Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Aš irgi turiu tą knygą apie duonos kepimą ir tikrai nesigailiu, nors pirkau iš Delonos parduotuvės, mokėjau 20 lt. Bet viskas ten labai aiškiai, paprastai parašyta, tikrai naudingų patarimų yra, viskas vienoje vietoje. Gi būna, kad pameni, jog kažkur kažką matei naudingo parašyta, bet internete ne visada gali atrasti, dingsta kartais. O čia viskas vietoje, atsiverti ir darai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 05 04, 07:54)
Pabandžiau vakar duoną kepti iš Malsenos siūlomų pirkti gatavų mišinių "Mišinys juodai duonai". Na supyliau 0,5kg miltų, 0,41l vandens ir mielių 6gr. pagal receptą jų. Kepiau pagrindine programa. Kepaliukas toks plonas gavosi. Nors turbūt skaitosi normaliai iškepė. Duona skani, taip visai neblogai turbūt gavosi...
user posted image
user posted image
user posted image
pardon už prastas nuotraukas - fotografavau su telefonu...

Pastaruoju metu mano duona gaunasi tokia,kaip jusu antroje foto,tai tikrai nera tobulybe,nes kelis kartus pries tai duonyte buvo ideali thumbup.gif O db iskyla graziai,bet po to sukrenta,todel gaunas ta issikisusi sonuose pluta doh.gif Nesuprantu kame reikalas,nes as vandens pilu 360 ml. dedu dar saulegrazu ir moliugu seklu,bei semenu ir mieliu sumazinau,nes duonkepes rekomendacijose randu,kad arba per skysta tesla arba per daug mieliu g.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 04, 10:57)
Monstras, iš smalsumo klausiu - pas jus taip greit duona susivalgo, kad kepat vos ne kasdien?  blush2.gif  Aš iškepu ir laukiu nesulaukiu, kada kitą galėsiu kepti, bet kepaliuko mums užtenka visai savaitei...  doh.gif

gal jūs labai didelius kepaliukus kepat? ax.gif Mes irgi kepam labai dažnai, bet naminę duoną taip mėgstam, kad kartais ir vieną valgom biggrin.gif

QUOTE(ozkyte30 @ 2011 05 04, 15:34)
Pastaruoju metu mano duona gaunasi tokia,kaip jusu antroje foto,tai tikrai nera tobulybe,nes kelis kartus pries tai duonyte buvo ideali thumbup.gif O db iskyla graziai,bet po to sukrenta,todel gaunas ta issikisusi sonuose pluta doh.gif Nesuprantu kame reikalas,nes as vandens pilu 360 ml. dedu dar saulegrazu ir moliugu seklu,bei semenu ir mieliu sumazinau,nes duonkepes rekomendacijose randu,kad arba per skysta tesla arba per daug mieliu g.gif

Pamėginkit su mažiau vandens mirksiukas.gif
Aš kepdama iš tų mišinių tik iš n-ojo karto (kai nusipirkau ne juodos, o viso grūdo duonos mišinį) gavau išties gerą variantą thumbup.gif Iki tol po truputį mažinau vandenį, bet nepakankamai... geriausiai gavosi, kad pyliau 350 ml vandens ir 510 g miltų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 04, 10:57)
Monstras, iš smalsumo klausiu - pas jus taip greit duona susivalgo, kad kepat vos ne kasdien?  blush2.gif  Aš iškepu ir laukiu nesulaukiu, kada kitą galėsiu kepti, bet kepaliuko mums užtenka visai savaitei...  doh.gif


Na dar dalį savo tėvams vis nuvežu, tai greičiau sueina. Čia viena visai tamsi duona neišėjo, tai šuniui sušėrė tėvai (tikiuosi), kita tamsi irgi nekokia buvo, tai sukepiau prie alaus - irgi greit susivalgė. O batonas dabar tai stovi kol kas... irgi reiks tėvams pusę nuvežt...
Šiaip sumuštinius reik valgyt, tai greičiau naudosis biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Monstras @ 2011 05 04, 10:03)

o dėl knygos tai kaip suprantu maximoj dabar 30% nuolaida knygom, tai jei kainuoja 25lt ji, tai kainuos 17,5Lt po nuolaidos... jei ji ten išvis bus joje, nes būna kad geresnes knygas išima iš lentynų kai ta jų akcija būna...


beje kaune hyper maximoj tai jos nėra, sakė jau nuo ryto pusę devynių čia visi klausinėja, bet jos jau nėra smile.gif
Papildyta:
QUOTE(ozkyte30 @ 2011 05 04, 15:34)
Pastaruoju metu mano duona gaunasi tokia,kaip jusu antroje foto,tai tikrai nera tobulybe,nes kelis kartus pries tai duonyte buvo ideali thumbup.gif O db iskyla graziai,bet po to sukrenta,todel gaunas ta issikisusi sonuose pluta doh.gif Nesuprantu kame reikalas,nes as vandens pilu 360 ml. dedu dar saulegrazu ir moliugu seklu,bei semenu ir mieliu sumazinau,nes duonkepes rekomendacijose randu,kad arba per skysta tesla arba per daug mieliu g.gif


pabandyti gal reikia pakeisti programą g.gif
dabar aš kepiau su pagrindine (nr.1) programa, gal tada reikia pabandyti kepti su rupios duonos programa (nr.3)? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 05 04, 15:07)
pabandyti gal reikia pakeisti programą  g.gif
dabar aš kepiau su pagrindine (nr.1) programa, gal tada reikia pabandyti kepti su rupios duonos programa (nr.3)?  g.gif

Zinokit,as meginau ir su ta,ir su ta doh.gif db tas pats s... gavosi,nors pasikartosiu, anksciau ir su ta,ir su ta programa buvo thumbup.gif Vis tik manau,kad cia vandens kiekyje problema( db prisiminiau,kad anuos kartus dejau paprastu miltu,kadangi man tesla skysta buvo blush2.gif ),meginsiu pasinaudoti patarimu 350 ml.x510 miltu ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ozkyte30: 04 gegužės 2011 - 15:33
QUOTE(Monstras @ 2011 05 04, 16:07)
pabandyti gal reikia pakeisti programą  g.gif
dabar aš kepiau su pagrindine (nr.1) programa, gal tada reikia pabandyti kepti su rupios duonos programa (nr.3)?  g.gif

Ir ant pakelio parašyta, kad reikia naudoti 3 programą mirksiukas.gif

Vilniuje, bent Akropolyje, tai knygų prikrauta kiek tik reikia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2011 05 04, 14:53)
gal jūs labai didelius kepaliukus kepat?  ax.gif  Mes irgi kepam labai dažnai, bet naminę duoną taip mėgstam, kad kartais ir vieną valgom  biggrin.gif
Pamėginkit su mažiau vandens  mirksiukas.gif
Aš kepdama iš tų mišinių tik iš n-ojo karto (kai nusipirkau ne juodos, o viso grūdo duonos mišinį) gavau išties gerą variantą  thumbup.gif  Iki tol po truputį mažinau vandenį, bet nepakankamai... geriausiai gavosi, kad pyliau 350 ml vandens ir 510 g miltų  4u.gif


Nedidelius, tiesiog sumuštinius ne kasdien valgom, prie sriubų duonos nevalgom...
Dažniausiai vakarop su sviestuku ir kokiu ridikėliu - labai skanu, bet vistiek nesusivalgo taip greit, kaip norėtųsi lotuliukas.gif
Atsakyti
užraugiau vakar savo pirmąjį ruginį raugą (1 stiklinė rupių ruginių miltų, 1 stiklinė vandens), lauksim dabar tris dienas smile.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Monstras @ 2011 05 04, 07:54)
Pabandžiau vakar duoną kepti iš Malsenos siūlomų pirkti gatavų mišinių "Mišinys juodai duonai". Na supyliau 0,5kg miltų, 0,41l vandens ir mielių 6gr. pagal receptą jų. Kepiau pagrindine programa. Kepaliukas toks plonas gavosi. Nors turbūt skaitosi normaliai iškepė. Duona skani, taip visai neblogai turbūt gavosi...
user posted image


Šita man irgi tokia gavosi, bet jau matėsi maišant, kad per daug skysčio. Bandysiu kitąkart su 350 ml. kaip čia rašė.

QUOTE(ozkyte30 @ 2011 05 04, 14:34)
Pastaruoju metu mano duona gaunasi tokia,kaip jusu antroje foto,tai tikrai nera tobulybe,nes kelis kartus pries tai duonyte buvo ideali thumbup.gif O db iskyla graziai,bet po to sukrenta,todel gaunas ta issikisusi sonuose pluta doh.gif Nesuprantu kame reikalas,nes as vandens pilu 360 ml. dedu dar saulegrazu ir moliugu seklu,bei semenu ir mieliu sumazinau,nes duonkepes rekomendacijose randu,kad arba per skysta tesla arba per daug mieliu g.gif

Kai pradėjau kepti, viskas gaudavosi puikiai. Naudojau - Oetker mieles. Kai tik pakeičiau mieles - visi kepiniai smuko, jei sumažindavau mielių, neiškildavo pakankamai. Kažkur bloge paskaičiau, kad turėjo tą pačią bėdą ir susitvarkė vėl grįžus prie tų pačių mielių. Galvoju, pabandysiu. Ir tikra tiesa - vėl nereikia sukti galvos - dedu, kiek parašyta recepte ir rezultatas užtikrintai geras thumbup.gif

QUOTE(Monstras @ 2011 05 04, 15:07)
O batonas dabar tai stovi kol kas... irgi reiks tėvams pusę nuvežt...
Šiaip sumuštinius reik valgyt, tai greičiau naudosis  biggrin.gif

Aš nepavykusius ar užsilikusius batonus pjaustau riekelėm, džiovinu orkaitėj ir sumalu. Turiu puikių kvepiančių džiūvėsėlių thumbup.gif
Atsakyti
bisky ne temą, bet šį šeštadienį Prismoje viskam 20% nuolaida - http://prisma.lt/lt/
pirkit miltus ir šiaip viską smile.gif, nereikia net į Lenkiją važiuoti.... beje visai faina parduotuvė, man ten patinka...
Atsakyti
Užminkiau batoniuką su raugu ir prieskoninėm žolelėm, žiūrėsim, kas gausis.... tikiuos iškils tešla ax.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif

Gal kas patars smile.gif

Galvoju kepti duona rugine su raugu. Ir testi ta procesa kol nusibos biggrin.gif

Galvoju ar verta isigyti duonkepe?
Nes as zadu duona sumaisyti su kombainu. ir supilt i skarda ir i orkaite. Procesas neatrodo skausmingas smile.gif

Ar duonkepe kanors geriau padarytu. Nes kaip ne kaip tai dar vienas prietaisas namie.

Aciuuuu
Atsakyti