Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(pipete @ 2011 05 18, 22:39)
Jei duona kepta orkaitėje naudojant gerą raugą ji ilgai išlieka skani, kalbu apie ruginę plikytą duoną - 80, 70, 60, 50 proc. Mano raugas duoną iškelia per 1,5 -2, 5 val. Pati duona pakankamai akyta, net stambesnio akytumo nesinorėtų. Čia, visgi, labai svarbi pačio raugo kokybė.  4u.gif
O kvietinė duona iš esmės skiriasi, bet čia kalba ne apie ją.


o jūs formoj kepat, ar šiaip ant blėkos?
Atsakyti
Aš tai vėl užversiu jus klausimais.. blush2.gif
Perskaičiau begales receptų, diskusijų apie raugą ir t.t. ir t.t... Matyt aš durna, bet niekaip nesuprantu kelių dalykų:
Kai kuriuose receptuose parašyta, kad reikia tiek ir tiek raugo + viso kito, užminkom tešlą, pakildinam apie 3 val. ir kepam. unsure.gif
Kitur parašyta, kad imam starterio, sumaišom su miltais, kildinam 12 val., paskui vėl miltų + visas kitas. Tada kildinam tas 3 val. doh.gif
Tai jei dabar šaldytuve turiu apie pusę litrinio stiklainio raugo, kiek man jo reiktų iš ten imti, norint kept duonytę??? doh.gif Ir ką daryt? Sumaišyt su miltais ir vandeniu ir leist pakilt apie 12 val.? doh.gif Tada dėt visą kitą? Ar pamaitint išėmus, leist pakilt, nugriebt kiek reikia pagal receptą, padaryt tešlą, pakildint tas 3 val. ir kept? doh.gif
Nepykit, bet niekaip nesuprantu kol kas blush2.gif Pradžia yra pradžia.. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo icing sugar: 18 gegužės 2011 - 23:33
QUOTE(keistuole @ 2011 05 18, 23:03)
o jūs formoj kepat, ar šiaip ant blėkos?

Formoje 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aguonele @ 2011 05 18, 22:29)
as kepu tik su raugu ir mielemis. Man skanesne duona nors tu ka  blush2.gif  nuo raugo ji igauna dregnumo o nuo mieliu koretuma  4u.gif  to as tikiuos is duonos ir net nevargstu su jos ilgu kildinimu  blush2.gif  cia skonio reikalas. kiekviena pasirenka sau patogiausia duonos kepimo varijanta. as pvz neisivaizduoju kaip galima duona laikyti 10 paru. man tai po 3 dienu jau ji nesivalgytu... pamenu tik duona, kuria mociute krosnyje kepdavo. tada ji drobeleje gal savaite islikdavo puiki. bet orkaitej kepta... nezinau, nesusidraugauju su sia mintimi. as jau skirtuma ant kepimo akmens kepamos duonos pastebiu, bet vistiek tiek ilgai nelaikyciau...


Na tai kiek dėti tų mielių tada 1 kg duonos? Na raugo ten būna turbūt 200-300gr ar pan., o kiek tada mielių dėti?
Atsakyti
QUOTE(icing sugar @ 2011 05 19, 00:32)
Aš tai vėl užversiu jus klausimais..  blush2.gif 
Perskaičiau begales receptų, diskusijų apie raugą ir t.t. ir t.t... Matyt aš durna, bet niekaip nesuprantu kelių dalykų:
Kai kuriuose receptuose parašyta, kad reikia tiek ir tiek raugo + viso kito, užminkom tešlą, pakildinam apie 3 val. ir kepam.  unsure.gif
Kitur parašyta, kad imam starterio, sumaišom su miltais, kildinam 12 val., paskui vėl miltų + visas kitas.  Tada kildinam tas 3 val.  doh.gif
Tai jei dabar šaldytuve turiu apie pusę litrinio stiklainio raugo, kiek man jo reiktų iš ten imti, norint kept duonytę???  doh.gif Ir ką daryt? Sumaišyt su miltais ir vandeniu ir leist pakilt apie 12 val.?  doh.gif  Tada dėt visą kitą? Ar pamaitint išėmus, leist pakilt, nugriebt kiek reikia pagal receptą, padaryt tešlą, pakildint tas 3 val. ir kept?  doh.gif
Nepykit, bet niekaip nesuprantu kol kas  blush2.gif  Pradžia yra pradžia..  blush2.gif


tiesiog vieni receptai smulkesni, kiti tiesiog praleidžia raugo maitinimo etapą (na tas ir taip aišku turėtų būt biggrin.gif )

šiaip aplamai starteris yra tai, ką pasiliekam kitam kepimui, kad vėl nereiktų iš naujo gamintis raugo. (Čia panašiai kaip su rūgštu pienu, ar jogurtu, jei į pieną įdėsim bent šaukštą ankstesnio, tai rūgimo procesas bus greitesnis)

Ir bendru atveju imam starterį (kiek jo priklauso nuo to kokio jis stiprumo, kokio rūgštumo, ir kaip greit norit kept duoną), dedam miltų ir vandens (daugmaž po vienodai gramų). Po kiek gramų, pasižiūrim recepte, kiek raugo reiks. Ir laikom 12- 16 val.


QUOTE(pipete @ 2011 05 19, 07:41)


aš vis nerandu to tinkamiausio varianto doh.gif
Jei kepu formoj, ji man geriau iškyla ir galiu dėt mažiau miltų (man tada skanesnė). Jei taip suformuoju kepaliuką, tada jie man mielesnis, bet skonis ir purumas kenčia.
Atsakyti
Kalbant apie formas. Kvietinę duoną formuoju, o ruginę kepu formoje. O tas formas naudoju visokias, tik vengiu teflono, o dabar kepu tokiame gryno plieno puode su pastorintu dugnu (tipo kaip zepter), esu kepusi ir emaliuotame dubenyje (tiesiog tešla pakilo anksčiau nei reikia ir teko su viskuo pašauti į orkaitę) ir viskas ok. Turiu knygą kurioje sudėtos naminių duonų nuotraukos iš Rusijos, tai ten paprasti žmonės fantastiškas kvietines duonas kepa paprastuose aliuminio puoduose.
Kepimo akmens dar nebandžiau, nes geri gana brangūs, o dar orkaitę reikia papildomai tik su akmeniu kaitinti mažiausiai pusvalandį, tai kainuoja, o vasarą būtų nežmoniškas karštis virtuvėje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 19 gegužės 2011 - 08:59
QUOTE(keistuole @ 2011 05 19, 09:30)
tiesiog vieni receptai smulkesni, kiti tiesiog praleidžia raugo maitinimo etapą (na tas ir taip aišku turėtų būt  biggrin.gif )

Ir bendru atveju imam starterį (kiek jo priklauso nuo to kokio jis stiprumo, kokio rūgštumo, ir kaip  greit norit kept duoną), dedam miltų ir vandens (daugmaž po vienodai gramų). Po kiek gramų, pasižiūrim recepte, kiek raugo reiks. Ir laikom 12- 16 val.


Na, supratau, kad vienaip ar kitaip tas 12 val. reikia laikyt ax.gif Tačiau iš to išrūgusio raugo po 12 val. reikia imti tik tą kiekį, kiek parašyta recepte? Nes bandžiau kepti plikytą duoną pagal Malsenos receptą - nelabai kas gavosi, tiksliau gavosi, bet duona neskani, o ir to raugo po tų 12val. buvo dvigubai. doh.gif
Tai tuomet paklausiu konkrečiau: jei dabar šaldytuve turiu raugo, kaip jau minėjau, apie pusę stiklainio, tai, manau, ten bus apie 400gr, ir jei galutiniam receptui man jo reikia 300gr, tad man reiktų iš jo kažkokią dalį išimti ir sumaišyt lygiom dalim su miltais ir vandeniu? Ar visą tą kiekį maišyt lygiom dalim ir paskui imti tik tiek, kiek reikia, o likusį dėt į šaldytuvą? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2011 05 19, 09:53)
Kalbant apie formas. Kvietinę duoną formuoju, o ruginę kepu formoje. O tas formas naudoju visokias, tik vengiu teflono, o dabar kepu tokiame gryno plieno puode su pastorintu dugnu (tipo kaip zepter), esu kepusi ir emaliuotame dubenyje (tiesiog tešla pakilo anksčiau nei reikia ir teko su viskuo pašauti į orkaitę) ir viskas ok. Turiu knygą kurioje sudėtos naminių duonų nuotraukos iš Rusijos, tai ten paprasti žmonės fantastiškas kvietines duonas kepa paprastuose aliuminio puoduose.
Kepimo akmens dar nebandžiau, nes geri gana brangūs, o dar orkaitę reikia papildomai tik su akmeniu kaitinti mažiausiai pusvalandį, tai kainuoja, o vasarą būtų nežmoniškas karštis virtuvėje.


o kvietinę tai čia vien kvietiniai miltai? Ar dalis ir ruginių?

Mano visose duonose bent 50 proc būna ruginiai miltai.
O rugine vadinu jau tą, kur kvietinių dedu tik dėl lengvesnio kilimo (+- 100 g)


QUOTE(icing sugar @ 2011 05 19, 10:14)
Na, supratau, kad vienaip ar kitaip tas 12 val. reikia laikyt  ax.gif  Tačiau iš to išrūgusio raugo po 12 val. reikia imti tik tą kiekį, kiek parašyta recepte? Nes bandžiau kepti plikytą duoną pagal Malsenos receptą - nelabai kas gavosi, tiksliau gavosi, bet duona neskani, o ir to raugo po tų 12val. buvo dvigubai. doh.gif
Tai tuomet paklausiu konkrečiau: jei dabar šaldytuve turiu raugo, kaip jau minėjau, apie pusę stiklainio, tai, manau, ten bus apie 400gr, ir jei galutiniam receptui man jo reikia 300gr, tad man reiktų iš jo kažkokią dalį išimti ir sumaišyt lygiom dalim su miltais ir vandeniu? Ar visą tą kiekį maišyt lygiom dalim ir paskui imti tik tiek, kiek reikia, o likusį dėt į šaldytuvą?  doh.gif


aš nežinau koks tas jūsų raugas (kokio stiprumo), bet jei jis aplamai veikia, tai imčiau porą šaukštų, jei pagal receptą reikia pvz 300 g raugo, tai dečiau po 150 g miltų ir vandens. Ir po kokių 12 val (žiūrėkit ar ten kokia veikla aišku vyksta) galit maišyt tešlą (raugo turėsit tiek kiek reikia plius porą šaukštų atsidėjimui kitam kartui).
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 19, 10:22)

aš nežinau koks tas jūsų raugas (kokio stiprumo), bet jei jis aplamai veikia, tai imčiau porą šaukštų, jei pagal receptą reikia pvz 300 g raugo, tai dečiau po 150 g miltų ir vandens. Ir po kokių 12 val (žiūrėkit ar ten kokia veikla aišku vyksta) galit maišyt tešlą (raugo turėsit tiek kiek reikia plius porą šaukštų atsidėjimui kitam kartui).


Ačiū 4u.gif Bandysiu tuomet taip ir daryt..
Atsakyti
Keistuole, kvietinė tik iš kvietinių miltų, kartais truputį ruginio raugo dedu, jei noriu kitokio skonio ir nededu sallyklo. Ai, bendrai visų skoniai skirtingi, kepu tai ką šeima valgo biggrin.gif .
Žinoma, duonos kepimo technologijos žinios niekam nepamaišytų, juk kai iš esmės tiksliai nežinai kokie procesai tešloje vyksta ir kaip juos įtakoti tenka tik eksperimentuoti ir spėlioti, nes tiek niuansų... doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2011 05 19, 10:45)
Žinoma, duonos kepimo technologijos žinios niekam nepamaišytų, juk kai iš esmės tiksliai nežinai kokie procesai tešloje vyksta ir kaip juos įtakoti tenka tik eksperimentuoti ir spėlioti, nes tiek niuansų... doh.gif .


drinks_cheers.gif
atrodo kitą kart pabandysiu tik kažką vieną visam procese pakeist, bet žiūrėk tai temperatūra pasikeičia, tai miltai iš kitos partijos, tai vėl kažkas ir realiai nebesupranti, kas paįtakojo geresnį/blogesnį variantą.
Labai man pritrūksta tų teorinių žinių.
Atsakyti
drinks_cheers.gif , arba raugas pradeda iš proto kraustytis biggrin.gif .
Aš tai vis pasižadu daryti tiksliai pagal kokį receptą, bet net nepajuntu kaip viską savaip pertvarkau, kažko įberiu, kažko nededu, o jei gerai gaunasi nesu tikra, kad kitą kartą gausis taip pat tongue.gif .
Atsakyti