Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Taurė @ 2011 06 01, 20:36)
Receptų galiu įdėti, bet jie visi matuojami puodeliais ir šaukšteliais, reikės jums verstis  4u.gif
O knygeleje kur vien su raugu, tai ten experimentuoti reikia. Knyga ziauriai sena, labai neatitinga vandens proporcijos, reik dapilineti, stebeti ir tt. Bet galiu ir šiais pasidalinti jei žinote kaip pakoreguoti tešlą eigoje  4u.gif

O šaukšteliai ir stiklinės kokie nestandartiniai? ax.gif
Su raugu man dar per sunku, dar nepasiekiau tų aukštumų ir eigoje nemoku koreguoti doh.gif Dėkui 4u.gif
Atsakyti
O kaip ir kur Jūs laikot orkaitėj ar duonkepėj keptą duoną? Pirktinę visada laikydavau šaldytuve, tai beproblemų kelias savaites išsilaiko, aišku dėl visokių E. Bet labai norėtųsi savo keptą nors iki savaitės išlaikyt, kad nepelytų. Va trečiadienį kepiau, o šiandien jau pelėsį radau doh.gif unsure.gif Laikiau maišiuky ant stalo.
Atsakyti
bolike, duoną laikom paprastai, kaip ir pirktinę laikydavom: maišely kambario temperatūroj. Nepelyja schmoll.gif Vieną kepaliuką buvau kepus pirmadienį, kitą antradienį. Abiejų dar yra po kelias riekeles - jokio pelėsio g.gif Užmirštas batono gabaliukas kažkada ir virš savaitės gulėjo, nesupelijo, tik apdžiuvo.
Į maišelį dedu atvėsusią.
Gal karštą dėjot ir drėgmės prisirinko? g.gif


Taure, aš norėčiau receptų, jeigu nesunku ax.gif 4u.gif Pakoregavimas - ne problema smile.gif Gali būti ir anglų kalba. Geriau kokie paprasti, be daug priedų. Štai kiek pageidavimų blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(bolike @ 2011 06 04, 15:40)
O kaip ir kur Jūs laikot orkaitėj ar duonkepėj keptą duoną? Pirktinę visada laikydavau šaldytuve, tai beproblemų kelias savaites išsilaiko, aišku dėl visokių E. Bet labai norėtųsi savo keptą nors iki savaitės išlaikyt, kad nepelytų. Va trečiadienį kepiau, o šiandien jau pelėsį radau  doh.gif  unsure.gif  Laikiau maišiuky ant stalo.

Laikom spintelėje, įdėję į maišiuką, bet į maišelį dedu tik pradėjus kelioms valandoms po kepimo, jau visiškai atvėsusią. Pirktinė supelydavo per kelias dienas, su namie pirkta taip nebuvo dar nei karto, išlaikom iki savaitės, ilgiau dar neteko, nes suvalgom biggrin.gif
Šiaip kad nepelytų duona, daugiausiai įtakos turi tai kur ji laikoma, net pačią pačiausią duoninę padėjus netinkamoje vietoje duona pelys... Parduotuvinė irgi išsilaikytų ilgiau, jei parsinešus namo būtų išimta iš maišelio ir palaikyta, kad išdžiūtų.
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2011 06 04, 09:45)
Kitą kartą apglostykite duonelę šlapia ranka, paviršius bu lygus gražus  ax.gif  bet man patinka ir ne dėl lygumo glostyt duoną. O prapjauta skaniai atrodo  thumbup.gif


Jau glostyta nuglostyta buvo,kilimo proceso metu pradejo trukinet o as vis apipurksdavau ir vel suglostydavau,man visai grazu,o svarbiausia ,kad gavosi ir skani... thumbup.gif
Atsakyti


QUOTE(Slanka @ 2011 06 04, 08:05)
Taure, aš norėčiau receptų, jeigu nesunku ax.gif  4u.gif   Pakoregavimas - ne problema  smile.gif   Gali būti ir anglų kalba. Geriau kokie paprasti, be daug priedų. Štai kiek pageidavimų  blush2.gif



Labai rekomenduoju šią svetainę. http://allrecipes.co...mp;SearchIn=All Geriau užsiregistruoti, tada galima dėti patikusius receptukus į savo receptų dėžutę. Dėžutėje galima susiskirstyti pagal kategorijas, Ko aš tik nekepiau iš čia doh.gif Duonas, bandeles. Šiandien pirmus gyvenime ledus pasigaminau, receptas irgi iš čia blush2.gif

Dažniausiai kepu iš knygų, kurių turiu 3vnt. 1 jau seniai naudoju, kitą (tą senučiukę) neseniai įsigyjau, o vakar dar vieną gavau. Tos dar nemėginau, bet ten gryna enciklopedija. Man žiauriai padeda knygos., Jose tiek gudrybių prirašyta, kurių neįmanoma žinoti paprastam mirgingąjam neturinčiam jokių profesionalių kepėjų draugų rate doh.gif

Mano labai labai mėgstama duona be raugo :

Receptas skirtas 1kg talpos mašinai. Yra ir 0,5kg surašyta, bet baisiai daug bus rašyti jei abu iškart doh.gif

vandens 1 ir 1/4 puodelio
3 v š sviesto.
1 kiaušinis
4 puodeliai miltų
2/3 sauso bulvių mišinio su česnakų skoniu
1 v š cukraus
1 1/2 a š druskos
1/4 a š česnako miltelių
2 a š sausų, skirtų duonkepėms, arba pagreitinto reagavimo mielių.

Bandžiau daryti su paprastom sausom mielėm, bet reikia dėti tada truputuką daugiau mielių. Sausos mielės skirtos mašinai yra truputį stipresnės. Pagreitinto reagavimo mielės tokios pačios kaip skirtos mašinom. Yra dar stipresnės mielės, bet tos jau naudojamos tik su labai greita kepimo programa ir jaučiu reikėtų dėti kitokį kiekį.

Duonytė balta, labai švelni, ideali sumušiniams. Man skaniausia paskrudinta 4u.gif

Kita kasdienė sumuštinių duonytė. Labai skani tą pačią dieną, galima gryną valgyti. Sumuštiniai su ja nepakartojami wub.gif

1kg mašinoms

1 1/4 + 2 v š vandens
2 v š sviesto
4 puodeliai miltų
2/3 puodelio paprastų avižinių dribsnių, nevirtų, sausų, nesaldintų ir tt.
1/4 puodelio standžiai prikimšto rudo cukraus
2 v š pieno miltelių
1 1/2 a š druskos
2 a š mielių. Dėl mielių irgi tas pats kaip surašiau aukščiau.

Saldi vanilinė, grietininė bulka. Pati neragavau, bet kepiau draugei. Sakė skani 4u.gif

2/3 puodelio vandens
1 1/2 a š geriausia natūralaus vanilės extrakto
1/3 puodelio grietinės
1 kiaušinis
1 v š sviesto
4 puodeliai miltų
1/4 puodelio cukraus
1 1/2 a š druskos
2 a š mielių skirtų duonkepėms.

kepti su saldžia programa jei turite. Jei ne, tada geriausia gal pasirinkti šviesiausią plutą. Man paskrudo perdaug, nes kepiau paprasta programa ir vidutinio tamsumo pluta. Norėjosi šviesesnės.

Temos įvade mačiau yra mano senai dėtas receptas duonos su pipirais ir parmažano sūriu. Ta irgi gerulė.
Naujoms kepėjoms noriu priminti, kad dėti produktus į mašiną reikia pradedant nuo skysčių. Tada dėdasi miltai, po to į atskirus šonus sausi ingridientai, o viduriuke, ant miltų viršūnės iškasama duobytė mielėms. Dar mieles lengvai užkasu miltais lotuliukas.gif Mano mažoji labai mėgsta užkasinėti mieles thumbup.gif Milės negali liestis su druska jokiais būdais.

Dar vienas receptukas pradedančioms draugauti su raugu. Tai mano pats pirmas ir pats mylimiausias receptas. Irgi beje iš tos svetainės wub.gif

skirtas 1,5 lb duonkepėms, tai šiek tiek mažiau nei 2 lb.

3/4 puodelio vandens (šilto 45C) aš visada numatuoju kad būtų tiksliai jei kepu mašinoje kuri nepašildo. Mano viena šildo produktus, kita ne.
1 puodelis raugo
2 2/3 puodeliai miltų
1 1/2 a š druskos
1 1/2 a š pačių paprasčiausių sausų mielių. jei dėti tas stipresnes mašinines kur minėjau kituose receptuose, reikės dėti mažiau mielių.

Negali nesigauti wub.gif MB sakė jam primena sovietų laikų forminę duoną. Ilgiau išlieka šviežia nei duonos be raugo. Tik dar prisiminiau, kad vandens kiekį gali tekti pareguliuoti, nes kiekvienas raugas gali skirtis. Jei jūsų skystesnis, reikės dadėti daugiau miltų. Jei tištesnis, dadėti teks vandens. Man tenka dadėti vandens po kažkiek.
Papildyta:
QUOTE(bolike @ 2011 06 04, 07:40)
O kaip ir kur Jūs laikot orkaitėj ar duonkepėj keptą duoną? Pirktinę visada laikydavau šaldytuve, tai beproblemų kelias savaites išsilaiko, aišku dėl visokių E. Bet labai norėtųsi savo keptą nors iki savaitės išlaikyt, kad nepelytų. Va trečiadienį kepiau, o šiandien jau pelėsį radau  doh.gif  unsure.gif  Laikiau maišiuky ant stalo.

Laikau paprastame poletilieniniame maišiuke, ant stalo krepšyje. Kepaliukai nedideli gaunasi. Kepu po 2 per kartą. Suvalgome 2 kepaliukus per 2-4 dienas. Per tiek laiko nesupelyja 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bolike @ 2011 06 04, 15:40)
O kaip ir kur Jūs laikot orkaitėj ar duonkepėj keptą duoną? Pirktinę visada laikydavau šaldytuve, tai beproblemų kelias savaites išsilaiko, aišku dėl visokių E. Bet labai norėtųsi savo keptą nors iki savaitės išlaikyt, kad nepelytų. Va trečiadienį kepiau, o šiandien jau pelėsį radau  doh.gif  unsure.gif  Laikiau maišiuky ant stalo.


as irgi laikau maiselyje,dedu duonyte tik tada kai buna salta,tikrai laikosi gerai,nepelyja. Batonai irgi laikosi. Anksciau kai pirkom,tai laikiau saldytuve,nes kitaip pelesiu rasdavau,o ir skonis kazkoks netoks buvo. doh.gif
Atsakyti
As paskutiniu metu laikau susukusi i ranksluostuka. Nieks nepelyja... ir nesudziusta thumbup.gif
Atsakyti
O kas nors bande kepti duonyte is puses ruginiu ir puses kvietiniu miltu? Idomu ar iseitu? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alacka: 06 birželio 2011 - 10:54
QUOTE(Alacka @ 2011 06 06, 11:53)
O kas nors bande kepti duonyte is puses ruginiu ir puses kvietiniu miltu? Idomu ar iseitu?  g.gif


o kodėl turėtų neišeit unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 06 06, 10:53)
O kas nors bande kepti duonyte is puses ruginiu ir puses kvietiniu miltu? Idomu ar iseitu?  g.gif

aš maišau įvairiom proporcijom smile.gif kol kas visada išėjo, tik, kai įdedu daugiau ruginių miltų ir ilgiau kildinu tešlą - duona gaunasi rūgštesnė 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 06 06, 12:03)
o kodėl turėtų neišeit  unsure.gif


viena karta kepiau rugine duonyte ir man kazkodel nesigavo,neissikepe,nors ir ilgai kepiau. g.gif
Papildyta:
QUOTE(mucka @ 2011 06 06, 12:18)
aš maišau įvairiom proporcijom smile.gif kol kas visada išėjo, tik, kai įdedu daugiau ruginių miltų ir ilgiau kildinu tešlą - duona gaunasi rūgštesnė  4u.gif


sumaisiau ir as,ziuresiu kas gausis. smile.gif
Atsakyti