Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Renata123 @ 2011 05 07, 17:35)
Sveiki!
Apsilankau jusu temoje pirma karta  4u.gif Duonyte esu kepusi jau ne viena, bet tik balta. O si karta nusprendziau, kad noriu tikros, senovines juodos Bociu duonos. Ir issirinkau recepta pagal nataliunchik, tiesa radau ji bloge, bet gal ir cia SM ji yra ikelusi.
Turiu kelis klausimelius:
1. raugiant rauga pirmas dvi dienas, ji reikia laikyti stiklainyje uzdengus plevele. Per sekancias dienas ji reikia maitinti. Tai sekanciom dienom stiklaini taip pat reikia uzdengti plevele, ar reikia ji laikyti atvira?
2. duonyte noreciau kepti orkaiteje, bet ar pacia tesla galiu uzminkyti duonkepeje?
3. kadangi pirma karta bandysiu kepti juoda duona, tai neisivaizduoju kokios konsistencijos turi gautis galutine tesla. Kepant orkaiteje tesla reikia deti i sviestu patepta forma, ar uztenka tiesiog suformuoti kepaliuka ir ji perdeti i sviestiniu popieriumi isklota skarda?

Dekoju labai uz pagalba!  mirksiukas.gif  4u.gif


Raugą plėvele denkit visuomet, galit su dantų krapštuku kelias skilutes pradurt.
Man duonkepė tešlos nemaišo, tai aš maišau spiraliniu mikseriu, jei jūsiškė maišo, galit ir su duonkepe.
Forma jei ne silikoninė, geriausia išklot kepimo popierium, į silikoninę nieko nereikia dėt. Suformuota kepaliuką reiktų kildint inde, nes neišlaikys formos, kol pakils.
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 05 07, 16:00)
as kildinau kazkur 30min.,tada jau dejau i duonkepe ir kepiau ta vyniotini. Kepimo funkcijai nereikia nustatineti nieko,tik ijungi ta funkcija ir viskas.

Ačiū. O kiek laiko reikia kepti?

QUOTE(Monstras @ 2011 05 07, 17:01)
Nu chebra, jei kam reikia tarkim miltų varykit į Prismą (Kaunas, Vilnius), tik šiandien 20% maisto prekėm. Pirkau ten tų suomiškų miltų tai gavosi 2,87 už 2kg, t.y. 1, 435Lt/kg. Pigiau negausit. Dar mišinio juodai duonai paėmiau tai 3,59Lt pokelis, kai kainuoja apie 4,5Lt. Tik bet kokių gėrimų nepirkit, ten reikia jau rytoj jų važiuoti, tada jiems bus 20% smile.gif

Tie mišiniai IKI visą savaitę po 3.39 lt 4u.gif
O kuo suomiški miltai geresni už lietuviškus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2011 05 07, 18:30)
Ačiū. O kiek laiko reikia kepti?
Tie mišiniai IKI visą savaitę po 3.39 lt  4u.gif
O kuo suomiški miltai geresni už lietuviškus?  g.gif


Na suomiškus pirkau tiesiog todėl, kad jie pigiausi, o gerumo tai tiek pat...
Atsakyti
Pirkdamos suomiškus miltus paskaitykite jų sudėtį, nes buvau ten nusipirkusi miltų su balintoju ir konservantais, tai tik raugą sugadino.
Atsakyti
QUOTE(GITALE @ 2011 05 05, 17:17)
oi kokia grazuoleduonyte, parasykit recepta ir su kuria programa kepet as irgi noriu kept bet galvoju kuria pritaikyt, tiesa jusu duonkepe iki pirkta anksciau ar jau dabar naujesne


Kepiau toje seno modelio IKI duonkepej, paskubejau nusipirkt biggrin.gif . Toje duonkepeje duona su raugu kepama dviem programom - teslos maisymas (11) + duonos kepimas (10). O receptas cia

http://www.supermama...?...6666&st=228

As vietoj sausu mieliu, salyklo ir sauso raugo, idejau 300gr sviezio ruginio raugo ir pyliau maziau vandens, nes raugas ir taip skystokas. Darbo eigoj reikia stebeti teslos klampuma. Jei skystoka, imesti dar papildomai keleta saukstu miltu. 4u.gif
Atsakyti
nu gi pakonsultuokite mane g.gif
velnias nese mane vakar sutepti keramikine forma su aliejum, ne su sviestu, siand duona vos islupau. taip daryti negalima ane? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karvute @ 2011 05 08, 09:00)
nu gi pakonsultuokite mane g.gif
velnias nese mane vakar sutepti keramikine forma su aliejum, ne su sviestu, siand duona vos islupau. taip daryti negalima ane? g.gif



Karvute,

jeigu su velniu kepei duoną ,velnias Tau ir pakišo koją.


O, jeigu tu keraminę formą išteptą aliejumi būtum pašildžius Tavo duonytė būtų gerai išsiėmusi.


Tik nereikia labai smarkiai kaitinti,tiesiog ,kad pašiltų,tuo labiau keramikai tinka aliejus

Kitą kartą,kai kepsi su meile,viskas bus gerai.

.

Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 07, 16:59)


Aciu labai uz patarimus! mirksiukas.gif Siandien pirma karta maitinsiu savo rauga. Nekantrauju kada galesiu iskepti duonyte, o ypac MB, nes Bociu duona yra jo megstamiausia bigsmile.gif
Silikonines formos deja neturiu, turiu staciakampes stiklines vidutines, arba didele metaline. Ar turi reiksmes i koki inda deti?
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2011 05 08, 15:39)
QUOTE(keistuole @ 2011 05 07, 16:59)


Aciu labai uz patarimus! mirksiukas.gif Siandien pirma karta maitinsiu savo rauga. Nekantrauju kada galesiu iskepti duonyte, o ypac MB, nes Bociu duona yra jo megstamiausia bigsmile.gif
Silikonines formos deja neturiu, turiu staciakampes stiklines vidutines, arba didele metaline. Ar turi reiksmes i koki inda deti?


aš dėčiau į mažesnę, mažesnė rizika, kad vidurys įdubs.
Tik klokit kepimo popierium, bent jau dugną.
Atsakyti
sveikos kepejeles. Kepiau bociu duonyte pirma karta duonkepeje mulinex. viskas gerai skani, bet isimti ja is duonkepes kepimo indo neisejo ji prikibo prie menteliu ir prie dugno ir isimant puse duonos isiplese o dugnas liko inde. nesakyciau kad duona pridegusi. Gal daznai kepancios duonkepese pasufleruosit kaip ja istraukti visa? aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aseni77 @ 2011 05 08, 16:57)
sveikos kepejeles. Kepiau bociu duonyte pirma karta duonkepeje  mulinex. viskas gerai skani, bet isimti ja is duonkepes kepimo indo neisejo ji prikibo prie menteliu ir prie dugno ir isimant puse duonos isiplese o dugnas liko inde. nesakyciau kad duona pridegusi. Gal daznai kepancios duonkepese pasufleruosit kaip ja istraukti visa? aciu 4u.gif

Duonkepės instrukcijoje prie problemų sprendimo rašo, kad prieš dedant sudedamąsias dalis, indą reiktų patepti aliejumi.
Atsakyti
Reikes pabandyti gal prazioplinau neperskaiciau, tai jei teisingai supratau kieviena kart pries kepant sutepti aliejumi, reiks pabandyti aciu.
Atsakyti