Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Mergaites,SOS,mano raugas visai neaktyvus,jam jau mazdaug menuo,bet jau taip vangiai jis burbuliuoja,uzmaisius tesla vos vos tik pakyla,kepant duona ji visa sutruksta,paskutine pasidalino pusiau,virsus atsiskyre nuo apacios.Kai pamaitinu,biski burbuliuoja,bet labai nezymiai...Kaip man ji suaktyvinti?
Dariau pagal Terra,tik pyliau siek tiek daugiau vandens,nes kitu atveju gaunasi gryna tirsta kose,kad net saukstas stovi...
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 30, 21:52)

Ačiū labai 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Ingaaa @ 2011 05 30, 21:53)
Mes irgi isigijom duonkepe uz iki lipdukus thumbup.gif
Ar pas jus receptu knygele LT kalba?
Pas mus instrukcijoje viso labo vienas receptas baltos duonos, o receptu knygele prancuziskai  g.gif

O Jūs jau pirkot pačioj akcijos pabaigoj, su padėkliukais prancūziškiems batonams ir bandelėms? Pas mane tai tokia, irgi nebuvo nei instrukcijos lietuvių kalba, nei receptų, bet išsireikalavau. Ir kažkas iš SM mergaičių man persiuntė elektroninį variantą. Į AŽ parašykit savo el. paštą, atsiųsiu 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes duonos kepejos 4u.gif Atejau pas jus patarimo blush2.gif Gavau vakar toki sviesu rauga su lino seklom ir prie jo toki receptuka:
1kg miltu,
5-6 s.cukraus,
1-2 a.s. druskos,
1l. karsto vandens is krano,
Priedai.
Gal galetumet patarti su kuria programa man geriausiai butu iskept sia duonyte duonkepeje(duonkepe ita kur uz lipdukus IKI buvo)
Atsakyti
QUOTE(Sati @ 2011 05 31, 09:36)
Sveikutes duonos kepejos  4u.gif Atejau pas jus patarimo  blush2.gif Gavau vakar toki sviesu rauga su lino seklom ir prie jo toki receptuka:
1kg miltu,
5-6 s.cukraus,
1-2 a.s. druskos,
1l. karsto vandens is krano,
Priedai.
Gal galetumet patarti su kuria programa man geriausiai butu iskept sia duonyte duonkepeje(duonkepe ita kur uz lipdukus IKI buvo)


o cia be raugo ir be mieliu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 05 31, 11:33)
o cia be raugo ir be mieliu?  g.gif

Tai cia sios ingridientus reikia i ta rauga ideti, 3 saukstus nuimti kitam kartui paaugitn. Kaip supratau, jeigu darai su raugu tai mieliu jau nereikia g.gif
Atsakyti
QUOTE(Danielija @ 2011 05 31, 11:14)
Tai cia sios ingridientus reikia i ta rauga ideti, 3 saukstus nuimti kitam kartui paaugitn. Kaip supratau, jeigu darai su raugu tai mieliu jau nereikia  g.gif


jo,jei dedi raugo,tai mieliu nereikia. Nebuvo parasyta todel ir paklausiau.
As tai nebandziau su raugu duonkepeje kepti,kepu orkaiteje.
Parasykite kai iskepsite.
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 05 31, 09:33)
o cia be raugo ir be mieliu?  g.gif

Taigi parasyta pirmoj eilutej,kad gavo raugo ir toki receptuka,gal praziurejai... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bolike @ 2011 05 31, 09:12)
Ačiū labai  4u.gif
Papildyta:

O Jūs jau pirkot pačioj akcijos pabaigoj, su padėkliukais prancūziškiems batonams ir bandelėms? Pas mane tai tokia, irgi nebuvo nei instrukcijos lietuvių kalba, nei receptų, bet išsireikalavau. Ir kažkas iš SM mergaičių man persiuntė elektroninį variantą. Į AŽ parašykit savo el. paštą, atsiųsiu  4u.gif

Taip mes akcijos pabaigoje pirkom, padekliukai yra pas mus. Aciu labai uz receptukus 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingridamis @ 2011 05 31, 12:12)
Taigi parasyta pirmoj eilutej,kad gavo raugo ir toki receptuka,gal praziurejai... smile.gif


blush2.gif doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 05 31, 12:16)

laugh.gif irnesakyk.gif visko pasitaiko... tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 30, 00:58)
aš jei maitinu kokius 3 kart prieš kepimą, tai nemetu nei kiek. Iš principo mėtyt reik, jei laikai šiltai ir kepi retai.

O dabar kelis kart kepiau be jokių maitinimų ir super gavosi. Ir nerūgšti (man tas labai svarbu) ir iškilusi.

Kiekviena atranda sau patogiausią susigyvenimą su raugu. Su tais dažnais maitinimais reik daug būt namie ir greit duona iškylą, neužmaišysi nakčiai.

Ir aš nemetu jei kepu dažnai smile.gif Metu tik tada, kai ilgai pastovi šaldytuve, kad atgaivinti ir atšviežinti ir nebetelpa į indą.
Kai kepiau iš jau nusileidimo stadijoje raugo, man nesigavo duona tokia puri ir ypatinga, kaip gaunasi iš labai aktyvaus raugo.
Maitinti būtina jei nelaikoma šaldytuve. Nemaitinant nebelieka teisingos gyvų organizmų pusiausvyros ir gali sugesti raugas.


QUOTE(Ingaaa @ 2011 05 30, 13:53)
Mes irgi isigijom duonkepe uz iki lipdukus thumbup.gif
Ar pas jus receptu knygele LT kalba?
Pas mus instrukcijoje viso labo vienas receptas baltos duonos, o receptu knygele prancuziskai  g.gif

Yra daug receptų internete. Pirkau knygą, bet anglų kalba ir internete anglų kalba pilna receptų.
Man asmeniškai labiausiai patinka balta duona arba pilno grūdo. Kartais kepu pusiau baltą, pusiau ruginę, bet vaikai tada nevalgo.
Labiausiai einanti duonytė pas mus bulvinė su česnaku, kepama su raugu ir be, ir avižinė bigsmile.gif šiandien kaip tik iškepiau abi ( kepu iškart 2 mašinom, tai porą dienų ramu). Mes duonos visiškai neperkam.
Atsakyti
QUOTE(Ingridamis @ 2011 05 30, 16:09)
Mergaites,SOS,mano raugas visai neaktyvus,jam jau mazdaug menuo,bet jau taip vangiai jis burbuliuoja,uzmaisius tesla vos vos tik pakyla,kepant duona ji visa sutruksta,paskutine pasidalino pusiau,virsus atsiskyre nuo apacios.Kai pamaitinu,biski burbuliuoja,bet labai nezymiai...Kaip man ji suaktyvinti?
Dariau pagal Terra,tik pyliau siek tiek daugiau vandens,nes kitu atveju gaunasi gryna tirsta kose,kad net saukstas stovi...

Bet ką tik pamaitintame rauge ir turi šaukštas stovėti. Aš kai pamaitinu, man maišyti jį sunku ir neišmaišau iki vientiso, lieka gumuliukai. Po to kai jis pradeda burbuliuoti, pasidaro kaip grietinė, vientisas ir gražus ir su burbulais.
Kai maitinu, pilu 1/2 puodelio vandens (puodelis skirtas skysčiams matuoti) ir 1 puodelis miltų (puodelis skirtas biriems produktams matuoti).

Gaivinti bandyčiau taip:

Paimkite kokį šaukštą raugo, dėkite į stiklinį platų indą. Užpilkite 2 x 1/4 puodelio šilto, bet nekaršto vandens ir 2 puodeliais paprastų, bet nebalintų miltų. Miltai turi būti tie kur blynams ir pyragams kepti naudojate. Duonos miltai netinka. Išmaišykite. Ūždenkite ir paliktine 8-12 valandoms kambario temperatūroje. Prasidės kažkoks burbuliavimas ir turi padidėti tūris. Po 12 valandų išmaišykite ir pusę išmeskite.

Tada maitinkite 1/2 vandens ir 1 puodelis nebalintų paprastų miltų. Ir taip kasdien po pusę ar daugiau išmetant prieš maitinimą, kol pamatysite, kad vėl labai aktyvus. Tada pradėkite kepti. Kol matote, kad raugas dar neatsigavęs, nedėkite į šaldytuvą.
Maitinti raugą būtina, nes kiekvienas maitinimas papildo gyvais organizmais ir pamaitina jau ęsančius. Nemaitinamame rauge gali užsiveisti negerų bakterijų ko pasekoje raugas praranda g. organizmų pusiausvyra ir sugenda.

Sveikas raugas po maitinimo privalo iškilti tiek pat kiek jo yra. Nežinau kaip čia aiškiau paaiškinti. Pvz jūsų indas cilindro formos. Jame yra 4cm aukščio raugo. Jis turi iškilti ne mažiau kaip 4 cm, o dar geriau jei ir daugiau pakyla. Mano kartais dangtį iškelia doh.gif

Šios instrukcijos ne iš piršto laužtos. Savo raugą pirkau iš čia :http://www.kingarthurflour.com/ Gavau sausą, nago didumo gabaliuką paštu ir kartu atsiuntė tokias instrukcijas kaip jį atgaivinti ir sėkmingai naudoti. Naudoju gerus 3 mėnesius, ir draugėm dalinu 4u.gif

Pati irgi buvau pasidariusi raugą iš receptų knygos, tik nebepajėgiau laikyti 2 raugų, pasilikau pirktinį, nes gaila pinigėlių mokėtų išmesti blush2.gif
Atsakyti