Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Laba vakara kepejeles!

Noreciau istoti i jusu kluba! 4u.gif
Pries pusvalandi iskepiau savo pirma juoda duonyte thumbup.gif wub.gif Bet jau puses nera, nors buvo dar karsta, bet su MB ciupom ragauti... ir valgem, ir valgem bigsmile.gif Labai skanu!
Noriu padekoti nataliunchik, kepiau pagal jos "Bociu skonio duona, su ruginiu raugu" recepta. Taip pat aciu mergaitems atsakiusioms i mano rupimus klausimus! 4u.gif

Dar turiu skubu klausima! Recepte parasyta, kad likusi rauga deti i saldytuva ir jame galima laikyti iki 2 sav. Ir padejau as ji i saldytuva, o dabar staigiai ji isemiau, nes galvoju kam man ji deti i saldytuva, kai tuoj vel noresiu kepti duonyte. Patarkite ka man daryti? Dabar tiesiog vel ji pamaitinti: 1 st. miltu ir 1 st. vandens ar po 0,5 stiklines? Ir ji maitinti reikia vel 3 dienas pries kepant? Na ir dar: kiek kartu as galiu ta rauga maitinti - kepti, maitinti - kepti? Nuolat ar po kurio laiko reikia pakeisti nauju?
Va kiek klausimu man kilo ax.gif Bet manau greitai ivaziuosiu i ta kepima ir be abejo, pasistengiu kuo daugiau paskaityti jusu temu.

Aciu labai uz pagalba! mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2011 05 11, 22:07)


Dar turiu skubu klausima! Recepte parasyta, kad likusi rauga deti i saldytuva ir jame galima laikyti iki 2 sav. Ir padejau as ji i saldytuva, o dabar staigiai ji isemiau, nes galvoju kam man ji deti i saldytuva, kai tuoj vel noresiu kepti duonyte. Patarkite ka man daryti? Dabar tiesiog vel ji pamaitinti: 1 st. miltu ir 1 st. vandens ar po 0,5 stiklines? Ir ji maitinti reikia vel 3 dienas pries kepant? Na ir dar: kiek kartu as galiu ta rauga maitinti - kepti, maitinti - kepti? Nuolat ar po kurio laiko reikia pakeisti nauju?
Va kiek klausimu man kilo  ax.gif Bet manau greitai ivaziuosiu i ta kepima ir be abejo, pasistengiu kuo daugiau paskaityti jusu temu.

Aciu labai uz pagalba!  mirksiukas.gif  4u.gif


Man pasiteisino dėjimas į šaldytuvą. Kai reiks kept ir išsitrauksit. Reiks po dienos, išsitrauksit po dienos.
Prieš kepant max parą reik laikyt pamaitinus. Iš mano patirties, jei maitinat vieną kartą, tao vakare išsitraukiat pamaitinat, ryte galit minkyt.
Mano raugui jau greit bus metai ir vis dar kuo puikiausiai atlieka savo funkciją.
Atsakyti
Aciu uz patarimus! mirksiukas.gif
O dar sakykite, ar yra skirtumas kokiu kiekiu ji maitinti. Nes recepte buvo parasyta, kad pirma diena imti po 0,5 st. miltu ir vandens, o sekancias po - 1 st. Tai kame cia reikalas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2011 05 11, 23:01)
Aciu uz patarimus! mirksiukas.gif
O dar sakykite, ar yra skirtumas kokiu kiekiu ji maitinti. Nes recepte buvo parasyta, kad pirma diena imti po 0,5 st. miltu ir vandens, o sekancias po - 1 st. Tai kame cia reikalas?  g.gif


teoriškai nežinau, o praktiškai kuo daugiau raugo turite, tuo daugiau jam maisto reikia.
Be to visokių tų raugų receptų yra, nors bet kokiu atveju kelias dienas rauginant raugas ruošiamas tik pirmą kartą. Paskui jau tų rūgimo bakterijų yra užtektinai ir viskas vyksta daug greičiau.
Maitint geriausia lygiom dalim gramais miltų ir vandens, o ne tais pačiais tūriais.
Atsakyti
Sveikosnorejau paklausti kiek kainuoja pas mus LT. forma gagetam kepti. na ta tokia banguota ir su skilutem.
Atsakyti
Sveikutės, rodausi su rugine kmynų duonele wub.gif Kepiau su raugu, viskas pavyko puikiai thumbup.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 13, 10:59)
Sveikutės, rodausi su rugine kmynų duonele  wub.gif Kepiau su raugu, viskas pavyko puikiai  thumbup.gif




Liuks duonytė thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 13, 10:59)
Sveikutės, rodausi su rugine kmynų duonele  wub.gif Kepiau su raugu, viskas pavyko puikiai  thumbup.gif


Vau, kaip šaunu bigsmile.gif

Aš tai vėl atėjau su klausimu.. blush2.gif

Kepsiu plikytą duonytę, jau pasidariau plikinį, bet kad tas 12val. sueis apie vidurnaktį doh.gif , dar po to reiktų padaryt kepaliuką ir vėl kildint, tai išeitų, kad kept turėčiau 3val. naktį doh.gif Kaži, ar galima suformavus kepaliuką jį dėt į šaldytuvą ir ryte pakildint? unsure.gif
Atsakyti
Tai va išsibandžiau bočių duoną su sausu raugu ir mielėm (Receptas yra čia)
Nes jau antra savaitė rauginu jau antrą ruginį raugą, vis neišeina pasidaryti...
Na gavosi sakyčiau neblogai, skonis neblogas

user posted image user posted image user posted image
Atsakyti
QUOTE(icing sugar @ 2011 05 13, 14:55)
Vau, kaip šaunu  bigsmile.gif

Aš tai vėl atėjau su klausimu..  blush2.gif 

Kepsiu plikytą duonytę, jau pasidariau plikinį, bet kad tas 12val. sueis apie vidurnaktį  doh.gif , dar po to reiktų padaryt kepaliuką ir vėl kildint, tai išeitų, kad kept turėčiau 3val. naktį  doh.gif  Kaži, ar galima suformavus kepaliuką jį dėt į šaldytuvą ir ryte pakildint?  unsure.gif


Aš ramiausiai tą kepaliuką palikčiau per naktį kambario temperatūroj, pridengtą skepetėle - ryte bus gerai iškilę ir nieks nesusigadins - plikyta tešla ilgiau kyla 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 13, 18:36)
Aš ramiausiai tą kepaliuką palikčiau per naktį kambario temperatūroj, pridengtą skepetėle - ryte bus gerai iškilę ir nieks nesusigadins - plikyta tešla ilgiau kyla  4u.gif


Ačiū 4u.gif Bandysiu tuomet taip ir daryt..
Atsakyti
merginos,gal kuri kepate keksus ar kokius pyragus duonkepėje? ax.gif kažin, jei daryčiau pagal tokį pat receptą, kaip darydavau orkaitėje - ar viskas išeitų, ar reikia kažką tobulinti?
Atsakyti