Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 19, 09:30)
aš vis nerandu to tinkamiausio varianto  doh.gif
Jei kepu formoj, ji man geriau iškyla ir galiu dėt mažiau miltų (man tada skanesnė). Jei taip suformuoju kepaliuką, tada jie man mielesnis, bet skonis ir purumas kenčia.

Ir man ta pati problema rolleyes.gif

Užkrėtėt mane duoniniu virusi, vis skaičiau skaičiau ir nedrįsau bandyt, bet kai pabandžiau, tai negaliu sustot smile.gif Pradėjau nuo duonkepės, lengvesnis variantas man, buvo labai skanu, bet gi nori vis dar skaniau. Ačiū Nataliuncikui už receptus. Pasidariau raugą, su savo variacijom aišku, bet jau apdalinau visas drauges juo ir pati neatsidžiaugiu. Dėkui visom, kurios nepagailit laiko, mums pradžiamokslėms paaiškinti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 19, 08:30)
tiesiog vieni receptai smulkesni, kiti tiesiog praleidžia raugo maitinimo etapą (na tas ir taip aišku turėtų būt  biggrin.gif )

g.gif na nenoriu balamutint icing sugar, bet nesutinku...
Aš dedu raugą iš šaldytuvo į tešlą (na, palaikau kambary prieš dedant porą valandų, kad kiek atšiltų). Nemaitinu prieš dedant į tešlą. Iš užmaišytos tešlos atsidedu reikiamą kiekį raugo kitam kepimui, palaikau kambario temperatūroj kokias 8 valandas, per kurias jis pakyla, ir kišu į šaldytuvą, kur jis laukia kito kepimo smile.gif
Tad manau, kad yra receptų su raugo maitinimu ir be smile.gif
Atsakyti
QUOTE(maraboo @ 2011 05 19, 18:36)
g.gif na nenoriu balamutint icing sugar, bet nesutinku...
Aš dedu raugą iš šaldytuvo į tešlą (na, palaikau kambary prieš dedant porą valandų, kad kiek atšiltų). Nemaitinu prieš dedant į tešlą. Iš užmaišytos tešlos atsidedu reikiamą kiekį raugo kitam kepimui, palaikau kambario temperatūroj kokias 8 valandas, per kurias jis pakyla, ir kišu į šaldytuvą, kur jis laukia kito kepimo smile.gif
Tad manau, kad yra receptų su raugo maitinimu ir be smile.gif


aš net nebandaut ginčytis mirksiukas.gif
aprašiau bendrą-universalų atvejį. Toliau jau nukrypimai, patobulinimai, eksperimentavimai ir kita kūryba.
Atsakyti
mergaites koks pas jus duonkepiu galingumas, nezinau ar keisti 860 w moulineksa i sita naujaja 1600 w, ar as cia ka islosiu su tuo galingumu? gal sakau duona maisys geriau galingesne, bet elektros sanaudos turbut didesnes? patarkit kas nusimanantis
Atsakyti
QUOTE(icing sugar @ 2011 05 19, 00:32)
Aš tai vėl užversiu jus klausimais..  blush2.gif 
Perskaičiau begales receptų, diskusijų apie raugą ir t.t. ir t.t... Matyt aš durna, bet niekaip nesuprantu kelių dalykų:
Kai kuriuose receptuose parašyta, kad reikia tiek ir tiek raugo + viso kito, užminkom tešlą, pakildinam apie 3 val. ir kepam.  unsure.gif
Kitur parašyta, kad imam starterio, sumaišom su miltais, kildinam 12 val., paskui vėl miltų + visas kitas.  Tada kildinam tas 3 val.  doh.gif
Tai jei dabar šaldytuve turiu apie pusę litrinio stiklainio raugo, kiek man jo reiktų iš ten imti, norint kept duonytę???  doh.gif Ir ką daryt? Sumaišyt su miltais ir vandeniu ir leist pakilt apie 12 val.?  doh.gif  Tada dėt visą kitą? Ar pamaitint išėmus, leist pakilt, nugriebt kiek reikia pagal receptą, padaryt tešlą, pakildint tas 3 val. ir kept?  doh.gif
Nepykit, bet niekaip nesuprantu kol kas  blush2.gif  Pradžia yra pradžia..  blush2.gif


visus situos budus isbandziau, visi tinka, jeigu yra laiko zaisi, kiekviena karta gaminus kitaip, atrandat, kas geriau kas nelabai. tai galima pasirinkti jums tinkama varianta, kiekviena karta pabandyti kazka naujo. man kiekvienas kartas vis kazkas keiciasi, tai formos, tai blekos, tai miltai kitokie, tai raugo perdaug tai permazai nu atradau kas patinka vyrui, ir ok. zinoma patinka pats pirmas variantas, visos naujoves nepatiko lotuliukas.gif tai grizau prie pirmojo varianto, nei formuoju, nei ka biggrin.gif

jusu atveju (mano galva) turite perdaug raugo, jeigu nezinote ar jis geras, tai siulau i atskira stiklaini, tarkim puslitrini, idekite pora saukstu sito raugo, pora saukstu ruginiu miltu, puse saukstelio cukriuko ir vandens 5 saukstus. palaikykite ant stalo 2-3 val, matysite kad putuoja, kila, reiskias jusu raugas yra geras. deciau visa rauga i duona (imant 1 kg miltu 50/50 ruginiu/kvietiniu, 1 litra vandens, kitu priedu kuriu norite, druska,cukrus) ismaisote tesla, atidedate raugo kitam kartui (arba ta puslitriuka kuri bandete palikti) ir stebekite duona, man kartais pakila po 4 val, kartasi po 6, bet po 10-12 sukrenta, virsus, skani gaunasi, bet manau perlaikyta kepti negerai. ir tiek ziniu. 4u.gif

kad greiciau pakiltu duona dedu daugiau raugo (paauginu preis tai 2-3 val ir maisau chiut ne puse litro su 500gr miltu ir 50ml vandens) palieku nedaug, paskui paauginu, vel turiu nemazai. taip ir zaidziu kiekviena karta. jeigu pastatau nakciai, tai keliuosi pasiziureti, kartasi 4 ryto jau ir jungiu orkaite ax.gif



aiskai parasiau? ar suprantamai? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Karvute @ 2011 05 19, 20:01)
jusu atveju (mano galva) turite perdaug raugo, jeigu nezinote ar jis geras, tai siulau i atskira stiklaini, tarkim puslitrini, idekite pora saukstu sito raugo, pora saukstu ruginiu miltu, puse saukstelio cukriuko ir vandens 5 saukstus. palaikykite ant stalo 2-3 val, matysite kad putuoja, kila, reiskias jusu raugas yra geras. deciau visa rauga i duona (imant 1 kg miltu 50/50 ruginiu/kvietiniu, 1 litra vandens, kitu priedu kuriu norite, druska,cukrus) ismaisote tesla, atidedate raugo kitam kartui (arba ta puslitriuka kuri bandete palikti) ir stebekite duona, man kartais pakila po 4 val, kartasi po 6, bet po 10-12 sukrenta, virsus, skani gaunasi, bet manau perlaikyta kepti negerai. ir tiek ziniu. 4u.gif

kad greiciau pakiltu duona dedu daugiau raugo (paauginu preis tai 2-3 val ir maisau chiut ne puse litro su 500gr miltu ir 50ml vandens) palieku nedaug, paskui paauginu, vel turiu nemazai. taip ir zaidziu kiekviena karta. jeigu pastatau nakciai, tai keliuosi pasiziureti, kartasi 4 ryto jau ir jungiu orkaite ax.gif
aiskai parasiau? ar suprantamai?  4u.gif


Labai ačiū už paaiškinimą 4u.gif Dabar porą šaukštų sumaišiau su miltais ir vandenuku, kaip keistuole patarė, žiūrėsiu, kas vyksta, tada bus aišku, ar tas mano raugas geras. Nors manau, kad turėtų būti geras.. ax.gif
Atsakyti
Aš visada turiu daugiau raugo, ir jo prieš kepant nemaitinu. Jis tada stipresnis būna, duona geriau kyla. Pasisėmus, kiek reikia duonai, jį pamaitinu miltais ir vandeniu - ir vėl keliauja į šaldytuvą. Prieš porą dienų raugą padalinau į dvi dalis - vieną maitinau kvietiniais, o kitą ruginiais miltais. Sekančią dieną po maitinimo kepiau ruginę duoną su iš vakaro pamaitintu raugu, tai lb blogai man ji kilo schmoll.gif tai dabar niekad nemaitinsiu prieš ruošdamąsi kepti.
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 19, 21:35)
Aš visada turiu daugiau raugo, ir jo prieš kepant nemaitinu. Jis tada stipresnis būna, duona geriau kyla. Pasisėmus, kiek reikia duonai, jį pamaitinu miltais ir vandeniu - ir vėl keliauja į šaldytuvą. Prieš porą dienų raugą padalinau į dvi dalis - vieną maitinau kvietiniais, o kitą ruginiais miltais. Sekančią dieną po maitinimo kepiau ruginę duoną su iš vakaro pamaitintu raugu, tai lb blogai man ji kilo  schmoll.gif  tai dabar niekad nemaitinsiu prieš ruošdamąsi kepti.


sveikutes, smile.gif
o duona nesigauna rugsti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingridamis: 19 gegužės 2011 - 22:48
QUOTE(Ingridamis @ 2011 05 20, 00:46)
sveikutes, smile.gif
o duona nesigauna rugsti?

cukraus reik det
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 05 19, 07:42)
Na tai kiek dėti tų mielių tada 1 kg duonos? Na raugo ten būna turbūt 200-300gr ar pan., o kiek tada mielių dėti?


tai kaip ten su tom mielėm - galima jų dėti, kiek dėti?
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 05 20, 09:57)
tai kaip ten su tom mielėm - galima jų dėti, kiek dėti?


paprastai pagal miltų kiekį skaičiuojasi, kiek mielių dėt, ne pagal duonos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 20, 10:07)
paprastai pagal miltų kiekį skaičiuojasi, kiek mielių dėt, ne pagal duonos  4u.gif


Na tai vistiek niekas man konkrečiai nieko nepasako - KIEK DĖTI? Ar niekas nežino, nieks nebandė?
Atsakyti