Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
labas mamytes,gal kuri vilniete galetu raugu pasidalinti? as is zveryno 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(skirmantuks81 @ 2011 04 22, 11:38)
Labas,
buvau vakar pas malūnininką, prisipirkau miltų daugybę...
nusipirkau speltos miltų, ar naudojate juos? ar nekeičia įprasto skonio?
ir dar nusipirkau skaldytų rugių, ar dedate juos į duonele?


Labai jau ten šnekus tas malūninkas, buvau ir aš vakare pas jį, tai prieš mane mergina kokius šešis skirtingus maišiukus išsinešė miltų, matyt visko įsiūlė, ar ne pati ir buvai ten? wink.gif
Aš irgi nusipirkau miltų, bet speltos neįsiūlė man, net neklausiau ir kainos... o tų traiškytų tai 1kg paėmiau, pabandysim... bus kaip su sėlenom ar dribsniais duona...
Reiks šiandien arba ryt kepti duoną su salyklu, išbandysim kokį receptėlį...

Reikia dabar įsigyti kažkokias talpas miltams laikyti. O kur jūs visi laikot miltus?
Žmona sakė, kad yra Tupperware kažkokia kaip dėžė, 5kg telpa, su nuskliaustu priekiu, patogiam paėmimui, ale kad ten gal 100lt kainuoja, tai sakau gal Senukuose kokį analogą rasčiau...
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 04 22, 12:59)
Labai jau ten šnekus tas malūninkas, buvau ir aš vakare pas jį, tai prieš mane mergina kokius šešis skirtingus maišiukus išsinešė miltų, matyt visko įsiūlė, ar ne pati ir buvai ten? wink.gif
Aš irgi nusipirkau miltų, bet speltos neįsiūlė man, net neklausiau ir kainos... o tų traiškytų tai 1kg paėmiau, pabandysim... bus kaip su sėlenom ar dribsniais duona...
Reiks šiandien arba ryt kepti duoną su salyklu, išbandysim kokį receptėlį...

Reikia dabar įsigyti kažkokias talpas miltams laikyti. O kur jūs visi laikot miltus?
Žmona sakė, kad yra Tupperware kažkokia kaip dėžė, 5kg telpa, su nuskliaustu priekiu, patogiam paėmimui, ale kad ten gal 100lt kainuoja, tai sakau gal Senukuose kokį analogą rasčiau...


Sakykit, o kaip tie jo miltai. Ir ar daug rūšių turi? Pvz. aš dabar naudoju duonos kepimui iš prekybcentrio pirktus šiuos miltus: Kauno grūdų aukščiausios rūšies kvietinius 550C., Malsenos Viso grūdo ruginius miltus.
Šie miltai niekada nepavedė, išeina įvairiausių rūšių duonos, iš kvietinių - visi kepiniai, pradedant biskvitais, baigiant plikytais pyragais.

O kaip pas jį miltai? Pasidalinkit patirtimi, ačiū. smile.gif Ir dar - kur jo tas malūnas, kaip suprantu ne aleksote biggrin.gif Iš kur grūdai? Gal kas plačiau ką žinot.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 22 balandžio 2011 - 13:19
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 22, 14:16)
Sakykit, o kaip tie jo miltai. Ir ar daug rūšių turi? Pvz. aš dabar naudoju duonos kepimui iš prekybcentrio pirktus šiuos miltus: Kauno grūdų aukščiausios rūšies kvietinius 550C., Malsenos Viso grūdo ruginius miltus.
Šie miltai niekada nepavedė, išeina įvairiausių rūšių duonos, iš kvietinių - visi kepiniai, pradedant biskvitais, baigiant plikytais pyragais.

O kaip pas jį miltai? Pasidalinkit patirtimi, ačiū. smile.gif Ir dar - kur jo tas malūnas, kaip suprantu ne aleksote  biggrin.gif  Iš kur grūdai? Gal kas plačiau ką žinot.


Na kiek kainuoja Malsenos viso grūdo miltai? Man regis tu tiesiog permoki, o pas malūnininką kaip ir yra ir kvietinių ir ruginių rupių miltų, man regis tai atitiktų tavo perkamus miltus ir būtų pigiau. Jei klystu prašom taisyti... o pas jį 2lt/kg.
O dėl kokybės, tai dar pats nekepiau duonos iš jų, gal kiti pakomentuos...
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 21, 14:29)
Sveikos, sakykit, o kas kiek galima raugą maitinti? Kelios draugės prašė, tai kasdien pamaitinu keliais šaukštais miltų, jog greičiau jo prisidaugintų, ar nesugadinsiu? Gal nespės įrūgti? Nors kvapas geras, atrodytų, kad viskas gerai  g.gif

Spės įrūgt, juk burbuliuoja kažkiek. Būna kad ir porąkart per parą pamaitina, jei šilčiau stovi...

QUOTE(drugelis. @ 2011 04 22, 13:16)
Sakykit, o kaip tie jo miltai. Ir ar daug rūšių turi? Pvz. aš dabar naudoju duonos kepimui iš prekybcentrio pirktus šiuos miltus: Kauno grūdų aukščiausios rūšies kvietinius 550C., Malsenos Viso grūdo ruginius miltus.
Šie miltai niekada nepavedė, išeina įvairiausių rūšių duonos, iš kvietinių - visi kepiniai, pradedant biskvitais, baigiant plikytais pyragais.

O kaip pas jį miltai? Pasidalinkit patirtimi, ačiū. smile.gif Ir dar - kur jo tas malūnas, kaip suprantu ne aleksote  biggrin.gif  Iš kur grūdai? Gal kas plačiau ką žinot.


Rūšių turi daug.. rūpūs ruginiai/kvietiniai, viso grūdo, skaldyti, balti kvietiniai, sėlenų turi - pigios, kartais turi burnočio miltų/sėklų good.gif
Kepant paprastą duoną skirtumo nepajutau tarp malūnininko baltų kvietinių ir 550C. Bet jei linkstama į pyrago tipo kepinius, man 550C labiau patiko... Ta raidelė C būtent patiko smile.gif
Grūdų tiekėjo neišduoda biggrin.gif Tipo iš kažkokio didmena ima... Nenoriai jis tuo klausimu... Smagiau aišku būtų žinot konkrečiai, iš kur ima... Na bet kol kas pagrindo nepasitikėt irgi nėra...
Dėl Aleksoto tai įdomiai pajuokavot rolleyes.gif
šios temos 6 puslapy yra nuoroda su malūno rekvizitais mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maraboo: 22 balandžio 2011 - 14:11
Labai dėkui už informaciją, kadangi pirkti duonos daugiau nežadu, apsilankysiu pas tą malūnininką ir išbandysiu smile.gif dėkui.
Atsakyti
QUOTE(skirmantuks81 @ 2011 04 22, 10:38)
Labas,
buvau vakar pas malūnininką, prisipirkau miltų daugybę...
nusipirkau speltos miltų, ar naudojate juos? ar nekeičia įprasto skonio?
ir dar nusipirkau skaldytų rugių, ar dedate juos į duonele?

speltos pakeičia skonį duonos
aš kepu tokia skaldytų grūdų duona
Atsakyti
Gal kam nors, kaip ir man doh.gif , bus naujiena, kad Delonos parduotuvė Vilniuje yra ne tik Kalvarijų g., bet ir PC Mandarinas bigsmile.gif Jie ten ką tik atsidarė, daug netikrinau iš netikėtumo, bet salyklo ir pieno miltelių tikrai yra biggrin.gif
Bandysiu iškepti juodos duonos wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 04 22, 12:59)
Labai jau ten šnekus tas malūninkas, buvau ir aš vakare pas jį, tai prieš mane mergina kokius šešis skirtingus maišiukus išsinešė miltų, matyt visko įsiūlė, ar ne pati ir buvai ten? wink.gif
Aš irgi nusipirkau miltų, bet speltos neįsiūlė man, net neklausiau ir kainos... o tų traiškytų tai 1kg paėmiau, pabandysim... bus kaip su sėlenom ar dribsniais duona...
Reiks šiandien arba ryt kepti duoną su salyklu, išbandysim kokį receptėlį...

Reikia dabar įsigyti kažkokias talpas miltams laikyti. O kur jūs visi laikot miltus?
Žmona sakė, kad yra Tupperware kažkokia kaip dėžė, 5kg telpa, su nuskliaustu priekiu, patogiam paėmimui, ale kad ten gal 100lt kainuoja, tai sakau gal Senukuose kokį analogą rasčiau...



Aš irgi buvau šįvakar pas malūnininką - speltą bandė įsiūlyt, bet nepasidaviau biggrin.gif
Su laikymu irgi problema g.gif Kažkodėl man taip susišvietė, kad miltams lyg "kvepuot" reikia, tai nusipirkau popierinių Rimi maišų ir į juos perpyliau savo turtą - sudėjau į spinteles. Kaži, ar čia gerai taip g.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 22, 15:44)
Aš irgi buvau šįvakar pas malūnininką - speltą bandė įsiūlyt, bet nepasidaviau  biggrin.gif
Su laikymu irgi problema  g.gif  Kažkodėl man taip susišvietė, kad miltams lyg "kvepuot" reikia, tai nusipirkau popierinių Rimi maišų ir į juos perpyliau savo turtą - sudėjau į spinteles. Kaži, ar čia gerai taip  g.gif

Bekvėpuojant miltukams gali vabaliukų atsirasti doh.gif Pernai man teko išmesti visus miltus kiek turėjau, ryžius taip pat verysad.gif Su kažkuriais miltais arba ryžiais parsinešiau namo mažulyčių vabaliukų, kurie užsiveisė visur kur buvo nesandarūs indai arba maišiukai. Teko išmesti viską ką turėjau. Nepirkau nei miltų nei ryžių gerų porą mėnesių kol jie išnyko iš spintelių. Ten valyk nevalęs. Mažučiai jie, lenda į visus tarpelius. Žodžiu po to kai nebeliko vabaliukų, nusipirkau vakuminius indus ir tik juose laikau miltus. Jei nutiks taip, kad kažkurie vėl bus užkrėsti, tai bent kitų neužkrės doh.gif
Papildyta:
QUOTE(syri @ 2011 04 21, 10:01)
kepiau su duonkepe, man nepavyko  ax.gif , tai dabar galvoju, kad bandysiu orkaitėje  unsure.gif , mama turi raugo jau, ir man parūpins. O gal naudojant tešlą su raugu galima  bandyti kepti ir duonkepėje?  g.gif  Bijau besuklysti...

Aš kepu tik duonkepėje su raugu. Kolkas kepiau receptus kur naudojamas ir raugas ir mielės. Bet žadu pradėti kepti be mielių. Mano raugai labai aktyvūs (ruginis ir paprastas), galiu jau bandyti. Nusipirkau labai sena knygelę naudotą, ten išsamiai prirašyta kaip kepti raugo duonytes duonkepėje. Kai išbandysiu kažkurį receptą be mielių, galėsiu pasidalinti patirtimi.

Papildyta:
QUOTE(maraboo @ 2011 04 21, 07:44)
Tik galiu pasakyt, ką aš daryčiau  - kepčiau duoną su tuo gražiu raugu, kur be pelėsio. Bet kitam kepimui jau reiktų naują raugą vėl nuo pradžių darytis... Sėkmės  smile.gif

Aš tai nedaryčiau naujo. Tiesiog išimčiau atsargiai, nesumaišant raugo su pelėsiu į dubenį. Pamaišinčiau naujai ir sulaukus kol vėl suaktyvės, galima kepti.
Pelėsių išvengiu " maitinimui" išimdama viską iš indo kuriame raugas " gyvena" ir išplaudama ingą. Tada supilu jau pamaitintą raugą . Tada ir raugo aktyvumo " vėžios" puikiai matosi ir nėr kada pelėsiams augti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 04 22, 13:59)
Labai jau ten šnekus tas malūninkas, buvau ir aš vakare pas jį, tai prieš mane mergina kokius šešis skirtingus maišiukus išsinešė miltų, matyt visko įsiūlė, ar ne pati ir buvai ten? wink.gif
Aš irgi nusipirkau miltų, bet speltos neįsiūlė man, net neklausiau ir kainos... o tų traiškytų tai 1kg paėmiau, pabandysim... bus kaip su sėlenom ar dribsniais duona...
Reiks šiandien arba ryt kepti duoną su salyklu, išbandysim kokį receptėlį...

Reikia dabar įsigyti kažkokias talpas miltams laikyti. O kur jūs visi laikot miltus?
Žmona sakė, kad yra Tupperware kažkokia kaip dėžė, 5kg telpa, su nuskliaustu priekiu, patogiam paėmimui, ale kad ten gal 100lt kainuoja, tai sakau gal Senukuose kokį analogą rasčiau...


taip, aš ten buvau kur daug miltų išsinešiau smile.gif)) ir speltos įsiūlė, sakiau kepdama blynus ar kitokius kokius kepinius pamaišysiu su kvietiniais smile.gif
dar salyklo, saulėgrąžų pasiėmiau, ruginių rupių, kvietinių rupių (nežinau kam aš jų ėmiau g.gif )... nu žodžiu, dabar reikia indelių nusipirkti ir susipilti miltus mirksiukas.gif

QUOTE(drugelis. @ 2011 04 22, 23:44)
Aš irgi buvau šįvakar pas malūnininką - speltą bandė įsiūlyt, bet nepasidaviau  biggrin.gif
Su laikymu irgi problema  g.gif  Kažkodėl man taip susišvietė, kad miltams lyg "kvepuot" reikia, tai nusipirkau popierinių Rimi maišų ir į juos perpyliau savo turtą - sudėjau į spinteles. Kaži, ar čia gerai taip  g.gif

tai va dėl to kvėpavimo, baisu tų vabaliukų.... dabar krepšelius užspaudžiau su spaustukais, kad ten kokio bieso neprilystų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(skirmantuks81 @ 2011 04 23, 01:28)

tai va dėl to kvėpavimo, baisu tų vabaliukų.... dabar krepšelius užspaudžiau su spaustukais, kad ten kokio bieso neprilystų  mirksiukas.gif

Mano visi miltai ir ryžiai buvo arba plastikinėse, bet ne vakumo dėžutėse, arba užspausti spaustukais kai užsikrėtė.
Dabar dar priedo plėvę dedu po vakuminiu dangčiu. Gaila mesti tiek miltų lauk, ypač kai ruginiai ar kiti mandresni brangūs ganėtinai unsure.gif
Atsakyti