Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(vvjuka @ 2011 04 19, 13:34)
Noriu paklausti. Kepant duonelę orkaitėje ar reikia po duonos forma vandens vonelę statyti? smile.gif


vonelės reikia pirmom 10-15minučių, vėliau reikia išimt. Aš pvz nestatau vonelės, o kokius tris kartus papurškiu vandens ant sienelių.

QUOTE(skirmantuks81 @ 2011 04 19, 15:14)
taip, Borodino, tik dar įdėjau avižinių dribsnių, džiovintų vaisių, linų sėmenų, sezamo. Vyrui kepu tik su saulėgrąžomis, o sau prie kavos šią. atstoja man pyragą  thumbup.gif


oj kokia faina thumbup.gif bandysiu smile.gif

QUOTE(zaika @ 2011 04 19, 15:20)
Ir dar - pirmadieni vakare pradejau daryti rauga, kada galiu kept duonyte? Vakar ir siandien dejau po 50g miltu +50g vandens. Gal jau rytoj galima?  rolleyes.gif Ar dar per greit?


man rodos penktą dieną rekomenduoja kapt. Bet pirmą kartą kepant dar bus silpnokas raugas, siūlo šiek tiek mielių dėt.
Atsakyti
Kur ir kaip laikot grūdus? Man iš skirtingų vietų gautuose kvietiniuose grūduose jau antrą kartą atsiranda tų vabaliukų su nosim mad.gif o jau planavau su grūdais duonos išsikept. Tiek daug gerų grūdų teko išmest.
Atsakyti
QUOTE(Sadi @ 2011 04 19, 16:00)
man rodos penktą dieną rekomenduoja kapt. Bet pirmą kartą kepant dar bus silpnokas raugas, siūlo šiek tiek mielių dėt.



gal neverta mielių ? geriau ilgiau pakildinti duonelę.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 04 19, 14:47)
kvietiniai gelsvesni
ruginiai pilki į rusvumą


Aciu, taip ir galvojau. 4u.gif Einu uzsirasysiu. doh.gif

QUOTE(Sadi @ 2011 04 19, 15:00)
man rodos penktą dieną rekomenduoja kapt. Bet pirmą kartą kepant dar bus silpnokas raugas, siūlo šiek tiek mielių dėt.


Penkta diena bus penktadieni. Tai man ji taip ir maitint kasdien iki penktadienio, ar tiesiog leist ramiai siltai rugt? Ir as skaiciau, kad pirmas raugas silpnesnis. O jei daugiau det? Nesinori mieliu... Gal tada tik maziuka kepaliuka kepsiu pabandymui. smile.gif

QUOTE(Vifsla @ 2011 04 19, 15:14)
gal neverta mielių ? geriau ilgiau pakildinti duonelę.


Kildint noreciau per nakti, o ryte kepti.
Atsakyti
QUOTE(zaika @ 2011 04 19, 16:32)
Aciu, taip ir galvojau.  4u.gif Einu uzsirasysiu.  doh.gif
Penkta diena bus penktadieni. Tai man ji taip ir maitint kasdien iki penktadienio, ar tiesiog leist ramiai siltai rugt? Ir as skaiciau, kad pirmas raugas silpnesnis. O jei daugiau det? Nesinori mieliu... Gal tada tik maziuka kepaliuka kepsiu pabandymui.  smile.gif
Kildint noreciau per nakti, o ryte kepti.


jei pirmadienį užmaišėt, penktadienį galit maišyt tešlą.
Miltų ir vandens reik įmaišyt kasdien, tik penktadienį jau ne.
O dėl mielių, galit jų nedėt, jei nepakils, tuomet galima perminkyt ir įdėt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 19 balandžio 2011 - 15:44
QUOTE(zaika @ 2011 04 19, 16:32)
Aciu, taip ir galvojau.  4u.gif Einu uzsirasysiu.  doh.gif
Penkta diena bus penktadieni. Tai man ji taip ir maitint kasdien iki penktadienio, ar tiesiog leist ramiai siltai rugt? Ir as skaiciau, kad pirmas raugas silpnesnis. O jei daugiau det? Nesinori mieliu... Gal tada tik maziuka kepaliuka kepsiu pabandymui.  smile.gif
Kildint noreciau per nakti, o ryte kepti.



yra kažkokia raugo gamybos technologija, sumaišai ruginius su vandeniu, palieki šiltai 2 parom, paskui pamaitini ir palieki parai, paskui dar pamaitini ir dar 1-2 parom. aš vis pamakaluodavau priėjusi.
beje, per naktį visas tas grožis kyla, o ryte aš pridedu visokio gėrio ir gerokai išmaišau, o tada dar kildinu kokią valandą ar dvi formoje ax.gif
Atsakyti
Teks laukt penktadienio... ax.gif Sestadieni kepsiu, bus kaip tik ant Velyku. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vifsla @ 2011 04 19, 16:14)
gal neverta mielių ? geriau ilgiau pakildinti duonelę.


į pirmą kelias kruopytes dėjau mielių, o į antrą nedėjau, tai visai guzas tešlos gavosi doh.gif dabar tai jau virš mėnesio mano raugui - super kyla thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Sadi @ 2011 04 20, 08:43)
į pirmą kelias kruopytes dėjau mielių, o į antrą nedėjau, tai visai guzas tešlos gavosi doh.gif dabar tai jau virš mėnesio mano raugui - super kyla  thumbup.gif



na, man taip niekas ir nepaaiškino, kuotos mielės yra negerai, tai nedėčiau dėl viso pikto smile.gif Mano močiutė sakė, kad rauge turi būti tik ruginiai miltai ir vanduo, o daugiau nieko.
o aš vieną duoną kepu taisyklingą ruginę, o kitą- kvietinę su daugybe grūdų, kurios rauge net nežinau ko esama, bet ji neapsakomo gardumo.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 04 18, 21:18)
tikrai išluota. Anksčiau pirkdavau be problemų, dabar kelis katy apėjau visas vietas, kur mano supratimu galėtų būt, na ir niekur nėra  unsure.gif


Šiandien kaip tik pirkom sėlenų Kaune Žaliakalnio turguje maišiuką (gal 1kg) tai 2Lt. Pilna yra, turguje aišku...
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2011 04 18, 15:36)

Isbandziau vakar tik pasiimta duonkepe is IKI ir kepiau Velykini pyraga su razinomis, tai nezinau ka ne taip padariau, bet gavosi kietas guzulas su razinomis ant dugno unsure.gif. Sudejau eiles tvarka sviesta, kiausinius, piena, cukru, druska, miltus ir sausas mieles, o po keliu programu pyptelejus dadejau razinas. Viska stengiausi labai tiksliai pamatuoti (tik nezinojau kaip mieles tiksliia pamatuoti, nes pakiuke 7g, o man reikejo 2 arbatinius saukstelius, tai dejau su sauksciuku is akies). Pasakykit, ka ne taip dariau? doh.gif g.gif
Tiesa, buvau nustaciusi 1kg ir 4 (saldaus batono) programa, nes pagal ja galejau tarpe prideti priedus g.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eglaite2: 20 balandžio 2011 - 08:19
QUOTE(eglaite2 @ 2011 04 20, 09:17)
Isbandziau vakar tik pasiimta duonkepe is IKI ir kepiau Velykini pyraga su razinomis, tai nezinau ka ne taip padariau, bet gavosi kietas guzulas su razinomis ant dugno unsure.gif. Sudejau eiles tvarka sviesta, kiausinius, piena, cukru, druska, miltus ir sausas mieles, o po keliu programu pyptelejus dadejau razinas. Viska stengiausi labai tiksliai pamatuoti (tik nezinojau kaip mieles tiksliia pamatuoti, nes pakiuke 7g, o man reikejo 2 arbatinius saukstelius, tai dejau su sauksciuku is akies). Pasakykit, ka ne taip dariau? doh.gif  g.gif
Tiesa, buvau nustaciusi 1kg ir 4 (saldaus batono) programa, nes pagal ja galejau tarpe prideti priedus g.gif.




g.gif ....
aš irgi įsigijau duonkepę iš IKI... kai perskaičiau instrukciją, tai doh.gif doh.gif doh.gif ..
aš mėgstu eksperimentus, o čia viskas milimetro tikslumu g.gif ..
kepiau kelis keksus ir baltą duoną-viskas gerai pavyko..
bet kažkodėl didelio susižavėjimo nerasta ,,,, gal priprasiu? g.gif
Atsakyti