Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Tomutė @ 2011 06 16, 07:32)
Labuka.As kepu duonkepej tai ragaisi ir balta duona, o juoda plykita ir visas kitas kepu orkaitej.Man duonkepe isganymas teslai kildyti, pvz picos, bandeliu laiko sutaupau  thumbup.gif Bandziau ir dzema virt, bet vis tiek neatstoja puodo ir medinio sauksto  wub.gif  biggrin.gif

Tešlos funkija tikrai stebūklas. Kol neturėjau duonkepės, buvau mielių savo namuose net nemačius. Nemokejau kaip jomis naudotis ir aplamai nieko apie jas nesupratau. Duonkepė viską pakeitė.

Vyriau slyvienę. Tik programą jungiau 2 kartus. Po pirmo karto atrodė nedaviręs džemas. Po antro buvo idealus wub.gif Bet ir slyvų daug buvo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2011 06 16, 18:35)
Tešlos funkija takrai stebūklas. Kol neturėjau duonkepės, buvau mielių savo namuose net nemačius. Nemokejau kaip jomis naudotis ir aplamai nieko apie jas nesupratau. Duonkepė viską pakeitė.




aš lygiai taip pat
kol neturėjau duonkepės bandelių nei karto nesu kepus, o dabar kiekvieną savaitgalį


QUOTE(wowavyva @ 2011 06 16, 16:32)
Laputa, man vienas baletkas labai sauniai batsiuvys pratempe, nors buvau jas visai nurasius ir galvojau vel pinigai i bala  doh.gif



QUOTE(Taurė @ 2011 06 16, 18:35)
Vyriau slyvienę. Tik programa jungiau 2 kartus. Po pirmo karto atrodė nedaviręs džemas. Po antro buvo idealus  wub.gif Bet ir slyvų daug buvo  doh.gif


aš viriau žemuoges, tai irgi labai gerai gavos.
Atsakyti
Pas mane duonkepe nestovi be darbo,mes seimoje penki,o krautuvines duonos ir bulkos atsisakem duonkepe isigije.
Atsakyti
sveikos,

noriu juodos duonytes. Gal galite patarti kokia su raugu (turiu kvietini rauga). Aciu.
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2011 06 16, 09:30)

Neseniai kepiau kukurūzų duoną su džiovintom spanguolėm, bet be raugo ir nesaldi. OMG kokia skani sumuštiniams. Mb pusę kepalo per dieną su sviestu sutvarkė  doh.gif


o gal galima butu receptuka? bigsmile.gif
Atsakyti
jungiuos prie duonele kepanciu mamyciu 4u.gif
parduotuvine duonele iskeitem i namine... zymiai skanesne... 4u.gif
del selenu.. aga,man reikejo,tai negavom pirkt,teko be ju kept.. tai uz tai kai vyras uzmate iskart kelis pokelius nupirko lotuliukas.gif
Atsakyti
Spanguoles su kukurūzų miltais

1kg mašinai

1 1/4 puodelio vandens
3 v š Molasses ( toks labai rudas, tirštas, kaip medus. Turi kažką panašaus į giros kvapą. patyrusios kepėjos gal išvers, nes aš nežinau kaip lietuviškai)
2 v š sviesto
4 puodeliai miltu
1/2 puodelio kukurūzų miltų
1 1/2 a š druskos
2 a š mielių skirtų duonkepėms, jos stipresnės nei paprastos sausos mielės.
2/3 puodelio džiovintų spanguolių.

Spanguoles reikia sudėti kai mašina pypsi įdėti priedus, arba likus 20 minučių iki minkymo ciklo pabaigos.

Šiandien kepiau batona. Gaunasi drėgnas, didesnėm skylutėm. Sunku patikėti, kad be raugo.

1kg mašinoms

1 1/8 puodelio vandens
1 puodelis grūdėtos varškės (liesesnės)
3 v š alyvų aliejaus
3 1/4 miltų
3/4 puodelio whole wheat ( čia įtariu bus pilno grūdo kvietiniai, bet pasitikslinkite vertimą)
3 v š cukraus
1 v š + 1 a š (vital gluten, nežinau vertimo į LT, bet čia tas kur susidaro minkan miltus, bet būna ir milteliai gatavi jau sunkesnės tekstūros duonoms naudojami)
2 a š druskos
2 1/2 a š dar stipresniu mielių nei duonkepėms skirtos. Naudojant duonkepėms skirtas mieles, reikia dėti 1 v š.


Nežinau kaip čia paaiškinti dėl mielių. Pas mus yra skirtingų stiprumų mielės.
Silpniausios, tai paprastos sausos.
Stipresnės, tai skirtos duonkepėms.
Dar stipresnės, tai quick arba instant vadinamos.
Dar yra Rapid, tai tos skirtos kepant duonkepėje ir naudojant pagreitintą kepimo programą.

Kai tik pradėjau kepti, turėjau tik silpniausias.
Knygoje turiu palyginima paprastų sausų mielių ir skirtų duonkepėms.

duonkepes 3/4 a š atitinka 1 a š paprastų.
duonkepės 1 a š atitinka 1 1/2 a š paprastų
duonkepės 1 1/2 a š atitinka 2 a š paprastų.
Atsakyti
Balta duona sumuštiniams. Pavyksta visuomet 4u.gif


1 puodelis (240 ml) pieno + 2 v.š. prireikus tešlos kamuoliukui
2 v.š. augalinio aliejaus
2 v.š. cukraus
1,5 a.š. druskos3 puodeliai (dedu standartinius duonkepės matuoklius iki žymos cup)
1,25 a.š. mielų

Pagrindinė programa

Skanaus!
Atsakyti
sveikutes pagaliau ir as issikepiau duonele su raugu, reikes ismeginti ir/ palangos duona/ kazkaip sudomino 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xsmalsutex: 19 birželio 2011 - 18:52
Laba vakara visoms! 4u.gif

Mane domina, kur Vilnietes mergaites, kepancios juoda duona, perka ruginius miltus ir salykla?
Pirma zinute, temos pradzioje perskaiciau. Pati salykla pirkau Delonoje, o miltus perku parduotuveje. Bet vis pagalvoju gal yra kur pigiau ir gal kooperuojates ir is kur nors uzsakote? Jei kooperuojates, tai su mielu noru prisijungciau ax.gif
Nes dabar, kai pati pradejau kepti juoda duonyte, tai ohoho kaip ivairus miltai eina blink.gif O dar ir vasara, tai dar kas trecia diena darau namine gira, tai salyklas taip pat sparciai nykt pradejo doh.gif

Nuosirdziai dekoju uz atsakymus ir patarimus! mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2011 06 19, 20:28)
Laba vakara visoms!  4u.gif

Mane domina, kur Vilnietes mergaites, kepancios juoda duona, perka ruginius miltus ir salykla?
Pirma zinute, temos pradzioje perskaiciau. Pati salykla pirkau Delonoje, o miltus perku parduotuveje. Bet vis pagalvoju gal yra kur pigiau ir gal kooperuojates ir is kur nors uzsakote? Jei kooperuojates, tai su mielu noru prisijungciau  ax.gif
Nes dabar, kai pati pradejau kepti juoda duonyte, tai ohoho kaip ivairus miltai eina  blink.gif  O dar ir vasara, tai dar kas trecia diena darau namine gira, tai salyklas taip pat sparciai nykt pradejo  doh.gif

Nuosirdziai dekoju uz atsakymus ir patarimus!  mirksiukas.gif  4u.gif


vienas variantas - malsenoj
daugiau tai nežinau, nes mano norimų elementarių ruginių miltų (ne rupių) niekur daugiau nemačiau.
O šiaip tai aš perku, kai parduotuvėse būna kokia akcija
Atsakyti
QUOTE(Laumikė @ 2011 06 19, 18:38)
Balta duona sumuštiniams. Pavyksta visuomet  4u.gif
1 puodelis (240 ml) pieno + 2 v.š. prireikus tešlos kamuoliukui
2 v.š. augalinio aliejaus
2 v.š. cukraus
1,5 a.š. druskos3 puodeliai (dedu standartinius duonkepės matuoklius iki žymos cup)
1,25 a.š. mielų

Pagrindinė programa

Skanaus!


Kas tas "tešlos kamuoliukas" ir kiek miltų?
Atsakyti