Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(JusRuMa @ 2011 05 16, 12:59)
sveikos, merginos,
pasidalinkite patirtimi, kaip jūs laikote duoną - duoninėje ar kokiame maišelyje?
Man jau antra duonytė pelėsiu apsitraukė doh.gif Sakau, gal į duoninę įsimetė tas bjaurus grybas?


Aš dedu į maišiuką - ir su juo į duoninę. Pelėsiu niekad nebuvo apsitraukusi g.gif O duonytę suvalgom maždaug per 5-7 dienas. Kvietinė tiesiog greičiau kietėja, ruginė išlieka minkšta.
Atsakyti
Siaip man itarimas irgi del duonines kyla... nes jei laikau ne duoninej, tai ilgiau islieka nesupelijus. O jei tik idedu i duonine, tai greit pasimato pelesis.. kaizn ar cia is tikro nebus duoninej pelesis isiveises.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2011 05 16, 19:46)
Siaip man itarimas irgi del duonines kyla... nes jei laikau ne duoninej, tai ilgiau islieka nesupelijus. O jei tik idedu i duonine, tai greit pasimato pelesis.. kaizn ar cia is tikro nebus duoninej pelesis isiveises..  g.gif

smile.gif jau anksciau rasiau, kad man labai greitai duona pelydavo kai kepdavau ja su kepimo popieriumi, tas apatinis sluoksnis budavo toks slapesnis. dabar kepu keramikoje, tokiu problemu nera.

patariu nenaudoti kepimo popieriaus 4u.gif as tokia izvelgiau problema pas save ax.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karvute: 16 gegužės 2011 - 18:53
Aš duonelę kepu irgi keramikinėj formoj arba stikliniam apvaliam troškintuve. Niekad popieriaus netiesiu schmoll.gif Keramikinę formą tik miltais pabarstau, o stiklinę - ištepu aliejum ir miltais pabarstau visus kraštus. Visada puikiai išsiima, be problemų.
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 05 15, 21:26)
labas vakaras,
kelis kartus kepiau tokia duonyte:
stiklines saulegrazu (lukstentu) as ju nededu
stiklines dribsniu (3 grudu arba 4 grudu)
stiklines linu semenu
stiklines kvieciu selenu
stikline cukraus
1 kg. miltu
1 l. vandens + 3 saukstai raugo

siandien vietoj paprastu miltu idejau rupiu ruginiu,skonis nezinau koks,nes dar silta,neragavau,tikiuosi bus skani. O su tokiu raugu (as viska sumaisau ir is bendros teslos atidedu kitam kartui) kokia dar duonyte galima iskepti?


Aš kepu su tokiu raugu įvairią, t.y. pamaišau miltų (kvietinių ir ruginių dedu), sėklų kiekį varijuoju, tai tas skonis nebūna visada vienodas. Tik su vien ruginiais nekepiau, parašyk, ar skani Tau gavosi.
Atsakyti
smile.gif+2011 05 17, 00:20-->
QUOTE(As smile.gif @ 2011 05 17, 00:20)
Aš kepu su tokiu raugu įvairią, t.y. pamaišau miltų (kvietinių ir ruginių dedu), sėklų kiekį varijuoju, tai tas skonis nebūna visada vienodas. Tik su vien ruginiais nekepiau, parašyk, ar skani Tau gavosi.


Gavosi tai skani,bet va kai pjaustai tik biski ant peilio lieka duonytes,limpa. Kepiau tikrai ilgai,nezinau gal cia taip ir turi buti? Kita karta maisysiu miltus.
Atsakyti
QUOTE(Karvute @ 2011 05 16, 18:50)
smile.gif jau anksciau rasiau, kad man labai greitai duona pelydavo kai kepdavau ja su kepimo popieriumi, tas apatinis sluoksnis budavo toks slapesnis. dabar kepu keramikoje, tokiu problemu nera.

patariu nenaudoti kepimo popieriaus 4u.gif as tokia izvelgiau problema pas save ax.gif


Nemanau, kad čia priežastis - visada kepu su popieriumi skardinėje formoje, dugnas gražiai apkepa, duona stovi maišelyje ir net po 2 savaičių nesupelijusi schmoll.gif

Tiesa, Maximoje nusipirkau superinį kepimo popierių. Negana to, kad jo net 20 m, bet dar ir nereikia išmesti po pirmo kepimo - atlaiko 3 thumbup.gif
Atsakyti
Kepimo popieriaus nenaudoju, tad ne tai. Anksčiau niekada to nebūdavo (nebent su pirktiniais batonais), o dabar sava kepta balta duona, batonai laikosi puikiai, o ruginė ne. Tiesa batonus mes suvalgom greitai (per dieną), o ruginė pastovi iki 10 dienų. Anksčiau ruginė kuo ilgiau stovi, tuo paprasčiausiai sausesnė tapdavo. Tad aš linkusi kaltinti duoninę...
Batonus laisvai galima laikyti polietileniniame mašelyje, o ruginė gal gražiai laikytųsi drobiniame?
Atsakyti
Klausimėlis.
Dabar daugumoje ruginės duonos receptų naudojamas ruginis raugas. Sumaišius visus ingredientus, pagal receptus, reikia leisti pastovėti 3-4 ar daugiau valandų ir tik tada kepti.
Kadangi tokiu būdu kepti duoną galima tik savaitgaliais, tai mano klausimas toks - ar galima kepti, naudojant ruginį raugą (na kad ir kvietinį jei receptas toks), dar priedo pridėti ir kokia 1,5-2 a.š. sausų mielių, kad pagreitinti kilimą ir tada kepti duoną duonkepėje su pagrindine ar rupių miltų programa (3:30min ar 3:40min kepimo laikas)?
Ar nesusipjautų čia kas nors?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monstras: 18 gegužės 2011 - 10:27
Toks didelis kiekis mielių greitai iškels tešlą, o raugas savo darbo taip ir liks nepadaręs, na gal kiek skoniui ir tekstūrai pridės (nuo raugo kiekio priklauso), bet neženkliai. Nebent raugas stiprus, bet klausimas kam tada mielės.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2011 05 18, 12:04)
Toks didelis kiekis mielių greitai iškels tešlą, o raugas savo darbo taip ir liks nepadaręs, na gal kiek skoniui ir tekstūrai pridės (nuo raugo kiekio priklauso), bet neženkliai. Nebent raugas stiprus, bet klausimas kam tada mielės.

as kepu tik su raugu ir mielemis. Man skanesne duona nors tu ka blush2.gif nuo raugo ji igauna dregnumo o nuo mieliu koretuma 4u.gif to as tikiuos is duonos ir net nevargstu su jos ilgu kildinimu blush2.gif cia skonio reikalas. kiekviena pasirenka sau patogiausia duonos kepimo varijanta. as pvz neisivaizduoju kaip galima duona laikyti 10 paru. man tai po 3 dienu jau ji nesivalgytu... pamenu tik duona, kuria mociute krosnyje kepdavo. tada ji drobeleje gal savaite islikdavo puiki. bet orkaitej kepta... nezinau, nesusidraugauju su sia mintimi. as jau skirtuma ant kepimo akmens kepamos duonos pastebiu, bet vistiek tiek ilgai nelaikyciau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aguonele: 18 gegužės 2011 - 21:31
Jei duona kepta orkaitėje naudojant gerą raugą ji ilgai išlieka skani, kalbu apie ruginę plikytą duoną - 80, 70, 60, 50 proc. Mano raugas duoną iškelia per 1,5 -2, 5 val. Pati duona pakankamai akyta, net stambesnio akytumo nesinorėtų. Čia, visgi, labai svarbi pačio raugo kokybė. 4u.gif
O kvietinė duona iš esmės skiriasi, bet čia kalba ne apie ją.
Atsakyti