Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(GITALE @ 2011 05 09, 15:41)
kepiau rugine duona orkaitej, iklojau kep.popieriu istepiau alijum ir  doh.gif degiau taip nedarysiu , nuo apacios dar nusilupo nuo nuo krastu tai boze boze, dvi dienas gramdziau tiek prikepe, nesilupa, tai teko suvalgut su popieriaus skiautemis


aš visada kloju kepimo popieriumi formeles, aliejumi netepu. ir išsiima nuostabiai, nei karto nebuvo prilipusi..
Atsakyti
Aš duonos kepime visai žalia.. Norėjau paklaust, koks tas raugas po vienos dienos turi būti? Nes man jis, žiūrint į stiklainį, gerokai pakilęs ir burbulų tiek daug.. unsure.gif Čia gerai, ar blogai? Jau peržiūrėjau raugo receptus, foto, tik, kad kaip pirmą kartą darant, sunku įvertint, ar čia viskas gerai su juo ar ne..
Beje, ketinu kept šitą duoną tai viską maždaug ir darau kaip parašyta.. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(GITALE @ 2011 05 09, 15:41)
kepiau rugine duona orkaitej, iklojau kep.popieriu istepiau alijum ir  doh.gif degiau taip nedarysiu , nuo apacios dar nusilupo nuo nuo krastu tai boze boze, dvi dienas gramdziau tiek prikepe, nesilupa, tai teko suvalgut su popieriaus skiautemis

blink.gif O siaube biggrin.gif doh.gif Na bandysiu ir pasidalinsiu savo pastebėjimais kitą kartėlį ir aš... mirksiukas.gif

QUOTE(*barbora* @ 2011 05 09, 14:11)
Jei kepat orkaiteje, tai popieriu i kepimo forma galima klot.

Ačiū 4u.gif
Ir labai dėkui kitoms mergaitėms už vertingus pasidalinimus 4u.gif
QUOTE(icing sugar @ 2011 05 09, 22:08)
Aš duonos kepime visai žalia.. Norėjau paklaust, koks tas raugas po vienos dienos turi būti? Nes man jis, žiūrint į stiklainį, gerokai pakilęs ir burbulų tiek daug..  unsure.gif  Čia gerai, ar blogai? Jau peržiūrėjau raugo receptus, foto, tik, kad kaip pirmą kartą darant, sunku įvertint, ar čia viskas gerai su juo ar ne..
Beje, ketinu kept šitą duoną tai viską maždaug ir darau kaip parašyta..  blush2.gif


Jeigu ji iškylusi ir matosi burbuliukai tai vyksta rūgimo procesas, tūrėtų būti pagal jūsų aprašymą viskas gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 0rchideja: 10 gegužės 2011 - 07:26
Senai pas jus bebuvau, kiek naujų kepėjų thumbup.gif
Labai šaunu, kad visdaugiau kepa namuose wub.gif


QUOTE(Monstras @ 2011 05 09, 07:36)
Čia kaip suprantu su šiuo raugu man taip ir nieko neišėjo... ???
user posted image
jau šiandien turbūt 5-ta diena, o jis kažkoks užsistovėjęs, nusistovi vanduo virš jo, jau dalį ir nupyliau. Maitinau antrą, trečia ir ketvirtą dieną, bet nieko turbūt čia man neišėjo...
Ką pasakys žinovės?

Čia nuo miltų prikauso, specialiai eksperimentavau su įvairiais miltais, bet išsisukom ir iš šios padėties, manau perskystą primaitinimą padarai padarai.
Aš dariau taip - nupylaiu tą visą vandenį ir damaitinau tirštai, tokiu, kad ant šaukšto laikėsi, porą dienų, raugas jūsų geras matosi, o sakau tie nuvandenijimai nuo miltų priklauso, dėkite mažiau vandens ir viskas bus ok. Neišmeskite raugo, nes kaip nataliunčikas rašė - blogas raugas supelijas raugas mirksiukas.gif
Beja iš šio raugo irgi aju galite kepti, tikrai pavyks drinks_cheers.gif

QUOTE(Glen @ 2011 05 09, 08:19)
Sveiki,
Mano raugas igavo acetono kvapa,cia jau viskas ismest beliko?ar dar taisomas sis variantas?


Įdomu nuo ko, gal su kuo nors netinkamai pamaišėte?
QUOTE(dita0506 @ 2011 05 09, 21:04)
merginos gal galite pasakyti,pasidariau kvietinio raugo. Lyg ir burbuliuoja, vis papildomai dadedu miltų ir vandens,bet gaminys neiškyla. Tik gaunasi kažkiek šlapokas.
Kodėl man taip atsitinka

O pats raugas ar pakilo?
Jei ne pabandykite įdėti medaus arba cukraus.
Kiek laiko gaminį kildinate?
Atsakyti
QUOTE(ENIGMA @ 2011 05 11, 09:33)
Senai pas jus bebuvau, kiek naujų kepėjų  thumbup.gif
Labai šaunu, kad visdaugiau kepa namuose  wub.gif
Čia nuo miltų prikauso, specialiai eksperimentavau su įvairiais miltais, bet išsisukom ir iš šios padėties, manau perskystą primaitinimą padarai padarai.
Aš dariau taip - nupylaiu tą visą vandenį ir damaitinau tirštai, tokiu, kad ant šaukšto laikėsi, porą dienų, raugas jūsų geras matosi, o sakau tie nuvandenijimai nuo miltų priklauso, dėkite mažiau vandens ir viskas bus ok. Neišmeskite raugo, nes kaip nataliunčikas rašė - blogas raugas supelijas raugas  mirksiukas.gif
Beja iš šio raugo irgi aju galite kepti, tikrai pavyks  drinks_cheers.gif
Įdomu nuo ko, gal su kuo nors netinkamai pamaišėte?

O pats raugas ar pakilo?
Jei ne pabandykite įdėti medaus arba cukraus.
Kiek laiko gaminį kildinate?

ačiū, pabandysiu idėti cukraus
Atsakyti
QUOTE(ENIGMA @ 2011 05 11, 09:33)
Čia nuo miltų prikauso, specialiai eksperimentavau su įvairiais miltais, bet išsisukom ir iš šios padėties, manau perskystą primaitinimą padarai padarai.
Aš dariau taip - nupylaiu tą visą vandenį ir damaitinau tirštai, tokiu, kad ant šaukšto laikėsi, porą dienų, raugas jūsų geras matosi, o sakau tie nuvandenijimai nuo miltų priklauso, dėkite mažiau vandens ir viskas bus ok. Neišmeskite raugo, nes kaip nataliunčikas rašė - blogas raugas supelijas raugas  mirksiukas.gif


Na tą raugą jau išmečiau sad.gif
Užmaišiau naują raugą - 1 stiklinė miltų + 1 stiklinė vandens. Po paros buvo suputojęs, bet jau vėl matosi susirinko vanduo virš jo. Nors pagal receptą tai reikia jį laikyti tris dienas, tik pamaišant, pabandysiu įdėti šaukštą ar kelis miltų, kad tirštesnis būtų, gal suveiks... g.gif
Kepiau batoną su IKI duonkepe, ten kur pilna programa berods su pienu yra
user posted image user posted image
Visai neblogas gavosi.
Dar kepiau pagal knygutę ir duoną "pilno grūdo duona", ten kur kvietiniai balti su kvietiniais rupiais. Iškepė gražiai:
user posted image
tik tokia puroka gavosi, pati viena duona lyg nelabai skani, tik su kokiu sviestu valgoma, reiks bandyt receptus kur ruginiai miltai dedasi...

Tai dar klausimas - ten IKI receptuose tai parodyta kad viską ten suberi paeiliui ir viskas, o ar negalima būtų tarkim kepant su ruginiais miltais duoną pridėti salyklo? Na dėl spalvos. Ten gal nesusijauks tas receptas?
Bet tada turbūt, kaip mačiau daugelyje jūsų visų receptų, reiktų turbūt salyklą pirma ir ruginius miltus supilti pirma ir užplikinti karštu vandeniu, o kai atvės jau tada dėti visus kitus likusius produktus pagal receptą? Ar teisingai mąstau?
Atsakyti
[quote=Monstras,2011 05 11, 09:00]
Na tą raugą jau išmečiau sad.gif
Užmaišiau naują raugą - 1 stiklinė miltų + 1 stiklinė vandens. Po paros buvo suputojęs, bet jau vėl matosi susirinko vanduo virš jo. Nors pagal receptą tai reikia jį laikyti tris dienas, tik pamaišant, pabandysiu įdėti šaukštą ar kelis miltų, kad tirštesnis būtų, gal suveiks... g.gif


Aš dėčiau kaip primaitinimą tik labai tirštą ir išmaišyčiau.


Dar kepiau pagal knygutę ir duoną "pilno grūdo duona", ten kur kvietiniai balti su kvietiniais rupiais. Iškepė gražiai:
tik tokia puroka gavosi, pati viena duona lyg nelabai skani, tik su kokiu sviestu valgoma, reiks bandyt receptus kur ruginiai miltai dedasi...

Bandykit su druska ir cukrumi pažaisti, vieni mėgsta sūriau, kiti saldžiau, atrasite savo receptą smile.gif

Tai dar klausimas - ten IKI receptuose tai parodyta kad viską ten suberi paeiliui ir viskas, o ar negalima būtų tarkim kepant su ruginiais miltais duoną pridėti salyklo? Na dėl spalvos. Ten gal nesusijauks tas receptas?
Bet tada turbūt, kaip mačiau daugelyje jūsų visų receptų, reiktų turbūt salyklą pirma ir ruginius miltus supilti pirma ir užplikinti karštu vandeniu, o kai atvės jau tada dėti visus kitus likusius produktus pagal receptą? Ar teisingai mąstau?



Aš plikau tik salyklą, dedant salyklą reiktų ruginių miltų mažinti, kiek sunku pasakyti, pabandyti reikai kelis variantus. Kartu su salyklu plikau ir visus grūdus, sėklas, kmynus, duodu pastovėti apie 1 val. ir sudedu kitus ingridientus.
Tiesa aš užpilu vandenio tiek kiek pagal receptūrą prikaluso ir duagiau nebepilu.

Kiek vienam pagal skonį smile.gif

P.S. gražios jūsų duonelės thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ENIGMA: 11 gegužės 2011 - 09:29
Taigis.. Kažką padariau.. unsure.gif Liko raugo, dadėjau dar miltų su vandeniu, vėl jis man kyla, putoja, praėjo kelios valandos, ar galiu jau dėt į šaldytuvą? unsure.gif Ar nereikėjo nieko dadėt? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(icing sugar @ 2011 05 11, 16:08)
Taigis.. Kažką padariau..  unsure.gif  Liko raugo, dadėjau dar miltų su vandeniu, vėl jis man kyla, putoja, praėjo kelios valandos, ar galiu jau dėt į šaldytuvą?  unsure.gif Ar nereikėjo nieko dadėt?  doh.gif

nebereikėjo jau nieko dėt... wink.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2011 05 11, 19:36)
nebereikėjo jau nieko dėt... wink.gif


O tai ką dabar daryt? doh.gif Mest lauk? Daryt iš naujo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo icing sugar: 11 gegužės 2011 - 18:45
QUOTE(icing sugar @ 2011 05 11, 18:43)
O tai ką dabar daryt?  doh.gif  Mest lauk? Daryt iš naujo?

viskas ok. tegu tūno šaldytuve iki kito kepimo ir viskas smile.gif Normalus gyvas raugas, kurį tiesiog pamaitinot smile.gif
Atsakyti
QUOTE(maraboo @ 2011 05 11, 19:53)
viskas ok. tegu tūno šaldytuve iki kito kepimo ir viskas smile.gif Normalus gyvas raugas, kurį tiesiog pamaitinot  smile.gif


Aišku.. Ačiū 4u.gif jau šaldytuve.
Atsakyti