasi. Tiesiog man, o kalbu as vien uz save, skaitmenines nuotraukos nebeteikia jokio malonumo. Matyt tas "like" prisidejo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sillwio: 12 rugpjūčio 2011 - 13:19
sillwio, manau kad tu dar nepriaugai to etapo, kai vel patiks skaitmeniniai kadrai lotuliukas.gif tiesiog bus nesvarbu, kuo pasiektas rezultatas, o vertinsi tik rezultata ir sugebesi nusisalinti nuo subjektyvumo priemones, atliktu kadru, autoriaus, apdirbimo atzvilgiu 4u.gif nera vieno kelio, yra simtai keliu, kurie gali susieiti i viena taska ir nebutinai turi eiti paraleliai nesusikirsdami. manau tai ir yra tikras "lygis", kai nera jokio nusistatymo visiskai smile.gif nes butent tokie krastutiniai pareiskimai ir rodo nuomones nelankstuma ir neobjektyvuma biggrin.gif 4u.gif
p.s. jei ka, as asmeniskai tikria nieko nepriemiau biggrin.gif man nera ko priimti, nes as nelabai ka ir fotografuoju aplamai. man dabar gili duobe ir marinavimasis savo sultyse, manau jei isplauksiu, bus wow biggrin.gif jei ne - blogiau nebus lotuliukas.gif
o del "pigiai ir greitai" sutinku tik del greitai, kai mano fotikai genda vienas po kito lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sansara @ 2011 08 12, 13:37)
sillwio, manau kad tu dar nepriaugai to etapo, kai vel patiks skaitmeniniai kadrai  lotuliukas.gif


nors ne man rašyta, bet atsakysiu smile.gif
man pvz. nesvarbu kuo atlikta foto, bet svarbus galutinis rezultatas. o galutinis rezultatas man beveik visada labiau patinka tas, kuris su juosta atliktas. bet ne TODėl, kad juosta. o tiesiog kadangi juostinis REZULTATAS arčiau širdies, jis individualesnis, ne plastmasinis ir dar šimtas priežasčių.
Atsakyti
Nesu nusistates is anksto. Tiesiog fotografija siais laikais ant tiek suvienodejo, kad net slykstu. Perziuriu per diena simtus svetimu kadru ir 99% is ju yra toks vienodas sudas, kad net pykina. Nesakau, kad juosta yra sprendimas ir padeda isvengti vienodumo. Prisiziuriu ir juostinio sudo per akis. Ypac forumuose apie technika, kur chebra vietoj fotografavimo matuojasi objektyvais. Tiesiog jei salia padeti dvi vienodas nuotraukas - viena skaitmenine, kita juostine, as pirstu dursiu i juostine. Manau dursi ir tu, ir bet kas kitas. Kodel? Todel, kad, kaip minejau, juostai gyvybes suteikia netobulumas. Tai lyg sviezias oras siandien. Aisku, tam netobulumui irgi yra ribos. Va taip, manau smile.gif
Atsakyti
o jei dulke ant matricos ir neredaguojama foto, daromas vienas kadras per diena, sujudejes, ar tai atleistina skaitmenai? juk sterilumo neber nei kvapo.
o jei 100 kadru su juosta, ryskinami labe, skanuojami, redaguojami su PS, spaudziami labe? tai lygiai tokia pat plastmase.
matau mes kalbam kiek kitom kryptimis, nesusikertanciomis, bet ne priesingomis. ir pas mane tiesa, ir pas jus. 4u.gif
as puikiai suprantu kodel kiekvienas is jusu fotografuojate i juosta ir zinau tuos punktus, kurie nuleme perejima. maciau ir kaip augote iki to. kaip augo kokybe, kaip augo turinys, kaip keitetes kaip asmenybes bendravime ir panasiai biggrin.gif ir kur susideliojo "kirciai" fotografavime. gi mes jau 5 metai cia tunome kartu 4u.gif . mano nuomone augo ir keitesi lygiai taip pat, nes mes itakojama vieni kitus. todel as bijau (net esu tuo tikra), kad tai, kokias isvadas prieiname dabar (as jums beje 90 proc pritariu del juostos, kad ji turi prieskoni, kurio neturi skaitmena lotuliukas.gif ) yra lygiai tokios pat klaidingos, kaip buvo anos, pries 5,4,3 metus biggrin.gif
Atsakyti
Na ir idomiai jus cia diskutuojate smile.gif.... Pati irgi susimasciau ir pritariu Silwio del juostos.... As pati nebegaliu ziuret i savo skaitmeninius kadrus.... Nors man dar daug koses suvalgyt, kad atrast save ir tikrai dar juosta megstu isvalyt nuo dulkiu ir t.t., bet juosta vis gi yra daug naturalesne ir tikresne...

Skaitmena taip greiciau... bet rezultatai ne tokie mieli.... Pagalvoju apie skaitmena, kai po savaitgaliniu fotosesiju tenka kokiu 10-15 juostu nuskanuot.... Pavargstu skanuoti tiesiog.... Bet.... rezultatai juostiniai vis gi labiau dziugina, o ir pats procesas malonesnis...

Be galo dziaugiuosi, kad isdrysau pereit prie juostos... ir nezinau ar kadanors grysciau prie skaitmenos... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sillwio @ 2011 08 12, 11:21)
Kikirike, aciu smile.gif Tomas isduoda perlu periodiskai. Gaila, kad ne viska imanoma uzrasyt, nes be emocijos, su kuria jis pasake viena ar kita fraze, neskambetu smile.gif Kad tavo vaikis taip nekalba, tai dar nieko nereiskia. Einsteinas 7 metu tik pradejo kalbet smile.gif

tai taip tikrai gaila, kad emocijos nepersiduoda rašitiniuose šaltiniuose, bet labai gražiai viską aprašai thumbup.gif O dėl kalbėjimo, kaži kaži ar mano vaikis bus Einšteinas lotuliukas.gif ale man ir nereikia proto bokšto lotuliukas.gif

QUOTE(sayonara @ 2011 08 12, 15:00)
nors ne man rašyta, bet atsakysiu smile.gif
man pvz. nesvarbu kuo atlikta foto, bet svarbus galutinis rezultatas. o galutinis rezultatas man beveik visada labiau patinka tas, kuris su juosta atliktas. bet ne TODėl, kad juosta. o tiesiog kadangi juostinis REZULTATAS arčiau širdies, jis individualesnis, ne plastmasinis ir dar šimtas priežasčių.


Visiškai sutinku, nors svarbu galutinis rezultatas, bet vistiek dažniau tikrai patinka ir arčiau širidies juosta thumbup.gif Aš fotografuoju ir su tuo ir su tuo... bet... jei jau ir fotografuoju su skaitmena sau kažkokias užmanytas įdėjas - vistiek bandau "pritempti" prie juostos doh.gif aišku tai ne tas pats,bet vis kažkas panašiau... blush2.gif Beje turiu va foto padaryta ir su skaitmena ir su juosta... reikia eiti pažiūrėti ar jos rodomos, gal pasakysite ar yra didelis skirtumas blush2.gif
Papildyta:
nu va pati pažiūrėjau, nu kad matosi labai lotuliukas.gif doh.gif
Atsakyti
na jei kam įdomu, va daryta ir su juosta ir su skaitmena blush2.gif nu akivaizdus skirtumas doh.gif

user posted image

user posted image

o čia dar kitaip apdirbta g.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Sansara @ 2011 08 12, 15:51)
o jei dulke ant matricos ir neredaguojama foto, daromas vienas kadras per diena, sujudejes, ar tai atleistina skaitmenai? juk sterilumo neber nei kvapo. 


Tai kad ne smile.gif Lieka sterilumas, o tavo isvardintos ir neisvardintos manipuliacijos ta steriluma dar labiau isryskina - gaunasi sintetinis "sterilumo nebuvimas".
Su viskuo kitkuo is esmes su tavim sutinku.
Atsakyti
sansara, vaizdo pagaminimo budas ir jo apdorojimo budas - du skirtingi dalykai. juosta tvarkyt ir ziuret per monika - esmes jau nekeicia, nes tas vaizdas padarytas zmogui fiziologiskai, psichologiskai ir metafiziskai artimiausiu budu. Na stai, ir zmogaus fiziologija. Skaitmena tik gali sukurti iliuzija, apipisti zmogaus smegenis, kad tas vaizdas jam butu priimtinas - turbut cia gaunasi taip, kad psichologiskai priima zmogus ta vaizda todel, kad fiziskai nesugeba atskirt, o ir nenori, nes jam taip tipo jauku greitai pasidaro ir miela ir toliau nera reikalo gilintis biggrin.gif
O fiziskai sviesa tai kas? bangos. tavo akiu tinklaine nuo kazko atsispindejusi sviesa "pakutena" ir padaro ten vaizda, smegenai ten suformuoja kazka.. nu tipo tavo koki nors kaciuka. Tai ziurek, logiskai gaunasi turbut taip, kad tu kaciuka nufotkini i skaidre ir po to ta skaidre ziuri pries sviesa. Sviesa pereina skaidres sluoksnius, nueina i tavo tinklaine ir suformuoja tau ta kaciuka smegenyse. Tai kas gaunasi? o gaunasi tai, kad sviesa, kuri "kutena" tau tinklaine per skaidre yra tokia pati, kokia ir gyvai ji matant smile.gif karocia noriu pasakyt, kad juosta REALIAI sugeba perduoti tokia pat ir arba labai artima sviesa ir jos kruvi, kokia yra atsispindinti nuo tikro daikto. Kad sustiprint pojuti apie ka aiskinu, isivaizduok, kad tas kaciuko jau nera gyvo, bet juosta tau padeda pamatyti tokia pat sviesa, kokia buvo tada, kai ji fotkinai, tai reiskia, kad leidzia tau ji pajausti kaip gyva, tai reiskia, kad gauni realu metafizini ar kzkoki tai kruvi i smegenis, samone pasamone ar kzk panasiai biggrin.gif ir nesvarbu siaip ar pozityvas, ar negatyvas, nes sviesa atgaminama nuo materialios emulsijos, kuri priduoda realu bangos dazni.
O zmogaus smegenai ant tiek netobuli, kad juos galima apipist su skaitmeniniu budu pagamintu vaizdu. o kaip pagaminamas skaitmeninis vaizdas ir kaip jame ten pasidaro jis, spalvos ir t.t. aiskint nereikia? biggrin.gif As galvoju, kad zmogus nesupranta, kas jam is tikruju smegenis dirgina, ar toms smegenims ne visada reikia pasekmes priezasties, nes zmogus pats is esmes uzprogramuotas viska supaprastinti ir nesamoningai blokuot priezastis, kaip nereikalingas smile.gif
nu karocia isvada - skaitmena, tai bet kokiu atveju realiai yra apipisinejimas, iliuzija. O del zmogaus evoliucines raidos, soc aplinkos, isvis visos aplinkos smegenai ir psichiskai ir fiziskai (nes psichika blokuoja) ta iliuzija mielai "suvalgo" lotuliukas.gif
cia mano tokie pamastymai wink.gif
Atsakyti