Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 13, 10:59)
Sveikutės, rodausi su rugine kmynų duonele  wub.gif Kepiau su raugu, viskas pavyko puikiai  thumbup.gif


mmmm... kaip skaniai atordo wub.gif
As siandien taip pat kepsiu antra kepaliuka (pagal ra pati recepta kaip ir pries tai), jau tesla suminkyta ir duonyte palikta kilti.
Tik vel noriu jusu patarimu blush2.gif Iskepusi duonyte turejo labai kieta plutele, tiesiog kaip kieeetas dziuvesis, veliau as ja i ranksluostuka suvyniojau, tai siek tiek paminkstejo. O ir vidus buvo toks.... na kaip cia pasakius..... labai standus; o noretusi labiau puresnes duonytes. Sakykite ar as cia ka ne taip dariau, ar cia tiesiog toks receptas ir taip turi buti. Nes kepti reikia 1 val. 220 C, tai gal man ja kokia folija is pradziu uzdengti reiketu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2011 05 14, 10:44)
mmmm... kaip skaniai atordo  wub.gif
As siandien taip pat kepsiu antra kepaliuka (pagal ra pati recepta kaip ir pries tai), jau tesla suminkyta ir duonyte palikta kilti.
Tik vel noriu jusu patarimu  blush2.gif Iskepusi duonyte turejo labai kieta plutele, tiesiog kaip kieeetas dziuvesis, veliau as ja i ranksluostuka suvyniojau, tai siek tiek paminkstejo. O ir vidus buvo toks.... na kaip cia pasakius..... labai standus; o noretusi labiau puresnes duonytes. Sakykite ar as cia ka ne taip dariau, ar cia tiesiog toks receptas ir taip turi buti. Nes kepti reikia 1 val. 220 C, tai gal man ja kokia folija is pradziu uzdengti reiketu?  g.gif


o jums ji gerai pakilo?
Temperatūra dar labai priklauso nuo orkaitės. Jei jums labai sukepa viršus, mažinkit temperatūrą ir po pusės kepimo laiko galit palikt tik apačią kept.
Galima dengta folija. Nors man geriau kepa neapdengta.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 14, 10:55)
o jums ji gerai pakilo?
Temperatūra dar labai priklauso nuo orkaitės. Jei jums labai sukepa viršus, mažinkit temperatūrą ir po pusės kepimo laiko galit palikt tik apačią kept.
Galima dengta folija. Nors man geriau kepa neapdengta.


Siandien duonyte gavosi zyyyymiai skanesne ir puresne wub.gif thumbup.gif Gal todel, kad ja kildinau labai ilgai. Ana karta kildinau 4 val., o si karta uzminkiau tesla 10 val. ryto, o duonyte kepiau 19.20. Per ta laika ji daug daugiau pakilo, negu kildinant 4 val. 10-cia laipsniu sumazinau temperatura, ir po puses kepimo nuleidau zemiau. Virsus siek tiek traskus buvo, bet dar karsta i ranksluostuka suvyniojau.
Kita duonyte gal jau pagal kita recepta kepsiu, tik reikia paskaityt, nes ju cia begale bigsmile.gif

Dekoju uz nuosirdzius patarimus! mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2011 05 14, 22:22)
Siandien duonyte gavosi zyyyymiai skanesne ir puresne  wub.gif  thumbup.gif  Gal todel, kad ja kildinau labai ilgai. Ana karta kildinau 4 val., o si karta uzminkiau tesla 10 val. ryto, o duonyte kepiau 19.20. Per ta laika ji daug daugiau pakilo, negu kildinant 4 val. 10-cia laipsniu sumazinau temperatura, ir po puses kepimo nuleidau zemiau. Virsus siek tiek traskus buvo, bet dar karsta i ranksluostuka suvyniojau.
Kita duonyte gal jau pagal kita recepta kepsiu, tik reikia paskaityt, nes ju cia begale  bigsmile.gif

Dekoju uz nuosirdzius patarimus!  mirksiukas.gif  4u.gif


jūsų raugas dar jaunas, po kiek laiko turėtų greičiau pakilt.
Na ir aišku nuo recepto priklauso, plikytos sunkiau kyla.
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2011 05 14, 10:44)
mmmm... kaip skaniai atordo  wub.gif
As siandien taip pat kepsiu antra kepaliuka (pagal ra pati recepta kaip ir pries tai), jau tesla suminkyta ir duonyte palikta kilti.
Tik vel noriu jusu patarimu  blush2.gif Iskepusi duonyte turejo labai kieta plutele, tiesiog kaip kieeetas dziuvesis, veliau as ja i ranksluostuka suvyniojau, tai siek tiek paminkstejo. O ir vidus buvo toks.... na kaip cia pasakius..... labai standus; o noretusi labiau puresnes duonytes. Sakykite ar as cia ka ne taip dariau, ar cia tiesiog toks receptas ir taip turi buti. Nes kepti reikia 1 val. 220 C, tai gal man ja kokia folija is pradziu uzdengti reiketu?  g.gif

Kepdami orkaitej padekit orkaitej inda su vandeniu.O iskepusia duoneles pluta apslakstykit vandeniu uzdenkit maistine plevele ir ranksluosciu.Pluta bus minkstesne
Atsakyti
labas kepejeles, seniai berasiau cia, kepiau duona orkaitei pagal malsenos namine lietuviska duona su raugu, gavosi labai skani thumbup.gif dabar bandau irgi malsenos recetura duonkepej su ruginiu raugu, kaip ir neblogai einas tikiuosi ir sita duonele gausis skani,Bet koks skalsumas koks skanumas namines duoneles wub.gif
tik man su miltais rupiais cia sunku uk, pvz ruginiu miltu rupiu sunkiai gaunu prekybcentriuose, arba nemoku ieskot blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tomutė: 15 gegužės 2011 - 13:26
QUOTE(Tomutė @ 2011 05 15, 14:25)
labas kepejeles, seniai berasiau cia, kepiau duona orkaitei pagal malsenos namine lietuviska duona su raugu, gavosi labai skani  thumbup.gif dabar bandau irgi malsenos recetura duonkepej su ruginiu raugu, kaip ir neblogai einas tikiuosi ir sita duonele gausis skani,Bet koks skalsumas koks skanumas namines duoneles  wub.gif
tik man su miltais rupiais cia sunku uk, pvz ruginiu miltu rupiu sunkiai gaunu prekybcentriuose, arba nemoku ieskot  blush2.gif


tai kad rupių ruginių kiekvienoj didesnėj maximoj yra ir iki mačiau.
Būna arba malesenos viso grūdo arba berods kauno grūdų rupūs.
Sunkiau rast nerupius, o paprastus ruginius.
Atsakyti
QUOTE(Tomutė @ 2011 05 15, 13:25)

tik man su miltais rupiais cia sunku uk, pvz ruginiu miltu rupiu sunkiai gaunu prekybcentriuose, arba nemoku ieskot  blush2.gif

bent Vokietijoj tai jie kitaip sunumeruoti nei LT blush2.gif pas mus rupus ruginiai miltai rasos: ruginiai mitai tipo 1150 mirksiukas.gif pagooglink, gal ir pas jus jie sunumeruoti.
Atsakyti
QUOTE(Tomutė @ 2011 05 15, 14:25)
labas kepejeles, seniai berasiau cia, kepiau duona orkaitei pagal malsenos namine lietuviska duona su raugu, gavosi labai skani  thumbup.gif dabar bandau irgi malsenos recetura duonkepej su ruginiu raugu, kaip ir neblogai einas tikiuosi ir sita duonele gausis skani,Bet koks skalsumas koks skanumas namines duoneles  wub.gif
tik man su miltais rupiais cia sunku uk, pvz ruginiu miltu rupiu sunkiai gaunu prekybcentriuose, arba nemoku ieskot  blush2.gif


nedažiūrėjau, kad jūs apie uk doh.gif blush2.gif
Atsakyti
labas vakaras,
kelis kartus kepiau tokia duonyte:
stiklines saulegrazu (lukstentu) as ju nededu
stiklines dribsniu (3 grudu arba 4 grudu)
stiklines linu semenu
stiklines kvieciu selenu
stikline cukraus
1 kg. miltu
1 l. vandens + 3 saukstai raugo

siandien vietoj paprastu miltu idejau rupiu ruginiu,skonis nezinau koks,nes dar silta,neragavau,tikiuosi bus skani. O su tokiu raugu (as viska sumaisau ir is bendros teslos atidedu kitam kartui) kokia dar duonyte galima iskepti?
Atsakyti
QUOTE(aguonele @ 2011 05 15, 19:23)
bent Vokietijoj tai jie kitaip sunumeruoti nei LT  blush2.gif  pas mus rupus ruginiai miltai rasos: ruginiai mitai tipo 1150  mirksiukas.gif  pagooglink, gal ir pas jus jie sunumeruoti.

aciukas, reikes pasidomet, tie miltai ir cia kitaip turbut surasyti.Reikia tik atrasti. Nu ka nesigavo man duona malsenos duonkepej. Kazkokia neiskilusi, bet nenusimenu eisiu i prieki ir mokinsiuos thumbup.gif
Atsakyti
sveikos, merginos,
pasidalinkite patirtimi, kaip jūs laikote duoną - duoninėje ar kokiame maišelyje?
Man jau antra duonytė pelėsiu apsitraukė doh.gif Sakau, gal į duoninę įsimetė tas bjaurus grybas?
Atsakyti